ثولینز، نقطه معمایی سرخ کارن

(سیارک): کمی نزدیکتر به ما،نقطه سرخ بزرگی قطب شمالی "کارن" ،بزرگترین ماه پلوتو،را زینت داده است.در ماه سپتامبر،محققان اعلام کردند که علت این لکه سرخ را یافته اند،اتمسفر پلوتو.

 

پلوتو سیاره کوچکی است و چون نیروی جاذبه قدرتمندی ندارد اتمسفر آن به بیرون از سیاره به فضا تشعشع میشود.وقتی فضاپیمای "افق های جدید" در سال 2015 به سمت پلوتو و ماه های آن پرواز کرد،نقطه سرخ کارن به سرعت پدیدار شد.دانشمندان فکر کردن که آن ممکن است نتیجه دریافت جاذبه ای گازهای جدا شده از اتمسفر پلوتو توسط ماه آن باشد.

با شبیه سازی دمایی پلوتو و ماه آن در طول زمان،دانشمندان گمان خود را تایید کردند.زمستان های کارن بیش از صد سال زمین طول میکشد و دمای انجمادی در حدود صفر مطلق دارند(منفی 459.67 فارنهایت یا منفی 273.15 سلسیوس) در نتیجه متان اتمسفر پلوتو در قطب های یخ بسته ی کارن فریز میشود.بنابراین تشعشع کیهانی ئیدروژن را از متان جدا کرده و فقط کربن باقی میماند.این اتم های کربن به هم متصل میشوند تا ترکیب ذاتی به غایت پیچیده ای به نام "ثولینز" بسازند،که نقطه سرخ کارن را تشکیل میدهد.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

ترجمه  itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
  • Buddy 677 :

    The Cardinal Newman Society just went up even more in my esiamitton. I have to say I was relieved when Fr Drinan died as he made me very angry. Now here he is still getting me upset!!!!!

    1395/12/27 05:16 ق.ظ

بیشتر بخوانید