لیونل مسی دربی ال کلاسیکو را از دست داد

در

خبر جدیدی به دست رسیده است که مطمئنا هواداران بارسلونا را بسیار ناراحت خواهدکرد: لیونل مسی، که رکورد بیشترین گل زده در این باشگاه را به نام خود ثبت کرده است، به خاطر شکستگی دست بازی آخر هفته آینده مقابل رئال مادرید را از دست خواهد داد. این مهاجم آرژانتینی که تا کنون پنج بار جایزه توپ طلای بهترین فوتبالیست جهان را از آن خود کرده است، در دقیقه هفدهم بازی تیم اش مقابل سه ویا، در ورزشگاه خانگی شان در نیو کمپ، به طور غیر منتظره ای بر روی دست خود افتاد و همان لحظه هم می شد به وضوح دید که از این حادثه درد شدیدی را متحمل شده است.

مسی در آن بازی از زمین خارج شد و اقدامات درمانی در همان طول مدت زمان بازی شروع شد و مسی با دستان بانداژ شده دوباره به زمین بازگشت. با این حال، طولی نکشید که درد و ناراحتی او دو چندان شده و دیگر قادر به ادامه بازی نبود، به همین خاطر در دقیقه بیست و ششم با عثمان دمبله تعویض شد.

پس از آن این پیام در توئیتر باشگاه بارسلونا قرار گرفت: «آزمایش های انجام شده بر روی لیونل مسی حاکی از وجود شکستگی هایی بر روی استخوان بازوی راست او بوده است، بنا بر این، حداقل برای مدت سه هفته از میادین دور خواهد بود.». بنا به آن چه مسئولان باشگاه عنوان کرده اند، لیونل مسی سه هفته ای از میادین غیبت خواهد داشت و این غیبت او، حضور اش در دو بازی بسیار مهم و حساس را ناممکن می کند: نخستین بازی، دربی الکلاسیکو مقابل رئال مادرید است که پیش تر عنوان شد و دومین بازی، رقابت گروهی بارسلونا مقابل اینتر میلان، در چهار چوب رقابت های لیگ قهرمانان اروپا است.

البته مسی بازی مقابل سه ویا، در همان مدت زمان اندکی که در میدان بود، وظیفه ای که به عهده داشت را به خوبی انجام داد و در همان دوازده دقیقه ابتدای بازی، ابتدا یک موقعیت برای کوتینیو خلق کرد که منجر به گل اول بارسلونا شد و پس از آن نیز خود گل دوم تیم اش را به ثمر رساند. بارسلونا در نهایت این دیدار را با نتیجه چهار بر دو و با پیروزی پشت سر گذاشت.

اما خبر ناخوشایند مصدومیت لیونل مسی سبب شد تا لذت پیروزی چندان هم برای آبی اناری پوش های اسپانیا خوشایند نباشد و مطمئنا نبود مسی در پنج بازی آینده تیم شان، مسئله ای نیست که به سادگی بتوانند از آن عبور کنند. بارسلونا، پیش از آن که در دربی ال کلاسیکو که روز یک شنبه برگزار می شود، مقابل رئال مادرید قرار بگیرد، باید به مصاف اینتر میلان برود. سه بازی دیگر بارسلونا نیز شامل یک بازی در جام حذفی لالیگا، یک بازی در چهار چوب رقابت های لیگ و در نهایت بازی برگشت شان مقابل اینتر میلان می شود.

پس از آن که لیونل مسی دوران سه هفته ای مصدومیت و بهبود خود را پشت سر بگذارد، که تقریبا اواخر نوامبر سال جاری می شود، قادر خواهد بود در بازی تیم اش مقابل اتلتیکو مادرید به میدان برود.

نظرات

در ادامه بخوانید...