خودکشی دسته جمعی دلفین ها سپتامبر 2020

دلفین

بیش از 470 دلفین از تیره Grinda به سواحل غربی تاسمانی هجوم آورده اند. این یکی از بزرگ ترین ترین فرود دلفین ها در استرالیا طی 10 سال گذشته است. 

دلفین ها در 21 سپتامبر در آب کم عمق در قسمت غربی جزیره تاسمانی - Macquarie Heads پیدا شدند. دلیل خودکشی دسته جمعی حیوانات مشخص نیست.  امدادگران تاکنون موفق به نجات 25 حیوان شده اند .(جدید ترین خبر حاکی از نجات 50 و فوت 200 دلفین است)جانورشناسان گفتند که در طی چند روز ، حدود 470 نفر در سواحل جزیره پیدا شدند.

 

untitled_44970300.jpg

 

دلفین از تیره Grinda یک تیره از پستانداران دریایی از خانواده دلفین ها است. طول فرد از 3.6 تا 8.5 متر متغیر است و وزن متوسط ​​800 کیلوگرم است. به گفته زیست شناسان ، در سال 2006 حدود 200 هزار  در سواحل نیوزیلند ، استرالیا ، آفریقای جنوبی ، آرژانتین و شیلی زندگی می کردند.

در سال 2017 گزارش شد که طی چند روز صدها دلفین در نیوزیلند به ساحل آمدند . صدها داوطلب در نجات حیوانات شرکت کردند. ده ها نفر زنجیره انسانی تشکیل دادند و سعی کردند جلوی دلفین ها  که با شنا به سمت خشکی ادامه می دادند را بگیرند.

 

unnamed.jpg

در تجربه قبلی نجات ، دلفین ها می توانند سه تا چهار روز در ساحل زنده بمانند. علاوه بر این ، در این حالت ، بسیاری از دلفین ها تا حدی در آب غوطه ور می شوند ، بنابراین احتمال زنده ماندن آنها حتی بیشتر است. دانشمندان می گویند ، دلفین های خارج از آب به دلیل وزن بدن خود می توانند به آرامی له شوند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید