دانستنی ها - صفحه 28

دانستنی ها، تاریخ

13 فروردین 1397

سیارک
وب سایت انرسرچ مکانسیم مهمی برای انتشار دانش است.

پرتال تینک تنک در انرسرچ

انرسرچ به صورت یک سازمان مجازی، سازمان دهی شده است. بینشی که توسط تحقیقات هدایت شده بدست می آید برای صنایع کاربردی و تامین کننده های فنآوری اطلاعاتِ مورد نظر معنا می یابند. اینجا انرسرچ ساختار یک شرکت محدود را دارد که به تعدادی از شرکت های بخش صنعتی که علاقه ویژه ای به انجام این تحقیقات دارند، تعلق دارد.

سیارک
بسیاری از آینده نگران موافق هستند که آموزش آنلاین نوآوری مخربی در آموزش عالی امروزه است

آموزش آنلاین

نوآوری مخرب یک نوع نوآوری می باشد که به محصول ساده، مقرون به صرفه، و قابل دسترسی اجازه می دهد تا جایگزین محصولی بشود که پیچیده، گران قیمت و غیر قابل دسترسی است، حتی اگر کیفیت اولیه محصول جدید پائین تر باشد.

12 فروردین 1397

سیارک
نخستین بار در افسانه های یونانی به تفکر ماشینی و مصنوعی اشاره شده است.

تاریخچه هوش مصنوعی

تصاویر مذهبی نمایش داده شده در مصر و یونان باستان که مورد پرستش قرار می گرفتند و انسان های ماشین نما که توسط یان شی قهرمان اسکندریه و الجزیره ساخته شدند. این باور گسترده وجود داشت که موجودات مصنوعی توسط جابرابن حیان، جودا لاون و پاراسلوس خلق شده اند.

سیارک
اندازه گیری بافت یکی از متداول ترین تکنیک ها و روش ها در تحقیقات غذایی و پس از برداشت و تکنیک های صنعتی است.

رویکرد های اندازه گیری بافت در مواد غذایی تازه و عمل آوری شده

اطلاع داشتن از خواص بافت برای ذینفعان در زنجیره ارزش غذایی از جمله تولید کنندگان، دست اندرکاران پس از برداشت، عمل آورندگان، بازرگانان و مصرف کنندگان واجد اهمیت است. برای مواد غذایی تازه مانند میوه ها و سبزیجات، خواص بافت از جمله ثبات و استحکام، به طور گسترده به عنوان نشانه هایی از آمادگی برای برداشت (رسیدگی) به کار می رود

10 فروردین 1397

سیارک
جشن هالووین هر ساله و در روز سی و یکم ماه اکتبر در شمال آمریکا و سایر نقاط جهان برگزار می گردد.

تاریخچه جشن هالووین (Halloween)

همانند بسیاری از تعطیلات دیگر، هالووین نیز در طول تاریخ دچار تغییراتی شده است. بیش از 2000 سال پیش، ناحیه ای به نام سِلتز (Celts) وجود داشت که امروزه این ناحیه شامل ایرلند (Ireland) و بخش هایی از شمال فرانسه می شود.

سیارک
نهنگ ها حیواناتی پستاندار هستند و از این رو در بسیاری از جهات به انسان ها شبیه اند.

آیا نهنگ ها هم می خوابند؟

اما نکته برجسته درمورد نهنگ ها، روش خوابیدن آنهاست. در حالی که تمام پستاندارن قادر به خوابیدن هستند، نهنگ ها نمی توانند به مدت طولانی ناهشیار بمانند، چرا که ممکن است غرق شوند. تنها راه خوابیدن آنها این است که نیمی از هشیاری خود را حفظ کنند.

سیارک
 شرایط زندگی مردم سیاه پوست مساعد نبود.

مارتین لوتر کینگ

مارتین لوتر کینگ یکی از کشیش های کلیسای تعمید دهنده بود. وی علیه تبعیض نژادی مبارزه می کرد و خواستار حقوق مساوی برای تمام مردم بود، اما در مبارزاتش از خشونت استفاده نمی کرد. خواهش او از مردم این بود که مبارزاتشان را به صورت مسالمت آمیز انجام دهند.

سیارک
قالب آگهی به روشی اطلاق می شود که آگهی در آن ظاهر می شود.

قالب های تبلیغات آنلاین

این قالب ها عبارت بودند از بنرها، میان نهاده ها و پاپ آپ ها، اسپانسرها، لینک های ابرمتن رسانه های ثروتمند و جستجوی کلیدواژه ها. بیان این نکته مهم است که گزینه های بسیاری در حال حاضر موجود هستند. اگرچه، تبلیغ کنندگان و ناشران، خود را به این انتخاب ها محدود نمی کنند.

8 فروردین 1397

سیارک
قوم مایا مردمی باهوش با غنای فرهنگی بودند که دستاوردهای بسیاری داشتند.

راز اقوام مایا

قوم مایا دانش بسیاری از طبیعت و جهان اطراف خود داشتند. این دانش به آنها کمک کرد که زندگی بهتری از اکثر مردم آن دوره داشته باشند، چرا که می توانستند از آن استفاده کنند تا زندگیشان را آسان تر و پرمزیت تر بکنند.

6 فروردین 1397

سیارک
این مقاله درمورد نقش سرمایه انسانی در توسعه اجتماعی بحث می کند.

نقش سرمایه انسانی در توسعه اجتماعی

اهمیت مهارت ها و دانش از دیربازدر توسعه اجتماعی شناخته شده اند.این هاو دیگر توانایی ها که به عنوان یک منبع تولیدی، درآمد و استاندارد های زندگی را بالا می برند و در مجموع به رشد اقتصادی کمک می کنند ، سرمایه انسانی نام دارد . عموما پذیرفته شده است،جوامعی که مهارت های بالایی دارند

4 فروردین 1397

سیارک
ووگ / Vogue امریکایی در سال 1909 توسط Conde Nast خریده شد

تاریحچه ووگ Vogue

با کمک مجله های مد مثل ووگ / Vogue و Bazaar بود که توانستند به زنهای امریکایی دسترسی پیدا کنند که بخاطر شرایط مالیشان میتوانستند یک نمونه از طراحی ها را برای انها در مراکز ویژه یا بوسیله خیاطهای خاص طراحی کنند،یا لباسهای اماده از فروشگاههای زنجیره ای یا کاتالوگ های سفارش ایمیل در اختیارشان قرار دهند.

3 فروردین 1397

سیارک
مدیریت خدمتگزار که به دنبال دخالت دادن دیگران در تصمیم گیری است شدیدا مبتنی بر رفتار اخلاقی و مسئولانه است

شخصیت و مدیریت خدمتگزار

ما در حال تجربه یک تغییر سریع در بسیاری از مشاغل و سازمانهای غیر انتفاعی از مدلهای مدیریت سنتی تر مستبد و سلسله مراتبی به سمت مدیریت خدمتگزار به عنوان راهی برای ارتباط با دیگران هستیم.

سیارک
 چندین راه برای ایجاد اعتماد

چگونه اعتماد را ایجاد کنیم؟

ایجاد یک مفهوم یا تفاهم مشترک میان سهامداران یک روش موثر است. چندین عامل در ایجاد اعتماد خیرخواهانه و اعتماد به صلاحیت نقش مهم دارند مثل اهداف و زبان مشترک که به اهمیت ایجاد یک رویکرد مشترک برای تکمیل پروژه مربوط می شود.

سیارک
زیر جزء‌های ماده سفید و خاکستری مغز به تغییرات پویا در طول دوران نوجوانی همچنان ادامه می‌دهند.

تفاوت‌های جنسی و بلوغ ذهنی ساختاری از خردسالی تا بزرگسالی اولیه

رشد مغز یک فرآیند به شدت پویا و سازمان یافته است که به صورت جبر ژنتیکی، هدایت شده به طور اپی ژنتیک و تأثیر گرفته از زیست بوم است. این فرآیند در دوره‌های خردسالی و نوجوانی ادامه می‌یابد، در طول دوران رشد جسم و مغز از حالت نابالغ به بزرگسالی تکوین می‌یابند .

2 فروردین 1397

1 فروردین 1397

سیارک
گونه های ما به طور اجتناب ناپذیری در حال تخریب زمین هستند

ما در حال غرق شدن زیر وزن سنگین خود هستیم

تحلیلگران جمعیت به طور ناگهانی این سوال بدیهی را مطرح کردند که "ما در حال غرق شدن زیر وزن سنگین خود هستیم. بله، هنوز هم جمعیت در حال افزایش یافتن است، اما نه به آن شدت که زمانی از آن بیم و هراس داشتیم. ما حتی می توانیم روزی را در آینده ای نه چندان دور در ذهن خود مجسم کنیم که جمعیت رو به کاهش می نهد.

سیارک
 در این مقاله، یک سیستم راهنمایی سفر اختصاصی را به نام WhereToGo ارائه می دهیم.

توصیه های سفر اختصاصی برای افراد و گروه ها

با رشد سریع دستگاه های موبایل که دارای قابلیت GPS هستند، مقادیر بسیار زیادی از داده ای که کاربران در آن سهیم بوده و اطلاعات موقعیت در آن قرار دارد می تواند از اینترنت جمع آوری شود. با وجود چنین داده ای، توصیه هایی برای سفر می تواند یکی از کاربرد های مناسب باشد و محققان بسیاری را نیز به سوی خود جلب کرده است.

سیارک
بی نظمی کلاسیک به وسیله "حساسیت شدید به شرایط اولیه" توصیف می شود.

ساختار هسته ای چیست؟

در هسته اتم ها ما با سیستمی از ذرات مواجه هستیم که با یکدیگر واکنش دارند. بدین معنی که ما با توابع موجی مکانیکی کوانتومیِ مربوط به تعداد کثیری از متغیرها روبرو می شویم. و بنابراین نمی توان معادلات آن ها را ساده سازی کرد.

29 اسفند 1396

سیارک
 توسعه ی رابطه ی یک برند با مشتریان بر اساس یک سری اطلاعات از نحوه ی برخورد مشتریان با آن برند است .

مفهوم نام تجاری

نام تجاری هر کالا، تصویری است که از آن نام تجاری در ذهن مصرف کننده نقش می بندد و از طریق پاسخ عاطفی یا منطقی مصرف کنندگان می توان به آن پی برد. مطابق با گرونروس، نام تجاری چیزی نیست که ساخته شود و سپس مصرف کننده آن را دریافت کند. در عوض، مصرف کننده هر گام در فرآیند ایجاد نام تجاری، هر پیام برند را به طورجداگانه دریافت می کند

سیارک
کاشت دریچه آئورتی از طریق پوست

کاشت دریچه آئورتی از طریق پوست

از سال 1960 زمانی که دکتر آلبرت استار اولین جایگزینی طولانی مدت موفق دریچه میترال را با دریچه توپی محبوس انجام داد، جراحی قلب باز جهت تعمیر یا تعویض دریچه های قلب به یک درمان استاندارد تبدیل شد. با وجود پیشرفت هایی که در جایگزینی های دریچه قلب مصنوعی صورت گرفته است

سیارک
 افراد بدخلق به کار گرفته نمی شوند

هنجارهای قواعد عاطفی در فرهنگها

افراد وقتی در فعالیت سطحی درگیر می شوند که سعی در تغییر رفتار خود برای سازگار شدن با احساسات مورد نیاز داشته باشند اما احساسات درونیشان متفاوت است.به طور مثال،ما به اجبار لبخند می زنیم در مقابل یک مشتری که احساس می کنیم بی ادب است

28 اسفند 1396

26 اسفند 1396

سیارک
نظریه ی معناطیس حیوانی چیست و چگونه پدید آمده است؟

مغناطیس حیوانی

برای درک نظریه مغناطیس حیوانی باید آن را در تاریخچه هپنوتیزم جست و جو کرد. پس برای درک این موضوع تاریخچه ای از هپنوتیزم را بیان می کنیم زیرا برای درک هر موضوع و مخصوصا رشته های علمی بهترین روش مطالعه سیر تکاملی آن است.

25 اسفند 1396

سیارک
بررسی سیستم نوشتاری در زبان فارسی و تاریخچه آن

سیستم نوشتاری در زبان فارسی

نوشتار در زبان چگونه به وجود آمده است؟ اولین نوشته ها مربوط به چه زمانی و با چه خطی است؟ به طور کلی تاریخچه خط چیست؟ همه ی این موارد و موارد مشابه را در این مقاله بررسی می کنیم.

سیارک
 نحوه ی برقراری ارتباط  روی تمام جنبه های مختلف زندگی  ما تاثیر می گذارد.

مهارت های ارتباطی

این مقاله به بیان این موضوع که چگونه می توان مهارت های ارتباطی خود را بهبود ببخشیم، می پردازد.

24 اسفند 1396

سیارک
اولین رمان او با نام حماقت آلمایر در سال 1835 به چاپ رسید.

جوزف کانراد

این مقاله به بررسی برخی از دلایلی علت توانایی استثنایی جوزف کانراد در نوشتن به زبان انگلیسی می پردازد، در حالی که او این زبان را در بزگسالی آموخت.

23 اسفند 1396

سیارک
چگونه تجمع سرمایه توسط افراد فقیر به کاهش وجود الگوهای نابرابر ، کمک می کند

چگونه تجمع سرمایه توسط افراد فقیر به کاهش وجود الگوهای نابرابر ، کمک می کند؟

در این خصوص است که دارایی ها را به عنوان شکل مهم سرمایه اجتماعی بررسی می کنند. بنابراین، دارایی فقط در میان بخش کوچکی از جمعیت ، متمرکز شده و تجمع سرمایه توسط افراد فقیر به کاهش وجود الگوهای نابرابر ، کمک می کند.

22 اسفند 1396

سیارک
الگوریتم ژنتیک (GA) یک تکنیک بهینه‌سازی مبتنی بر جستجو است

الگوریتم‌ ژنتیک چیست؟

الگوریتم ژنتیک (GA) یک تکنیک بهینه‌سازی مبتنی بر جستجو است که بر اساس اصول ژنتیک و انتخاب طبیعی کار می‌کند. از این تکنیک عمدتا برای یافتن پاسخ‌های بهینه و نزدیک بهینه برای مسائل دشواری که حل آنها به زمان زیادی نیاز دارد، استفاده می‌شود.

سیارک
هریک از این شیوه های تعریف حمایت اجتماعی دارای محدودیت هایی هستند.

ویژگی های حفاظت اجتماعی

اگرچه اصطلاح حمایت اجتماعی برای سال ها مورد استفاده قرار گرفته است اما اخیرا متداول گشته است. همانطور که قبلا ذکر گردید اصطلاح امنیت اجتماعی قبلا ارجحیت داشت و به طور گسترده در ادبیات و معاهدات بین المللی به کار می رفت. اگرچه این دو اصطلاح کماکان به جای یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرند اما

21 اسفند 1396

سیارک
این خاصیت الاستومرها اجازه می دهدتا برای پاک کن ها و واشرها استفاده شوند.

الاستومر چیست

الاستومرها را اساسا "پاک کن" می نامند چون می توانند علائم مدادی را پاک کنند- اما این یکی از چندین خصوصیت قابل توجه و مفید الاستومرها می باشد. برخلاف طبقه دیگری از خاک، الاستومرها زمانیکه کشیده می شوند، شکل خود را حفظ می کنند و زمانیکه رها شدند به حالت اولیه خود بر می گردند.