7 آذر 1395

دانشمندان موفق شده اند که سلولهای زنده را برای ایجاد پیوندهای کربن سیلیکون مدیریت نمایند
پزشکی

برای اولین بار، سلولهای زنده ، پیوندهای کربن سیلیکون را تشکیل دادند

در حالیکه دانشمندان، قبل از این، به پیوندهای کربن سیلیکون دست یافته بودند این پیوندها در هر چیزی، مثل رنگها، و نیمه هادیهای کامپیوتری و صفحات تلویزیون وجود دارد اما این مواد، تاکنون در طبیعت بدن موجودات یافت نشده بودند، و این سلولهای جدید ، به ما کمک میکنند تا به میزان بیشتری، در باره احتمال ایجادِ زندگیِ مبتنی بر سیلیکون در هر جایی از جهان، درک مناسبی پیدا کنیم.

محققان میگویند که این تکنیک، حتی میتواند برای کمک به درمان در شرایطی مانند اختلالِ استرسِ پس از سانحه (PTSD). ، نیز کمک کننده باشد.
پزشکی

هک کردنِ مرکز ِترسِ مغز توسط دانشمندان علوم اعصاب

دانشمندان علوم اعصاب، در حال بررسی این موضوع هستند که چگونه ، با استفاده از هوش مصنوعی(AI) و تکنولوژی اسکن مغر، برخی ترسهای خاص را از مغز بیماران حذف نمایند و این تکنیک خواهد توانست زندگی افرادی را که دارای ترسهای فلج‌کننده هستند( مثل افرادی که دارای ترس از نوعی عنکبوتهای خرمن، که تصویر آنها در بالا نشان داده شده ، هستند)، متحول نماید.

6 آذر 1395

"من فکرمیکنم به صورت منجمد نگه داری شدن شانسی برای مداوا و بیدار شدن به من میدهد،
پزشکی

میخواهید مرگ را با انجماد بدن خود فریب دهید؟ این چیزیست که باید منتظر آن باشیم

مرگ زودرس یک جوان تراژدیی خاص است و نمیتوان تحت تاثیر آن قرار نگرفت.براساس گزارشات روزنامه،تعداد زیادی از کودکان ،برخی به جوانی هفت سال نیز،برای آنکه بعد از مرگشان منجمد شوند،ثبت نام کرده اند.

5 آذر 1395

سرطان روده بزرگ سومین عامل سرطان در میان زنان است و هم چنین یکی از معدود سرطان هایی است که ما می توانیم قبل از آغاز، آن را متوقف کنیم
پزشکی

غربالگری سرطان کولون: آن را به تاخیر نیندازید

سرطان یک بیماری ویرانگر است، که هر سال جان میلیون ها نفر را تحت تاثیر قرار می دهد. خواه شما و یا کسی که او را دوست دارید مبتلا به سرطان تشخیص داده شده شود، ما برای کمک اینجا هستیم. در ابن پست، نکات مفیدی برای پیشگیری، تشخیص، مقابله و درمان انواع مختلف سرطان دریافت می کنید.

4 آذر 1395

زهرهای کشنده مفید هستند.مادر طبیعت یک منبع مولد و فوق‌العاده برای داروها بوده است".
پزشکی

زهرهای مرگبار مخلوقات ممکن است الهام‌بخش نسل بعدی مُسَکن‌ها باشند

کینگ یکی از محققان دانشگاه کوئیزلند در استرالیا است که به مطالعه نوروتوکسین‌ها می‌پردازد که به این موجودات امکان فلج کردن و کشتن طعمه خود را می‌دهد. توکسین‌ها (سموم) باعث غیرفعال شدن یک کانال در غشای انواع مختلف سلول‌های عصبی می‌شوند.

30 آبان 1395

مدت‌هاست که به رابطه‌ی بین اضافه وزن و خطر ابتلا به سرطان پی برده‌ایم.
پزشکی

خطر ابتلا به سرطان در زنان با تعداد سال‌هایی که با اضافه‌وزن پشت سر می‌گذارند افزایش می‌یابد

نتایج این پژوهش، که روی تقریباً 75 هزار زن انجام شده است، نشان داد که هرچقدر زنان مدت زمان بیشتری را با اضافه‌وزن بگذرانند، خطر ابتلا به سرطان‌ سینه، رحم، روده‌ی بزرگ و کلیه‌ها در آنها افزایش می‌یابد.

28 آبان 1395

دانشمندان یک انتی بادی را که 98% گونه های HIV را بی اثر میکند شناسایی کرده اند
پزشکی

ما از همیشه به واکسن HIV نزدیک تر هستیم

دانشمندان یک انتی بادی ساخته شده با بیمار HIV-مثبت که 98% همه گونه های HIV تست شده را بی اثر میکند از قبیل بیشتر گونه هایی که به بقیه انتی بادی های همان کلاس مقاومند را کشف کرده اند . به خاطر توانایی HIV به پاسخ سریع به دفاع سیستم ایمنی بدن ، به دست اوردن یک انتی بادی که بتواند طیف وسیعی از گونه ها را مسدود کند ، بسیار مشکل بوده است

27 آبان 1395

این برادران لقب "برادران خورشیدی" را گرفته اند، و از ابتدای امسال
پزشکی

برادران پاکستانی که با غروب آفتاب فلج می شوند

این برادران پاکستانی فلج میشوند و تا وقتی آفتاب طلوع نکند قادر به حرکت کردن یا صحبت کردن نیستد. نشانه های این بیماری اولین بار است که دیده میشود و پزشکان ایده ای در مورد علت وقوع این بیماری و درمان آن ندارند.

محققان بتازگی یک راه امن تر برای تولید یکی از حیاتی ترین داروهای ما، بدون نیاز به بافت حیوانات کشف کردند.
پزشکی

تولید داروی متداولِ هپارین، رقیق کننده ی خون بدون استفاده از بافت حیوان

محققان بتازگی یک راه امن تر برای تولید یکی از حیاتی ترین داروهای ما، بدون نیاز به بافت حیوانات کشف کردند. برای اولین بار در جهان، مهندسان زیستی از سلول های انسانی برای ایجاد داروی متداولِ هپارین، یک رقیق کننده ی خونِ نجات بخش، استفاده کردند.

26 آبان 1395

24 آبان 1395

اسکن های MRI قبل و بعد از ماموریتها نشان می دهد که فضانوردان در طول پرواز، تحلیل 19 درصدی در ماهیچه‌های خود تجربه می‌کنند.
پزشکی

رفتن به فضا موجب کمر درد می شود (قسمت دوم)

چانگ می گوید آنچه که در شش فضانوردی که به مدت چهار تا هفت ماه روی ISS بودند، مشاهده شده است، انحطاط بسیار زیاد و آتروفینگ ساختار عضلانی پشتیبان در (پایین) ستون فقرات بوده است. این عضلات آنهایی هستند که به ما در ایستاده ماندن، پیاده روی کردن و حرکت دادن اندام فوقانی در محیطی مثل زمین کمک می کنند

چانگ استدلال کرد که بایستی از قبل اقداماتی متقابل در نظر گرفته شود تا فضانوردان دو تا سه ساعت تمرین روزانه در ایستگاه فضایی داشته باشند.
پزشکی

رفتن به فضا موجب کمر درد می شود (قسمت سوم) یوگا در فضا

چانگ و دیگر محققان با تیم واقعیت مجازی روی این موضوع همفکر هستند که برنامه‌های ورزشی مختلفی که فضانوردان را قادر می سازند تا دوستان ، خانواده و حتی فالوورهای توویتر خود را جهت الحاق به آنها در تمرین مجازی دعوت نمایند، تکرار روزانه این تمرینات را سرگرم‌کننده تر و رقابتی تر خواهد کرد.

23 آبان 1395

فضانوردان از اواخر دهه 1980، از زمانی که ماموریت‌های فضایی طولانی‌تر شد، وجود کمردرد را گزارش کرده‌اند.
پزشکی

رفتن به فضا موجب کمردرد می شود

شش ماه اقامت در ایستگاه فضایی بین المللی می تواند موجب بروز کمردرد فضانوردان شود. با توجه به مطالعات جدید صورت گرفته، امکان دارد تا 2 اینچ قدشان کشیده شود، که این موجب تضعیف عضلاتی است که ستون فقرات را نگه می‌دارند.

20 آبان 1395

19 آبان 1395

وقتی جوان بودم، مدرسه آسان تر بود. بخاطر یک چیز، هیچ عفونت MRSA برای نگرانی وجود ندارد.
پزشکی

آیا عسل مانوکا با عفونت MRSA مبارزه می کند

MRSA یک باکتری استاف است که مقاوم به آنتی بیوتیک است. این باکتری، وقتی دیواره ی حفاظتی پوست ما توسط خراش های کوچک یا دیگر آسیب ها خراب می شود، سرایت می کند. هنگامیکه جای ثابتی پیدا کرد، می تواند بشدت گسترش یافته و منجر به عفونت های دردناک، و حتی خطرناک شود.

16 آبان 1395

آیا پروتئین آب پنیر، سبب آکنه می شود؟ یک مطالعه جدید نشان می دهد
پزشکی

آیا پروتئین آب پنیر، سبب آکنه می شود

برخی از مطالعات نسبتا جدید نشان می دهد که آب پنیر در برخی از نوجوانان پسر ، بطور بالقوه جوش زا (گرفتگی-منافذ) است. در ادامه ی این مطالعات، دکتر سیلوربرگ، پنج نفر نوجوان پسر که در آنها آکنه های کروی شکلی در حال شکل گرفتن بود و همچنین از مکمل آب پنیر برای افزایش وزن استفاده کرده بودند، را مورد.......

4 آبان 1395

24 مهر 1395

4 مرداد 1395

5 تیر 1395

دانشمندان تغییرات ژنتیکی مرتبط با توسعه آلوپسی آره آتا را شناسایی کرده اند.
پزشکی

چه تحقیقاتی در زمینه آلوپسی آره آتا انجام شده است

گرچه درمانی قطعی ندارد، اما محققان در حال پیشرفت در زمینه درک بهتری از این بیماری هستند. این درک در حال توسعه، احتمالا منجر به روشی برای درمان بهتر برای بیماری آلوپسی آره آتا و در نهایت روشی برای درمان آن و یا حتی جلوگیری از آن خواهد کرد.

توسعه و آزمایش اثربخشی استراتژی های توانبخشی مبتنی بر بیومکانیکال جهت بهبود عملکرد اندام فوقانی و کاهش درد در افرادی که مشکلات شانه دارند.
پزشکی

چه تحقیقاتی روی مشکلات مربوط به شانه انجام شده است

مطالعات متعددی توسط موسسه ملی آرتروز و بیماری های اسکلتی- عضلانی و پوست (NIAMS) و دیگر موسسات وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده، موسسه ملی بهداشت (NIH) انجام شده است تا درک بهتری از مشکلات شانه و بهبود درمان آن انجام گردد.

27 خرداد 1395

روبیوتیک و ورزش موجب تنظیم فعالیت مغزی شده و گزینه درمانی حقیقی در این درمان خواهد بود.
پزشکی

ارتباط مصرف آنتی‌بیوتیک با زوال مغز

وصیه می‌شود بیماران مبتلا به برونشیت حاد، عفونت‌های دستگاه ادراری و سینوزیت حاد از گزینه‌های دیگری برای درمان استفاده کنند. بر اساس تحقیقات جدید مصرف آنتی‌بیوتیک قوی در مبارزه با باکتری‌های روده به دلیل ارتباط بین فعالیت سلول‌های خونی خاص مغزی، سیستم ایمنی و روده بر عملکرد مغز نیز تاثیر دارد.

10 خرداد 1395

محققان پزشکی به دنبال داروهای جدیدی برای درمان آکنه هستند
پزشکی

چه تحقیقی در زمینه آکنه انجام شده است

محققان در حال مطالعه جمعیت میکروبی پوست برای فهمیدن ارتباط آن با آکنه هستند. برخی محققان در حال تلاش برای تشخیص پروبیوتیک ها برای درمان پوست مبتلا به آکنه هستند.

5 خرداد 1395

اگرچه نقش ژنتیک (وراثت) در آلرژی پوستی خانواده ها نامشخص مانده است. به نظر می رسد که بیش از یک ژن درگیر در این بیماری است.
پزشکی

چه تحقیقی در زمینه آلرژی پوستی انجام شده است

مطالعات نشان می دهد که کودکان در خطر رو به افزایشی برای گسترش این بیماری در صورتی که سابقه خانوادگی بیماری آلرژیک دیگر وجود داشته باشد، مانند تب یونجه یا آسم، هستند. این خطر به طور قابل توجهی اگر هر دو والدین بیماری آلرژیک داشته باشند، بالا است.

1 خرداد 1395

مهم است که در مورد استفاده از این داروها با پزشکتان مشورت کنید و دوز دارویتان را به میل خودتان متوقف نکرده و یا تغییر ندهید.
پزشکی

داروهایی که باعث از دست رفتن استخوان می شوند

از دست رفتن استخوان همچنین می تواند از درمان طولانی مدت با برخی داروهای ضد حمله عصبی مانند فنیتوئین ها و باربیتورات ها؛ داروهای هورمون محرک جنسی رها شده (GnRH) مورد استفاده برای درمان آندومتریوزیس؛ استفاده بیش از حد از داروی ضد ترش کردن معده حاوی آلومینیوم؛ برخی درمان های سرطان و هورمون تیروئید بیش از حد ناشی می شود.

31 اردیبهشت 1395

27 اردیبهشت 1395

انستیتو ملی بیماریهای پوستی و عضلانی و اسکلتی و آرتروز (NIAMS) از پژوهش ها در این حوزه به منظور درک بهتر و درمان کمر درد حمایت میکند.
پزشکی

چه نوع پژوهش هایی در باره کمر درد در حال انجام است

یکی از تمرکزهای اصلی در سالهای اخیر بر کارامدی نسبی و مقرون به صرفه بودن درمانهای مبتنی بر جراحی نسبت به سایر روشها که در درمان کمردرد و پادرد وجود دارد معطوف است. یک مطالعه چندین ساله در چند مرکز که SPORT نام دارد چندین روش درمانی مبتنی بر جراحی و غیر جراحی شایع را برای بیمارانی که سه نوع از شایع ترین تشخیص ها را شامل میشدند و با عمل جراحی ستون فقرات درمان شدند را مقایسه نموده است

سیاری از افراد مبتلا به بیماری بهجت چندین مورد از عفونت با این باکتری را داشته اند. همچنین هرپس ویروس که باعث ایجاد زخم سرد میشود، ممکن است با بیماری بهجت ارتباط داشته باشد.
پزشکی

چه نوع پژوهشهایی درباره بیماری بهجت در حال انجام است

محققان به دنبال علل ژنتیکی، ویروسی و باکتریایی بیماری و بهبود بخشیدن درمان های دارویی هستند. برای مثال، مطالعات ژنتیکی ارتباط قوی بین ژن HLA-B51 با این بیماری را نشان میدهد اما نقش دقیق آن در این بیماری هنوز ناشناخته است.

6 فروردین 1395

مطالعه توصیف هزاران ژن در سلول های خون کودکان مبتلا به آرتریت نوجوانی جهت کسب اطلاعات درباره اینکه چگونه این ژنها می توانند از طریق درمان ویژه تحت تاثیر واقع شوند یا در صورت امکان پیش بینی، یک بیمار چگونه می تواند به داروهای خاص عکس العمل نشان دهد.
پزشکی

چه تحقیقاتی در ارتباط با آرتریت نوجوانی در حال انجام است

محققان در تلاش برای بهبود درمان های موجود برای کودکان هستند و داروهایی جدیدی را یافته‌اند که عوارض جانبی کمتری دارند. این تلاشها با تصویب قانون حقوق پژوهش های کودکان در 2003، پیشرفت چشم گیری داشته است که برای داروهایی تصویب شده است که جهت استفاده آنها در کودکان بایستی در کودکان آزمایش گردد. نتیجه این تحقیقات، ‌افزایش تعداد داروهایی است که برای سلامتی و اثربخشی این کودکان استفاده خواهد شد.