سامسونگ مراکز تعویض نوت 7 را در فرودگاه‌های اصلی آمریکا به راه می‌اندازد

قانون‌گذاران گوشی‌های همراه آتش گیرنده را در پروازهای آمریکا منع کرده‌اند. مسافران میتوانند گلکسی نوت 7 خود را تعویض کنند یا هزینه آن را به طور کامل پس بگیرند.شرکت سامسونگ به مسافران اجازه میدهد که گوشی‌های همراه نوت 7 خود را در باجه‌های مخصوص در فرودگاه‌ها تعویض کنند.


این برنامه بخشی از تلاش سامسونگ برای تعویض گوشی‌های نوت 7 است که خطر آتش سوزی و انفجار دارند. مشتریان میتوانند گوشی خود را تعویض کنند یا هزینه آن را تماماً دریافت کنند. سامسونگ مشخص نکرده است که قرار است این برنامه در کدام فرودگاه‌های آمریکا انجام شود.  (سیارک)  
قانون گذاران این مدل را از پروازهای آمریکا منع کرده بودند و اعلام کرده بودند که هر کس که سعی کند این گلکسی نوت 7 را وارد هواپیما کند، توبیخ میشود و ممکن است جریمه شود. سامسونگ در تلاش است که مشتریان را به این سمت بیاورد که گوشی خود را در فرودگاه تعویض کنند یا هزینه آن را پس بگیرند.
گارتنر، آنالیست تونگ نگوین ، که این موضوع را دنبال میکند گفته است که «بعد از اینکه آژانس‌های هواپیمایی این گوشی را ممنوع کردند سامسونگ به دنبال راهی است که این مشکل را به شکل موثری در سطح جهان حل کند. در مناطق مختلف این موضوع بر اساس قوانین و سنت‌های منطقه‌ای مورد بررسی قرار گرفته است. نمونه مشابه این اتفاق در جای دیگری از صنعت اتفاق نیافتاده است که بتوان از آن به عنوان مثالی برای حل این مشکل استفاده کرد. این واقعه لاجیستیک اورژانسی معکوس است.»  (سیارک)  
گروه خطوط هوایی آمریکا، هر گوشی نوت 7 ای را که در بازرسی مواد خطرناک پیدا کند، توبیخ میکند. دستگاه برای 30 روز نگه داشته میشود، که در این مدت صاحب آن میتواند آن را پس بگیرد. لوری کربتری ،سخنگوی شرکت خطوط هوایی جنوب غربی میگوید این شرکت گوشی را به عنوان مواد خطرناک توبیخ میکند ولی آن را برای صاحبش نگه نمیدارد. هردو خطوط هوایی، در هواپیما و در نقاط مختلف فرودگاه ممنوع بودن نوت 7 را اطلاع رسانی میکنند. خطوط هوایی به مشتریان قبل از پرواز توسط ایمیل راجع به ممنوعیت نوت 7 اخطار میدهند.
نماینده‌های خطوط هوایی گفته‌اند اگر در هنگام پرواز نوت 7 پیدا شود همانجا به عنوان مواد خطرناک توبیخ میشود و به وزارت امنیت حمل و نقل آمریکا تحویل داده میشود.
سخنگوی خطوط هوایی آمریکا، راس فاینستاین میگوید «گزارشی از مشکل عمده در جمع آوری دستگاه‌های نوت 7 تا به حال به ثبت نرسیده. این شرکت تعدادی از دستگاه‌ها را قبل از پرواز توبیخ کرده ولی تقاضا این است که مسافران این دستگاه‌ را با خود به فرودگاه نیاورند.»
سامسونگ از سود 2.3 میلیارد دلاری خود گذشت و هفته‌ی پیش تولید این گوشی هوشمند دردسر ساز را متوقف کرد. 

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید