زن انگلیسی به دلیل ویروس کرونا کاملاً فلج شد

کرونا

 

این زن قبل از عفونت با ویروس کرونا  سالم بود اما ویروس کرونا باعث از بین رفتن اعصاب محیطی وی شد.عایشه حسین ، ساکن کمبریج انگلیس ، از هیچ بیماری مزمن رنج نمی برد و در دسامبر سال گذشته به ویروس کرونا مبتلا شد. عایشه 55 ساله است و با آسیب شدید ریوی در بیمارستان بستری شد.

 

این زن تحت حمایت تنفسی و تهویه مکانیکی قرار گرفت. آزمایشات در ماه فوریه نشان داد که ویروس کرونا بر ساقه مغز تأثیر گذاشته و بسیاری از اعصاب محیطی از بین رفته اند. پزشکان به دختر عایشه حسین پیشنهاد کردند که در مورد قطع ارتباط مادرش با دستگاه های پشتیبانی کننده زندگی فکر کند.

 

با این حال ، دختر از این کار امتناع ورزید. بیمار بیش از سه ماه روی تهویه مکانیکی صرف کرد و سپس به هوش آمد. تمام بدنش فلج است. تنها چیزی که عایشه می تواند حرکت دهد چشم هایش است.

 

او به کلمات واکنش نشان می دهد و با چشمان خود ارتباط برقرار می کند. پزشکان نمی توانند بگویند که آیا فعالیت بدنی بهبود می یابد - امید چندانی نیست ، اما به احتمال زیاد عایشه تا پایان روزهای عمرخود فلج خواهد بود. او بدون دستگاه نمی تواند نفس بکشد ، صحبت کند و غذا بخورد.

 

همانطور که دختر بیمار به دیلی میل گفت ، او به بسیاری از افراد خانواده ، بستگان و بازماندگان که با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند سر زد و اطلاعات پزشکی آنها را پرسید ، اما هیچ کس چنین عوارضی را نداشته است. او می خواهد مادرش را از بیمارستان به خانه ببرد ، اگرچه مجبور خواهد شد هزینه زیادی را صرف تجهیزات پزشکی كند ، اما در آنجا مادر او می تواند در كنار فرزندان و نوه هایش باشد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید