بازی فیفا و دریافت مدال در آسیا

در سال ۲۰۱۶ حدود ۳۲۰ میلیون نفر در سراسر دنیا  از بازی‌های ورزشی کامپیوتری و ویدئویی استفاده نموده اند که سود شرکت‌های سازنده این بازی‌هانزدیک به ۵۰۰ میلیون دلار می باشد.پیش‌بینی می گردد که این سود در سال ۲۰۱۷ به ۷۰۰ میلیون دلار خواهد رسید، که ۱۵ درصد آن تنها برای چین می باشد.

بازی‌های ورزشی کامپیوتری و ویدئویی وارد برنامه رسمی رقابت‌های بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو در چین می‌‌گردد.حضور رسمی بازی‌های کامپیوتری ورزشی، از جمله بازی فیفا، در رقابت‌های آسیایی به معنای بدست آوردن مدال‌های کسب شده در مجموع امتیازهای رسمی تیم‌های شرکت‌کننده می باشد.
کمیته المپیک آسیا با اعلام این تصمیم اعلام کرد که می‌خواهد "رشد سریع و محبوبیت این شکل جدید از مشارکت ورزشی" بازتابی در بازی‌های آسیایی داشته باشد.
این برنامه حاصل همکاری شاخه ورزشی شرکت چینی تجارت الکترونیک علی‌بابا و کمیته المپیک آسیا می باشد.
بازی‌های ویدئویی رقابتی همچنین در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا در اندونزی، به عنوان "رشته ورزشی نمایشی" برجسته خواهد بود.
رشته‌های ورزشی نمایشی معمولا در المپیک و رویدادهای ورزشی مشابه مانند بازی‌های آسیایی، تنها به قصد تبلیغ آن رشته وارد برنامه مسابقات می‌گردند، اما امتیاز تیم‌های شرکت‌کننده در این رشته‌ها در جریان رقابت برای مدال‌ها به حساب نمی آید.
اولین حضور بازی‌های کامپیوتری در مسابقات ورزشی، رقابت‌های آسیایی ورزش‌های رزمی و بازی‌های داخل سالن خواهد بود که امسال در ترکمنستان برگزار می‌گردد.فیفا ۲۰۱۷ مهمترین بازی ویدئوییمی باشد که در رقابت‌های ترکمنستان حضور می یابد.
در آخرین دوره مسابقات جهانی "لیگ افسانه‌ها" که بزرگترین رویداد بازی‌های ورزشی کامپیوتری و ویدئویی دنیا می باشد ، تیم قهرمان برنده جایزه یک میلیون دلاری می شود. 
بیننده آنلاین این مسابقات میلیون‌ها  نفر بودند و در مقابل چندین هزار تماشاچی برگزار گردید و ده‌ها هزار نفر به طرفداران بازی‌های ورزشی کامپیوتری اضافه گردید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید