1 بهمن 1397

از امروز بانک‌ها ملزم به محاسبه سود سپرده به صورت ماهانه هستند.
بانک

سود ماهیانه بانک

بر اساس بخشنامه بانک مرکزی درباره سود بانکی از امروز بانک‌ها ملزم به محاسبه سود سپرده به صورت ماهانه هستند. این بخشنامه از طریق پیامک توسط بانک ها برای مشتریان فرستاده شده است.

از سال آینده در طرحی آزمایشی بیمه نامه های شخص ثالث به صورت راننده محور باشد.
معنی

بیمه شخص ثالث جدید

رئیس کل بیمه مرکزی در تاریخ 25 دی در اظهار نظری اعلام کرده بود قرار است از سال آینده در طرحی آزمایشی بیمه نامه های شخص ثالث به صورت راننده محور باشد.

30 دی 1397

توضیحات سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درباره سهمیه بندی بنزین
معنی

سامانه خرید و فروش بنزین

بر همین اساس قرار است سامانه‌ای ویژه این کار راه اندازی و تعبیه شود که بنزین در آن خرید و فروش شود. یعنی هر ایرانی در سال 365 لیتر بنزین خواهد داشت که می توانید از طریق سامانه خرید و فروش بنزین به اشخاص دیگری که متقاضی هستند به فروش برساند.

28 دی 1397

این ایده که تئوری ها باید قابل تعمیم باشند به نظر استوار می آید.
سیارک

انواع تئوری بخش دوم

این مقاله بخش دوم ادامه آموزش انواع تئوری می باشد : با این وجود، درک آکادمیک از تئوری باید فراتر از این دیدگاه همگانی برود تا بتواند توصیف سیتماتیک تری از آن چه را که تئوری پردازی در بر می گیرد، به دست دهد.

25 دی 1397

معمولا طلا علاوه بر زیبایی به عنوان یک سرمایه گذاری مطمئن نیز قابل استفاده است.
راهنمای خرید

خرید طلا

معمولا طلا علاوه بر زیبایی به عنوان یک سرمایه گذاری مطمئن نیز قابل استفاده است. حالا آیا واقعا خرید طلا برای سرمایه گذاری مناسب است، قبل از پاسخ به این پرسش باید چند مورد مهم را در نظر بگیرید، ما در این مقاله آن ها را معرفی میکنیم.

24 دی 1397

20 دی 1397

اگر تیغ ماهی در گلو گیر کرد چکار انجام ندهیم؟
سیارک

چگونه تیغ ماهی را از گلو خارج کنیم؟

ماهی غذای خوشمزه و سالمی است، اما تیغ های کوچک آن ممکن است باعث مشکلات فراوانی شود. بسیاری از مردم این احساس ناخوشایند را هنگامی که تیغ ماهی در گلو گیر کرده می دانند.  ما به شما می گویم که چگونه آن را بیرون بکشید.

در مورد منشاء این مجسمه های مگالیتی عجیب بحث های جدی زیادی می شود.
سیارک

مگالیت های اسرار آمیز: خرابه های باقی مانده از تمدن های ماقبل تاریخ یا تمسخر طبیعت؟

آیا می دانید در مکان های مختلف سیبری، این مجسمه های سنگی غول پیکر و عجیب و غریب را می توانید مشاهده کنید که معمولا مگالیت نامیده می شوند. مگالیت ها شبیه خرابه های برخی از ساختمان های باستانی هستند

16 دی 1397

تصمیم به مهاجرت دارید، میخواهید شانس دوباره ای را امتحان کنید.
سیارک

بهترین کشور برای مهاجرت - 7 کشور

تصمیم به مهاجرت دارید، میخواهید شانس دوباره ای را امتحان کنید، با انتخاب درست شانس موفقیت خود را بیشتر کنید، امنیت، رفاه و کیفیت زندگی ملاک انتخاب این کشور ها بوده است.

15 دی 1397

زیباترین زنان دنیا در کدام کشور ها هستند، زیبایی واقعی در سیرت انسان قرار دارد.
سیارک

10 کشور با زیباترین زنان

زیبایی واقعی در سیرت انسان هاست نه صورت آن ها، زیبایی ظاهری دائمی نیست و نباید ملاک انتخاب برای یک زندگی قرار بگیرد. ما در زیر کشورهایی با زیباترین زنان را انتخاب کردیم. البته زیبایی ظاهری

14 دی 1397

بسیاری ازآنها  ترجیح می دهند در گفتگو با توریست های خارجی تظاهر کنند
سیارک

جنگل بودایی مکانی شگفت انگیز و دیدنی

عکس های این پارک عجیب و غریب که به پارک بودا یا جنگل بودایی معروف است و با تعداد زیادی از مجسمه های سنگی پر شده، به صورت دوره ای در اینترنت پخش و به اشتراک گذاشته می شود با این توضیح که این مکان واقعا ترسناک است. پارک بودا در ژاپن (یا جنگل بودایی )تا حدودی یادآور یک قبرستان چینی است.

13 دی 1397

مرکابتان یا متان‌ تیول یک ترکیب شیمیایی بسیار بد بو است.
معنی

مرکاپتان چیست؟

مرکابتان یا متان‌ تیول یک ترکیب شیمیایی بسیار بد بو است. گاز طبیعی بی بو است و از ترکیب متان‌ تیول یا مرکابتان برای بو دار کردن آن استفاده می شود.