ایلان ماسک سرنخ‌هایی درباره علت انفجار راکت Space X ارائه می‌دهد

با توجه به گفته های ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت، امکان دارد راکت Space X که در یک سپتامبر، در کیپ کاناورال منفجر شد شرایطی چنان غیرعادی برایش مهیا شده باشد که سوخت اکسیژن مایع آن احتمالا قبل از انفجار یخ زده باشد. مدیر عامل این شرکت، ایلان ماسک با حضور در CNBC اعلام کرد که شرکت تا جایی پیش رفته است که نزدیک است تا علت این انفجار را قطعا بیان کند. انفجار سکوی پرتاب در طول سوخت گیری راکت فالکون 9 رخ داد. و موجب خراب شدن ماهواره مخابراتی شد که فیسبوک (FB، Teck30) برنامه ریزی کرده بود که از آن استفاده کرده و سرویس اینترنتی را برای میلیونها نفر در نقاط دور افتاده جهان فراهم آورد.


ایلان ماسک برخی سرنخ ها را مطرح کرد که قبلا فاش نشده بود از جمله این حقیقت که «اکسیژن بقدری سرد بوده که منجمد شده است» بطوریکه با سوخت هلیوم مایع و ترکیبات کربنی تماس ایجاد شده است. اکسیژن مایع و هلیوم ترکیب شده و راکت را مشتعل ساخته است. (سیارک)
ایلان ماسک که مدیر عامل شرکت خودروسازی الکتریکی تسلا (TSLA) است گفت «من فکر می کنم ما دلایل رخ دادن چنین مشکلی را درک کرده‌ایم. این مشکلی بود که قبلا به هیچ وجه با آن روبرو نشده بودیم. این سخت‌ترین پازل بود... در هر صورت ما آن را حل کرده‌ایم.»
سخنگوی SpaceX روی نظرات ایلان ماسک توضیح دقیقی نداد و در کنار آن به بیانیه‌ای اشاره کرد که هفته گذشته منتشر و در آن بیان شده است که در حال حاضر نقطه توجه روی یکی از این سه مخزن تحت فشار متمرکز است که شامل سوخت داخل راکت می باشد. در این بیانیه ذکر شده است که قادر به بازسازی این مخازن در آزمایشگاهی در مرکز تگزاس می باشند.
در این ارتباط:  ایلان ماسک از Space X، برنامه‌هایی را در زمینه مهاجرت به مریخ مطرح کرد.
از این هفته، شرکت آزمایشات مرحله ی راکت فالکون 9 را در تگزاس از سر گرفت. وی گفت: «این یک نقطه عطف مهم در مسیر بازگشت به پرواز است.»
در اصل این شرکت امیدوار بود تا پایان ماه نوامبر به پروازها بازگردد و در حال حاضر، تاریخ اولین پرواز را پایان سال در نظر گرفته است. ایلان ماسک روز جمعه گفت: به نظر می رسد که راه اندازی اواسط ماه دسامبر باشد.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید