30 فروردین 1398

اغلب سرطان ریه برای مدت طولانی بدون علائم است.
پزشکی

سرطان ریه: علائم و نشانه های اولیه

اعتقاد بر این است که عوامل خطر اصلی برای سرطان ریه عبارتند از: سیگار کشیدن، محیط آلوده، کار در صنایع خطرناک. اما بیماری سرطان ریه نیز می تواند در فردی ایجاد شود که هرگز سیگار نکشیده، زندگی سالم داشته باشد و در معرض مواد سمی قرار نگرفته است.

29 فروردین 1398

رژیم غذایی مایع اجازه می دهد تا افراد مبتلا به دیابت سریعتر وزن کم کنند.
پزشکی

افراد دیابتی با رژیم غذایی مایع سریعتر وزن کم می کنند

یکی از مشکلات اصلی دیابت تغذیه ناسالم است که به ناچار منجر به مشکلات دیگر سلامتی می شود. دانشمندان به مدت طولانی به دنبال رژیم غذایی موثر هستند که کمک می کند تا بیماران دیابتی از وزن اضافی خلاص شوند، اما تا کنون آنها موفق به یافتن رژیم "کامل" نشده اند.

بیش از صد نوع ویروس پاپیلومای انسانی شناخته شده است.
پزشکی

ویروس پاپیلومای انسانی آنچه شما باید بدانید

دانشمندان بر این باورند که عفونت HPV عمدتا از طریق تماس جنسی رخ می دهد. واقعیت این است که بر خلاف سایر بیماری های عفونی دستگاه تناسلی، جلوگیری از آلوده شدن با ویروس پاپیلومای انسانی با استفاده از کاندوم اجتناب ناپذیر است.

27 فروردین 1398

با توجه به این نوع بیماری نادر، پای مرد به وزن 150 کیلوگرمی رسید.
پزشکی

مردی با پای غول پیکر

بیماری منجر به افزایش یک قسمت جداگانه بدن - اندام یا اسکروتوم می شود.این بیماری بوسیله یک نوع کرم انگلی به نام فیلاریازیز و همچنین پادوکونیوزیز بوجود می آید.

20 فروردین 1398

3 فروردین 1398

اعتقاد بر این است که استرس اکسیداتیو علت پیری و علت بیماری های دژنراتیو است
پزشکی

عامل خواب و پیری مشترک تر از آنچه تصور می کردیم

علتی که نورون ها خود را روشن و خاموش کنند، چیست؟ معلوم شد که این فرایند با فعال شدن آنتاگونیستی دو کانال یون پتاسیم تنظیم می شود: تقویت جریان از طریق کانال Sandman در طول بیداری باعث خواب آلودگی می شود، در حالی که جریان های افزایش یافته از طریق کانال یونی  موجب بیداری می شود.

26 دی 1397

25 دی 1397

 قارچ ها حاوی  یکی دیگر از آنتی اکسیدان مهم به نام گلوتاتیون  می باشند.
پزشکی

پزشکان خواص ضد پیری را در این ماده غذایی یافتند

مطالعه اثر خواص قارچ بر بدن، توسط دانشمندان سنگاپور و ژاپن صورت گرفته است. در اولین مورد، کارشناسان نتیجه گرفتند که با کاهش ارگوتیونئین در بدن ، تعداد اختلالات شناختی افزایش می یابد - افراد مسن که از قارچ استفاده می کنند دچار زوال عقل نمی شوند.

3 دی 1397

23 آذر 1397

آیا امکان دارد جوش در ژن های ما نوشته شده باشد
پزشکی

ارتباط ژنتیک و جوش صورت

در حال حاضر ما در نهایت امید زیادی به اولین تحقیقات ژنتیکی در مورد درمان جوش داریم. محققان نشان دادند که ژن های بیشتری برای این وضعیت از قبل وجود داشته اند، و امیدها را برای درمان های جدید بالقوه برای آکنه باز کرده اند.

17 آذر 1397

21 مرداد 1397

اگر استفاده از دارو نتیجه بخش باشد، قدم بزرگی در راه غلبه بر سرطان خواهد بود.
پزشکی

آزمایش داروی جدید سرطان بر روی انسان بخش اول

بی ایکس کیو-350 توسط داروسازان کاوینگتون ساخته شده است و دارویی کاملا جدید و خلاقانه در زمینه درمان سرطان به شمار می آید که هیچ نظیری ندارد. این دارو با روشی جدید به سراغ بیماری سرطان می رود و تهیه و آزمایش های اولیه آن در سینسیناتی انجام شده است.

بیمارانی که از اختلالی مزمن و خطرناک رنج می برند، این نخستین آزمایش های دارویی می تواند آخرین امید شان باشد.
پزشکی

آزمایش داروی جدید سرطان بر روی انسان بخش دوم

هدف از نخستین آزمایش هایی که برای هر دارویی مد نظر قرار می گیرند، درمان بیمار نیست؛ در حقیقت پیش از هر چیز باید مشخص شود چه میزان از دارو (دوز) برای بیمار قابل تحمل است و خطری را متوجه او نمی کند.

1 مرداد 1397

7 تیر 1397

 بیماری تب کنگو از طریق کنه به انسان منتقل می شود و به دلیل این که حضور کنه بر روی دام تاثیری درکاهش تولیدات دامی ندارد ،دامداران نیز اقدام عملی برای از بین بردن این ناقل بیماری نداشتند.
پزشکی

تب کنگو بیخ گوش مازندرانی ها

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: وجود دامداری های سنتی و جدی نگرفتن مبارزه با بیماری تب کنگو باعث شده تا این خطه شمال کشور همچنان در معرض تهدید این بیماری باشد.

16 اردیبهشت 1397

این سرنخ‌ها به دست دکتری به نام استفان گلاکمن سپرده شد تا بررسی‌های لازم را صورت دهد.
پزشکی

پرده‌برداری از علت اصلی مرگ صلاح‌الدین، رهبر بزرگ مسلمین

این رازی است که برای مدتی طولانی تاریخ‌نگاران را مشغول خود کرده است، اما اخیرا سرنخ‌هایی بدست آمده که مربوط به وضعیت سلامت صلاح‌الدین زمانی که زنده بوده است می‌شود. احتمالا با استناد به این سرنخ‌ها می‌توان پرده از راز مرگ صلاح‌الدین و بیماری‌ای که سبب مرگش شد برداشت.

30 بهمن 1396

25 بهمن 1396

22 بهمن 1396