وولو نگران رانندگانی است که برای خودروهای بدون‌راننده ایجاد مزاحمت می‌کنند

به گزارش  (سیارک)  نگرانی اصلی اکثر کمپانی‌هایی که مشغول آزمایش خودروهای بدون‌راننده هستند این است که وسایط نقلیه‌ی بدون‌راننده از قوانین راهنمایی و رانندگی پیروی کنند و تصادف نکنند. کمپانی ولوو، خودروسازِ سوئدی، نگرانی دیگری در خصوص رانندگانی دارد که ممکن است برای خودروهای بدون‌راننده در جاده ایجاد مزاحمت کنند. به همین دلیل، برنامه‌ی این خودروساز این است که ناوگان اولیه‌ی از خودروهای آزمایشی‌اش را در لندن بدون علامت نگه‌ دارد تا به این صورت، از لحاظ ظاهری، فرقی با یک خودروی ولووی معمولی نداشته باشند.


یکی از مدیران اجرایی ولوو به نشریه‌ی آبزروِر (یکی از نشریاتِ خانواده‌ی گاردین) می‌گوید که صد دستگاه ولووی اول که قرار است در 2018 در خیابان‌های اصلی لندن آزمایش شوند با سایر خودروها فرقی ندارند. اریک کوئلینگ، مدیر ارشد فنی در خودروسازی ولوو، طی مصاحبه‌ای با آبزروِر گفت: «بسیار مطمئنم که اگر ما آن خودروها را علامت‌گذاری کنیم، مردم این خودروها را به چالش می‌کشند؛ مثلاً، ممکن است در جلوی این خودروهای بدون‌راننده ناگهان ترمز کنند یا خود را در مسیر راه آنها قرار دهند.»
چنین نگرانی‌هایی غیرمنطقی نیستند. مهندسان عموماً خودروهای بدون‌راننده را طوری برنامه‌نویسی می‌کنند که جانب احتیاط را رعایت کنند تا به‌این صورت از هر گونه تبلیغ منفی ناشی از تصادف با دیگر خودروها، موتورسیکلت‌ها یا عابران پیشگیری نمایند. این به آن معناست که رفتار رانندگی این خودروها به سمت پیروی از قوانین و میانه‌روی گرایش دارد تا شیوه‌ی رانندگی رانندگانِ عادی. بعضی از کمپانی‌ها نظیر گوگل شدیداً تلاش‌ کرده‌اند که خودروهای بدون‌راننده‌ای بسازند که ظاهری میانه‌رو و غیرتهاجمی داشته باشند. (سیارک
رانندگانی که رفتارهای تهاجمی‌تر و پرخاشگرانه‌تر دارند احتمالاً وسوسه شوند برای خودروهای بدون‌راننده‌ای که رفتار ملایم‌تری دارند ایجاد مزاحمت کنند. اخیراً، دانشکده‌ی اقتصاد لندن طی نظرسنجی که روی 12 هزار پاسخ‌دهنده در 11 کشور اروپایی انجام داده چگونگی رفتار رانندگان را در مواجه با خودروهای بدون‌راننده (خود رونده) مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است. یافته‌های این پژوهش نشان می‌دهد افراد که براساس طرز رانندگی‌ تهاجمی‌ترشان در دسته‌ی «کله‌شق‌»تر قرار می‌گیرند از ایده‌ی خودروهای بدون‌سرنشین در جاده‌ها نسبت به رانندگانِ «نرمال»، که به‌رانندگی به‌مانند یک تجربه‌ی اجتماعی مشترک با دیگر رانندگان نگاه می‌کنند، با آغوش بازتری استقبال می‌کنند.
دقیقا مشخص نیست که چرا رانندگان «کله‌شق» از ایده‌ی خودروهای خود رونده بیشتر استقبال می‌کنند. اما یکی از احتمالات این است که آنها فکر می‌کنند به‌این صورت مسیر مستقل از خودروهای خود رونده ‌ی میانه‌روتر در اختیارشان خواهند گذاشت. یکی از شرکت‌کنندگانِ بریتانیایی در یکی از مطالعات گروه‌های متمرکز می‌گوید: «وقتی خودروهای خود رونده توقف می‌کنند، شما باید بلافاصله مسیر را عوض کنید. وقتی آنها توقف می‌کنند و شما مجبورید که از اطراف آنها حرکت کنند و به مسیر خود ادامه دهید.»
اما توجیه دیگر این است که رانندگان «نرمال» اساساً اعتماد کمتری به خودروهای خود رونده دارند؛ چون این خودروها تجربه‌ی اجتماعی ندارند. این مطلب به‌واقع دیدگاهی منصفانه است که برای مثال به ارتباطات بی‌کلام بین رانندگی اشاره دارد که در هنگام تغییر لاین در خیابان و جاده با رانندگان دیگر تماس چشمی برقرار می‌کنند (یعنی منظور خود را با زبان بدن به دیگر رانندگان می‌رسانند) یا در یک چهارراهی که علائم توقف دارد این کار را انجام می‌دهند. یکی از شکل‌های مشابه ارتباطات بی‌کلام بین رانندگان و عابرانی در می‌گیرد که در حال عبور از خیابان هستند؛ چیزی که ممکن است در خودروهای خود رونده که سرنشینانِ آن در حال چُرت زدن یا تماشای تلویزیون هستند وجود نداشته باشد.
اگر در نهایت خودروهای خود رونده (بدون‌راننده) به اعضای مورد اعتماد در جاده‌ها مبدل شوند، حتی رانندگانی که رانندگیِ دستی را ترجیح می‌دهند نیز ممکن است از نتایج راضی باشند و شگفت‌زده شوند. برخی از شرکت‌کنندگان در گروه‌های متمرکزِ تحقیقاتی تصور می‌کردند که رفتار خوشایندِ خودروهای خود رونده اثر هم‌افزایی و مثبتی داشته باشد که در میان رانندگانِ انسانی نیز رواج پیدا کند. در انتها، این رویه‌ به‌معنای کاهش آمار رفتار تهاجمی در خیابان‌هاست.
یکی دیگر از شرکت‌کنندگانِ بریتانیایی می‌گوید: «رفتار خوب و خوشایند رواج پیدا خواهد کرد و از این خودروها هرگز رفتار ناشایستی سر نخواهد زد. آنها خودروهای خوش‌اخلاقی هستند که قرار نیست ناگهان در خیابان به‌فکر لایی کشیدن بیفتند و کارهای خطرناک دیگر انجام دهند.»

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید