حمل وسایل خریداری شده ، باغبانی و استفاده از جاروبرقی به سلامت و طول عمر سالمندان کمک می‌کند

 خطر زمین خوردن سالمندان را تهدید می‌نماید زیرا بتدریج نیروی آنها کاهش می یابد. علاوه بر این برخی سالمندان متوجه این نکته نمی باشند  که برای حفظ قوای خود باید ورزش کنند.
با همه گیر شدن هر چه بیشتر خرید آنلاین ، سالمندانی که قبلا برای  خریداز خانه بیرون می رفتند و خرید خود را تا خانه حمل می‌نمودند ، حال این خرید را بصورت  آنلاین انجام می‌دهند و از فعالیت بدنی که به حفظ قوای آنها کمک می‌‌ کرد خود را محروم می‌نمایند.
بر اساس تحقیقات  نزدیک به یک چهارم سالمندان بالای ۶۵ سال برای تقویت قوای عضلانی خود ورزش نمی‌ کنند.(سیارک)

راز طول عمر مسن‌ترین افراد جهان

افراد مسن و شکاف دیجیتالی

ورزش تای‌چی و سالمندان

 

توصیه به افراد سالمنداست که حداقل هفته‌ای دو بار برای تقویت قدرت ماهیچه‌های خود ورزشی، مثلا وزنه یا حمل بار سنگین خرید خانه را انجام دهند.

بر اساس تحقیقی که با شرکت دو هزار سالمند صورت گرفته ، حدودا یک چهارم این افراد اصلا هیچ تمرین و فعالیت بدنی انجام نمی دهند، یک پنجم آنهااطلاع نداشتند که چگونه باید این کار را انجام بدهند و یک پنجم هم تمایلی برای ورزش و تحرک ندارند. 
زمین خوردن  سالمندان و متعاقب آن  شکستگی استخوان لگن ، بیشتر به علت ضعف عضلات می باشد.
متخصصان عنوان کرده اند که اگر سالمندان قوای جسمانی خود را تقویت نمایند احتمال این زمین خوردن‌ها کم تر و از بیماری‌های ناشی از ناتوانی جلوگیری بعمل می آید.
متخصصانبه سالمندان توصیه می‌نمایند که با کارهای ساده قوای جسمانی خود را حفظ نمایندد، به خرید رفته و از جارو برقی استفاده نمایند و به این ترتیب مستقل‌تر، سالم‌تر و طولانی‌تر زندگی نمایند.
سالمندان در نظر داشته باشند که  کاهش توان و قدرت بدنی در سالمندی اجتناب ناپذیرنمی باشد و تحقیقات نشان داده است که :

قویتر شدن، فواید بسیاری را به همراه می‌آورد و این خیلی مهم می باشد که افراد وقتی هنوز فعال می باشند به تقویت  و حفظ قوای جسمانی خود اهمیت بدهند.(سیارک)


کارهایی  مثل "بیل زدن باغچه یا ده بار نشستن و بلند شدن از صندلی به تقویت عضلات کمک می‌نماید؛ بخصوص اکنون که خرید آنلاین یکی از منابع تقویت عضلات را حذف نموده , بجای آن که خرید را تا خانه حمل نماییم  آن را در خانه  تحویل می‌گیریم.


 سالمندان می‌توانند با کارهای زیر قوای عضلانی خود را تقویت نمایند:
- برداشتن بار
- حمل خرید
- ورزش با بندهای کششی
- باغبانی سنگین مثلا بیل زدن

- ورزش با استفاده از وزن بدن مثل دراز و نشست و شنا رفتن
- یوگا

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید