دانستنی ها - صفحه 2

دانستنی ها، تاریخ

30 مهر 1395

معنی
زردچوبه دارای اثرات ضدویروسی، آنتی اکسیدانی، ضد سرطانی، ضد باکتری، ضد التهاب و آنتی موتاژنیکی است. سلامتی، پوست و مو شما، از این خواص شگفت-انگیز زردچوبه بهره مند می شوند.

40 خاصیت برای زردچوبه

زردچوبه، یک گیاه رایج است، که همچنین curcuma longa نامیده می شود. این گیاه به دلیل طعم تند و تیز، عطر فلفل- مانند و رنگ طلایی، به عنوان "ملکه ادویه ها" درنظر گرفته می شود. زردچوبه اغلب در پخت و پز، توسط مردم سراسر جهان استفاده می شود چونکه طعم خوبی به غذاها می دهد و دارای بسیاری از خواص درمانی است که مردم از آن آگاه هستند.

معنی
درخت چریش (Neem) از سال چهارم و پنجم به گل مي‌نشیند و تا پس از صد سالگي گل می دهد. گلهاي اين درخت معطّر و عطري شبيه  بوی عسل می دهند

چریش (Neem)

درختي هميشه سبز به ارتفاع 15 الي 20 متر كه گاهي به 40 مترنیز مي‌رسد. شبيه درخت بلوط , عمر درخت حدود 100 تا 150 سال و دارای گلها خوشه‌اي است که در هر خوشه 150 تا 250 گل می روید. طول هر برگ حدود 20 تا 40 سانتيمتر است .

27 مهر 1395

معنی
ماساژ مفاصل متورم و دردناک با روغن های گیاهی نیز یکی از بهترین درمان های خانگی طبیعی برای آرتریت است.

درمان های خانگی برای آرتریت بخش سوم

یک رژیم غذایی مناسب همچنین یکی از درمان های خانگی عالی برای آرتریت است. بنابراین، یک رژیم غذایی با کلسترول پایین، کم- چرب حاوی کربوهیدرات های پیچیده ی دانه ها و سبزیجات، مصرف کنید. این نوع از رژیم غذایی به کاهش چربی در سرخرگ های کوچک که خون مفاصل را تهیه می کنند، کمک خواهد کرد.

26 مهر 1395

معنی
پا ها حامل بدن ما هستند اما اهمیت بسیار کمی به آن ها داده می شود.

راه هایی برای مراقبت از پاها

راحت است که پاهای خود را نادیده بگیرید. آن ها سر جای خود ایستاده اند و با چالش های زیادی رو به رو هستند: از فشرده شدن به داخل کفش های پاشنه بلند غیر طبیعی گرفته تا حبس شدن در جوراب های عرق کرده و شلوار های تنگ نایلونی.

معنی
به دلیل خواص ضد التهابی دانه های شنبلیله، آن ها به طور سنتی برای تسکین فوری دردِ نقرس و همچنین آرتریت بکار می رفته اند.

درمان های خانگی برای آرتریت بخش دوم

اکالیپتوس و نعناع فلفلی بدلیل تسکین درد و خواصش، جزء موثرترین درمان های خانگی برای آرتریت در نظر گرفته می شوند. احساس خنک کنندگی آن می تواند به طور موقت ناراحتی را برطرف کند، و همچنین یک احساس آرامش-بخش که می تواند درد آرتریت را از بین ببرد، را ایجادمی کند.

25 مهر 1395

24 مهر 1395

معنی
دوچرخه سواری روزانه می تواند مانع از اضافه وزن تدریجی و انباشته شدن چربی دور شکم، که زنان بسیاری در میانسالی از آن رنج می برند، شود.

مزایای دوچرخه سواری

نیازی نیست که هزاران مایل را با دوچرخه خود طی کنید تا از مزایای بیشتر راندن دوچرخه و کمتر راندن اتومبیل بهره مند شوید. جدا از اینکه یک دوچرخه ی براق و نو دارید یا دوچرخه ی قدیمی که سال ها پیش استفاده می کردید و در دسترس است، دوچرخه سواری یک ورزش فوق العاده و همچنین تفریح و سرگرمی خوبی است.

معنی
گرفتگی های پا ممکن است بدلیل کمبود پتاسیم ایجاد شوند؛ بنابراین، به منظور درمان گرفتگی های پا، شما فقط نیاز به خوردن یک  عدد موز دارید که منبع بزرگی از پتاسیم است.

درمان های خانگیِ طبیعی برای گرفتگی پا در شب بخش سوم

به لطف خواص ضد التهابی، روغن میخک صدپر می تواند با تسکین قابل توجهِ ورم و التهاب، به شما در درمان گرفتگی های پا کمک کند. علاوه بر این، روغن میخک همچنین دارای خواص بی حس کننده است، که می تواند با تسکین درد به شما کمک کند.

معنی
 این ترکیب نیز به عنوان یکی از موثرترین درمان های خانگی موثر برای آرتریت در نظر گرفته می شود.

23 درمان خانگی طبیعی تاپ برای آرتریت های (آرتروز) نمایان شده ی دست ها

شما می توانید درد را در زانوها، دست ها، باسن و یا مفاصل دیگر در سراسر بدن تان احساس کنید. که اغلب یکی از نشانه های رایج آرتریت است. گذشته از درد، برخی علائم دیگر، قرمزی و تورم در اطراف مفصل، حرکت محدود در قسمت های تحت تاثیر بدن تان و سفتی هستند.

23 مهر 1395

معنی
آیا دانه های چیا همان دانه های تخم شربتی است؟

دانه های چیا یا دانه های قدرت

دانه های چیا، برگرفته از گیاه مریم گلی، که این گیاه بومی آمریکای مرکزی است و از خانواده‌ی نعناع می باشد.به طور معمول، دانه‌های چیا به شکل بیضی کوچک هستند با قطر حدود یک میلی‌متر. دانه‌های چیا در رنگ های گوناگون از جمله قهوه‌ای، خاکستری، سفید، سیاه و سفید، و لکه‌لکه رنگ نیز یافت می‌شوند. دانه‌های چیا آبدوست هستند و قادرند تا ۱۲ برابر وزن خود را آب جذب کنند.

22 مهر 1395

معنی
گرفتگی عضلانی که ناشی از سبک زندگی بی حرکت است، می تواند از چند ثانیه تا حدود 10 دقیقه طول بکشد.

درمان های خانگیِ طبیعی برای گرفتگی پا در شب بخش دوم

برخی از افراد که مجبور به انجام شغل هایی در حالت نشسته یا بدون تحرک می باشند، با خطرات بیشتری در رابطه با توسعه گرفتگی عضلانی روبرو هستند. این گرفتگی عضلانی که ناشی از سبک زندگی بی حرکت است، می تواند از چند ثانیه تا حدود 10 دقیقه طول بکشد.

19 مهر 1395

18 مهر 1395

معنی
قوانین اصطکاک به مدت 500 سال در دست نوشته های "نامربوط" داوینچی

قوانین اصطکاک در دست نوشته های نامربوط داوینچی

داوینچی از مشاهیر قرن چهاردهم میلادی می باشد که همه وی را به خاطر نبوغ سرشارش می شناسند،اما نکته ای که تا به حال هیچکس قادر به درک آن نبوده این است که داوینچی اولین کسی می باشد که قوانین اصطکاک را در یادداشت های نامربوط خود به روی کاغذ آورده است.

معنی
IQ افراد مشهور

ضریب هوشی و IQ افراد مشهور

افرادی که دارای ضریب هوشی بالاتر از ۱۳۰ هستند افرادی تیزهوش و آنهایی که دارای IQ بالا تر از ۱۵۰ هستند را نابغه می نامند.

16 مهر 1395

معنی
 مواد غذایی  تندبا ایجاد مقدار زیادی از گرما ممکن است برای برخی از افراد دارای زخم معده  تحریک کننده باشد ، اما باعث ایجاد زخم نمی شود.

باورهای غلط

ما اکنون می دانیم که بسیاری از زخم های معده به علت عفونت با باکتریی به نام هلیکوباکتر پیلوری (H. پیلوری) و یا به دلیل داروهای ضد درد مانند آسپیرین، ایبوپروفن، ناپروکسن بوجود می آید.

14 مهر 1395

معنی
بسیاری از ما بعد ازغذا آب سرد می‌خوریم

ناشتا آب گرم بخورید

صبح بعد از بیدار شدن، اولین نوشیدنی که بسیاری از ما می‌خوریم یک فنجان چای داغ یا قهوه است، زیرا اعتقاد بر این می باشد که این نوشیدنی کمک می‌نماید تا در طی روز بدن انرژی داشته باشد؛ اگر هم آب بخوریم اغلب آب سرد است.

11 مهر 1395

معنی
 هرچه سریعتر دست خود را با محلول آب گرم و صابون بشویید.این کار باعث می شود که چسب نرم شود.

جدا کردن چسب قطره ای از دست

از مقداری استون (یا پاک کننده لاک ناخن که حاوی استون باشد) روی محل چسب استفاده کنید.برای اینکار از پنبه یا چوب پنبه استفاده نکنید، زیرا با سیانو اکریلیت موجود در چسب قطره ای واکنش شدید ایجاد می نماید.

10 مهر 1395

معنی
زمانی که عضلات متورم می شوند، می توانند کمپارتمان را تا حد ظرفیت پر نمایند

سندرم کمپارتمان

در بسیاری از نقاط بدن، عضلات (همراه با اعصاب و عروق خونی که در کنار آنها و یا از طریق آنها عمل می کند) در یک «کمپارتمان» متشکل از پوسته سخت که فاسیا نامیده می شود محصور گشته است.

9 مهر 1395

معنی
دانشمندان به دنبال آشکارسازی امواج گرانشی می باشند .

امواج گرانشی چیست

امواج گرانشی، نوساناتی در فضا زمان می باشند که نخستین بار یک قرن پیش در نظریه نسبیت انیشتین پیش‌بینی شده بود، این امواج به قدری ضعیف می باشند که به سختی می‌توان آنها را آشکارسازی نمود.

معنی
عبارت «آسیب ورزشی» در گسترده‌ترین مفهوم، اشاره به انواع آسیب هایی دارد که اغلب در طول ورزش رخ می دهند.

آسیب های ورزشی چیست

برخی از آسیب های ورزشی در نتیجه حوادث رخ می دهد، برخی دیگر با توجه به شیوه های ضعیف آموزشی، تجهیزات نامناسب، فقدان شرایط، یا ناکافی بودن حرکات گرم کردن و کششی می باشد.

25 شهریور 1395

معنی
میخک ادویه ای فوق العاده با ارزش غذایی و آنتی اکسیدانی بسیار بالا می باشد.

خواص میخک

بوی میخک پشه ها را فراری می دهد.برای رهایی از نیش پشها مقداری از این ادویه را نزدیک محل خوابیدن قرار دهید.

7 شهریور 1395

معنی
وی میباه گوتو نام دارد و  تاکنوت 4 همسر  اختیار نموده که آخرین آنها در سال 1988 فوت شده است.

رکورد دار پیرترین مرد جهان

براساس اطلاعاتی که از دولت اندونزی به دست آمده است به این نتیجه رسیده اند که این مرد در 31 دسامبر 1870 متولد و در حال حاضر 145ساله می باشد.

25 مرداد 1395

معنی
از وازلین همچنین می توان به عنوان یک درمان سریع برای تسکین آفتاب‌سوختگی و رفع آثار ناشی از اشعه خورشید استفاده کرد.

خواص وازلین

از وازلین همچنین می توان برای مرطوب کردن بدن نیز استفاده کرد، برای این کار کافی است مقداری وازلین را بر روی دست ریخته، مناطق خشک پوست و یا نواحی تیره از قبیل نوک آرنج و یا زانو ها را ماساژ دهید تا به تدریج نرم و رنگ آنها روشن شود.

20 مرداد 1395

معنی
شماره ۴۲۰ یک نماد جهانی برای استعمال ماده مخدر حشیش است

رزرو اتاق شماره ۴۲۰ در هتل

شماره ۴۲۰ یک نماد جهانی برای استعمال ماده مخدر حشیش است، از این رو هتل داران تلاش می کنند تا با حذف این شماره از اتاق های خود، و یا استفاده از عدد «۱+۴۱۹» از استعمال این ماده مخدر در هتل جلوگیری کنند.

19 مرداد 1395

18 مرداد 1395

معنی
ما به آن اندازه که تصور می‌کنیم، موجوداتی عقلانی نیستیم.

روان‌شناسی حماقت

وقتی مردم در موقعیتی متزلزل قرار می‌گیرند، به‌دقت اطلاعات را نمی‌سنجند یا به داده‌های آماریِ مرتبط توجه نشان نمی‌دهند. برعکس، تصمیم‌های آن‌ها بسته است به فهرستی طویل از میان‌برهای ذهنی؛ یعنی میان‌برهایی که اغلب باعث می‌شود

12 مرداد 1395

معنی
جوراب مبتلایان به دیابت بهتر است دوخت یا بافت یکسره داشته باشد. جوراب هایی که از چند تکه مختلف تشکیل شده اند، در محل دوخت تکه ها می توانند نقاط فشار ایجاد کنند و زمینه ساز زخم پا شوند.

انتخاب جوراب مناسب برای پای دیابتی

جوراب دیابتی باید از جنسی باشد که برای پوست پا ایجاد حساسیت نکند. این جوراب ها باید رطوبت را جذب کنند چون باقی ماندن رطوبت در پاها باعث نرم شدن پوست و زخم شدن تدریجی پا می شود. الیاف فیبری خاصی که برای جوراب های مخصوص دیابت طراحی شده است، ۴ برابر بیشتر از جوراب های نخی جاذب رطوبت هستند.