درخواست همکاری برای انرژی تجدیدپذیر می تواند باعث نوسان گرید شود

انرژی های تجدیدپذیر برای مشتریان، محیط زیست و درآمد خالصِ شرکت هایی که بر اساس این انرژی ها کار می کنند، مفید و خوب است. در ایالات متحده، هر چند، انرژی های تجدیدپذیر (از جمله انرژی خورشیدی، باد، برق آبی و زیست توده) تنها حدود 10 درصد از کل انرژی مورد استفاده، و 13 درصد از کل برق تولیدی هستند . قراردادهای همکاری برای انرژی های تجدیدپذیر از 2014 تا 2015 حدودا سه برابر شده است. اگر در حال حاضر چالش هایی وجود دارند، و ظرفیت و استفاده از آن کم است، اما زمانیکه نفوذ انرژی تجدیدپذیر به 30، 40، یا حتی 50 درصد از بازار ایالات متحده می رسد، چه اتفاقی برای مدل های تجاری، فن آوری و مالی می افتد؟ (سیارک)  


از آنجا که تقاضاهای همکاری زیادی وجود دارد، مشکل عرضه است، که به نوبه خود بستگی به زیرساخت های مناسب برای ارائه آن دارد. از لحاظ تاریخی، در تصمیمی که برای صنایع همگانی در ایالات متحده درمورد اینکه چه سوختی برای تولید برق بکار رود گرفته شد، کمترین انگیزه برای افزایش درصد انرژی های تجدیدپذیر در تولید انرژی و یا برای کشف فن آوری هایی برای ترغیب به این نوع تغییر، بود.
می دانیم که اشتیاقی برای بالا بردن ظرفیت گیگاوات های انرژی های تجدیدپذیر وجود دارد اما برای بیشتر شرکت های بزرگ در ایالات متحده دشوار است که هراندازه که می خواهند انرژی تجدیدپذیر خریداری کنند. در حالیکه مشتریان خرده فروش، در بسیاری از ایالت ها می تواند ترتیب خرید انرژی خورشیدی یا بادی را از صنایع همگانی محلی بدهند، بنابراین شرکت ها نیاز به یک تیم بزرگ، و پیچیده دارند تا به گزینه های انرژی های تجدیدپذیر در مقیاسی که آنها نیاز دارند دسترسی پیدا کنند اگر اصلا این گزینه ها در دسترس باشند. (سیارک)  
برای تغییر این تصویر، زمان آن فرارسیده که به ستون تقاضا نگاه کنیم، که در آن شرکت های چندملیتی در حال پیوستن به یکدیگر هستند تا به اولویت خود برای انرژی تجدیدپذیرتر برسند. (سیارک
فیسبوک و مایکروسافت در میان 60 شرکت، با توسعه و ارائه بیش از 50 پروژه در یک شبکه جدید، بنام اتحاد خریداران انرژی های تجدیدپذیر، که تحت عنوان REBA شناخته شده، که هدفش شکستن موانع برای انرژیِ با کربن پایین (تولید کربن کم) است، مشارکت می کنند. هدف اتحاد، رسیدن به 60 گیگاوات به اندازه ی ظرفیت تولید کل ترکیه از انرژی های تجدیدپذیر در ایالات متحده تا سال 2025 است. این جهش بزرگی از 3 گیگاوات انرژی تجدیدپذیری بود که شرکت ها آنرا در سال 2015 خریداری کردند، که در حدود سه برابر مقدار سال گذشته آن بود.
تغییر کامل عرضه و تقاضا
انرژی های تجدید پذیر مورد نادری هستند که در آن قانون عرضه و تقاضا را می توان، با توجه به عرضه اساسا بی حد و حصر مواد خام (خورشیدی و باد) و پتانسیلِ صرفه جوییِ به مقیاس (economies of scale)، از طریق فن آوری های نوین، کاملا تغییر داد. همچنین موردی است که در آن تغییر می تواند در سطح ایالتی و محلی اتفاق بیافتد. با پیشرفت های بسیار کند قانونی در انرژی های تجدیدپذیر در سطح ملی، مشخص کردن قیمت ملی برای انتشار کربن در آینده ای نزدیک، بعید و غیرمحتمل خواهد بود. اما ائتلاف شرکت های قدرتمند با تقاضای گسترده و رو به رشد برای انرژی و اهداف همکاری برای توسعه پایدار محیط زیست یک نیروی بازار محسوب می شود.
مهمترین نمونه، فیسبوک است. غول رسانه های اجتماعی، که در نهایت تصمیم به استفاده از 100 درصد انرژی تجدیدپذیر در مراکز داده خود گرفت، با هدف کوتاه مدت 50 درصد انرژی از منابع پاک تا سال 2018. بنابراین، هنگامی که در نظر داشت در جایی یک مرکز داده جدید قرار دهد، در دسترس بودن انرژی های تجدیدپذیر پرسش اصلی است. یکی از حامیان بزرگ REBA، یعنی فیسبوک به دنبال مکانی است که در آن، صنایع همگانی (آب و برق و ..) بتواند توان تولیدی تجدیدپذیر را که به آن نیاز دارد فراهم کند. حمایت از یک همکاری بلند مدت با سرمایه مناسب با مشتری، انگیزه ای قوی برای صنایع همگانی بوده تا توان تجدیدپذیر را در مقیاس بزرگ فراهم کند. (سیارک)  
هنگامی که صنایع همگانی برای ارائه به خریداران بزرگ راه اندازی می شود، کسب و کارهای کوچک می توانند به این روند و مسیر بپیوندند. مدیر توسعه پایدار فیسبوک، Bill Weihl در یک تماس اخیر برای راه اندازیREBA که بخشی از استراتژی است، گفت: " انجام این کار تنها برای عرضه نیست ، بلکه برای درک اهمیت گرید است."
شرکتها، یکی از مشتری های بخش های انرژی تجدیدپذیر بازار، با بیشترین سرعت رشد هستند، که تا اندازه ای به این دلیل است که انرژی های تجدیدپذیر مانعی مهم در برابر تنوع قیمت در سوخت های فسیلی هستند، طبق گفته Michael Polsky، مدیرعامل و موسس Invenergy، بزرگترین شرکت انرژی باد متعلق به بخش خصوصی در ایالات متحده. Polsky، رئیس هیئت مدیره ی موسسه منابع جهانی، تخمین می زند که وقتی قیمت باد و انرژی خورشیدی به کاهش خود ادامه دهد، منافع اقتصادی افزایش می یابد، و افزایش تقاضا باعث نوآوری، فن آوری های جدید و بهره وری بیشتر می شود.
راه های جدید همکاری
می توان از طریق راه های جدید همکاری، به پیشرفت هایی دست یافت. در ویرجینیا، مایکروسافت و صنایع محلی Dominion Virginia Power با مقامات دولتی کار می کنند، تا انرژی های تجدیدپذیر با گرید با یک پروژه خورشیدی جدید 20 مگاواتی، را بدست آورند. مایکروسافت سند رسمی انرژی های تجدیدپذیر (که به اهداف توسعه پایدار شرکت کمک می کند) را خریدای می کند، تامین مالی پروژه برای صنایع همگانی راحت تر می شود، که یک مزرعه خورشیدی، را بدون هیچ هزینه ای برای دیگر مالیات دهندگان، ایجاد می کند. همه برنده هستند. (سیارک)  
کسب و کارهایی که می خواهند بجای پرورش انرژی تجدیدپذیر در گرید، این مسیر یا دیگر مسیرها را بروند، می توانند از نقشه ی همکاریِ استراتژی انرژی تجدیدپذیر، جدیدِ WRI برای یادگیری اینکه کجا می توان توان تجدیدپذیر و مقرون به صرفه را در مقیاسی که آنها لازم دارند، را از تامین کنندگان محلی خریداری کنند، استفاده کنند. ابزارهای تعاملی نشان می دهد که حتی مکان های که رونق آنجا به طور سنتی به سوخت های فسیلی مرتبط است ،مانند تگزاس ، بطور مفیدی به مشتریان، این انتخاب را که چگونه برق شان تولید شود را ارائه می دهد.
ما می دانیم که تقاضا برای انرژی های تجدیدپذیرتر در راه است. می دانیم که آن، یک راه برای رونق است در حالیکه انتشار گازهای گلخانه ای و دیگر آلودگی مضر هوا را کاهش می دهد. زمان آن رسیده است که به ستون تقاضا گوش داد و اجازه داد ستون عرضه درک کند که بهترین نفع آنها ایجاد این تغییر است ، برای سود فعلی و سودآوری مستمر در آینده.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید