خبر - صفحه 9

اخبار روز

1 مرداد 1396

31 تیر 1396

30 تیر 1396

حوادث
خواننده گروه راک «لینکین پارک» خودکشی کرد

درگذشت چستر بنینگتون

جنازه «چستر بنینگتون» برای کالبد شکافی به پزشکی‌ قانونی‌ منتقل شده، هنوز دلیل خودکشی این خواننده محبوب مشخص نیست و مقامات پلیس از ارائه توضیحات بیشتر خودداری کردند.

حوادث
یک پسر ۱۰ ساله  بطور تصادفی یک فسیل به قدمت تاریخ را کشف کرد.

کشف فسیل یک میلیون ساله

پای جود اسپارکس در حال صحرانوردی به چیزی سفت برخورد کرد و باعث زمین خوردن او گشت ؛ بعدا معلوم شد پای او به دندان جسد فسیل شده یک حیوان خورده است.

27 تیر 1396

24 تیر 1396

22 تیر 1396

پزشکی
 پاک کردن خاطرات تلخ و دلهره‌آور از ذهن انسان‌

پاک کردن خاطرات تلخ و دلهره‌آور از ذهن انسان‌

آیا علم قادر است که در آینده‌ای نزدیک در یک چشم به هم زدن اثر ضربه‌های روحی و خاطرات تلخ و دلهره‌آور را از ذهن انسان‌ها پاک کند؟این رویا نیست !! تجربه‌ ی علمی انجام شده بر روی حلزون‌ها این رؤیا را به واقعیت نزدیک کرده است !!

21 تیر 1396

پزشکی
زوال عقل یا دمانس به خاطر کهولت سن بوجود می آید

زوال عقل یا دمانس

امروزه با بالا رفتن میانگین سن افراد در جوامع ، این بیماریدر درصد بالاتری خود را نشان می دهد.بر طبق آمار تخمین زده شده در ایران حدود هفتصد هزار نفر به این بیماری مبتلا می باشند.

حوادث
ایجاد گسل در کوه‌های یخی این منطقه از حدود ۳ سال پیش زیاد شده است

جداشدن بزرگترین توده‌ یخی از قطب جنوب

یکی از بزرگ‌ترین کوه‌های یخی که تا کنون توسط محققان ثبت گردیده از منطقه‌ای در قطب جنوب جدا شده است.مساحت این توده یخی، ۶۰۰۰ کیلومتر مربع، معادل هشت برابر مساحت شهر تهران می باشد.

18 تیر 1396

جهان
عطارد و زمین، تنها سیاره های داخلی منظومه شمسیمی باشند که دارای میدان مغناطیسی سراسری می باشند.

کشف اسرار عطارد

اطلاعات ما راجع به سیاره عطارد یا تیر بسیار اندک است اما به‌ زودی کاوشگر بپی‌کلمبو که تشکیل شده ازدو ماهواره اروپایی و ژاپنی می باشد ، این وضع را تغییر می دهد. امید است که این کاوشگر برخی رازهای

جهان
شهر تاریخی یزد در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید

شهر تاریخی یزد در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید

پس از گذشت ۹ سال از قرار گرفتن پرونده‌ی این شهر تاریخی در فهرست میراث موقت جهانی، امروز یکشنبه (۱۸ تیر) «شهر تاریخی یزد» به عنوان یکی از نخستین شهرهای خشتی دنیا در چهل و یکمین اجلاس کمیته میرات جهانی یونسکو به ثبت رسید.

17 تیر 1396

14 تیر 1396

جهان
برای بازسازی این چهره، از برنامه تصویرپردازی سه‌بُعدی همراه با یافته‌های متخصصان باستان‌شناسی و انسان‌شناسی استفاده شده است.

بازسازی چهره مومیایی ١٧٠٠ ساله

جسد مومیایی شده زنی که به اعتقاد باستان‌شناسان حدود یکهزار و هفتصد سال پیش بر بخشی از کشور کنونی پرو حکومت می‌کرد در سال ٢٠٠٥ در یک گور باستانی کشف شد. این جسد به شکلی هنرمندانه......

پزشکی
جدیدترین اسکنر برای مغز

جدیدترین روش برای اسکن مغز

در اسکن معمولی یک نقطه آسیب دیده در مغز بیمار دیده می شود اما در اسکن جدید جزئیات بیشتری از جمله تراکم آکسون های مغز که به رنگ های مختلف نشان داده شده است در عمق مغز ، جایی که تراکم آکسون ها بیشتر است..........

جهان
 برج جمجمه هایی که برای ترساندن حامیان اسپانیایی ساخته شده بود.

راز برج جمجمه‌ی آزتک کشف شد

گروهی از باستان شناسان دو سال پیش برای کشف اسرار جمجمه‌ها کار سختی را آغاز کردند. آنچه که آنها کشف کردند آنها را شوکه کرد. در میان جمجمه‌ی مردان.......

13 تیر 1396

جهان
نحوه تشکیل گرد بادها و بیان داستان افرادی که خود یا اطرافیانشان به وسیله گردباد آسیب دیده اند.

گردبادها

در این مقاله به نحوه تشکیل گرد بادها وبه بیان داستان افرادی که خود یا اطرافیانشان به وسیله گردباد آسیب دیده اند می پردازیم.

10 تیر 1396

جهان
اگر خویشاوند نزدیک ندارید با این ۶ شرط می‌توانید ویزای آمریکا بگیرید

۶ شرط برای گرفتن ویزای آمریکا

ویزاهایی که تاکنون صادر شده اند تحت تاثیر قرار نمی گیرند اما وزارت خارجه دستورالعمل جدیدی صادر کرده که می گوید متقاضیان ویزا از شش کشور مورد نظر باید رابطه نزدیک خویشاوندی با فردی در آمریکا را ثابت کنند.

پزشکی
سطوح غیر طبیعی این اسید در بدن باعث التهاب غضروف مفصلی می شود

ارتباط استئوآرتریت با متابولیسم بدن

سبک زندگی با تحرک و رژیم غذایی سالم را نادیده نگیریم، زیرا نه تنها بر سلامت عمومی تأثیر می گذارد، بلکه می توانداز ابتلا به بیماری های جدی در سلول های متابولیک، بافت ها و اندام های ما جلوگیری کند.

9 تیر 1396

جهان
۵۰ سال پیش نخستین دستگاه خودپرداز روانه بازار شد. پل ولکا، رئیس پیشین بانک مرکزی آمریکا خودپردازها را مهم‌ترین نوآوری بانکی در دهه‌های اخیر می‌داند.

عابربانک 50 ساله شد

۵۰ سال پیش نخستین دستگاه خودپرداز روانه بازار شد. پل ولکا، رئیس پیشین بانک مرکزی آمریکا خودپردازها را مهم‌ترین نوآوری بانکی در دهه‌های اخیر می‌داند.

جهان
فوران و داستان آتشفشان ها از ابتدا تا کنون

فوران (داستان آتشفشان ها)

داستان آتشفشان ها از زیر زمین شروع می شود. اگر بالا و پایین بپرید زمین زیر پایتان جامد و محکم است. اما درون زمین، آنچنان داغ است که حتی سنگ ها هم به صورت مایع هستند. سنگ ها مانند کَره ی آب شده این طرف و آن طرف می لغزند. بعضی اوقات این سنگ های مایع راهی از دل زمین پیدا می کنند و به سطح زمین می آیند.

6 تیر 1396

پزشکی
نیتریک اکسید دارای خواص ضد التهابی قوی می باشد

کاهش علائم اگزما با نور خورشید

نیتریک اکسید ، یکی از مولکول‌هایی است که در سیستم عصبی و ایمنی بدن نقش بسیار مهمی داردو این ماده التهاب و در نتیجه خارش ناشی از اکزما (درماتیت آتوپیک) که در واقع نوعی حساسیت ارثی است راکاهش می دهد.

31 خرداد 1396