26 اسفند 1397

این مدل ها یرای نشان دادن رابطه بین میزان بهره و تقاضای پول واقعی توسعه یافته
سیارک

چهار وظیفه اصلی پول بخش دوم

اهمیت تقاضای پول در تعیین اثر عرضه پول بر سطح قیمت تاکید دارد. این رویکرد به اصطلاح کمبریج یا نگرش مانده نقدی، در درجه اول مربوط به اقتصاددانان نئوکلاسیک و به طور خاص پیگو (1917) و مارشال (۱۹۲۳) در میان دیگر اقتصاددانان دانشگاه کمبریج می باشد.

21 اسفند 1397

امروز اینترنت 30 ساله شد، اینترنت مهمترین اختراع زمانه ماست.
رخداد

اینترنت 30 ساله شد

اینترنت 30 سال پیش در چنین روزی شکل گرفت، تلاش های زیادی از آن روز برای بهبود سرعت و کیفیت این شبکه جهانی انجام شده است. بستری که امروزه به عنوان شبکه های اجتماعی یا نرم افزارهای پیام رسان در اختیار مردم است حاصل تلاش این سی سال بوده است.

18 اسفند 1397

مخمر یک موجود زنده و تک سلولی است که در گیاهان و حیوانات یافت می شود.
سیارک

مخمر چیست؟

در مقادیر کم، مخمر می تواند، با تجدید ذخایر گروه ویتامین B، سلامت را بهبود بخشد،  اما مقدار بیش از حد مخمر در تغذیه می تواند به فرد آسیب وارد کند.

15 اسفند 1397

11 اسفند 1397

چپ دستان با تحصیلات عالی، 10-15 درصد بیشتر از همکاران راست دست خود هستند.
سیارک

چرا دانشمندان چپ دست ها را استثنایی می دانند

چپ دست ها تنها 10 درصد کل جمعيت را تشکيل ميدهد،  چپ دست ها قطعا منحصربه فرد هستند. بسیاری از افراد معروف مانند لئوناردو داوینچی، بیل گیتس، ارسطو و ماریا اسکودوویسای کوری ( ماری کوری) چپ دست بوده و هستند.

9 اسفند 1397

با مشارکت در آموزش ورزش دانش اموزان می توانند به مقاصد زیر دست پیدا کنند
سیارک

آموزش ورزش چیست و چگونه عمل میکند؟

فرد ورزشکار مشتاق در ورزش به عنوان سبک زندگی فعال شرکت میکند و به صورتی عمل میکند که در جهت حفظ، حفاظت و ارتقا فرهنگ ورزش شرکت میکند تا ورزش را در دسترس بیشتر افراد قرار دهد. 

1 اسفند 1397

فراکسیون یا جناح، گروهی که درون حزب یا گروهی سیاسی تشکیل شود.
معنی

فراکسیون چیست؟

فراکسیون یا جناح، گروهی که درون حزب یا گروهی سیاسی تشکیل شود. فراکسیون یا fraction یک کلمه انگلیسی است که در دفتر هشتم فرهنگ واژه‌های مصوب فرهنگستان واژه جناح برای آن در نظر گرفته شده است.

30 بهمن 1397

طرح فروش فوری ایران خودرو در تاریخ 30 بهمن 97 که از ساعت 10 صبح فعال شد
راهنمای خرید

فروش فوری ایران خودرو

طرح فروش فوری تنظیم بازار شرکت ایران خودرو در تاریخ 30 بهمن 97 که از ساعت 10 صبح فعال شد با استقبال خوب مشتریان مواجه شد و تمامی خودرو ها به سرعت فروش رفت.

21 بهمن 1397

زمانی قدرت در تسلیحات نظامی بود، زمانی سرمایه داران حرف اول را می زدند
سیارک

خطر گوگل

زمانی قدرت در تسلیحات نظامی بود، زمانی سرمایه داران حرف اول را می زدند ولی امروز قدرت در تکنولوژی است، برای چندین سال اپل در سخت افزار و مایکروسافت در نرم افزار رقیبی نداشتند و به آهستگی دنیای مجازی را در کنار واقعیت پیش می بردند.

18 بهمن 1397

دولسه دلچه یک نوع دسر است. کاتلا از طریق حرارت ملایم شیر و شکر به دست می آید
راهنمای خرید

کاتلا

دولسه دلچه یک نوع دسر است. کاتلا از طریق حرارت ملایم شیر و شکر به دست می آید (بدون قند اضافه). طعم آن مثل شکلات‌های تافی است. دولسه دلچه از دسرهای بسیار مشهور کشورهای آمریکای لاتین است.

17 بهمن 1397

شمال آخر هفته

تعطیلات پیش رو زمان مناسبی برای یک سفر زمستانی به شمال کشور است، دانشگاه آزاد اسلامی یکشنبه 21 بهمن 97 را تعطیل کرده است. احتمالا ادارات و مدارس تعطیل نباشند.

16 بهمن 1397

همیشه قبض جریمه را تا حداقل یک سال نگه دارید، ممکن است بعدا لازم شود.
سیارک

اعتراض به جریمه رانندگی

همیشه قبض جریمه را تا حداقل یک سال نگه دارید، ممکن است بعدا لازم شود. برای اعتراض به جریمه رانندگی باید شرایط زیر را داشته باشید.

15 بهمن 1397

تبدیل سریع تاریخ شمسی و میلادی به یکدیگر
سیارک

تبدیل تاریخ شمسی به میلادی و بلعکس

با استفاده از ابزار های زیر به آسانی تاریخ های شمسی و میلادی را به یکدیگر تبدیل کنید، فقط کافی است تاریخ مورد نظر خود را انتخاب کنید تا معادل شمسی یا میلادی آن را مشاهده کنید.

14 بهمن 1397

نصرت گوکچه قصاب و سرآشپز ترک است که بدلیل سبک خاص پختن استیک معروف است.
سیارک

نصرت گوکچه کیست؟

نصرت گوکچه قصاب و سرآشپز ترک است که بدلیل سبک خاص پختن استیک معروف است. او صاحب برند Nusr-Et و رستوران های زنجیره ای به همین نام در سراسر دنیا است.