کتاب‌فروشی "گوته و حافظ" تنها برنده غیر آلمانی اسکار کتابفروشی

                تقدیرنامه‌ای که از سوی مشاور دولت در امور فرهنگی و رسانه‌های آلمان  به کتاب‌فروشی "گوته و حافظ"اهدا شد.

یکی از جوایز کتاب‌فروشان امسال آلمان را کتاب‌فروشی "گوته و حافظ" در شهر بن آلمان دریافت کرد. مدیر "گوته و حافظ" تنها غیر آلمانی در میان ۱۱۷ مدیر کتاب‌فروشی ها می باشد که موفق به دریافت این جایزه گردید.
این جوایز از سه سال پیش از سوی مونیکا گروترز، مشاور دولت در امور فرهنگی و رسانه‌های آلمان، اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان و بنیاد کورت وُلف "Kurt Wolff" برای حمایت از کتاب‌فروشی‌های کوچک و مستقل پایه گذاری شده است.
بیش از ۵۰۰ کتاب‌فروشی در سال جاری برای دریافت این جوایز شرکت کرده اند اما از این میان، جوایز به ۱۱۷ مدیر کتاب‌فروشی که علاوه بر  فروش کتاب، در زمینه مبادلات فرهنگی هم فعالیت داشته اند رسیده است.
مدیر کتابفروشی مدیر "گوته و حافظ" در این زمینه می گوید:

مبادله فرهنگی تنها به این معنی نمی باشدکه با فرهنگ‌های مختلف  ارتباط فرهنگی وجود داشته باشد بلکه به این معنی می باشد که هر یک از این کتاب‌فروشی‌ها باید طرحی مخصوص به خود را دارا باشند.مثلا برخی از کتاب‌فروشی‌ها در آلمان جلسه‌های کتاب‌خوانی ادبیبر پا می کنند یا بعضی از کتاب‌فروشی‌ها برای خردسالان و نوجوانان فعالیت می کنند و در زمینه علاقه‌مند نمودن  خردسالان و نوجوانان  به کتاب‌خوانی تمرکز می‌نمایند. همه این نمونه‌ها همان مبادله فرهنگی است که کتاب‌فروشی‌های کوچک را قادر به کاندیداتوری دریافت یکی از این جوایزمی نماید. (سیارک)

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید