در سال آینده آزمایش پانسمان هوشمند شروع می شود


آزمایش بالینی پانسمان هوشمند که روند بهبود زخم را ارزیابی نموده و نتیجه آن را در هر لحظه در اختیار پزشکان قرار می‌دهد می‌تواند در یک سال آینده آغازگردد.
این کارآزمایی در موسسه علوم زیستی دانشگاه سوآنزی انجام خواهد می شود.
به این ترتیب دانشمندان امید دارند شیوه‌ای موثر، ارزان و مناسب هر فرد و هر زخم ارائه نمایند که بتواند روند درمان را کاملا زیر نظر داشته  و بر حسب نیاز آن را تعدیل و اصلاح  یا تغییر بدهد.
برای انجام این کار دانشمندان پانسمان هوشمند حاوی حسگرهای نانو را با چاپگرهای سه بعدی تولید می‌نمایند.
به گفته پروفسور مارک کلمن رییس موسسه علوم زیستی دانشگاه سوآنزی : "پانسمان هوشمند از فناوری نانو برای بررسی وضعیت زخم در هر لحظه استفاده می نماید."
"فناوری نانو باعث می شود که از حسگرها ی بسیار بسیار کوچک استفاده کرده و به این ترتیب می توانیم آنها را در سطح پانسمان قرار بدهیم . مسئله بعدی این می باشد که هزینه این پانسمان‌های هوشمند در حدی است که امکان تولید آن در سطح وسیع برای نظام درمان کشور مقدور گردد، که در این صورت موثرترین راه چاپگرهای سه‌بعدی می باشند."
"این پانسمان زخم را به شبکه 5G متصل می‌نماید و این شبکه از طریق تلفن هوشمند شما اطلاعات دیگری را هم بدست می آورد، اینکه شما در هر لحظه کجا می باشید یا چقدر فعالیت می نمایید."
به گفته پروفسور کلمن "پزشک با استفاده از مجموعه این اطلاعات در هر لحظه از روند بهبود زخم اطلاع پیدا می کند و قادر است برنامه درمان را کاملا بر اساس وضعیت زخم و شرایط فرد برنامه ریزی کند."
"در روش سنتی پزشک  بایدبیمار را ببیند و بعد درمان را برای دوره یک تا سه ماهه تجویز نماید. اما در آینده این امکان بوجود می آید که درمان بر اساس ویژگی های فرد، سبک و الگوی زندگیمتفاوت باشد. به این ترتیب پزشک و بیمار قادرند با هم همکاری نمایند تا بهبودی حاصل گردد."
این پروژه بخشی از برنامه ۱.۳ میلیارد پوندی شهر سوآنزی برای ایجاد یک مرکز آزمایشی 5G برای ابداعات دیجیتال می باشد.

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید