گل‌محمدی در حسرت برف تبریز می‌ماند؟

شکست مقابل پرسپولیس برای هواداران تراکتورسازی اتفاق ناخوشایندی بود.

شکست مقابل پرسپولیس برای هواداران تراکتورسازی اتفاق ناخوشایندی بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تراکتورسازی روز گذشته در دیدار مقابل پرسپولیس در ورزشگاه آزادی در حالی با نتیجه 2 بر صفر مغلوب شد که حتی یکبار هم موفق به خلق موقعیت خطرناک روی دروازه حریف نشد و متحمل شدن یک شکست دیگر پس از حذف ناباورانه از جام حذفی کم کم صدای اعتراض هواداران این تیم را بلند کرده است.

گل محمدی در نیم فصل نخست با بهانه کمبود بازیکن و محرومیت از نقل و انتقالات، کسب نتیجه توسط تیمش را به نیم فصل دوم موکول می کرد و وعده تیم متفاوت در دور برگشت رقابت ها می داد ولی پس از پیروزی سه بر صفر مقابل استقلال خوزستان، شکست سنگینی مقابل پرسپولیس متحمل شد تا نشان دهد روزهای خوب این تیم قصد ندارد دنباله دار باشد.

با توجه به نتایج ضعیت تراکتورسازی در نیم فصل نخست، امید می رفت تا با کسب قهرمانی در جام حذفی این تیم در فصل جاری ناکام نماند و البته از یک مسیر آسان تر به سهمیه آسیایی  برسد ولی بازی را به استقلال خوزستان واگذار کرد تا با توجه به حذف از رقابت ها و فاصله زیاد با صدر جدول، حضور این تیم در لیگ قهرمانان فصل آینده با اما و اگر مواجه شود.

علاوه بر نتایج ضعیف، اتفاقاتی که اخیراً در تراکتورسازی افتاده نشان می دهد گل محمدی دیگر محبوبیت سابق را روی سکوهای تراکتورسازی ندارد و درافتادن با چهره های محبوب فوتبال تبریز به شدت وجهه او را کاهش داده است.

اعلام فهرست خروجی نیم فصل توسط تراکتورسازی و حضور بازیکنانی مثل محمد نوری، محمد ابراهیمی و سینا عشوری باعث ناراحتی شدید هواداران شد. ابراهیمی یکی از محبوب ترین بازیکنان تاریخ تراکتورسازی است که در سال های اوج فوتبال خود پیشنهاد تیم های لیگ برتری را رد کرده و حالا که سال های پایانی فوتبالش را سپری می کند، کنار گذاشتنش توسط سرمربی اتفاق خوش آیندی برای تی تی ها نبود و فشار افکار عمومی روی گل محمدی باعث شد وی از تصمیم خودش صرف نظر کند.

محمد نوری هم با وجود سابقه کم در تراکتورسازی، در شرایطی که این تیم از نقل و انتقالات محروم بود پیشنهاد تیم هایی مثل ذوب آهن و نفت تهران را رد کرد تا سرخپوشان تبریزی دچار مشکل نشوند و همین موضوع محبوبیت زیادی در تبریز برایش ایجاد کرد. نوری هم نامش از فهرست خروجی بیرون آمد و در تیم ماندنی شد.

دیگر بازیکنی که در این فهرست حضور داشت، سینا عشوری است که او هم محبوبیت بالایی روی سکوها دارد. عشوری ابتدای فصل شانزدهم همه کار کرد تا رضایت نامه خود را از ذوب آهن بگیرد و در تبریز ماندگار شود و در این راه طلب خودش را از باشگاه اصفهانی بخشید. از طرفی با وجود اینکه قرارداد او به دلیل مصدومیت فسخ شده بود ولی به خاطر امکانی که فدراسیون در اختیار این تیم قرار داده بود، در شرایطی با تراکتورسازی قرارداد مجدد امضا کرد که به او گفته شده بود باید تا نیم فصل بیرون بنشیند ولی او این ریسک را به خاطر ماندن در تبریز متحمل شد. با این شرایط هواداران تراکتورسازی عقیده داشتند کنارزدن وی به محض باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی دور از معرفت است. در این مورد گل محمدی برخلاف خواست هواداران عمل کرد و عشوری را کنار گذاشت تا وی بلاتکلیف بماند.

این پایان ماجرا نبود و تنها شکل گیری جرقه اختلاف گل محمدی با سکوهای تبریزی را رقم زد. شنیده ها حاکی از آن است که سرمربی تراکتورسازی بعد از دیدار جام حذفی مقابل استقلال خوزستان و حذف از این رقابت ها ناراحتی زیادی از عملکرد ایران پوریان داشت و او را بابت از دست دادن پنالتی در وقت های تلف شده مقصر باخت تیمش می دانست. اتفاقی که باعث ناراحتی مدافع با تجربه تبریزی ها شد و حتی شایعه رفتنش از این تیم شکل گرفت.

در این میان خریدهای گل محمدی هم کم حاشیه نبود. گرفتن 3 بازیکن همزمان از ذوب آهن به صورت یکجا در حالیکه این تیم اوضاع مالی خوبی ندارد و باید نماینده ایران در رقابت های آسیایی باشد، نه تنها صدای اعتراض ذوبی ها را بلند کرد، که حتی رسانه های مختلف هم نسبت به این رویکرد اعتراض داشته و آن را ناجوانمردانه خواندند، تا جایی که در برنامه نود هم به این موضوع اشاره شد و سیل اعتراضات به حدی بود که صحبت از تغییر قانون در این باره مطرح شد.

باشگاه تراکتورسازی در دفاع از اقدام سرمربی خود سعی داشت در برابر باشگاه ذوب آهن مقابله به مثل کند و درخواست جذب کیانی و ابراهیمی از سوی این باشگاه را رسانه ای کرد، اقدامی عجیب که مشخص نیست به چه منظوری انجام شده بود و دادن پیشنهاد رسمی به باشگاه برای جذب بازیکن چه ایرادی دارد. از طرفی در صحبت های کادرفنی تراکتورسازی در پاسخ به امیر قلعه نویی و انتقاداتش با پاسخ سرمربی ذوب آهن همراه شد و وی ادعا کرد در ابتدای فصل از بازیکنان این تیم خواسته بود تراکتورسازی را ترک نکنند.

در این میان مهدی کیانی که نامش به میان آمده بود، در کمال تعجب در مصاحبه ای حق را به جانب قلعه نویی داده بود و اظهاراتش را تایید کرد تا در دعوای گل محمدی - قلعه نویی، طرف سرمربی سابقش را گرفته باشد. اتفاقی که نشان می دهد کاپیتان تراکتوری ها هم خیلی پشت گل محمدی نیست و همین موضوع روزهای دشوار تبریز را برای سرمربی جوان سخت تر می کند.

در این شرایط شکست مقابل پرسپولیس که همیشه یک دیدار حیثیتی برای تراکتوری ها بوده هم ناراحتی بیشتری برایشان رقم زد و در چنین شرایطی سرخ های تبریزی باید به مصاف استقلال آماده این روزها برود که دیدار دشواری است.

مشخص نیست اگر تراکتورسازی در تبریز و مقابل چشم هوادارانش که این روزها حسابی ناراحت هستند، مقابل استقلال شکست بخورند چه سرنوشتی باید برای این تیم و کادرفنی آن متصور بود ولی چیزی که مشخص است این است که گل محمدی روزهای خوبی را در تبریز سپری نمی کند و ممکن است ادامه این روند او را در حسرت برف تبریز نگه دارد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید