دانستنی ها - صفحه 27

دانستنی ها، تاریخ

21 اسفند 1396

سیارک
سرامیک ها دارای خصوصیات منحصر بفردی هستند.

سرامیک

سرامیک ها دارای خصوصیات منحصر بفردی هستند. ضریب بسته بندی اتمی پایین آنها، نقطه ذوب بالای آنها باعث می شود که ضریب انبساط پایینی داشته باشند. آنهایی که خالص و کاملا بلورین می باشند، دارای رسانایی دمایی بالایی هستند

سیارک
پوشش طلایی آینه می تواند 90درصد اشعه IR را منعکس سازد.

شیشه

شیشه توسط مصریها کشف شده و توسط رومی ها تکمیل شده است،‌ شیشه یکی از قدیمی ترین مواد ساخت بشر است. به خاطر تاریخچه طولانی آن، جزو اموال ثروتمندان بوده است. مهره شیشه ای، تزئینات، ظروف و شیشه بعنوان ظرف و جلا. کاربرد شیشه در پنجره از قرن 15ام شروع شد اما تا قرن 17 ام توسعه نیافت.

19 اسفند 1396

سیارک
در این مقاله در باره ی نجوه برقراری ارتباط در زنبور عسل توضیحاتی داده می شود.

برقراری ارتباط در زنبور عسل

زنبور عسل چگونه ارتباط برقرار می کند. آیا آن ها با هم ارتباط برقرار می کنند؟ هدف از این نوشته بررسی پیشینه و راه های ارتباطی زنبور عسل است.

18 اسفند 1396

سیارک
توضیحی مختصر درباره ی زندگی زنبور عسل و بیماری یبوست در زنبور.

زنبور عسل و یبوست؟

زنبور عسل بسیار بیشتر از انسان بر روی زمین زندگی کرده است. شواهد نشان می دهد که زنبور ها صدها میلیون سال قبل از انسان بر روی زمین زندگی کرده اند. زنبور ها در ابتدا زندگی انفرادی داشته اند

16 اسفند 1396

سیارک
شرکت توسعه دهنده ی توزیع های کالی لینوکس و بک ترک offensive security نام دارد.

کالی لینوکس

در این مقاله سعی داریم، سیستم عامل کالی لینوکس را توضیح دهیم و برخی از ابزار های مورد استفاده در این سیستم عامل را به طور مختصر معرفی کنیم.

14 اسفند 1396

سیارک
 این انتخاب کاملا دشوار است و ممکن است یک مساله اصلی در رشته مربوطه باشد.

سطح تحلیل در روابط بین الملل

هم در علوم فیزیکی و هم در علوم اجتماعی، ناظر می‌تواند انتخاب کند که بر بخش‌هایی تمرکز کند یا بر کل تمرکز کند یا بر مولفه‌هایی از سیستم تمرکز کند و یا بر کل سیستم تمرکز کند.

11 اسفند 1396

سیارک
اساس توسعه یک استراتژی نام تجاری جهانی است.

ساختار یک نام تجاری بین المللی

به طور خاص، سازمان ها باید تصمیم بگیرد که چگونه نام های تجاری را مدیریت کنند تا به بازارهای مختلف جغرافیایی و خطوط گسترش یابند. آنها باید یک دلیل منطقی برای هماهنگی تصمیمات تجاری در سطوح مختلف سازمان و در سراسر نقاط مختلف جغرافیایی ایجاد کنند.

سیارک
 بنابر این هر تصمیمی که در دادگاه داخلی گرفته می شود . باید با آن قوانین سازگار باشد .

تاثیر فزاینده حقوق بشر بر حقوق خصوصی

به بیان ساده تر ، تاثیر قانون حقوق بشر آمده در قانون اساسی کشورها و اسناد مشابه به طور غیر مستقیم از محاکمی نشات می گیرد که تایید می کنند این ارزش ها و حقوق اساسی باید تاثیری شعاعی ( آن گونه که در اصطلاح آلمان آمده ) بر کل سیستم قضایی داشته باشد.

سیارک
احترام به حقوق بشر یکی از شروط قانونی بودن اقدامات اتحادیه اروپا از جمله تصمیمات اتخاذ شده توسط محاکم می باشد .

منشور حقوق اساسی اتحادیه اروپا

ماده 6 معاهده ی اتحادیه اروپا (TEU) بیان می دارد که منشور حقوق اساسی اتحادیه اروپا (CFREU)می تواند همان تاثیرحقوقی را داشته باشد که یک معاهده بین دولت های عضو می تواند داشته باشد .

9 اسفند 1396

معنی
بیوولف یک شعر حماسی 3.182 بیتی، بزرگترین حماسه ی به جا مانده از انگلیس قدیم است.

بیوولف(بخش دوم)

نام نویسنده ی این حماسه ناشناس است، اما به نظر می رسد که این حماسه تنها توسط یک نفر سروده شده است. درست مانند دیگر سروده های ابتدایی، حماسه ی بیوولف هم ابتدا به صورت شفاهی و نسل به نسل نقل شده است و سپس توسط یک نفر به رشته ی تحریر در آمده است.

سیارک
برخی از افراد هستند که شبیه به هم اند و یا حتی دو قلو های همسان اند. اگر شخصی خلاف کار باشد چگونه بتوان آن را شناسایی کرد؟

دوربین های مدار بسته یا چشم ماموران امنیتی

برخی از افراد هستند که شبیه به هم اند و یا حتی دو قلو های همسان اند. اگر شخصی خلاف کار باشد چگونه بتوان آن را شناسایی کرد؟ دوربین های مدار بسته ی برخی از مکان های امنیتی مهم و پر جمعیت مانند: بانک ها، فرودگاه ها، فروشگاه ها، هتل های مهمی که افراد سیاسی در آن اقامت دارند و استادیوم ها به یک سیستم وصل اند که خود این سیستم مستقیم به دیتا بیس ادراه ی پلیس فدرال متصل است.

8 اسفند 1396

سیارک
اوسکار فینگال  اوفلاهرتی وایلد در 16 اکتبر 1854 در دوبلین، ایرلند، به دنیا آمد.

نوشته ای بر اسکار وایلد

او در دانشگاه ترینیتی شهر دوبلین درس خواند و در سال 1875، در سن 20 سالگی بورسیه ی تحصیل در دانشگاه آکسفورد را به دست آورد. جایی که در آن یک دانشجوی ممتاز و یک شاعر با آینده ای درخشان بود.

7 اسفند 1396

سیارک
غافلگیری به سبک میمون ها

میمون سانان(بخش سوم)

در این مرکز از گوریل ها مراقبت می کنند وبعد از بزرگ شدن آن ها را به کنگو و گابون در مرکز افریقا باز می گردانند تا در کنار هم نوعان خود در حیات وحش طبیعی زندگی کنند.

5 اسفند 1396

معنی
برخی ازاصطلاحات پر کاربرد انگلیسی

اصطلاح های انگلیسی بخش ششم

در این بخش به بیان برخی دیگر از اصطلاحات زبان انگلیسی می پردازیم که به موجب آن می توانید با نحوه ی صحبت و اصطلاحاتی که یک انگلیسی زبان در زندگی روزمره ی خود از آن استفاده می کند، آشنا شوید.

معنی
سلحشور بزرگ، بیوولف برای کمک به هورگار، پادشاه دانمارک می آید.

بیوولف(بخش اول)

بیوولف بزرگترین منظومه ی به جامانده از انگلیس قدیم است. از اسکاندیناوی شروع می شود، این روایت داستانی است که از دل افسانه ها، روایات و تاریخ برخاسته است.

4 اسفند 1396

2 اسفند 1396

دبی یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری جهان است

در کدام منطقه دبی هتل بگیریم؟

وقتی می خواهید سفر بروید، یکی از مهم ترین دغدغه ها انتخاب هتلی است که از لحاظ موقعیت با نوع سفرتان همخوانی داشته باشد. دبی یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری جهان است، چه برای افرادی که علاقه به گذراندن وقت در مراکز خرید دارند،

29 بهمن 1396

سیارک
 در سال 1861 "موچوت " موتور بخاری ایجاد کرد که به طور کامل از نور خورشید نیرو می گرفت.

منابع انرژی تجدید پذیر

ایده استفاده از انرژی خورشیدی برای انجام عملیات مکانیکی بسیار قدیمی است، و «تکامل آن در طی قرن ها به دستگاه های عجیب و غریب مختلفی حیات داده است» ، آنگونه که "آگوستین موچوت" در اوایل سال 1878 درنمایشگاه جهانی در پاریس اعلام کرد.

معنی
این مقاله درباره ی برخی از پر کاربردترین اصطلاحات پر کاربرد انگلیسی می باشد.

اصطلاح های انگلیسی بخش چهارم

در این بخش به بیان برخی دیگر از اصطلاحات زبان انگلیسی می پردازیم که به موجب آن می توانید با نحوه ی صحبت و اصطلاحاتی که یک انگلیسی زبان در زندگی روزمره ی خود از آن استفاده می کند، آشنا شوید.

معنی
این مقاله برخی از پر کاربردترین اصطلاحات پر کاربرد انگلیسی می باشد.

اصطلاح های انگلیسی بخش سوم

در این بخش به بیان برخی دیگر از اصطلاحات زبان انگلیسی می پردازیم که به موجب آن می توانید با نحوه ی صحبت و اصطلاحاتی که یک انگلیسی زبان در زندگی روزمره ی خود از آن استفاده می کند، آشنا شوید.

معنی
این مقاله درباره ی برخی از پر کاربردترین اصطلاحات پر کاربرد انگلیسی می باشد.

اصطلاح های انگلیسی بخش پنجم

در این بخش به بیان برخی دیگر از اصطلاحات زبان انگلیسی می پردازیم که به موجب آن می توانید با نحوه ی صحبت و اصطلاحاتی که یک انگلیسی زبان در زندگی روزمره ی خود از آن استفاده می کند، آشنا شوید.

28 بهمن 1396

سیارک
نیشکرها نیاز به یک فصل طولانی بدون یخ بندان دارند

سوخت های جایگزین

در حالی که اتانول فقط از محصولات کشاورزی چون ذرت، نیشکر و با فرض موفقیت فن آوری، از زیست توده ی سلولزی می تواند ساخته شود، متانول می تواند از همه آنها به علاوه ی مجموعه ای از سایر منابع انرژی غنی از کربن، ساخته شود.

سیارک
درخت مارولا از خانواده انبه محسوب می شود

درخت مست کننده در آفریقا

اکثر افرادی که به آفریقا سفر می کنند در مورد درخت مارولا (Marula) که خاصیت مست کنندگی برای حیوانات دارد، شنیده اند و گاها در بروشورهای گردشگری در مورد آن خوانده اند.

کاروانسرای سعدالسلطنه بزرگترین کاروانسرای سر پوشیده جهان

هنر معماری در کاروانسرای سعدالسلطنه

این کاروانسرا از سراهای تودرتو و پیوسته به هم تشکیل گردیده است. حجره هایی که در حیاط ها واقع شده اند با ایوانچه های کاربندی شده نشانگر کمال زیبایی طرح می باشند که محورهای شرقی، غربی و شمالی، جنوبی بازار از آنها می گذرند.

26 بهمن 1396

 مفهوم و اصل حفاظت،رعایت اصالت در حفاظت

حفاظت از بناهای تاریخی

حفاظت، اقدام انجام گرفته برای جلوگیری از خراب شدن و مدیریت تغییر بناهای تاریخی است. اما، مفهوم یا روشی که باید به کار برد تا از بناهای تاریخی حفاظت کرد چیست؟ مفهوم صحیح حفاظت، حفظ اصلیت میراث بر اساس شواهد اولیه یا تاریخی است. اصلیت واعتبار، فرآیند یا خواسته ای برای آشکار کردن ماهیت واقعی یک شی است.