8 بهمن 1396

دره‌ی سیلیکون کجاست؟
سیارک

‫دره‌ی سیلیکون کجاست

دره‌ی سیلیکون یک منطقه‌ی جغرافیاییِ فقط چند صد مایلی است، اما دستاوردهایی را داشته است که چشمگیر می‌باشد. برای مثال، دارای بالاترین تراکم کارکنان تکنولوژی پیشرفته، بیشترین فعالیت تولید تکنولوژی پیشرفته، و بیشترین تعداد میلیونرها و میلیاردرها بر اساس سرانه‌ی هر منطقه‌ی کلان‌شهری عمده در ایالات متحده می‌باشد.

 زیر دریایی  یکی از جالب ترین و کاربردی ترین اختراعات بشر
رخداد

جست و جو در عمق اقیانوس

تمام افرادی که ژول ورن را می شناسند و داستان های او را مطالعه کرده اند کاپیتان نمو و زیر دریایی جالبش یعنی ناتیلوس را می شناسند. دنیای علمی تخیلی ژول ورن سال ها از زمان خود جلو تر بود و خبر از آینده ای داد که در آن انسان به درون دریا و درون زمین سفر می کند.

7 بهمن 1396

6 بهمن 1396

اگر شما هم در خوردن قرص مشکل دارید، ما به شما کمک خواهیم کرد
سیارک

خوردن قرص

طبق آمار 40% آمریکایی ها و بیشتر از یک سوم مردم جهان توانایی بلع قرص را ندارد. اگر شما هم این مشکل را دارید ما به شما کمک خواهیم کرد.

5 بهمن 1396

افراد خلاق‌تر 'ارتباطات مغزی قوی‌تری دارند'
سیارک

ارتباطات مغزی قوی‌تر در افراد خلاق‌

نتایج یک پژوهش تازه دانشگاه هاروارد نشان می‌دهد که در مغز افراد بسیار خلاق، در مقایسه با افراد دیگر، سه ناحیه ارتباط بیشتری با هم دارند. این سه ناحیه از مغز بیشتر با تولید و تحلیل ایده‌ها سر و کار دارند.

4 بهمن 1396

فتوگرامتری چیست؟
سیارک

فتوگرامتری

فتوگرامتری علم اندازه گیری از عکس ها، به ویژه برای بهبود موقعیت دقیق نقاط موجود در سطح است. علاوه بر این، ممکن است برای بازیابی مسیر حرکت از نقاط مرجع تعیین شده واقع بر روی هر شی در حال حرکت، در اجزای آن و در محیط مجاور مورد استفاده قرار گیرد.

3 بهمن 1396

جاذبه های دیدنی کوالالامپور را بشناسید

جاذبه های دیدنی کوالالامپور را بشناسید، دیدنی های کوالالامپور را بشناسید و بدانید در سفر به مالزی بهترین جاذبه های دیدنی شهر کوالالامپور کجا هستند، خرید در کوالالامپور و معرفی مراکز خرید و تفریحات و سرگرمی های متنوع در کوالالامپور را بشناسید آشنایی تصویری با مکانهای توریستی کوالالامپور در کشور مالزی برای داشتن سفری جذاب

1 بهمن 1396

بیش از 70 درصد از سطح زمین را اقیانوس ها تشکیل داده اند.
سیارک

حیات دریا

در این مقاله مطالبی در باره ی سلامت حیات دریاهای عمیق و اقیانوس های زمین و تهدیدات حال حاضر اقیانوس ها به تفصیل بیان می شود و پیشنهاداتی برای ممانعت از تخریب آنها ارائه می شود.

29 دی 1396

مطالعه ی تاریخ یک مطالعه ی علمی است.
سیارک

فلسفه ی کالینگوود چیست؟

تاریخدان به این موضوع که مردم غذا می خورند و می خوابند و عشق می ورزند،و بنابراین به دنبال ارضای علائق طبیعی خود هستند هیچ علاقه ای ندارد، بلکه به اداب و رسوم اجتماهی که از طریق چارچوبی در درون این شرایط بر اثر اخلاق و عرف ایجاد شده اند علاقه مند است.

28 دی 1396

 بلاک چین (Blockchain) لغتی انگلیسی گرفته شده از دو لغت block به معنی بلوک و chain به معنی زنجیره است.
معنی

بلاک چین به زبان ساده

بلاک چین (Blockchain) لغتی انگلیسی گرفته شده از دو لغت block به معنی بلوک و chain به معنی زنجیره است. مفهوم بلاک چین یعنی هر چیزی که بلوک بندی شده و براساس یک سری اتصالات به یکدیگر متصل شوند. به عنوان مثال یک دفتر را تصور کنید.

سودمندی تبدیل به معیاری میشود که هگل توسط آن انقلاب فرانسه را تحلیل میکند.
سیارک

هگل و انقلاب فرانسه

علاقه ی هگل به تاریخ مشخص و مسلم است. این علاقه به تاریخ تحت تاثیر عواملی همچون آموزش کلاسیک او در دبیرستانی در آلمان و پس از آن تحصیل در مدرسه ی علوم دینی، توجه او به وقایع معاصر، انقلاب فرانسه، و پیشروی مسئله ی دانش در ایده آلیسم آلمانی میباشد.

27 دی 1396

جک‌ فروت (Jackfruit) میوه ی بومی هند و مالزی بوده و در مناطق گرمسیری و استوایی مانند تایلند، اندونزی و پرتغال کشت می شود.
سیارک

جک فروت بزرگترین میوه جهان

جک‌ فروت (Jackfruit) میوه ی بومی هند و مالزی بوده و در مناطق گرمسیری و استوایی مانند تایلند، اندونزی و پرتغال کشت می شود. میوه‌های جک‌ فروت سبز رنگ، آبدار و معطر بوده و جزو بزرگترین میوه‌های جهان و بزرگ‌ ترین میوه درختی است که طبق آمارها در بیشترین وزن خود، برابر با ۴۵ کیلوگرم بوده است

زوفا، خلط آور و ضدعفونی کننده است.
سیارک

زوفا چیست؟

زوفا به صورت خودرو و بدون دخالت انسان می‌روید. ریشه زوفا ضخیم و منشعب و ساقه‌ های زوفا نسبتاً چوبی و برگ‌ های آن کوچک، متقابل، نوک تیز و بسیار معطر است.

26 دی 1396

معمولا بعد از کوتاهی موهایمان، آن‌ها را جارو می‌کنیم و در سطل زباله می‌ریزیم و دیگر هرگز دوباره آن‌ها را نمی‌بینیم. اما برخی افراد روش‌های منحصر به فردی برای استفاده از موی انسان پیدا کرده ...
سیارک

روش‌های عجیب استفاده از موی انسان

معمولا بعد از کوتاهی موهایمان، آن‌ها را جارو می‌کنیم و در سطل زباله می‌ریزیم و دیگر هرگز دوباره آن‌ها را نمی‌بینیم. اما برخی افراد روش‌های منحصر به فردی برای استفاده از موی انسان پیدا کرده ...

لاکچری چیست؟
سیارک

لاکچری

بازارِ لاکچری بودن این روزها بسیار داغ است ! برای مثال لاکچری های اینستاگرام ، این کلمه در چند سال اخیر بسیار از سوی کاربران این شبکه اجتماعی مورد استقبال قرار گرفته است . شاید در برخی موارد کاربران اینستاگرام افراط میکنند

ایرانیان باستان در چندین هزار سال قبل دست به این ابتکار جدید زده و آن را کاریز یا کهریز نام نهادند.
سیارک

اختراع قنات در ایران

فناوری ساخت قنات در اوایل هزاره اول قبل از میلاد در مناطق خشک کوهستانی ایران گسترش پیدا کرد و به کشاورزان این مناطق اجازه داد تا بتوانند در دوره‌های طولانی خشکی که آب سطحی پیدا نمی‌شود به کشاورزی بپردازند.

25 دی 1396

سیستم ترمز ABS یا سیستم ترمز ضد قفل چیست و چه کاربردی دارد؟
معنی

ABS چیست؟

سیستم ترمز ABS یا سیستم ترمز ضد قفل چیست و چه کاربردی دارد؟

قیمت طوطی با صدای زنانه

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان پرندگان و ماهی‌ها گفت: اگر پرنده‌ ای الفاظ رکیک به کار ببرد قیمت آن پایین‌تر خواهد بود. در حال حاضر کاسکو که صحبت نکند قیمت آن یک میلیون و 200 و جوجه آن یک ...

24 دی 1396

شاید از آن دسته افرادی باشید که رفتن به موزه کسل کننده ترین کاری است که در عمرتان انجام داده اید.  اما موزه‌های عجیب زیادی در نقاط مختلف دنیا وجود دارند که دیدگاه تان را به موزه ها کاملا ...
سیارک

اعجاب انگیزترین موزه‌های جهان

شاید از آن دسته افرادی باشید که رفتن به موزه کسل کننده ترین کاری است که در عمرتان انجام داده اید.  اما موزه‌های عجیب زیادی در نقاط مختلف دنیا وجود دارند که دیدگاه تان را به موزه ها کاملا ...

 بیشتر حسابهای دریافتنی ظرف مدت 30 روز نقد میشوند.
بانک

حساب و اسناد دریافتنی چیست؟

بسیاری از مردم یکباره تصمیم به خرید میگیرند و اگر بخواهند منتظر بمانند اشتیاق آنها برای خرید کاهش می یابد جهت استفاده از مزیت این خریداران بیشتر شرکت ها به مشتریان خود فروش اعتباری را پیشنهاد میکنند

23 دی 1396

خانواده ای از مبدل های دو طرفه انتقال جریان صفر غیر ایزوله با یک سوئیچ کمکی
سیارک

مبدل های دو طرفه انتقال جریان DC-DC

BDC ها قادر به انتقال انرژی بین منابع DC در هر جهتی هستند. از آنجا که BDC ها قادر به حفظ جهت حرکت جریان هستند، این مبدل ها به صورت فزاینده ای در کاربردهایی مانند خودروهای ترکیبی الکتریکی/ سلول سوختی ، منابع تغذیه بدون وقفه ، برابر سازی سلول سوختی و باتری و کاربردهای فتوولتائیک استفاده می شوند.

22 دی 1396

سومار یکی از شهرهای شهرستان قصر شیرین در استان کرمانشاه می‌باشد.
سیارک

سومار کجاست؟

سومار یکی از شهرهای شهرستان قصر شیرین در استان کرمانشاه می‌باشد.

علف‌های هرز، مهم‌ترین رقیب محصولات کشاورزی در تامین آب و دیگر مواد مورد نیاز محصولات کشاورزی هستند.
سیارک

مهم‌ترین رقیب محصولات کشاورزی

علف‌های هرز، مهم‌ترین رقیب محصولات کشاورزی در تامین آب و دیگر مواد مورد نیاز محصولات کشاورزی هستند. بنابراین به منظور رشد کامل محصولات کشاورزی، این علف‌های هرز باید نابود شوند. روش‌های مختلفی به منظور مبارزه با علف‌های هرز وجود دارند.

 تجارت آزاد معمولا توسط پیشرفته ترین قدرتهای اقتصادی جهان توسعه می یابد.
سیارک

مفهوم تجارت آزاد

در حال حاضر هیچ لیدر مشخصی ندارد. در عوض مثلث قدرتهای اقتصادی را داریم: ایالات متحده، اتحادیه اروپا و ژاپن با چین به سرعت این پیشرو بودن را بدست می اورند و احتمالا ژاپن به عنوان مرکز بالقوه تولید در آینده نزدیک خواهد شد.