حریم غیر شخصی فیسبوک: هر دم از این باغ بری میرسد

نیویورک تایمز اخبار جدید از غول شبکه های اجتماعی فیسبوک منتشر کرده، طبق اسناد منتشر شده فیسبوک امکان دسترسی به اطلاعات کاملا شخصی کاربران را به برخی شرکت ها داده است.

موتور جستجوی میکروسافت بینگ امکان دسترسی به نام دوستان شما در فیسبوک را دارد. شرکت Netflix و Spotify نیز امکان دسترسی به پیام های شخصی شما را دارند! آمازون و یاهو و 150 شرکت دیگر نیز به دفترچه تلفن شما دسترسی داشته اند!! این توافق از سال 2010 تا هم اکنون بین این شرکت ها و فیسبوک برقرار بوده و رسما حریم شخصی همه را نابود کرده است.

در عوض شرکت های امازون، یاهو و شرکت هواوی چینی به فیسبوک امکان دسترسی به دفترچه تلفن گوشی را دادند تا ارتباط افراد راحت تر برقرار شود، همیشه برای من حداقل سوال بود که چرا انقدر افراد آشنا در پیشنهاد دوستی فیسبوک وجود دارد.

استیو ساترفیلد، مدیر بخش حریم خصوصی گفته هیچ قانونی نقض نشده است و شرکت نباید اشتباهات گذشته را تکرار کند و باید اعتماد مردم دوباره جلب شود.

طی چند سال اخیر بعد از مشخص شدن اشکالات امنیت و در اختیار کذاشتن اطلاعات کاربران توسط فیسبوک، تعداد کاربران این شبکه افت داشته است و تعداد زیادی از افراد حساب های خود را بسته اند. این اطلاعات شخصی نباید منتشر شود.

مارک زاکربرگ هنوز پاسخی به این ادعا نداده است. 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید