بورس تهران در هفته ای که گذشت

شاخص کل بورس تهران در دومین هفته افت متوالی با سرعت بیشتری کاهش یافته و با 0.9 درصد افت به 79758.5 واحد رسیده است. حمله افراد مسلح به مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) موجب شده تا شاخص کل بورس تهران در آخرین ساعات معاملاتی هفته جاری افت سنگینی را تجربه کند.

بیشتر صنایع افت داشته‌اند و تنها شاخص گروه لاستیک رشدی نزدیک به 1 درصد داشته است.

به گفته رییس انجمن صنفی صنعت تایر، درخواست افزایش نرخ توسط این انجمن به سازمان حمایت ارائه شده که در صورت تأیید این سازمان، انتظار می‌رود قیمت تایر تا 10 درصد افزایش یابد.

گروه صنعتی بارز همانند دو هفته گذشته بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داده است. نماد پکرمان امروز بسته شده و هفته آینده مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت برگزار خواهد شد. پکرمان در یک سال گذشته بازدهی معادل 63 درصد داشته است.

در تازه‌ترین تحولات منطقه‌ای، این هفته 6 کشور عربستان، مصر، امارات، بحرین، یمن و لیبی به بهانه حمایت قطر از تروریسم و ایجاد بی ثباتی در منطقه، روابط دیپلماتیک خود را با این کشور قطع کرده و حتی تمامی مسیرهای هوایی، دریایی و زمینی خود را با این کشور بسته‌اند. قطر بزرگترین تولید کننده ال ان جی است که حدود یک سوم ال ان جی دنیا را تولید می‌کند و تحولات این کشور بر بازار انرژی تأثیرگذار است. منبع: کارگزاری مفید

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید