رکورد جدید کریستیانو رونالدو

در

روز یک شنبه گذشته بود که کریستیانو رونالدو که اکنون در باشگاه ایتالیایی یوونتوس توپ می زند، با به ثمر رساندن چهارصدمین گل باشگاهی خود به رکورد تازه ای دست یافت: او بدل به تنها بازیکنی شد که تا کنون در پنج لیگ معتبر اروپایی توپ زده است و مجموعا توانسته چهارصد گل در تمامی بازی های خود به ثمر برساند.

درخشش رونالدو در لیگ جزیره و با منچستر یونایتد آغاز شد، پس از آن به رئال مادرید رفت و در حال حاضر هم که در باشگاه یوونتوس توپ می زند. کریستیانو رونالدو، در مدت زمان فعالیت اش در لیگ جزیره، هشتاد و چهار بار پای اش به گلزنی باز شد، در لالیگای اسپانیا سیصد و یازده بار و در نهایت هم با به ثمر رسانده پنجمین گل خود با پیراهن یوونتوس (در بازی مقابل جنوا) به این رکورد دست یافت. این مسئله و رکورد تازه رونالدو، سبب شده است تا افرادی که علاقه به بحث و جدل در مورد مسی و رونالدو دارند و این دو بازیکن را مقابل یکدیگر قرار می دهند، بهانه تازه ای پیدا کرده و از کریستیانو رونالدو طرفداری کنند، با این حال، نکته ای که این افراد از توجه به آن نباید غافل بمانند این است که با وجود این که مسی هنوز نتوانسته است به رکورد چهارصد گل باشگاهی رونالدو دست یابد، با این حال با آمار 0.91 گلز زده در هر بازی، عملکرد نسبتا بهتری از کریستیانو رونالدو داشته است (با 0.80 گل زده در هر بازی). در جدول زیر می توانید نام شش بازیکنی را مشاهده کنید که از لحاظ گل زده باشگاهی عملکرد بهتری نسبت به دیگران داشته اند:

نام بازیکن

تعداد بازی های باشگاهی

گل زده

کریستیانو رونالدو

497

400

لیونل مسی

426

389

جیمی گریوز

529

366

گرد مولر

427

365

استیو بلومر

599

317

دیکسی دین

362

310

 این در حالی است که کریستیانو رونالدو به هنگام نوجوانی و شروع حرفه ای فوتبال خود، در باشگاه کشور زادگاه اش پرتغال، اسپورتینگ سی پی، سه گل در لیگ پرتغال به ثمر رسانده است که در این رکورد او لحاظ نشده اند. علاوه بر این، کریستیانو رونالدو یک رکورد دیگر هم به نام خود به ثبت رسانده است: او در تاریخ رقابت های جام قهرمانان اروپا تا کنون توانسته است صد و بیست گل به ثمر برساند که در نوع خود بسیار قابل توجه است. نفر بعدی پس از او، لیونل مسی است با هفده گل زده کمتر در این رقابت ها.

مدت زمان چندان زیادی از حضور کریستیانو رونالدو در یوونتوس نمی گذرد و در بازی چهارم اش با پیراهن این تیم بود که خودی نشان داد و دو گل به ثمر رساند. تابستان گذشته بود که با قرار دادی به ارزش صد میلیون دلار، این فوق ستاره پرتغالی از رئال مادرید روانه یوونتوس شد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

درخواست رومن آبراموویچ برای معاوضه گرت بیل با ادن هازارد

در

(سیارک) اخباری منتشر شده مبنی براینکه صاحب باشگاه چلسی، رومن آبراموویچ، به دنبال آن است که ادن هازارد را با گرت بیل معاوضه کند. با توجه به شایعاتی که پیرامون درخواست باشگاه تاتنهام برای خرید بیل شنیده می شود، حالا رومن آبراموویچ با تمام قوا به دنبال آن است که ستاره ولزی را در فصل آتی در اختیار بگیرد.

با توجه به مسائلی که میان بیل و سرمربی تیمش زین الدین زیدان در فصل جاری پیش آمده احتمال جدایی او از کهکشانیها بسیار قوی شده. در یک شانزدهم نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا، زیدان بازیکنانی چون مارکو آسنسیو و ایسکو را به بیل ترجیح داد و تنها فرصتی که نصیب بیل شد بازی در دور برگشت رقابت مقابل یوونتوس (یک هشتم نهایی) بود که برخلاف انتظار عملکرد خوبی نشان نداد و چند بار لو دادن توپ و چند حرکت اشتباه تنها ثمره زحمات بیل در نیمه اول بود. به همین خاطر بود که در نیمه دوم زیدان مجبور به تعویض او شد و تنش میان ایندو بیش از پیش قوت گرفت.

سال 2013 بود که گرت بیل جوان راهی مادرید شد و از آن زمان تا کنون در 183 بازی ای که برای کهکشانیها به میدان رفته مجموعا 140 گل و پاس گل به نام خود ثبت کرده است و نتوانسته آنگونه که باید انتظارات هواداران و رئیس باشگاه را برآورده کند. البته نقش مصدومیتهای پیاپی اش را نمی توان در این روند نزولی نادیده گرفت. با این حال رئیس باشگاه براین باور است که دیگر حضور او در تیمش مثمر ثمر نخواهد بود. بیل در فصل جاری تنها در شانزده بازی در چهارچوب رقابتهای لیگ برتر در ترکیب اصلی تیم قرار داشته و توانسته در 15 گلی که تیمش به ثمر رسانده نقش داشته باشد.

با توجه به مطالبی که عنوان شد، احتمال جدایی بیل از رئال تقریبا قطعی است. درسوی دیگر اما چلسی مهره ارزشمندی را برای معاوضه با او در نظر گرفته که برای مسئولان رئال وسوسه انگیز خواهد بود. ادن هازارد در فصل جاری در لیگ جزیره عملکرد نسبتا خوبی داشته و در 294 بازی که با پیراهن چلسی به میدان رفته در 161 گلی که تیمش به ثمر رسانده موثر بوده است. در سال 2012 بود که هازارد از لیل جدا شد و به آبیهای لندن پیوست و از آن زمان تاکنون روی هم رفته عملکرد خوبی داشته. باشگاه چلسی با انتخاب هازارد شاید بتواند به راحتی رقیب احتمالی خود، تاتنهام، را کنار بزند و موفق به جذب ستاره ناکام این فصل رئالیها شود.

باید خاطرنشان کرد که این اولین باری نیست که رئال اظهار علاقه برای جذب هازارد می کند و پیش از چلسی قصد خرید این بازیکن را داشته ولی موفق به نهایی کردن مذاکرات نشده بوده است. حالا همه چیز به گرت بیل بستگی دارد و تصمیم او.(سیارک)

نظرات

در ادامه بخوانید...

ابرقهرمان سیاه پوش تورین

در

(سیارک) شاید 500 سال دیگر تاریخ نگاران به ابرقهرمانان فیلمهای امروزی به چشم خدایانی نگاه کنند که در معرض هوای نفس انسانی قرارگرفته اند. خصایصی چون حسادت، غرور و... و این خیلی دور از انتظار نیست. چراکه اگر شما نوشته های تاریخ نگاران امروزی را نگاه کنید درخواهید یافت که اسطوره های یونانی، به چشم آنان، از همین خصایص انسانی سرچشمه گرفته اند. چراکه این انسان است که این ابرقهرمانان و اسطوره ها را برای خود تداعی می کند. با تمام این تفاسیر آنچه درخاطر ما باقی می ماند، آن اسطوره هایی هستند که هرچند به نظر می رسد فراانسانی باشند، اما کاملا در محدوده انسانیت می گنجند. اسطوره هایی چون آشیل و غرور عجیبش، هکتور و کله شق بودنش و بی پروایی اودیسه هومر.

جان لوئیجی بوفون، دوران فوتبالی خود را نه به عنوان یک ابرقهرمان یا حتی قهرمان، بلکه تنها به عنوان یک انسان به اتمام خواهد رساند. متأسفانه او درحالی از میادین خداحافظی کرد که هیچگاه قادر به کسب قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا با لباس تیمش نشد. این قهرمانی می توانست برای او به شیرینی کسب قهرمانی جهان باشد و شاید بتوان گفت که تنها چیزی است که بوفون با تمام وجود تمایل به کسب آن داشت و در کمال تأسف در رسیدن به این مهم ناکام بود.

درست در لحظه ای که تمام امیدها برای یوونتوس نقش برآب شده بود، بوفون نه به عنوان یک قهرمان و نه حتی به عنوان یک بازنده که شکست را می پذیرد، بلکه به تندی و تلخی و با یک کارت قرمز از زمین بیرون رفت. ظرف چهل ثانیه در اسپانیا خشم بر بوفون مستولی گشت و نشان داد که خیلی برایش مهم نیست دیگران در مورد او چه فکری دارند. همانگونه که طی چهل سالی که از عمرش می گذرد همینگونه بوده است.

حال بیایید نگاهی به اتفاقاتی که در بازی میان رئال و یوونتوس در چهارچوب رقابتهای لیگ قهرمانان (مرحله حذفی) افتاد بیندازیم و بازی و واکنشهای سنگربان یووه را از منظری دیگر نگاه کنیم.

هنگامی که سرود ملی دو کشور خوانده می شد

جالب توجه است که در این لحظه هر بازیکنی عکس العملهایی از خود نشان می دهد که می توان برداشتهایی از آن کرد. زمانی که سرود ملی کشور در بلندگوهای ورزشگاه طنین انداز می شود؛ زمانی که پرچمهای دو کشور برافراشته می شوند، بازیکنانی که به خط ایستاده اند، هرکدام عکس العملی از خود نشان می دهد. برخی چشمانشان را می بندند، برخی از روی اضطراب دستانشان را تکان می دهند، برخی سرجایشان کمی تکان می خورند و ... در مقابل هربازیکن یک کودک نیز ایستاده است. آنهاهم حالاتی مخصوص به خود دارند که به دوربین نمایشگر بنا به موقعیتی که درآن هستند، نشان می دهند. حال زمانی که دوربین از همه بازیکنان می گذرد و به جان لوئیجی بوفون می رسد، اورا می بینیم که با لباس سیاه رنگش، با اعتماد به نفس بالا سرجای خود کمی تکان می خورد و با مهربانی دست برشانه کودکی دارد که در مقابلش ایستاده. کودک از این خوشحال است و به دوربین چشمک می زند.

پرتاب سکه

یوونتوس در خانه متحمل شکست سنگینی شده بود. آنها با سه گل از کهکشانی ها شکست خورده بودند و یکی از گلها که روی ضربه قیچی برگردان فوق العاده رونالدو به ثمر رسید، تشویق هوادران یوونتوس را نیز برانگیخت. حال بوفون در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو در مقابل هواداران تیمی که این شکست را به آنها تحمیل کرده اند باید با انداختن سکه زمین تیم خودرا مشخص کند. اما برخلاف انتظار او کاملا عادی رفتار می کند و به هیچ وجه اضطرابی در صورتش مشهود نیست. انگار با جمعی از دوستان و هم محله ای های خود به برنابئو آمده تا فوتبال بازی کند. با صورتی بشاش به سمت داور می رود. سکه را می اندازند. مارسلو را در آغوش می گیرد و می بوسد. در تمام لحظات در حال لبخند زدن است. آرامش قبل از طوفان. دست می دهند. یکدیگر را می بوسند و با هم خوش و بش می کنند.

گل دوم یوونتوس به رئال

 

اگر اولین گل یوونتوس تنها از روی حساب و کتاب به دست آمده باشد، حساب و کتابی که برای رسیدن به هدف نهایی ملزم بود، گل دوم آنها از روی اعتقاد راسخشان به پیروزی به دست آمد. استفان لیختشتاینر از سمت راست خط دفاعی رئال نفوذ کرد و توپ را سانتر کرد. ستاره کروات یوونتوس، مانژوکیچ، با جاگیری فوق العاده ای که در گل اول هم داشت، با پروازی بلند خودرا به توپ رسانید و آنرا وارد دروازه کرد. با این گل یوونتوس اقبال بیشتری پیدا کرد. آنها تنها یک گل دیگر احتیاج داشتند تا خط دفاع کهکشانیها را که از رهبر و کاپیتان خود، راموس، محروم بودند، متزلزل تر از قبل کنند. مانژوکیچ داشت به بهترین نحو ممکن وظیفه اش را انجام می داد و کاری که دیبالا و هیگواین در خانه خود تنوانسته بودند انجام دهند، به دست این ستاره کروات درحال عملی شدن بود.

به دروازه تیم برمی گردیم و می بینیم که بوفون بسیار خوشحال است به گلزن تبریک می گوید اما در چهره اش می توان دید که می داند هنوز کار تمام نشده. آنها بازهم گل می خواهند. مکس آلگری روی نیمکت یوونتوس سعی می کند در کمال آرامش نکاتی را به بازیکنانش گوشزد کند. باید به آنها بفهماند که وقت فکر کردن است. وقت تمرکز کردن است. و شادی کافی است.

گل تساوی بخش

حال به گل سوم می رسیم. گلی که بلز ماتوئیدی به ثمر رساند و شادی وصف ناپذیری برای بوفون به ارمغان آورد. حال بوفون روبه هوادارن خود کرد. کسانی که از تورین به ورزشگاه آمده اند تا حامی تیمشان باشند. بوفون در کمال خوشحالی شروع به فریاد زدن می کند و این شادی را با آنها شریک می شود. پس از این خوشحالی دستانش را رو به آسمان می گیرد. حال یک قدم دیگر تا رقم زدن یک شگفتی فاصله دارند. تنها یک گل دیگر و کار کهشکانی ها تمام خواهد شد. بوفون به فینال مسابقات خواهد رسید.

تصمیم نهایی، کارت قرمز، خط پایان

بوفون، سنگربان افسانه ای ایتالیا، مردی است که به بلندترین غله های افتخار در زمان بازیگری اش رسیده، او کسی است که سال 2006، درآلمان کاپ قهرمانی جهان را بالای سر برد. اما همانند همه مردان بزرگ طعم تلخ شکست را نیز چشیده است. آنها پیش از این به فینال رقابتهای لیگ قهرمانان رسیده اند و ناکام مانده اند. حتی در فصل جاری پس از شکستی که یوونتوس مقابل ناپولی متحمل شد، ممکن است تنها فصلی برای آنان باشد که به هیچ جامی دست نیافته اند.

به بازی برمی گردیم. زمانی که مایکل اولیور سوت زد و برای رئال اعلام پنالتی کرد، همه چیز رنگ دیگری به خود گرفت، رنگ خشم و هیاهو. بوفون که تنها سی دقیقه بیش دست به آسمان برده بود و در رویای رسیدن به فینال و کسب این قهرمانی درکنار دیگر افتخاراتش بود ناگهان از کوره در رفت و به سمت داور آمد. اعتراضهای او کارت قرمز مایکل اولیور را به همراه داشت. تنها در یک لحظه، در چند ثانیه همه چیز دگرگون شد و آن همه امید و شادی تبدیل به خشم شد. بوفون سیاه پوش توپ را زیر بغل گرفته و با عصبانیت فریاد می زند و خود را این ور و آن ور می کند. او دیگر خودی را از ناخودی تشخیص نمی دهد و هم تیمی هایش را کنار می زند تا به داور برسد و خشم خود را با فریاد زدن بر سر او نشان دهد. درنهایت با کارت قرمزی که دریافت می کند از زمین مسابقه بیرون می رود.

همانگونه که قبل از این نیز اشاره کردم، بوفون سراسر احساسات است. او چیزی را مخفی نمی کند و همه احساس خود را با تمام وجودش نشان می دهد. به نظرم صحبتی که کارولینا بیانگر پس از بازی راجع به او کرد کاملا درست است. او گفت: « زمانی که پنالتی اعلام شد، بوفون همان حسی را تجربه کرد که هرکدام از هواداران یوونتوس درسراسر دنیا داشتند و با تمام ظرفیتی که قلب آدمیزاد از تحمل ناراحتی و عصبانیت دارد، آنرا نشان داد و گویی خشم میلیونها هوادار در سینه او جمع شده بود. پس از اعلام پنالتی دیگر فرقی نمی کرد چه کسی درون دروازه ایستاده باشد، و من ازاینکه به جای اینکه کاپیتان شکست خورده تیم را در دروازه ببینم، بسیار خوشحال شدم که او به جای اینکار، خودرا رها کرد و پس از اخراج از زمین بیرون رفت.»

برای بازیکنی چون بوفون، این پایان اصلا چیزی نبود که انتظارش را می کشید. تمام شادی و امیدهایش نقش برآب شده بود. فرقی نمی کند که اعلام پنالتی درست بوده باشد یا نه، بازیکنی چون بوفون به پایان بهتری نیاز داشت، این پایان در حد و اندازه او نبود. راستش را بخواهید این همان منصفانه نبودن ذاتی زندگی است (حتی اگر پنالتی درست بوده باشد)؛ تناقض زندگی است که آدمی را ازکوره به در می کند.

اما این تناقض عالی است. این همان چیزی است که نفس آدمی را به وجود می آورد. اگر در حق بوفون بی عدالتی شده بود او باید نشان می داد. باید خشم خود را رها می کرد. این همان کاری است که آدمیزاد در رویایی با بی عدالتی می کند. اینگونه است که می توان اورا انسانی شریف نامید. او همان چیزی را که به ذهنش رسید بیان کرد. با تمام وجود. با تمام جدیت و بی هیچ نقاب و رنگ و لعابی. کاملا بی تفاوت به آنچه درباره او خواهند گفت یا نوشت. این دقیقا نقطه مقابل نمایش دادن است، نقاب داشتن. کاری که کریستیانو رونالدو به خوبی انجام می دهد. او کودکی است که خوب می داند چگونه باید رفتار کند تا به طبع دیگران خوشایند باشد. او خوب بلد است نمایش بدهد.

من باور دارم، بوفون به اینکه دیگران چگونه راجع به او می اندیشند فکر نمی کند. البته این برخورد را نباید با برخورد آن نوجوان آزاردهنده ای که همه کار می کند تا نشان دهد برایش مهم نیست دیگران چه فکری می کنند، مقایسه کرد. من باور دارم بوفون جای دیگری سیر می کند. در زمانی دیگر. با تمام وجود احساسات خودرا نشان می دهد.

آن شب در برنابئو، بوفون کاری کرد که برخی از احترام خود به او کاستند. برخی اورا سرزنش کردند و برخی قضاوت. بسیاری از او انتقاد کردند و گفتند که در شأنش نبوده اینگونه رفتار کند.اما رفتار بوفون جدیت و بی پرده بودن ذات انسانی را نشان می داد. انسان یعنی همین. نظر شما در رابطه با رفتار بوفون چیست ؟ لطفا در قسمت نظرات با کاربران به اشتراک بگذارید.(سیارک)

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

رکورد گینس 2019

در

رکوردهای جهانی گینس یا کتاب رکوردهای جهانی، کتابی مرجع و دارای مجموعه ای از رکوردهای بین المللی است. کتاب رکورد های جهانی 2019 گینس در پنجم سپتامبر 2018 روانه بازار شد و در دسترس علاقه مندان قرار گرفت. در این کتاب جدید، شاهد کارهای خارق العاده افرادی بوده ایم که توانسته اند به واسطه فعالیت ها شان، نام و نشانی برای خود به ارمغان بیاورند. در این مقاله قصد داریم شما را با چند مورد از فعالیت های افراد یاد شده آشنا کنیم که نام شان در کتاب منتشر شده اخیر به چشم می خورد و توجهات بیشتری نسبت به سایرین به خود جلب کرده اند. با سیارک همراه باشید.

رکورد بیشترین سرعت ثبت شده توسط چهار چرخه موتوری

تام باگنال انگلیسی در پنجم سپتامبر 2017 بود که به وسیله چهار چرخه منحصر به فرد خود (یک موتور بسیار قدرتمند به آن متصل کرده بود که در تصویر مشاهده می کنید) توانست سرعتی معادل با 112.29 متر بر ساعت (معادل با 180.72 کیلومتر بر ساعت) را به ثبت برساند که در نوع خود بی سابقه بوده و توانست رکورد گینس بیشترین سرعت به دست آمده به وسیله چهار چرخه موتوری را به نام خود به ثبت برساند.

رکورد بلندترین جهش معکوس (مربوط به ورزش پارکور)

این رکورد در تاریخ بیست و دوم ژوئن 2016 و توسط رایان لونی به ثبت رسیده است. رایان ورزشکار پارکور اهل انگلستان است و توانست حرکت جهش معکوس را به گونه ای انجام دهد که ارتفاع اش از سطح زمین به چیزی حدود چهارده پا (معادل با 4.2 متر) برسد و نام خود را کتاب رکوردهای گینس سال جاری به ثبت برساند.

رکورد سریع ترین طی کردن مسافتی ده متری بر طناب معلق بر روی نوک انگشتان پا

الگا هنری، که پدری روسی و مادری آمریکایی دارد و در حال حاضر در آمریکا ساکن است، در تاریخ شانزدهم آگوست 2017 توانست در شهر کالیفرنیای ایالات متحده آمریکا مسافتی ده متری را روی طنابی معلق در مدت زمان دو دقیقه و سی و سه ثانیه طی کند و از این حیث رکورد دار سریع ترین مسافت طی شده بر روی طناب معلق شود و نام خود را در کتاب رکوردهای گینس به ثبت برساند.

رکورد بیشترین پرش معکوس پی در پی بر روی یک دست

زاما موفوکنگ، اهل آفریقای جنوبی است (در شهر تمبیسا ساکن است) و در تاریخ چهارم مارچ 2017 با سی و چهار پرش معکوس پی در پی ای که بر روی یک دست خود انجام داد، توانست از این حیث رکورد دار شده و نام خود را در کتاب رکورد های گینس به ثبت رساند.

رکورد طولانی ترین زمانی که یک فرد توانسته با شش حلقه پلاستیکی (هولا هوپ) به طور همزمان حرکت انجام دهد

بروکلین بلی، در فورت وین ایندیانای آمریکا زندگی می کند و در تاریخ یکم دسامبر 2017 توانست در آن واحد با شش حلقه پلاستیکی برای مدت زمانی معادل با 70.35 ثانیه حرکت انجام داده و از این حیث رکورد دار شود. نام بروکلین نیز در کنار سایرین در کتاب رکوردهای گینس سال جاری مشاهده می شود.

رکورد بیشترین تعداد تاسی که بر روی پنجه گربه بر روی هم قرار داده شدند

نام گربه ای که این رکورد به نام اش به ثبت رسیده است، بیبلی است و توسط فردی به نام ال سی سیو، اهل مالزی نگه داری می شود. تعداد تاسی که بر روی پنجه این گربه قرار گرفت، ده عدد بود و در تاریخ هجدهم ژوئن 2017 و در شهر سلانگور مالزی بود که این رکورد به ثبت رسید.

رکورد بیشترین تعداد بیرون دادن آتش از دهان در یک دقیقه، به هنگام انجام حرکت پرش معکوس

رایان لونی اهل کشور انگلستان است و کسی است که این رکورد را به نام خود به ثبت رسانده است. رایان ظرف مدت یک دقیقه و در حالی که پرش معکوس انجام می داد (همانگونه که در تصویر مشاهده می کنید) توانست چهارده بار از دهان خود آتش بیرون دهد (کاری که در سیرک ها برای سرگرمی مردم انجام می دهند) و از این حیث رکورد دار شود. این رکورد در تاریخ بیست و سوم ژوئن 2017 و در شهر آنتریم انگلستان به ثبت رسید.

رکورد بیشترین تعداد طناب زدن انسان به همراه یک گربه

راشل گریلز در انگلستان زندگی می کند و گربه ای به نام جسیکا دارد. راشل مدت ها با گربه خود برای ثبت این رکورد تمرین کرده و حرکت را به او آموزش داد و در نهایت این دو توانستند با یکدیگر پنجاه و نه بار متوالی طناب بزنند. این رکورد در یازدهم دسامبر 2016 و در شهر لوتون انگلستان به ثبت رسید.

رکورد بیشترین تعداد مشعل پرتاب شده (از حرکات شعبده بازی) بر روی تخته متحرک

جاش هورتون آمریکایی نام شخصی است که توانست این رکورد را به نام خود به ثبت رساند. در تاریخ سوم نوامبر 2017 بود که جاش، در حالی که بر روی یک تخته متحرک قرار گرفته بوده و باید تعادل خود را نگه می داشت (تخته ای که در تصویر مشاهده می کنید)، توانست در آن واحد این حرکت را با پنج مشعل شعله ور انجام دهد و از این حیث رکورد دار شود.

رکورد بلندترین پرش به ثبت رسیده در حالت ایستاده (بدون استفاده از هیچ وسیله به خصوصی)

اوان اونگار کانادایی نام شخصی است که توانسته این رکورد را به نام خود به ثبت برساند. در سیزدهم می 2016 و در شهر اونتاریوی کانادا بود که اوان اونگار موفق شد به روی وزنه هایی بپرد که 5.3 پا (معادل با 1.62 متر) از سطح زمین فاصله داشتند و نام خود را در کتاب رکوردهای گینس به ثبت برساند.

رکورد مسن ترین شخصی که بند بازی می کند

بتی گودهارت آمریکایی، نام شخصی است که این رکورد را به نام خود به ثبت رسانده است. در حال حاضر هشتاد و چهار سال و 249 روز از عمر این پیرزن آمریکایی می گذرد. در یکم جولای 2017 و در شهر سن دیگوی (کالیفرنیا) ایالات متحده آمریکا بود که این رکورد به ثبت رسید.

رکورد بیشترین تعداد دونات آغشته به خاک قند خورده شده در سه دقیقه

رکورد بیشترین تعداد این نوع به خصوص از دونات که ظرف مدت سه دقیقه خورده شده است، به نه عدد می رسد و کوین استارهل آمریکایی نام شخصی است که این رکورد در کتاب رکوردهای جهانی گینس به نام اش به ثبت رسیده است. در دوازدهم ماه می 2012 بود که در دفتر فعالیت های سازمان گینس در نیویورک آمریکا این رکورد به طور رسمی به ثبت رسید.

رکورد بزرگترین واگن اسباب بازی

طول این واگن اسباب بازی که نام اش در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده به 8.05 متر می رسد؛ بلندی آن معادل با 3.55 متر بوده و 3.59 متر عرض دارد. این واگن اسباب بازی به رابرت پسون تعلق دارد که در ایلینویز، شیکاگوی آمریکا زندگی می کند و در تاریخ بیستم سپتامبر 2016 بود که نام واگن اسباب بازی اش به طور رسمی برای لحاظ شدن در کتاب سال جاری به ثبت رسید.

مسن ترین دی جی حرفه ای باشگاه های شبانه

مسن ترین دی جی حرفه ای باشگاه های شبانه سومیکو وامورو نام دارد و اهل ژاپن است. در حال حاضر هشتاد و سه سال و صد و هجده روز از عمر این دی جی می گذرد و طی روندی ماهانه در یکی از باشگاه های شبانه توکیوی ژاپن فعالیت می کند. نام او به عنوان مسن ترین دی جی حال حاضر در بیست و پنجم می 2018 به ثبت رسید.

رکورد بیشترین تعداد تغییرات و تزئینات انجام شده بر روی بدن

بیشترین تعداد تغییرات و تزئیناتی که تا کنون بر روی بدن یک فرد انجام گرفته است، به پانصد و شانزده عدد می رسد. رولف بوشهولز آلمانی نام شخصی است که این رکورد را به نام خود به ثبت رسانده است. در شانزدهم دسامبر 2012 بود که این رکورد در دورتموند آلمان به طور رسمی به ثبت رسید.

رکورد طولانی ترین مسافت طی شده به وسیله اسکیت (اسکیت پوشیده شده در دست)

میرکو هانسن آلمانی نام شخصی است که پس از به دست کردن یک جفت اسکیت، توانست مسافتی پنجاه متری را در این حالت طی کند. در تاریخ شانزدهم نوامبر 2017 و در شهر راین شمالی آلمان بود که این رکورد به طور رسمی به ثبت رسید.

رکورد طولانی ترین زمان کنترل یک توپ فوتبال (به وسیله کف پا)، در حالی که فرد بر روی سقف یک خودروی متحرک قرار گرفته باشد

آش راندال انگلیسی نام شخصی است که توانست این رکورد را به نام خود به ثبت برساند. پانزدهم دسامبر 2014 بود که راندال در فرودگاه کاردیف انگلستان بر روی سقف یک خودرو قرار گرفته و پس از به حرکت در آمدن آن، به حالتی که در تصویر مشاهده می کنید، اقدام به زدن روپایی کرد و این روند برای مدت نود و سه ثانیه ادامه یافت و نام راندال را در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسانید.

رکورد بیشترین تعداد سوسیس آماده شده در یک دقیقه

بری جان کرو، اهل ایرلند است و توانست این رکورد را به نام خود به ثبت برساند. او ظرف مدت یک دقیقه توانست هفتاد و هشت سوسیس آماده کند. سوم آپریل 2017 بود که او توانست این رکورد را در شهر کاوان ایرلند به طور رسمی به ثبت برساند.

رکورد طولانی ترین زمانی که فردی قادر به نگه داشتن گیتار بر روی پیشانی خود بوده است

جاش هورتون آمریکایی شخصی است که توانست این رکورد را به نام خود به ثبت برساند. او برای مدت زمان هفت دقیقه و 3.9 ثانیه توانست گیتار را، همانگونه که در تصویر مشاهده می کنید، بر روی پیشانی خود نگه دارد. این رکورد در ایالت تگزاس آمریکا و در تاریخ هفدهم نوامبر 2017 به طور رسمی به ثبت رسید.

رکورد بزرگترین قلاب های بافتنی

قلاب های بافتنی ای که در تصویر مشاهده می کنید، طول شان به 4.42 متر می رسد و قطر آن ها نیز 9.01 سانتیمتر است. الیزابت باند انگلیسی این قلاب های بافتنی را ساخته است و به واسطه آن نام خود را در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رساند. این قلاب های بافتنی در تاریخ سیزدهم ژوئن 2017 و در ویلت شایر انگلستان اندازه گرفته شده و به طور رسمی در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیدند.

رکورد بزرگترین ربات شش پایی که قابلیت راندن آن وجود دارد

نام این ربات شش پای غول پیکر مانتیس است و بلندی آن به 2.8 متر می رسد و پنج متر قطر دارد. این ربات توسط یک فرد انگلیسی به نام مت دنتون ساخته شده است. مت در همپشایر انگلستان زندگی می کند و در تاریخ پانزدهم نوامبر 2017 بود که به طور رسمی، نام ربات ساخته شده توسط او به کتاب رکوردهای گینس راه یافت.

رکورد سریع ترین زمانی که طی آن فردی قادر بوده پانزده بار پیاپی از روی موانعی به وسیله دوچرخه اقدام به پرش کند

زمان ثبت شده برای این رکورد معادل با 13.88 ثانیه است و جو اوکلی انگلیسی نام فردی است که قادر بوده این رکورد را به نام خود به ثبت برساند. نوزدهم آگوست 2012 بود که مسابقات خیابانی دوچرخه سواری در نیو کاسل انگلیس برگزار شده و طی آن جو اوکلی توانست به طور کاملا اتفاقی این رکورد را از آن خود کند و نام اش را وارد کتاب رکوردهای گینس کند.

رکورد بیشترین تعداد پرش یک سگ از روی طناب هایی که توسط دو نفر هدایت می شوند، در مدت یک دقیقه

سامانتا واله، اهل آمریکا است و سگی به نام جرونیمو دارد که توانست صد و بیست و هشت بار پیاپی (ظرف یک دقیقه) از روی طناب هایی که توسط دو نفر هدایت می شوند بپرد. این رکورد در تاریخ هفتم آپریل 2014 و در ایالات متحده آمریکا به طور رسمی به ثبت رسید.

رکورد بلندتری پرش ثبت شده توسط یک سگ

نام سگی که این رکورد به نام اش به ثبت رسیده، فردریک است. این سگ توانست از مانعی به ارتفاع یک متر و نود سانتی متر بپرد که در نوع خود بسیار قابل توجه است. در چهاردهم سپتامبر 2017 و در مری لند ایالات متحده آمریکا بود که به طور رسمی این رکورد به ثبت رسید.

بزرگترین مجموعه اسباب بازی های ساخته شده توسط آجرهای پلاستیکی (آجرهایی شبیه به لوگو که به یکدیگر متصل می شوند، این مجموعه اختصاصی است و اسباب بازی ها فروشی نیستند)

فرانک اسموز، نام شخصی است که این رکورد را به نام خود به ثبت رسانده است. او در استرالیا زندگی می کند و سه هزار و هشتصد اسباب بازی متفاوت دارد که به وسیله این آجرهای پلاستیکی ساخته شده اند. نهم می 2017، تاریخی است که به طور رسمی نام این مجموعه اسباب بازی ها برای کتاب گینس در نظر گرفته شد (در ملبورن استرالیا).

رکورد بزرگترین مجموعه وسایل و امکانات مربوط به دلقک ها

اف ام کان، اهل آلمان است و 4348 عدد وسیله جداگانه در مجموعه خود دارد که همگی متعلق به امکانات و وسایل مربوط به دلقک ها هستند. یازدهم آپریل 2017 و در هلند بود که این رکورد به طور رسمی برای ثبت در کتاب رکوردهای گینس سال جاری مستند شد.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...