دانستنی ها - صفحه 29

دانستنی ها، تاریخ

24 فروردین 1397

رخداد
موضوع جدی تر از چیزی است که فکر می کنند.

زمین تخت گرایان چه می گویند؟ چرا جاذبه دشمن درجه یک فرضیه تخت بودن زمین است

چند قرن پیش تقریبا تمام جمعیت دنیا اعتقاد داشتند که زمین مسطح است و در این مورد هم شک و شبهه‌ای وجود نداشت، در میان تئوریهای بسیاری که اقوام مختلف داشتند بعضی از آنها چنان عجیب و غریب بودند که باورشان جز برای مردمان همان قبایل سخت بود

سیارک
سازه های کم فشار به طور مداوم نیازمند تأمین هوا می باشند

سازه های بادی پنوماتیک

سازه های بادی(پنوماتیک) دارای غشای انعطاف پذیری هستند که به وسیله فشار هوا تعادل و توازن خود را حفظ می نمایند.اینگونه سازه ها عموما دارای انحناهای آواری همزمان گنبدی شکل می باشند.

سیارک
معماری از هنگامی شروع می شود که با احتیاط دو آجر را روی یکدیگر می گذارید. آنجا نقطه آغازین است

مفاهیم مدرن معماری

شما برای ساخت خانه ها و اماکن، سنگ، چوب و بتن را به کار می گیرید این ساخت و ساز است.اما زمانی که نبوغ را وارد کار می کنید به یکباره کار برایم دلنشین می‍‌شود و من از آن رضایت دارم و خوشحال هستم و می گویم: این زیباست این معماری است.

23 فروردین 1397

سیارک
BCI یک سیستم هوش مصنوعی است

واسط مغز و رایانه BCI

واسط مغز و رایانه (BCI)، که همچنین به صورت واسط ماشین و مغز (BMI) اشاره شده، یک سیستم مخابراتی نرم افزاری و سخت افزاری است که انسان ها را قادر می سازد تا با پیرامونشان بدون درگیری اعصاب و ماهیچه های محیطی و بیرونی، و با استفاده از سیگنال های کنترلی تولیدشده از فعالیت الکتروانسفالوگرافیک تعامل نمایند.

سیارک
در ابتدا، زبان انگلیسی قدیمی سرشار از لهجه های متنوع بود

تاریخچه زبان انگلیسی

قدمت زبان انگلیسی مدرن که شامل آثار ویلیام شکسپیر و شاه جیمز نسخه بیبل می شود، به سال 1550 بر می گردد، که بعد از آن انگلستان به یک قدرت استعماگری تبدیل شد و زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی در مستعمرات امپراطوری انگلستان رایج شد.

سیارک
برآوردها در سال 2013 نشان می‌دهد که فرانسه زبانان تا سال 2060 به یک میلیارد نفر خواهند رسید.

تاریخچه زبان فرانسه

فرانسه زبانی ایتالیک است که مانند ایتالیایی، پرتغالی، اسپانیایی، رومانیایی، لمباردی، کاتالان، سیسیلی و ساردینی از زبان لاتین مورد استفاده امپراطوری روم می‌آید. نزدیک‌ترین بستگان این زبان، گویش‌های دیگر آن است که به طور تاریخی در شمال فرانسه و در بلژیک تکلم می‌شدند که امروزه تا حد زیادی با زبان فرانسه جایگزین شده‌اند.

22 فروردین 1397

سیارک
اصطلاحات مختلفی برای توصیف کامپوترها وجود دارد.

انواع کامپیوتر بزبان ساده

اصطلاح کامپیوتر می تواند برای هر وسیله ای که یک میکروپردازشگر داشته باشد به کار رود، بیشتر مردم کامپیوتر را وسیله ای می دانند که اطلاعات را از طریق موس یا کیبورد از کاربر گرفته، به روشی آن را پردازش کرده و نتایج را روی صفحه نمایش می دهد.

سیارک
شبکه باوری بایسیان (BBN) یک زبان گرافیکی رسمی برای ارائه و مخابره سناریو های تصمیم گیری ای است که در شرایط عدم قطعیت به استدلال نیاز دارند.

شبکه های باوری بایسیان چیست

یکی از قابلیت های شبکه باوری بایسیان این است که انجام استدلال عدم قطعیت کارامدی را با تعداد بسیاری از متغیر های حوزه ای ممکن می کند. روش بهتری را برای استنباط با ترکیب کردن شواهدی از داده ها با دانش های موجود فراهم می کند.

سیارک
اصول اخلاقی سیستم های حسابداری شامل فعالیت های گزارش مالی شرکت می باشد.

اصول اخلاقی سیستم های حسابداری

اکثر داده های مالی در یک شرکت خارج از گزارش های مالی آن بسیار محرمانه بوده و معمولا برای انتخاب افراد معدودی در دسترس می باشد.این کار مستلزم آن است که حسابداران، حسابرسان و کارمندان ماهیت محرمانه بودن را درک نموده و معیارهای اخلاقی را به هنگام بررسی نمودن معاملات خارج از سازمان به کار بگیرند.

سیارک
این سازمان در سال 1960 تاسیس شد

تاریخچه اتحادیه اوپک "OPEC"

تاریخچه سازمان کشورهای صادر کننده نفت ( اوپک ) نشان می دهد که این سازمان یکی از موفق ها در این زمینه بوده است، و یکی از مهم ترین سازمان های تامین انرژی چند ملیتی خارج از جهان صنعتی غرب می باشد.

21 فروردین 1397

سیارک
یادگیری زبان یکی از موضوعات مرکزی علوم شناختی است.

یادگیری زبان

احتمالاً هیچ موضوع دیگری این‌چنین جدال‌انگیز نبوده است. داشتن زبان یک ویژگی طبعاً ضروری در انسان است: همه‌ی انسان‌های عادی صحبت می‌کنند، هیچ حیوان غیر انسان چنین نمی‌کند. زبان وسیله‌ای اصلی است که با آن از افکار دیگران آگاه می‌شویم.

سیارک
ریسک ها در شرکت های حسابداری و حسابرسی اغلب توسط مدل ریسک شرح داده می شوند.

انواع ریسک در شرکت های حسابرسی و حسابداری

این مدل شرح می دهد که چگونه ، مسئولیت های مدیران و حسابرس ها با هم ترکیب شده تا ریسک اینکه یک حسابرس ممکن است صورتهای مالی اشتباه دار را عاری از اشتباه های عمده اعلام کرده باشد، تعیین کند.

روش های تشخیص دلار تقلبی از اصل، اگر از دلال خرید می کنید مراقب باشید

تشخیص دلار تقلبی

روش های تشخیص دلار تقلبی از اصل، اگر از دلال خرید می کنید مراقب باشید

معرفی ترجمه تخصصی یکی از سایت های برتر خدمات ترجمه ایران

سایت ترجمه

معرفی ترجمه تخصصی یکی از سایت های برتر خدمات ترجمه ایران

20 فروردین 1397

سیارک
کمپانی مارول یکی از بزرگترین تولید کنندگان فیلم های ابر قهرمانی است. فیلم های مارول سراسر جلوه های ویژه است و تقریبا صحنه ای وجود ندارد که از جلوه های ویژه استفاده نشده باشد.

فیلم های مارول بدون جلوه های ویژه!

کمپانی مارول یکی از بزرگترین تولید کنندگان فیلم های ابر قهرمانی است. فیلم های مارول سراسر جلوه های ویژه است و تقریبا صحنه ای وجود ندارد که از جلوه های ویژه استفاده نشده باشد.

سیارک
برخی از شرکت های حسابداری به عنوان موسساتی با خدمات کامل عمل کرده و در آن خدمات حسابداری متنوعی ارئه می شود.

انواع موسسات حسابداری

تجار, موسسات حسابداری را استخدام می کنند تا امور اقتصادی شان را انجام دهند. شرکت های دولتی موظفند قوانینی را که توسط کمیسیون ارز و اوراق (SEC) وضع می شود را دنبال کرده و از اصول حسابداری ِ پذیرفته شده توسط عموم (GAAP) پیروی نمایند. (SEC) نیازمند این مساله است که شرکتهای دولتی، موسسات حسابداری ِ خارجی را به منظور رسیدگی به صورت های مالی استخدام نمایند.

قلعه هوارد در یورکشایر است

قلعه هوارد + تصاویر

هیچ ساختمان غیر مذهبی دیگری در انگلستان گنبدی بزرگتر از قلعه هوارد نداشت. قلعه، با بخش مرکزی بیرون زده، بالها با شش محور، و سالنهای گوشه ای، توسط یک باغ بزرگ که خیلی زود همه ویژگی های چشم انداز یک باغ بعد از آن را نشان می دهد محصور شد.

19 فروردین 1397

سیارک
کسی که مشکلی را که نمیدانستید دارید را به روشی که بلد نیستید حل می کند.

چگونه یک حسابدار خوب پیدا کنیم

بیشتر شرکت های کوچک یک حسابدار یا شخصی که با ارقام سر و کار خوبی دارد یا خدمات حسابداری را بر پایه یک قرار داد زمانی که مشکلات مالی انقدر بزرگ شده اند که دیگر بدون داشتن کمک از یک نخبه نمیتوان حلشان کرد، استخدام می کنند.

18 فروردین 1397

سیارک
آرایش و ترتیب بخش گازی یک مشخصه ی اصلی دراز مدت و استراتژیک می باشد.

گاز طبیعی به عنوان یک مرز جدید در ژئوپولتیک

گاز طبیعی از میان دیگر موارد انرژی و به ویژه سوخت های فسیلی تبدیل به یک فاکتور کلیدی در شکل دهی روابط و علایق سیاسی و اقتصادی شد. در حقیقت بسیاری از ناظران پیش بینی کردند که سوخت های فسیلی و انتقال آن ها یک عامل برجسته در سیاست های بین المللی طی سال های آتی خواهد شد.

سیارک
 طرح های سوداگرانه که پایه ای جز چندین فوت از آسمان آبی ندارند

قانون آسمان آبی چیست؟

نامی که به این قانون داده شده نشان دهنده شری است که ، قانون ، هدف برطرف کردنش را دارد، یعنی " طرح های سوداگرانه که پایه ای جز چندین فوت از آسمان آبی ندارند" یا همانطوری که توسط یک وکیل در مورد دیگر بیان شده است ، "برای متوقف کردن فروش سهام در بنگاه های پرواز در شب، چاه های نفت خیالی، معدن دور طلا و بهره برداری های جعلی دیگر". حتی اگر این توصیفات به عنوان علم فصاحت در نظر گرفته شود، وجود شر و اعتقاد به ضرر آن نشان داده شده است.

16 فروردین 1397

سیارک
وب سایت های فیشینگ یک کپی از وب سایت های معتبر هستند.

فیشینگ در فضای اینترنت

رشد وب سایت های فیشینگ خیره کننده به نظر می رسد. حتی با وجود اینکه کاربران وب از این نوع از حملات فیشینگ آگاه هستند، اما بسیاری از آنها قربانی این حملات می شوند. تعداد زیادی از حملات با این هدف صورت می گیرند که به کاربران بقبولانند که در حال برقراری ارتباط با یک نهاد مورد اعتماد هستند.

15 فروردین 1397

سیارک
 یک ترانسفورماتور ولتاژ خازنی (CVT) یک CCVT بدون متعلقات حامل است.

ترانسفورماتور ولتاژ خازنی کوپلینگ CCVT

ترانسفورماتورهای ولتاژ و ترانسفورماتورهای ولتاژ خازنی کوپلینگ (CCVT) از دهه ی 1960 به بعد به طور موفقیت آمیزی برای فراهم آوردن ولتاژ برای ورودی های کنتورها و رله ها مورد استفاده قرار گرفته اند.

سیارک
تصاویر پزشکی اغلب به‌وسیله‌ی نویز، هنگام اکتساب و عبور آن، خراب می‌شوند.

کاهش نویز نقطه‌ای در تصاویر پزشکی

تصویربرداری فراصوتی یک روند تصویربرداری پزشکی بسیار مورد استفاده است، چراکه اقتصادی، نسبتاً بی‌خطر، قابل انتقال و قابل انطباق است. با این حال، یکی از ضعف‌های اصلی‌اش، کیفیت پایین تصاویر دراثر نویزهای نقطه‌ای است. وجود نویز نقطه‌ای ناپسند است، چراکه کیفیت تصویر را خراب می‌کند و بر عملیات تعبیر و تشخیص تکی، تأثیر می‌گذارد.

سیارک
 تاریخ تحقیق در رابطه با مواد زره ای جدید برمبنای پلیمر ، به اختراع ماکرومولکول های ترکیبی برمیگردد .

نانوتکنولوژی برای مواد بالستیک

محافظت یک مورد مهم از لحاظ اقتصادی و زبان اجتماعی است ، صنعت از نظر حسی گسترده شامل محافظت صنعتی ،محافظت آزمایشگاه ، محافظت خانه و صد البته محافظت نظامی ، همراه با طیف وسیعی از محصولات ، از دستکش های پلاستیکی ساده تا زره ی نظامی پیچیده ی قابل اعتماد میشود .

14 فروردین 1397

سیارک
هیچ پاسخ ساده ای به سوال درمورد اینکه ایا هیچ یک از گونه های دیگر، عوامل منطقی هستند وجود ندارد.

آیا حیوانات دارای تعقل و هدف هستند؟

با توجه به عدم شفافیت اصطلاح "عقلانیت"، به جای پرسیدن اینکه آیا حیوانات منطقی هستند، محققان به بررسی مکانیزم های درگیر در رفتارهای مختلف حیوانات میپردازند. جواب به این سوال که آیا حیوانات باور و عقیده دارند مشکل است به علت فقدان یک توافق نظری درمورد ماهیت باور .

سیارک
تئوری، انواع مختلفی دارد و هرنوع آن، هدف متفاوتی را دنبال می کند.

انواع تئوری

اغلب، نگرانی ها در مورد پلورالیسم (جمع گرایی) از این عقیده بی اساس ناشی می شوند، که یک یا چند تئوری نمی توانند با یکدیگر شرکت داده شوند، و این در حالیست که، در حقیقت، تئوری ها کارهای کاملا متفاوتی را انجام می دهند، هرچند به نظر دامنه موضوعی یکسانی را پوشش می دهند