21 اسفند 1396

سرامیک ها دارای خصوصیات منحصر بفردی هستند.
سیارک

سرامیک

سرامیک ها دارای خصوصیات منحصر بفردی هستند. ضریب بسته بندی اتمی پایین آنها، نقطه ذوب بالای آنها باعث می شود که ضریب انبساط پایینی داشته باشند. آنهایی که خالص و کاملا بلورین می باشند، دارای رسانایی دمایی بالایی هستند

پوشش طلایی آینه می تواند 90درصد اشعه IR را منعکس سازد.
سیارک

شیشه

شیشه توسط مصریها کشف شده و توسط رومی ها تکمیل شده است،‌ شیشه یکی از قدیمی ترین مواد ساخت بشر است. به خاطر تاریخچه طولانی آن، جزو اموال ثروتمندان بوده است. مهره شیشه ای، تزئینات، ظروف و شیشه بعنوان ظرف و جلا. کاربرد شیشه در پنجره از قرن 15ام شروع شد اما تا قرن 17 ام توسعه نیافت.

19 اسفند 1396

در این مقاله در باره ی نجوه برقراری ارتباط در زنبور عسل توضیحاتی داده می شود.
سیارک

برقراری ارتباط در زنبور عسل

زنبور عسل چگونه ارتباط برقرار می کند. آیا آن ها با هم ارتباط برقرار می کنند؟ هدف از این نوشته بررسی پیشینه و راه های ارتباطی زنبور عسل است.

18 اسفند 1396

توضیحی مختصر درباره ی زندگی زنبور عسل و بیماری یبوست در زنبور.
سیارک

زنبور عسل و یبوست؟

زنبور عسل بسیار بیشتر از انسان بر روی زمین زندگی کرده است. شواهد نشان می دهد که زنبور ها صدها میلیون سال قبل از انسان بر روی زمین زندگی کرده اند. زنبور ها در ابتدا زندگی انفرادی داشته اند

16 اسفند 1396

شرکت توسعه دهنده ی توزیع های کالی لینوکس و بک ترک offensive security نام دارد.
سیارک

کالی لینوکس

در این مقاله سعی داریم، سیستم عامل کالی لینوکس را توضیح دهیم و برخی از ابزار های مورد استفاده در این سیستم عامل را به طور مختصر معرفی کنیم.

14 اسفند 1396

 این انتخاب کاملا دشوار است و ممکن است یک مساله اصلی در رشته مربوطه باشد.
سیارک

سطح تحلیل در روابط بین الملل

هم در علوم فیزیکی و هم در علوم اجتماعی، ناظر می‌تواند انتخاب کند که بر بخش‌هایی تمرکز کند یا بر کل تمرکز کند یا بر مولفه‌هایی از سیستم تمرکز کند و یا بر کل سیستم تمرکز کند.

11 اسفند 1396

اساس توسعه یک استراتژی نام تجاری جهانی است.
سیارک

ساختار یک نام تجاری بین المللی

به طور خاص، سازمان ها باید تصمیم بگیرد که چگونه نام های تجاری را مدیریت کنند تا به بازارهای مختلف جغرافیایی و خطوط گسترش یابند. آنها باید یک دلیل منطقی برای هماهنگی تصمیمات تجاری در سطوح مختلف سازمان و در سراسر نقاط مختلف جغرافیایی ایجاد کنند.

 بنابر این هر تصمیمی که در دادگاه داخلی گرفته می شود . باید با آن قوانین سازگار باشد .
سیارک

تاثیر فزاینده حقوق بشر بر حقوق خصوصی

به بیان ساده تر ، تاثیر قانون حقوق بشر آمده در قانون اساسی کشورها و اسناد مشابه به طور غیر مستقیم از محاکمی نشات می گیرد که تایید می کنند این ارزش ها و حقوق اساسی باید تاثیری شعاعی ( آن گونه که در اصطلاح آلمان آمده ) بر کل سیستم قضایی داشته باشد.

احترام به حقوق بشر یکی از شروط قانونی بودن اقدامات اتحادیه اروپا از جمله تصمیمات اتخاذ شده توسط محاکم می باشد .
سیارک

منشور حقوق اساسی اتحادیه اروپا

ماده 6 معاهده ی اتحادیه اروپا (TEU) بیان می دارد که منشور حقوق اساسی اتحادیه اروپا (CFREU)می تواند همان تاثیرحقوقی را داشته باشد که یک معاهده بین دولت های عضو می تواند داشته باشد .

9 اسفند 1396

اسکار وایلد در یکی از خطابه هایش نوشته بود که، هنر برای لذت آفریده می شود.
سیارک

جنبش زیبایی شناختی

اگر به نقاشی (مراسم ازدواج سنت جورج و شاهزاده خانم سابرا) که یک نقاشی با آب رنگ است و توسط دانته گابریل روسیتی به تصویر کشیده شده است، نگاه کنید، در می یابید که سرشار از رنگ های زنده، شاد و نشانه ها است.

هارولد گافینکل (جامعه شناس) بیان می کند که متداول ترین جنبه های (مسلم) اصالت اجتماعی یک اجرای ماهرانه است.
سیارک

فرهنگ: پذیرش یا تبعیت از قانون ؟

شکستن هنجارها اصالت اجتماعی منظم را درهم می شکند. به یک معنا، ماهیت فرهنگ در رسوم و هنجارهای اجتماعی یافت می شود و اگر یک نفربه این قوانین وفادار باشد، پس آنها در ساخت یک اصالت اجتماعی مناسب موفق خواهند بود.

بیوولف یک شعر حماسی 3.182 بیتی، بزرگترین حماسه ی به جا مانده از انگلیس قدیم است.
معنی

بیوولف(بخش دوم)

بیوولف یک شعر حماسی 3.182 بیتی، بزرگترین حماسه ی به جا مانده از انگلیس قدیم است.

8 اسفند 1396

اوسکار فینگال  اوفلاهرتی وایلد در 16 اکتبر 1854 در دوبلین، ایرلند، به دنیا آمد.
سیارک

نوشته ای بر اسکار وایلد

او در دانشگاه ترینیتی شهر دوبلین درس خواند و در سال 1875، در سن 20 سالگی بورسیه ی تحصیل در دانشگاه آکسفورد را به دست آورد. جایی که در آن یک دانشجوی ممتاز و یک شاعر با آینده ای درخشان بود.

7 اسفند 1396

غافلگیری به سبک میمون ها
سیارک

میمون سانان(بخش سوم)

در این مرکز از گوریل ها مراقبت می کنند وبعد از بزرگ شدن آن ها را به کنگو و گابون در مرکز افریقا باز می گردانند تا در کنار هم نوعان خود در حیات وحش طبیعی زندگی کنند.

5 اسفند 1396

در این بخش به بیان برخی دیگر از اصطلاحات انگلیسی می پردازیم
معنی

اصطلاح های انگلیسی بخش ششم

در این بخش به بیان اصطلاح های انگلیسی، معنی اصطلاحات انگلیسی می پردازیم که به موجب آن می توانید با نحوه ی صحبت و اصطلاحاتی که یک انگلیسی زبان در زندگی روزمره ی خود از آن استفاده می کند، آشنا شوید.

سلحشور بزرگ، بیوولف برای کمک به هورگار، پادشاه دانمارک می آید.
معنی

بیوولف(بخش اول)

بیوولف بزرگترین منظومه ی به جامانده از انگلیس قدیم است. از اسکاندیناوی شروع می شود، این روایت داستانی است که از دل افسانه ها، روایات و تاریخ برخاسته است.

4 اسفند 1396

2 اسفند 1396

در کدام منطقه دبی هتل بگیریم؟

وقتی می خواهید سفر بروید، یکی از مهم ترین دغدغه ها انتخاب هتلی است که از لحاظ موقعیت با نوع سفرتان همخوانی داشته باشد. دبی یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری جهان است، چه برای افرادی که علاقه به گذراندن وقت در مراکز خرید دارند،

29 بهمن 1396

 در سال 1861 "موچوت " موتور بخاری ایجاد کرد که به طور کامل از نور خورشید نیرو می گرفت.
سیارک

منابع انرژی تجدید پذیر

ایده استفاده از انرژی خورشیدی برای انجام عملیات مکانیکی بسیار قدیمی است، و «تکامل آن در طی قرن ها به دستگاه های عجیب و غریب مختلفی حیات داده است» ، آنگونه که "آگوستین موچوت" در اوایل سال 1878 درنمایشگاه جهانی در پاریس اعلام کرد.

28 بهمن 1396

نیشکرها نیاز به یک فصل طولانی بدون یخ بندان دارند
سیارک

سوخت های جایگزین

در حالی که اتانول فقط از محصولات کشاورزی چون ذرت، نیشکر و با فرض موفقیت فن آوری، از زیست توده ی سلولزی می تواند ساخته شود، متانول می تواند از همه آنها به علاوه ی مجموعه ای از سایر منابع انرژی غنی از کربن، ساخته شود.

درخت مارولا از خانواده انبه محسوب می شود
سیارک

درخت مست کننده در آفریقا

اکثر افرادی که به آفریقا سفر می کنند در مورد درخت مارولا (Marula) که خاصیت مست کنندگی برای حیوانات دارد، شنیده اند و گاها در بروشورهای گردشگری در مورد آن خوانده اند.

هنر معماری در کاروانسرای سعدالسلطنه

این کاروانسرا از سراهای تودرتو و پیوسته به هم تشکیل گردیده است. حجره هایی که در حیاط ها واقع شده اند با ایوانچه های کاربندی شده نشانگر کمال زیبایی طرح می باشند که محورهای شرقی، غربی و شمالی، جنوبی بازار از آنها می گذرند.

26 بهمن 1396

حفاظت از بناهای تاریخی

حفاظت، اقدام انجام گرفته برای جلوگیری از خراب شدن و مدیریت تغییر بناهای تاریخی است. اما، مفهوم یا روشی که باید به کار برد تا از بناهای تاریخی حفاظت کرد چیست؟ مفهوم صحیح حفاظت، حفظ اصلیت میراث بر اساس شواهد اولیه یا تاریخی است. اصلیت واعتبار، فرآیند یا خواسته ای برای آشکار کردن ماهیت واقعی یک شی است.