تیم والیبال ایران به بازیهای المپیک ریو صعود کرد

تیم والیبال ایران با عملکرد بهتر نسبت به لهستان، به بازیهای المپیک ریو صعود کرد

تصویر صحنه ای از بازی بین ایران( بازیکنان با لباس آبی تیره) و لهستان در تورنمنت انتخابی المپیک در توکیوی ژاپن در 4 ژوئن 2016 را نمایش می دهد.

تیم ملی والیبال ایران پس از پیروزی شایسته بر لهستان در رقابت های انتخابی المپیک در ژاپن، سهمیه جایگاه خود را در رویداد بلند مرتبه ی ریودوژانیروی برزیل مستحکم کرد.

 

تیم ایران در روز شنبه در ورزشگاه شهر توکیو که کلاس جهانی دارد، در پایتخت ژاپن در ششمین رقابت در تورنمنت جهانی، لهستان را با نتیجه 3-1 (25-20، 25-18،20-25 و 34-32) مغلوب کرد.

سرمربی آرژانتینی، رائول لوزانو مصمم به فرونشاندن عطش 52 ساله در تورنمنت المپیک تابستانی، کاپیتان سعید معروف، مهدی مرندی، عادل غلامی، سید محمد موسوی، میلاد عبادیپور، و شهرام محمودی را در ترکیب اولیه راهی میدان کرد.

بازیکنان والیبال لهستان که قبلا جای خود را در المپیک تابستانی به دست آورده بودند، پیش از اینکه ایرانی ها وارد عمل شده و بازی را با رساندن به 7-7 تحت کنترل بگیرند اولین ست را با قدرت آغاز کردند.

پس از آن ایرانی ها امتیاز دیگری کسب کردند و در امتیاز 8-7 وارد اولین وقت استراحت فنی شدند.

هر دو تیم در کسب امتیاز پا به پای هم پیش می رفتند تا اینکه ورزشکاران ایرانی از فرصتی مطلوب برای پیش افتادن استفاده کرده و امتیاز 14-11 را کسب کردند. سرانجام ایرانی ها اولین ست را با نتیجه 25-20 از حریف گرفتند.

بازیکنان والیبال ایران فشار خود بر دفاع لهستان را در دومین ست ادامه داده و تا اولین وقت استراحت فنی به سرعت به امتیاز 8-5 رسیدند.

در دومین وقت استراحت فنی با امتیاز 16-12 پیش افتاده و در نهایت ست دوم را 25-18 بردند.

لهستانی ها پس از از دست دادن دو ست پیاپی، اولین امتیاز را در ست دوم از آن خود کردند، اما این ایرانی ها بودند که در اولین وقت استراحت فنی 8-6 پیش افتاده بودند.

پس از آن بازیکنان والیبال لهستان اشتباهات خود را تصحیح کرده و در دومین وقت استراحت فنی با امتیاز 16-15 پیش افتاده و ست را 25-20 به پایان رساندند.

لوزانو در ابتدای ست تعیین کننده ی نتیجه، حامد زرینی را به جای فرهاد قائمی وارد زمین کرد. بعد از آن بازیکنان والیبال لهستانی حداکثر تلاش خود را کردند تا حریف خود را از جمع آوری امتیاز باز دارند. با این وجود، تیم ایران برای برد ست چهارم شجاعانه جنگید و پیروزی 34-32 را از چنگ حریف بیرون کشید تا خستگی از تن به در کند.

لوزانو پس از مسابقه بیان کرد: "به شدت خوشحالم. این موقعیت خاصی است چون لحظه ی تاریخی برای ایران است. مردم ایران مدت زیادی منتظر این فرصت برای راهیابی به المپیک بوده اند. نمی خواهم راجع به آمار صحبت کنم. از نتیجه خوشحالم. امشب برای جشن یک مهمانی خواهیم داشت."(سیارک

معروف اشاره کرد: "حالا زمان جشن است. این اولین بار در تاریخ ایران است. بسیار خوشحالم که به المپیک می رویم. ما چهار سال پیش با واگذاری یک ست به استرالیا موفق نشدیم و این خاطره بدی برای ما بود. این احتمالا آخرین فرصت برای بعضی از بازیکنان ایرانی برای حضور در المپیک بود. ما تاریخ ساخته ایم."

سرمربی لهستان استفان انتیگا اشاره کرد: "ما از قبل شروع به کار برای بازی های المپیک کرده ایم، بنابراین این یک انگیزه ی متفاوت است. بازیکنان ما سعی کردند حداکثر تلاش خود را انجام دهند. من از بازی مان در دو ست آخر راضی ام. به ایران برای ورود به المپیک تبریک می گویم."

تیم ملی والیبال مردان ایران روز یکشنبه با رقابت با ونزوئلا در بازی پایانی خود به میدان بازخواهد گشت.

تورنمنت انتخابی المپیک مردان در 28 می در توکیو آغاز شده و تا 5 ژوئن ادامه خواهد داشت. (سیارک

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

مترجم  itrans.ir  

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید