دانستنی ها

دانستنی ها، تاریخ

9 مرداد 1395

معنی
ماریانا ترنچ ، عمیق ترین نقطه زمین

ماریانا ترنچ ، عمیق ترین نقطه روی زمین

محققان با استفاده از انعکاس سنج چند پرتویی، انرژی صوتی را به اعماق اقیانوس آرام ارسال کرده اند و از طریق تجزیه و تحلیل سیگنال های رفلکسی، نقشه سه بعدی دقیقی از عمیق ترین نقطه زمین به دست آورده اند.

5 مرداد 1395

معنی
برای درک بهتر از مشکلات شانه و اینکه چگونه اتفاق می افتند، شرح ساختار شانه و عملکرد آن مفید خواهد بود.

ساختار شانه و عملکرد آن چگونه می باشد

استخوان های شانه در موقعیت خود توسط عضلات، تاندون ها و رباط ها نگه داشته می شوند. تاندون ها، کابل های سخت بافتی هستند که عضلات شانه را به استخوان متصل کرده و به عضلات در حرکت دادن شانه کمک می کنند.

معنی
بعضی از مزایای آلوئه‌ورا  شامل کمک به کاهش وزن، بهتر شدن هضم و افزایش ایمنی بدن می باشد.

در مورد آلوئه‌ورا بیشتر بدانیم

آلوئه‌ورا همچنین برای یبوست مکملی محبوب می باشد ، اما می تواند موجب برخی از واکنش های جانبی در کوتاه مدت از قبیل گرفتگی عضلات و حتی دفع کلسیم گردد. زیاده روی و مصرف طولانی مدت آلوئه‌ورا توصیه نمی شود

6 تیر 1395

معنی
وی بر این باور است که راز زندگی طولانی و سالم در یک رژیم غذایی سالم و متعادل نهفته است.

راز عمر طولانی تر

زمانی که انسان از سلامتی برخوردار باشد توان و انرژی بالایی دارد، اما زمانی که دچار پرخوری یا خواب زیاد می شود، نیرو و توان خود را از دست می دهد، به عنوان مثال، کودکان زمانی که در اوج نشاط خود بسر می برند غذا و خواب را کاملا از یاد می برند؛

2 تیر 1395

معنی
فعالیت فیزیکی برای کاهش چربی دور شکم

کنترل سطح قند خون در دیابت نوع 2

دارچین حاوی پروتئین یا لیپیدهایی هستند که بر اثر قرار گرفتن در معرض قند ها گلیکوزیله می شوند. دارچین انتخابی عالی برای بهبود حساسیت به انسولین و کنترل گلوکز خون می باشد.

29 خرداد 1395

27 خرداد 1395

معنی
آیا شما می دانستید که می توانید با آن بیش از اینکه فقط آن را بخورید، کاری انجام دهید؟

17 استفاده جالب از برنج

برنج علاوه بر مشارکت در یک وعده غذایی، هم چنین، به تمیز شدن اطراف خانه، نگهداری ابزار، و حفظ لوازم الکترونیکی از خراب شدن کمک میکند. شما می توانید آن را برای بهداشت شخصی و برای سرگرم کردن کودکان استفاده کنید.

26 خرداد 1395

معنی
زشت‌ترین رنگ جهان معرفی شد

زشت‌ترین رنگ جهان معرفی شد

دولت‌های انگلیس و فرانسه از طرح استفاده از زشت‌ترین رنگ جهان با ترکیب سبز و قهو‌ه‌ای در بسته‌بندی پاکت‌های سیگار حمایت کردند.

25 خرداد 1395

معنی
حتی مودب ترین و مثبت ترین مهمان ها نیز می توانند دچار یک خطای گفتاری خجالت آور شوند.

چه نظراتی را نباید به میزبان خود بگوییم

از صدمه زدن به احساسات میزبانان خود به طور غیرعمد ( و خودتان از خصومت های غیر ضروری) زمانی که شما به خانه دوست یا یکی از اعضای خانواده می روید با رعایت این مواردحفاظت کنید.

15 خرداد 1395

معنی
بسیاری از والدین از اینکه کودکشان بزرگتر یا کوچکتر از کودکان دیگر همسن هستند، متعجب هستند.

رشدو اندازه کودک دختر و پسر جدول زمانی

در اینجا معیارهای 25صدم تا 75صدم برای وزن و قد وجود دارد - یعنی اینکه نیمی از کودکان در این محدوده قرار می گیرند. یک چهارم کودکان بالاتر از اینجا اعداد و یک چهارم آنها پایین تر از این اعداد قرار می گیرند.

11 خرداد 1395

معنی
این گیاه در استان کرمان شهرستان ارزوئیه فراوان می روید

ازگیاه کبر چه می دانید

در منطقه نوجین از بخش های شهرستان فراشبند در جنوب غرب استان فارس یکی از مرغوبترین میوه‌های گیاه کَبَر که به زبان بومی به آن لیجین یا لگجی تلفظ می شودبه دست می‌آید

9 خرداد 1395

معنی
آروگولا که به آن روکولا و راکت هم می گویند

روکولا یا آروگولا چیست

آروگولا که به آن روکولا و راکت هم می گویند سبزیی با منشا مدیترانه می باشد که امروزه در تمام دنیا در سالاد، پیتزا، پاستا و غذاهای دیگر هم مورد استفاده دارد

5 خرداد 1395

1 خرداد 1395

26 اردیبهشت 1395

23 اردیبهشت 1395

قیمت دوچرخه هایی که در این مقاله بررسی شده اند از 900.000 تومان تا 6.000.000 تومان بوده است

راهنمای خرید دوچرخه

قیمت دوچرخه هایی که در این مقاله بررسی شده اند از 900.000 تومان تا 6.000.000 تومان بوده است. بررسی ها نشان داده برای خرید دوچرخه های فوق سبک با بدنه فیبرکربن باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

22 اردیبهشت 1395

دنبال لپ تاپ برای بازی می گردید، فیلم دیدن، استفاده از اینترنت یا کار دفتری، سرعت پردازش، ظرفیت باتری و .... جستجوی خود را با خواندن این مقاله شروع کنید.

راهنمای خرید لپ تاپ

دنبال لپ تاپ برای بازی می گردید، فیلم دیدن، استفاده از اینترنت یا کار دفتری، سرعت پردازش، ظرفیت باتری و .... جستجوی خود را با خواندن این مقاله شروع کنید.

15 اردیبهشت 1395

معنی
هنوز در ذهنتان درگیر هستید که در مقصدی که انتخاب کردید کجا بمانید یا این را بخورید یا آنرا؟

15 سایت مسافرتی مفید برای کسانی که عاشق سفر هستند

من عاشق ایده تعطیلات کم ولی ویژه هستم. اگر عاشق مسافرت هستید، تعدادی وبسایت هستند که باید حتما ببینید تا بتوانید اطلاعات خوبی از پول، زمان یا سفر کسب کنید و یا از هواپیمازدگی جلوگیری کنید. و بهترین چیز راجع به این مقاله این است که هیچ ثبت نام آزار دهنده ای برای مجلات ندارد (بخاطر اینکه قطعا شما در سفر هستید و نه در خانه). و هیچ سایتی هم در آنجا تبلیغی نکرده است. پس از این سفر کوچک در اینترنت لذت ببرید و من امیدوارم که فقط اینطور نباشد که یک سایتی را بشناسید و دیگر سری هم نزنید، بلکه سایتی که بطور فوق العده ای مفید باشد.

14 اردیبهشت 1395

بهترین یخچال و فریزر برای نیازهای شما

راهنمای خرید یخچال و فریزر

وقتی حرف از یخچال و فریزر می شود، گزینه های زیادی مورد توجه است، گرفتن یک لیوان آب خنک بدون باز کردن درب یخچال، تولید یخ در سریعترین زمان، خرد کردن یخ ها، پنل های دیجیتالی، مصرف برق کمتر، نصب توکار متناسب با فضای آشپزخانه و ...

معنی
انگلیسی یکی از رایج‌ترین زبان‌های دنیاست.

این 30 کلمه همیشه اشتباه تلفظ می‌شوند

امروزه تا 8/1 میلیارد نفر در سطح جهان به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. این زبان را به راحتی می‌توان یاد گرفت و دارای انعطاف‌پذیری بالایی است. به رغم این موضوع، کلمات بسیاری است که توسط افراد بسیاری اشتباه تلفظ می‌شوند. شاید به این خاطر که انگلیسی زبان مادری‌شان نیست و لهجه‌ی منطقه‌ای مخصوص به خود دارند. این 30 کلمه همیشه اشتباه تلفظ می‌شوند، حتی توسط اکثر کسانی که انگلیسی زبان مادری‌شان است.

2 اردیبهشت 1395

1 اردیبهشت 1395

9 فروردین 1395

معنی
طول بزرگترین تاردیگرید از ۱.۵ میلی متر بیشتر نیست

تاردیگرید

تاردیگرید (Tardigrade) جانور کندرو یا تنبل ،یکی از عجیب ترین موجوداتِ روی زمین می باشد . این موجودِ عجیب در محیط‌ های خشن فیزیکی یا شیمیایی که عموماً حیات در آنها غیر ممکن می باشد ساکن است.

1 فروردین 1395

معنی
ترجمه ارتباط معنایی زبان مبدا و زبان مقصد است.

ترجمه

ترجمه ارتباط معنایی زبان مبدا و زبان مقصد است.

1 فروردین 1394