استفاده از خمیر مرغ در تولید سوسیس و کالباس مجاز شد

بر اساس اصلاحیه شماره 2 استاندارد ملی ایران شماره 2303 (سوسیس و کالباس – ویژگی ها و روش های آزمون)، استفاده از گوشت مرغ جداسازی شده به روش مکانیکی (خمیر مرغ) در سوسیس و کالباس مجاز شد.

برای بسته بندی سوسیس و كالباس حاوی خمیر مرغ، باید از پوشش رنگی متمایز (زرد رنگ) استفاده شده و عبارت «حاوی خمیر مرغ» در نشانه گذاری آن درج گردد.

بر اساس این اصلاحیه، برای بسته بندی سوسیس و كالباس حاوی خمیر مرغ، باید از پوشش رنگی متمایز (زرد رنگ) استفاده شده و عبارت «حاوی خمیر مرغ» در نشانه گذاری آن درج گردد.
لازم به ذکر است، استفاده از خمیر مرغ فقط در سوسیس و کالباس تا 60 درصد گوشت مجاز خواهد بود.
پس از 2 سال مذاكره بین رؤسا و كارشناسان سازمان ملی استاندارد، سازمان غذا و دارو و سازمان دامپزشكی در مورد مقررات و چگونگی استفاده از گوشت مرغ جداسازی شده مكانیكی (خمیر مرغ) در سوسیس و كالباس، سرانجام اصلاحیه استاندارد ملی سوسیس و كالباس در مورد شرایط فنی و بهداشتی تولید سوسیس و كالباس با استفاده از خمیر مرغ، سرانجام این اصلاحیه به دبیری «مازیار تقوی» کارشناس مسئول پژوهشگاه استاندارد، در كمیته ملی مورخ 30/2/96 به تصویب رسید و با پیگیری های انجام شده در تاریخ 21/3/96 به صورت رسمی منتشر و بر روی سایت سازمان ملی استاندارد بارگذاری گردید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید