جهان

دیزنی به خاطر خدشه دار نشدن تصویر شرکت از تصاحب توئیتر منصرف شد

شرکت والت دیزنی، تصمیم گرفت که از خرید توئیتر، به خاطر نگرانی راجع به تحکم‌ها و رفتارهای غیر متمدنانه در رسانه‌های اجتماعی که ممکن است باعث خدشه دار شدن تصویر خانوادگی دیزنی شود، صرف نظر کند.

تهیه کننده محصولات خانوادگی همچون "در جستجوی دوری" برای قیمت گذاری توئیتر به بانک‌های جی پی مورگان چیس و گوگنهایم و شرکا مراجعه کرده بود. مدیریت دیزنی همچنین به ارائه‌ای که توسط افرادی ناشناس از توئیتر انجام شده بود، گوش کرده بود.دلایل دیگری نیز برای منصرف شدن از خرید توئیتر وجود داشت. توئیتر که با توئیت‌های 140 حرفی خود پیشرو شبکه‌های اجتماعی است، در حال از دست دادن پول است ولی همچنان بازار 12 میلیارد دلاری دارد. این قیمت حتی برای دیزنی هم که بازاری 12 برابر بازار توئیتر دارد، زیاد است. بعضی از بزرگترین سرمایه‌گذاران دیزنی، با شرکت تماس گرفته‌اند که نارضایتی خود را در رابطه با خرید توئیتر اعلام کنند.شرکت‌های Saleforce.com و آفلافبت گوگل نیز از خرید توئیتر انصراف دادند. (سیارک

خرید توئیتر میتوانست نقطه‌ی عطف دیگری در سابقه کاری مدیر عامل دیزنی، باب ایگر باشد. موفقیت درشرکت‌های دیگر همانند پیکسار، مارول و لوکاس فیلم، از سوابق این مرد 65 ساله است. در یک گفتگوی عمومی در کالج بوستون در اوایل همین ماه، ایگر راجع به این موضوع حرف زد که ارتباط مستقیم شرکت با مصرف کننده از طریق موبایل، کاملاً الزامی است.

ایگر، مدیر عامل و موسس توئیتر جک دورسی را سه سال پیش به بورد مدیریت دیزنی دعوت کرد. دورسی احترام زیادی برای ایگر قائل است و وی را پیشرو میداند. ایگر به جمع ارشدهای توئیتر دعوت شد تا در ابتدای سال راجع به رهبری سخن بگوید.

دورسی در برابر فروش شرکت مقاومت نشان داده است و امیدوار است استراتژی جدید به اشتراک گذاری زنده تصاویر بتواند کاربران را افزایش دهد. برد توئیتر تصمیم گرفته است که بانک داران را برای بررسی گزینه‌ها بعد از دریافت توجه توسط خریداران استخدام کند. (سیارک

توئیتر سال‌هاست که به خاطر سستی در واکنش به رفتار ناشایست در شبکه‌اش مورد انتقاد واقع شده است. چون بعضی از افراد احتیاجی ندارند که از اسم واقعی‌شان در این سیستم استفاده کنند، دست به رفتارهای تبعیض نژادی و جنسیتی و.... بر روی این شبکه میزنند. این شرکت اعلام کرده بود که در سال‌های آتی بر روی این موضوع بیشتر کار میکند و به دنبال راهی است که بعضی از کلمات کلیدی را منع کند، اما هنوز هم حملاتی که امسال انجام شد باعث جدایی لزلی جونز ، بازیگر فیلم Ghostbusters و ژورنالیست نیویورک تایمز از این شبکه شد.توئیتر به تازگی دست به بررسی تکنولوژی‌هایی شده است که از این بدرفتاری‌ها جلوگیری کند. ناراحتی دیزنی از مشکل بدرفتاری بر روی توئیتر نشان دهنده‌ی بزرگتر بودن مشکلی است که بر سر راه عاملین توئیتر است.

سهام توئیتر سه شنبه گذشته با حدود 1 درصد افزایش به 16.87 دلار به ازای هر سهم رسید.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.