تولیدانرژی برق همزمان با ورزش بدنسازی داخل قایق

شرکت ایتالیایی «Carlo Ratti Associati» طراح و نوآور با دستاوردهای قابل توجه در مقیاس شهری و معماری شامل طرح جامع برای یک مکان خلاق در شهر گوادالاخارا، آینده منطقه غذایی در نمایشگاه میلان 2015، و غرفه آب دیجیتال در نمایشگاه ساراگوسا 2008 - به نام "بهترین اختراع سال" مجری پروژه های طراحی  مبلمان تجربی برای کاسینا ،تاسیسات نورپردازی برای Artemide،  سیستم صندلی پاسخگو و ....می باشد. از سال 2014، Ratti Associati نیز در راه اندازی Makr Shakr، راه اندازی توسعه و تجاری سازی اولین سیستم نوار رباتیک در جهان درگیر شده است.دفتر بین المللی این شرکت مستقر در تورینو، ایتالیا، با شاخه هایی در بوستون و لندن است.

 

 و حالا شاهد ایده درخشان دیگر این شرکت ایتالیایی «Carlo Ratti Associati» برای الهام بخشی به مردم جهت ورزش و تحرک بیشترهستیم . طراحی یک قایق شناور بااستفاده از انرژی انسان در رودخانه سن در پاریس . این قایق 20 متر طول و گنجایش 45 نفر را دارا می باشد. این باشگاه سیار به بررسی پتانسیل انرژی انسانی و استفاده و کنترل این انرژی پرداخته است ، حرکت این قایق توسط  کاربران وسایل ورزشی داخل قایق با تمرینات باشگاهی و توسط پدال زدن و تبدیل آن به برق کاربردی تامین می شود .

 طراحان پیش بینی کرده انداین قایق درحال توسعه 18 ماه دیگر تکمیل شود. این باشگاه  قایقی شناور در صورتی که مسافر کافی نداشته باشد  از منابع انرژی تجدیدپذیر ( سلول های خورشیدی )تعبیه شده روی سقف قایق استفاده می کند. 

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. (سیارک)

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
  • dorsa 87 :

    هیجی رو نمی زارن هدر بره

    1395/10/28 11:10 ق.ظ

بیشتر بخوانید