مسابقه شرکت کوکاکولا

در

مسابقه یک میلیون دلاری شیرین کننده کوکاکولا در حال برگزاری است. اگر جایگزینی برای شکر می‌شناسید، شانس خود را با ارسال ایده‌تان در این رقابت جهانی بیازمایید.

شکر، شیرینی بخش قسمت اعظمی از نوشیدنی‌ها و خوراکی‌هایی است که روزانه استفاده می‌کنیم. با گذشت زمان، بشر دریافت از طریق نیشکر می‌تواند، شیرینی را به زندگی خود بیاورد. هزاران سال شکر کماکان بر سر سفره انسان‌هاست، تنها تغییر صورت گرفته، اضافه شدن منابع جدیدی برای استخراج شکر است.

تلاش‌های مختلفی برای جایگزینی شکر با شیرین کننده دیگری که کالری کمتر حتی بدون کالری داشته باشند، صورت گرفته است. هرچند این شیرین کننده‌های جدید ویژگی‌های مثبتی دارند، اما هنوز نمی‌توان آن‌ها را به عنوان جایگزینی قطعی برای شکر معرفی نمود.

با برگزاری مسابقه یک میلیون دلاری شیرین کننده کوکاکولا به دنبال راهکاری است که از سوی پژوهشگران مختلف در سراسر دنیا پیشنهاد می‌شود.

به طور خلاصه برای برنده شدن در مسابقه کوکاکولا باید جایگزینی طبیعی، امن، با کالری کمتر یا حتی بدون کالری که طعم شیرین شکر را داشته باشد، کشف کنید. این جایگزین باید بتواند برای شیرین کردن خوراکی و نوشیدنی‌ها استفاده شود.

البته برخی محدودیت‌ها نیز وجود دارد، به عنوان مثال شیرین کننده پیشنهادی، نباید از گونه‌های حفاظت شده گیاهی استخراج شود، بدیهی است شیرین کننده نباید برای بدن انسان مضر باشد و در نهایت استفاده از شکر برگ و سیرایتیا گرسونری نیز مجاز نیست.

توضیحات تکمیلی مسابقه یک میلیون دلاری شیرین کننده کوکاکولا

شیرین کننده یک میلیون دلاری، باید ترکیب مولکولی باشد که علاوه بر طعمی مشابه شکر، به لحاظ قیمتی شرایطی مشابه شکر داشته باشد. همزمان این شیرین کننده نباید در طولانی مدت، ضرری متوجه مصرف کننده نماید. جزییات دیگری نظیر عدم محدودیت تجاری نیز باید رعایت شوند.

آخرین مهلت ارسال ایده برای شرکت در مسابقه یک میلیون دلاری کوکاکولا، ۱۸ ژانویه ۲۰۱۸ است. ۲۱ فوریه (۲ اسفندماه) ۱۰ فینالیست مرحله مقدماتی معرفی می‌شوند. در یازدهم آوریل امسال (۲۲ فروردین ۹۷)، سه فینالیست نهایی انتخاب شده و در نهایت ۳ اکتبر ۲۰۱۸ (۱۱ مهرماه ۹۷)، برنده نهایی معرفی خواهد شد.

پس اگر قصد دارید در این مسابقه یک میلیون دلاری جهانی شرکت کنید، تنها کمتر از دو هفته وقت دارید.

نحوه ثبت نام در مسابقه یک میلیون دلاری کوکاکولا

برای ثبت نام کافیست به ایت لینک  herox بروید و مراحل ثبت نام را به صورت آنلاین تکمیل نمایید. برای ثبت نام، مشخصات فردی یا تیم شرکت کننده باید ارسال شوند. فرمول مولکولی ماده مورد نظر، باید به صورت گرافیکی ارائه شود. تست پایداری در برابر نور خورشید و اسیدیته مورد نظر باید اثبات شده و در نهایت خلاصه‌ای از طرح کلی باید ثبت شود.

طعم جایگزین شکر

در ثبت ایده، ساختار خاصی باید رعایت شود. به عنوان مثال، خلاصه ایده و نتایج آزمون، حداکثر از ۵۰۰ حرف تشکیل می‌شوند، در صورتیکه منع قانونی در مصرف، استفاده یا فروش تجاری منبع شیرین کننده وجود داشته باشد، باید آنرا ذکر کنید.

طرح گرافیکی ساختار مولکولی شیرین کننده

ساختار مولکولی ماده جایگزین باید به صورت پی دی اف ذخیره شود. برای ساختار مولکولی ارائه شده، ذکر منبع الزامی است. البته در صورتیکه ماده جدیدی کشف کرده باشید، می‌توانید در این قسمت توضیح دهید که با توجه به ناشناخته بودن این ماده، ساختار مولکولی آن روشن نیست.

نتایج تست شیرین کننده در معرض نور خورشید و اسیدیته

برای تست پایداری در مقابل نور خورشید، ظرفی پلاستیکی یا شیشه‌ای که محتوی ۵ تا ۱۰ درصد شیرینی کننده بر حسب میزان قدرت آن حل شده در آب با pH 2.8 باشد را از ساعت ۸ صبح تا ۸ روز بعد، در محیط باز و در معرض نور خورشید قرار دهید. هر گونه تغییر رنگ یا بو را به دقت ثبت نمایید. می‌توانید تغییرات دیگری را نیز در صورت تمایل ثبت نمایید، همچنین مدت تست پایداری را می‌توانید افزایش دهید.

برای تست پایداری در مقابل PH، مقدار ۵ تا ۱۰ درصد شیرینی کننده را در ظرفی شیشه‌ای یا پلاستیکی به مدت ۳۰ روز در دمای ۲۵ درجه قرار دهید. pH مورد نظر باید ۲.۸ باشد تغییرات ساختاری مولکولی را مورد بررسی قرار دهید، هر گونه تغییر رنگ و بو را به دقت ثبت نمایید. همچنین امکان ارائه توضیحات تکمیلی نیز برای شما وجود دارد.

قوانین و مقررات داوری

در این مسابقه یک میلیون دلاری، قوانین و مقررات مربوط به داوری کاملا روشن بوده و بر اساس میزان اهمیت جزییات، امکان برنده شدن شما افزایش پیدا می‌کند. به عنوان مثال، حداکثر ۳۰ امتیاز برای شباهت طعم با شکر در نظر گرفته شده است و هرچند قیمت مقرون به صرفه باشد، ۱۰ امتیاز را به خود اختصاص می‌دهد.

 نام اصلی مسابقه The Coca Cola Company Sweetener Challenge است . توجه داشته باشید، مقاله‌ای که مشاهده می‌نمایید، تنها خلاصه‌ای از مستندات مربوط به این چالش است. برای شرکت در این رقابت یک میلیون دلاری، حتما از لینک  herox برای مشاهده جزییات بیشتر استفاده نمایید. 

نظرات

در ادامه بخوانید...

بطری های ویژه کوکاکولا برای جنگ ستارگان دیزنی

در

بطری های ویژه ای که کوکاکولا برای جنگ ستارگان دیزنی عرضه کرده بود!

جنگ ستارگان Edge Galaxy: کوکاکولا در 31 ماه مه، 2019 برای شرکت در دیزنی لند، برخی از نوشیدنی های خود را دوباره طراحی کرد تا شرکت کنندگان را به طور کامل غرق در سرزمین جدید کند.بقیه بطری های جدید جنگ ستارگان نسبتا منحصر به فرد هستند. درب بطری کوکاکولا دارای انگیزه و فن آوری جالب است.

عکس از بطری های ویژه ای که کوکاکولا برای جنگ ستارگان دیزنی عرضه کرده بود! 

همچنین درب دنده ای که از طریق برچسب نشان داده می شوند، ظاهر می شوند، به طوری که ما می توانیم میزان نوشیدنی را که ما می خوریم و می توانیم مصرف کنیم، کنترل کنیم. متن نیز به زبان جنگ ستارگان نوشته شده است.

نظرات

در ادامه بخوانید...

کوکاکولا با طعم دارچین

در

شرکت کوکاکولا اعلام کرد به زودی نوشیدنی گازدار با طعم دارچین را وارد بازار امریکا خواهد کرد. کوکاکولا بزرگترین تولید کننده نوشیدنی در دنیا است که چند وقتی است که در حال آزمایش طعم های جدید نوشابه است.

 

 

 

 

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

چرا کوکاکولا در شیشه بسیار خوشمزه تر است

در

کوکاکولا

 

کسانی که مجبور بودند نوشیدنی محبوب کوکاکولا را در ظروف مختلف امتحان کنند ، ممکن است متوجه شده باشند که به دلایلی خوشمزه ترین نوشابه کوکاکولا در یک بطری شیشه ای است. در وهله دوم کوکاکولا در یک قوطی حلبی  و به دلایلی حداقل کم مزه ترین نوشابه کوکاکولا همیشه در یک بطری پلاستیکی است. آیا واقعاً اینگونه است یا تفاوت سلیقه فقط برای شخصی تحت تأثیر برخی عوامل خارجی به نظر می رسد؟

 

کوکاکولا

فرمول نوشیدنی طی دهه ها تغییر نکرده است.  / عکس


خود کارمندان شرکت کوکاکولا بارها اظهار داشته اند که طعم نوشیدنی به هیچ وجه به ظرف استفاده شده بستگی ندارد. همان نوشیدنی در قوطی ها ، بطری های شیشه ای و بطری های پلاستیکی ریخته می شود. با این حال ، مصرف کنندگان عادی به سختی با این گفته موافقت می کنند. از این گذشته ، جوانه های چشایی نمی توانند دروغ بگویند! پس موضوع چیست؟ علم جواب سوال را می داند.

 

کوکاکولا

سطوح به ناچار با محتویات واکنش نشان می دهند.  / عکس

 

فرمول "کوکاکولا" برای چندین دهه بدون تغییر مانده است. در این موضوع ، تولیدکنندگان هرگز حیله گری نمی کنند. با این حال ، از نظر شیمی ، تفاوت های ظریف وجود دارد. واقعیت این است که یک نوشیدنی گازدار محبوب به ناچار با سطح ظرفی که در آن ریخته شده واکنش نشان می دهد. به عنوان مثال ، پوشش پلیمری یک قوطی فلزی عادت دارد که در نتیجه یک واکنش شیمیایی ، رایحه سودای محلول در کوکاکولا را جذب کند. مثال دیگر واکنش استالدئید از دیواره های یک ظرف پلاستیکی با نوشابه در کوکاکولا است.

 

کوکاکولا

پلاستیک با نوشابه واکنش نشان می دهد.  / عکس


در مورد شیشه اوضاع کاملاً متفاوت است. از نظر شیمی ، شیشه پایدارترین ماده است و عملا اجازه هیچ واکنش جانبی بین اجزا را نمی دهد. بنابراین ، می توانیم با اطمینان بگوییم که در یک بطری شیشه ای است که طعم کوکاکولا صحیح ترین و در واقع اصیل است. بنابراین تفاوت چشایی به نظر مردم اصلاً نمی رسد. در همان زمان ، بسیاری خواهند پرسید: آیا واکنش های شیمیایی ذکر شده خطرناک هستند؟ پاسخ کاملاً بی اهمیت خواهد بود: آنها هیچ ضرری برای سلامتی انسان از خود نوشیدنی با محتوای قند مضر ندارند.

 

کوکاکولا

شیشه از نظر شیمیایی پایدارترین ظرف است.  / عکس

نظرات

در ادامه بخوانید...