دانستنی ها - صفحه 26

دانستنی ها، تاریخ

25 بهمن 1396

معنی
توضیحاتی درباره ی برند و علامت های تجاری

قدرت برند و علائم تجاری

در بین بسیاری از قوی ترین برند ها خط بین تصورات شخصی و تبلیغاتی نامعلوم است. برخی از مشتری ها ممکن است که تصوری که یک برند ایجاد می کند را به عنوان تصورات شخصی خود قبول کنند.

24 بهمن 1396

23 بهمن 1396

22 بهمن 1396

سیارک
تحیل‌گر داده کیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ مهارت‌های مورد نیاز یک تحلیل‌گر داده چیست؟ تحلیل‌گر داده با استفاده از امکانات در دسترس چه کاری می‌تواند انجام دهد؟

تحلیل‌گر داده کیست؟

تحیل‌گر داده کیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ مهارت‌های مورد نیاز یک تحلیل‌گر داده چیست؟ تحلیل‌گر داده با استفاده از امکانات در دسترس چه کاری می‌تواند انجام دهد؟

21 بهمن 1396

19 بهمن 1396

سیارک
تقلب تا حدودی مانند دانه های برف است هیچ دو تقلبی مثل هم نیستند.

آیا این تقلب است؟

تقلب تا حدودی مانند دانه های برف است هیچ دو تقلبی مثل هم نیستند. هر یک باید به صورت یک مورد جدا رسیدگی شود. از نظر کرونولوژیکی، تقلب ها قابل کشف هستند چرا که معیارهای پیشگیرانه یا وجود نداشته اند یا موفق عمل نکرده اند، و توسط روشی کشف شده اند که بعد از آن نهاد باید به تقلب و آثار آن پاسخ دهد.

18 بهمن 1396

سیارک
ديپلماسي ديجيتالي : اثر اينترنت روي روابط بين المللي

اثر اينترنت بر روابط بين المللی

درست همان طور که کشتي هاي قايقراني اقيانوس پيما توانستند اروپا را از قرن 16 تا 18 ميلادي گسترش دهند، تلگراف امپراطوري قرن نوزدهم را پي ريزي کرد و هواپيما و راديو و تلويزيون روابط بين المللي را درقرن بيستم دگرگون کردند، اينترنت مجموعه ي جديدي از فرصت ها و خطرات براي جهان ايجاد مي کند. فرق اصلي اين است که تغييرات ناشي از اينترنت سريع تر اتفاق خواهند افتاد.

17 بهمن 1396

بانکوک ، پناهگاه مارها

هزاران مار سرگردان در توالت های تایلند

در سال های اخیر، شهر بانکوک شاهد افزایش چشم گیری در مشاهده ی مار بوده است. دپارتمان آتش و نجات بانکوک رشد 300 درصدی در تماس های مرتبط با مار را در 5 سال گذشته ثبت کرده است. حتما می پرسید محبوب ترین مکان برای پنهان شدن آنها کجاست؟ توالت ها!! به خواندن این مطلب ادامه بدهید تا به دلیل این موضوع پی ببرید.

سیارک
 نانو امولسیون چیست؟

نانو امولسیون چیست

نانو امولسیونها محدوده وسیعی از کاربردهای نوید بخش را در زمینه های داروسازی و طب، شامل دارو رسانی، واکسنهای مخاطی، ضد عفونی کننده های موضعی و مواد حاحب برای سونوگرافی فراصوت و MRI پیدا کرده اند

16 بهمن 1396

جلال و زیبایی نمای گنبد از دور کاملا جلوه گر این است که روزی این بقعه برای شخصی بزرگ و محترم بنا شده است.

آرامگاه یعقوب لیث صفار/ اولین شهریار ایران بعد از اسلام

معماری آرامگاه یعقوب لیث صفاری از یک ورودی برخوردار است و سطح داخلی آرامگاه را از سطح بیرونی آن جدا می کند. سازه اصلی آرامگاه یعقوب لیث صفاری در خوزستان خشت خام است و نقوش برجسته و ملات گچ و خاک دارد.

این شهر جذابیت و تاریخی  که برای جذب مردم لازم است را ، داراست.

خرید و فروش خانه‌های یک دلاری در ایتالیا! +تصاویر

هنوز هم برخی از مردم این شهر پنیرهای مخصوصی را تهیه می‌کنند و سبدهای زیبای سنتی می‌بافند. تاکنون سه خانه در این شهر فروخته شده‌اند و 100 درخواست خرید از کشورهای سراسر جهان مانند روسیه و استرالیا نیز دریافت شده است.

15 بهمن 1396

14 بهمن 1396

 مشهورترین روستای کویری ایران

کویر گردی و روستاهای شگفت انگیز

خور و بیابانک در حاشیه کویر مرکزی ایران یکی از دیدنی‌ترین مناطق گردشگری است. شاید آشناترین روستاهای کویری هم برای گردشگران ایرانی در این منطقه قرار داشته باشد. فیلم «خیلی دور، خیلی نزدیک» بسیاری از ایرانی‌ها را با زیبایی‌های کویری این منطقه آشنا کرده است.

رخداد
پاسخ این سؤال ساده و وحشتناک است: ما نمی دانیم!

سیستم های زیر زمینی شهر فیلادلفیا

با قدم زدن بر روی پیاده روهای شهر فیلادلفیا ما با خود فکر می کنیم که بر روی یک زمین بسیار مستحکم در حال پیاده روی هستیم اما در واقع در زیر پاهای ما فقط محیط پیچیده و تاریک لوله های انتقال آب، خطوط پیچیده فاضلاب بدبو، سیم های برق و کابل های تلویزیون قرار دارد.

معنی
لیستی از پرکاربردترین اصطلاحات انگلیسی

اصطلاح های انگلیسی بخش اول

در این مقاله برای شما لیستی از پر کاربرد ترین اطلاحات انگلیسی را گرد آوری کرده ایم که با دانستن آن ها می توانیم بهتر مطالب و زبان عامیانه ی مردم انگلیسی زبان را درک کنیم.

13 بهمن 1396

سیارک
دره شلباتانا کجاست؟

دره شلباتانا

این فرسایش چندین تخت‌تپه‌ی کوچک پدید آورده و موادی به رنگ روشن‌تر را نمایان کرده که احتمالا ترکیبی متفاوت با سطح پیرامون دارند.

رخداد
در طول ۲۰ میلیون سال گذشته قطب‌های مغناطیسی زمین در هر ۳۰۰ هزار تا ۴۰۰ هزار سال یک بار جابه‌جا شده‌اند.

قطب‌های مغناطیسی زمین در آستانه جابه‌جایی

در طول ۲۰ میلیون سال گذشته قطب‌های مغناطیسی زمین در هر ۳۰۰ هزار تا ۴۰۰ هزار سال یک بار جابه‌جا شده‌اند. گاهی نیز به محض جابه‌جایی قطب‌ها، دوباره قطب‌های مغناطیسی به وضعیت سابق باز می‌گردند.

12 بهمن 1396

در حال حاضر گردشگران می توانند از این روستا از نزدیک دیدن کنند و سبک زندگی در آن جا را ببینند.

شهری در آلمان که ۵ قرن است اجاره خانه در آن زیاد نشده!

خانه ها معمولا ۴۵ تا ۶۵ متر هستند و در هر خانه امکاناتی مثل آشپزخانه، اتاق خواب و اتاق نشیمن و گاهی یک اتاق دیگر است. همچنین در این خانه ها هم آب لوله کشی و هم امکاناتی مثل تلویزیون هم هست. جالب است بدانید که هنوز هم دروازه ی شهر شب ها قفل می شود.

11 بهمن 1396

رخداد
اوپال یک نوع الماس سفید شیری رنگ است که دارای رگه ها و نقطه های رنگی است.

زندگی در زیر زمین!

بسیاری از سرباز هایی که از جنگ جهانی اول بازگشته بودند به سرعت به این منطقه آمده و در زیر زمین برای خود سکنی گزیدند. مردم بومی این منطقه تازه به صورت قراردادی ، بین خود ، مردم تازه وارد را به زبان محلی "کوپا پیتی" یعنی مردان پناهنده ی سفید صدا می کردند.

سیارک
محققان متوجه شده اند موش های صحرایی برهنه پیر نمی شوند

حیوانی که پیر نمی شود!

« موش صحرایی برهنه» به نظر می رسد حیوان بی دست و پا و آسیب پذیری باشد. با این وجود این خزنده در برابر سرطان مصون است، عمر طولانی دارد، دردی احساس نمی کند و حتی می تواند با تقلید از گیاهان مدتی طولانی بدون اکسیژن زنده بماند.

10 بهمن 1396

9 بهمن 1396

سیارک
هر دستگاه با شارژر خود عرضه می شود، آیا واقعا به همه این کابل های مختلف و سری های شارژ نیاز داریم؟ آیا می توان از یک شارژر برای چندین دستگاه استفاده کرد؟

از چه شارژری استفاده کنم؟

هر دستگاه با شارژر خود عرضه می شود، آیا واقعا به همه این کابل های مختلف و سری های شارژ نیاز داریم؟ آیا می توان از یک شارژر برای چندین دستگاه استفاده کرد؟

سیارک
 برای رانندگی در جاده برفی توصیه های زیر را جدی بگیرید:

رانندگی در برف 16 توصیه

چنانچه به هر دلیلی خودروی شما دچار سرخوردگی شد، اعتماد به نفس داشته باشید و به خودتان مسلط باشید زیرا در غیر این صورت نمی‌توانید تصمیم درستی بگیرید. در هنگام سرخوردن ماشین از ترمز کردن بپرهیزید، ضربه زدن به ترمز بر روی یخ، چرخ‌ها را قفل می‌کند و باعث سرخوردن بیشتر می‌شود.

سیارک
هر فرد قبل از این که به خواب رود می تواند به موضوعات مختلفی بیندیشد

روش علمی برای یادآوری خواب

افراد بسیاری هستند که بعد از بیدار شدن برای به یادآوری خواب مشکل دارند و از خودشان می پرسند، چه خوابی دیدم؟ این افراد هر چه تلاش می کنند تا صحنه های مبهمی از خواب خود به خاطر می آورند متاسفانه ، نمی توانند به یاد آورند

8 بهمن 1396