آی بی ام، گوگل از رابط کاربری باز خود که از اینتل پیشی می گیرد رو نمایی میکنند

غول‌های تکنولوژی، گوگل و آی بی ام و هفت شرکت دیگر دست به دست هم داده‌اند تا سیستم باز جدیدی را وارد بازار کنند که میتواند مراکزداده را تا 10 برابر بهبود ببخشد تا بتوانند با اینتل رقابت کنند.


این استاندارد جدید که رابط کاربری باز شتاب دهنده پردازنده (OpenCAPI) نام دارد، یک میدان باز است که میتواند پهنای باند بالا با تاخیر پایین تحت طراحی رابط کاربری باز ارائه دهد.
این رابط کاربری باز میتواند به پایگاه‌های داده کلادها، یادگیری ماشین، آنالیزها و دیگر داده‌های سنگین کمک کند که سرعت بیشتری پیدا کنند.(سیارک)  
این شرکت‌ها بیان کردند که مشخصات OpenCAPI تا اواخر امسال در دسترس عموم قرار بگیرد و سرورها و محصولات مرتبط با این استاندارد جدید در نیمه دوم سال 2017 به بازار بیاید.
اینتل، بزرگترین شرکت تولید تراشه، تکنولوژی سرورهای خود را محافظت میکند و از این اجتماع کناره گیری کرده است. در گذشته نیز این شرکت از استانداردهای بازی همچون CCIX و Gen-Z دوری کرده است.
مدیر آی بی ام داگ بالوگ به رویترز اعلام کرده است که «با پیشرفت تکنولوژی هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و آنالیزهای پیشرفته، حجم‌های بسیار بالای داده در تجارت عصر دیجیتال نرم محصوب میشوند. واضح است که پایگاه‌های داده کنونی نمیتوانند فقط بر روی نوآوری یک شرکت حساب بکنند.»
شرکت‌های میکرو دستگاه‌های پیشرفته ، Dell، HP، Mellanox، Micron Technology، Nvidia و Xilinx همه از اعضای اجتماع OpenCAPI هستند. 

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید