سازمان بهداشت جهانی : به زودی بشریت با یک بیماری همه گیر مخرب تر روبرو خواهد شد

کرونا

WHO: بیماری همه گیر بدتر از ویروس کرونا در انتظار ما است

 

به گفته کارشناسان این سازمان ، به زودی بشریت با یک بیماری همه گیر مخرب تر روبرو خواهد شد ، اما می توان از عواقب وخیم آن جلوگیری کرد.

شورای نظارت بر آمادگی جهانی (GMA) ، که متخصصانی از WHO و بانک جهانی را به کار می گیرد ، گفت که مردم به زودی با یک بیماری همه گیر ویرانگر بسیار بیشتر از COVID-19 روبرو می شوند.

کارشناسان به این نتیجه رسیدند که بشریت آماده چنین چالش هایی نیست. پاسخ به بیماری همه گیر ویروس کرونا به طور کلی رضایت بخش بوده است ، اما در شرایطی که بیماری جدی تری دارد ، ممکن است در آستانه فاجعه قرار بگیریم. در همان زمان ، کارشناسان اشاره کردند که اجتناب ناپذیری چنین شیوع هایی شناخته شده است - آنها همیشه بشریت را همراهی می کنند. و کارشناسان بارها در مورد آمادگی ضعیف برای چنین شرایطی اظهار نظر کرده اند ، اما اقدامی انجام نشده است.

 

این گزارش می گوید ، اگر جامعه جهانی با پیشروی در برابر خطرات خود شروع به یادگیری نکند ، همه گیری بعدی می تواند برای اقتصاد ویرانگر باشد. به طور خاص ، برای خنثی سازی پیامدهای همه گیری بعدی ، صرفاً پنج دلار در سال برای هر فرد در جهان لازم است. و این سرمایه گذاری در مراقبت های بهداشتی با بهره سود خواهد داد. بنابراین ، خسارت اولیه ناشی از بیماری همه گیر COVID-19 در حدود 11 تریلیون دلار تخمین زده شده است .

 

چه زمانی ممکن است همه گیری جدیدی شروع شود ناشناخته است. هنوز مشخص نیست که چه زمانی قادر خواهیم بود با شیوع ویروس کرونا کنار بیاییم و میزان تأثیر آن چقدر است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید