24 فروردین 1397

موضوع جدی تر از چیزی است که فکر می کنند.
رخداد

زمین تخت گرایان چه می گویند؟ چرا جاذبه دشمن درجه یک فرضیه تخت بودن زمین است

چند قرن پیش تقریبا تمام جمعیت دنیا اعتقاد داشتند که زمین مسطح است و در این مورد هم شک و شبهه‌ای وجود نداشت، در میان تئوریهای بسیاری که اقوام مختلف داشتند بعضی از آنها چنان عجیب و غریب بودند که باورشان جز برای مردمان همان قبایل سخت بود

سازه های کم فشار به طور مداوم نیازمند تأمین هوا می باشند
سیارک

سازه های بادی پنوماتیک

سازه های بادی(پنوماتیک) دارای غشای انعطاف پذیری هستند که به وسیله فشار هوا تعادل و توازن خود را حفظ می نمایند.اینگونه سازه ها عموما دارای انحناهای آواری همزمان گنبدی شکل می باشند.

معماری از هنگامی شروع می شود که با احتیاط دو آجر را روی یکدیگر می گذارید. آنجا نقطه آغازین است
سیارک

مفاهیم مدرن معماری

شما برای ساخت خانه ها و اماکن، سنگ، چوب و بتن را به کار می گیرید این ساخت و ساز است.اما زمانی که نبوغ را وارد کار می کنید به یکباره کار برایم دلنشین می‍‌شود و من از آن رضایت دارم و خوشحال هستم و می گویم: این زیباست این معماری است.

23 فروردین 1397

BCI یک سیستم هوش مصنوعی است
سیارک

واسط مغز و رایانه BCI

واسط مغز و رایانه (BCI)، که همچنین به صورت واسط ماشین و مغز (BMI) اشاره شده، یک سیستم مخابراتی نرم افزاری و سخت افزاری است که انسان ها را قادر می سازد تا با پیرامونشان بدون درگیری اعصاب و ماهیچه های محیطی و بیرونی، و با استفاده از سیگنال های کنترلی تولیدشده از فعالیت الکتروانسفالوگرافیک تعامل نمایند.

در ابتدا، زبان انگلیسی قدیمی سرشار از لهجه های متنوع بود
سیارک

تاریخچه زبان انگلیسی

قدمت زبان انگلیسی مدرن که شامل آثار ویلیام شکسپیر و شاه جیمز نسخه بیبل می شود، به سال 1550 بر می گردد، که بعد از آن انگلستان به یک قدرت استعماگری تبدیل شد و زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی در مستعمرات امپراطوری انگلستان رایج شد.

برآوردها در سال 2013 نشان می‌دهد که فرانسه زبانان تا سال 2060 به یک میلیارد نفر خواهند رسید.
سیارک

تاریخچه زبان فرانسه

فرانسه زبانی ایتالیک است که مانند ایتالیایی، پرتغالی، اسپانیایی، رومانیایی، لمباردی، کاتالان، سیسیلی و ساردینی از زبان لاتین مورد استفاده امپراطوری روم می‌آید. نزدیک‌ترین بستگان این زبان، گویش‌های دیگر آن است که به طور تاریخی در شمال فرانسه و در بلژیک تکلم می‌شدند که امروزه تا حد زیادی با زبان فرانسه جایگزین شده‌اند.

22 فروردین 1397

اصطلاحات مختلفی برای توصیف کامپوترها وجود دارد.
سیارک

انواع کامپیوتر بزبان ساده

اصطلاح کامپیوتر می تواند برای هر وسیله ای که یک میکروپردازشگر داشته باشد به کار رود، بیشتر مردم کامپیوتر را وسیله ای می دانند که اطلاعات را از طریق موس یا کیبورد از کاربر گرفته، به روشی آن را پردازش کرده و نتایج را روی صفحه نمایش می دهد.

شبکه باوری بایسیان (BBN) یک زبان گرافیکی رسمی برای ارائه و مخابره سناریو های تصمیم گیری ای است که در شرایط عدم قطعیت به استدلال نیاز دارند.
سیارک

شبکه های باوری بایسیان چیست

شبکه باوری بایسیان (BBN) یک زبان گرافیکی رسمی برای ارائه و مخابره سناریو های تصمیم گیری ای است که در شرایط عدم قطعیت به استدلال نیاز دارند.

21 فروردین 1397

معرفی ترجمه تخصصی یکی از سایت های برتر خدمات ترجمه ایران
معرفی سایت

سایت ترجمه

معرفی ترجمه تخصصی یکی از سایت های برتر خدمات ترجمه ایران، ترجمه تخصصی ای ترنس خدمات ترجمه را در 32 رشته دانشگاهی ارائه می دهد.ترجمه انگلیسی، ترجمه فارسی، عربی، آلمانی، فرانسه و ....

20 فروردین 1397

کمپانی مارول یکی از بزرگترین تولید کنندگان فیلم های ابر قهرمانی است. فیلم های مارول سراسر جلوه های ویژه است و تقریبا صحنه ای وجود ندارد که از جلوه های ویژه استفاده نشده باشد.
سیارک

فیلم های مارول بدون جلوه های ویژه!

کمپانی مارول یکی از بزرگترین تولید کنندگان فیلم های ابر قهرمانی است. فیلم های مارول سراسر جلوه های ویژه است و تقریبا صحنه ای وجود ندارد که از جلوه های ویژه استفاده نشده باشد.

برخی از شرکت های حسابداری به عنوان موسساتی با خدمات کامل عمل کرده و در آن خدمات حسابداری متنوعی ارئه می شود.
سیارک

انواع موسسات حسابداری

تجار, موسسات حسابداری را استخدام می کنند تا امور اقتصادی شان را انجام دهند. شرکت های دولتی موظفند قوانینی را که توسط کمیسیون ارز و اوراق (SEC) وضع می شود را دنبال کرده و از اصول حسابداری ِ پذیرفته شده توسط عموم (GAAP) پیروی نمایند. (SEC) نیازمند این مساله است که شرکتهای دولتی، موسسات حسابداری ِ خارجی را به منظور رسیدگی به صورت های مالی استخدام نمایند.

قلعه هوارد + تصاویر

هیچ ساختمان غیر مذهبی دیگری در انگلستان گنبدی بزرگتر از قلعه هوارد نداشت. قلعه، با بخش مرکزی بیرون زده، بالها با شش محور، و سالنهای گوشه ای، توسط یک باغ بزرگ که خیلی زود همه ویژگی های چشم انداز یک باغ بعد از آن را نشان می دهد محصور شد.

19 فروردین 1397

کسی که مشکلی را که نمیدانستید دارید را به روشی که بلد نیستید حل می کند.
سیارک

چگونه یک حسابدار خوب پیدا کنیم

بیشتر شرکت های کوچک یک حسابدار یا شخصی که با ارقام سر و کار خوبی دارد یا خدمات حسابداری را بر پایه یک قرار داد زمانی که مشکلات مالی انقدر بزرگ شده اند که دیگر بدون داشتن کمک از یک نخبه نمیتوان حلشان کرد، استخدام می کنند.

18 فروردین 1397

مودم AirMaster 3100V یک مودم برای ارتباط TD-LTE است.
راهنمای خرید

مودم AirMaster 3100V

مودم AirMaster 3100V یک مودم برای ارتباط TD-LTE است. این مودم تا حداکثر سرعت 40 مگابیت در ثانیه امکان انتقال اطلاعات را دارد.

16 فروردین 1397

وب سایت های فیشینگ یک کپی از وب سایت های معتبر هستند.
سیارک

فیشینگ در فضای اینترنت

رشد وب سایت های فیشینگ خیره کننده به نظر می رسد. حتی با وجود اینکه کاربران وب از این نوع از حملات فیشینگ آگاه هستند، اما بسیاری از آنها قربانی این حملات می شوند. تعداد زیادی از حملات با این هدف صورت می گیرند که به کاربران بقبولانند که در حال برقراری ارتباط با یک نهاد مورد اعتماد هستند.

15 فروردین 1397

 یک ترانسفورماتور ولتاژ خازنی (CVT) یک CCVT بدون متعلقات حامل است.
سیارک

ترانسفورماتور ولتاژ خازنی کوپلینگ CCVT

ترانسفورماتورهای ولتاژ و ترانسفورماتورهای ولتاژ خازنی کوپلینگ (CCVT) از دهه ی 1960 به بعد به طور موفقیت آمیزی برای فراهم آوردن ولتاژ برای ورودی های کنتورها و رله ها مورد استفاده قرار گرفته اند.

تصاویر پزشکی اغلب به‌وسیله‌ی نویز، هنگام اکتساب و عبور آن، خراب می‌شوند.
سیارک

کاهش نویز نقطه‌ای در تصاویر پزشکی

تصویربرداری فراصوتی یک روند تصویربرداری پزشکی بسیار مورد استفاده است، چراکه اقتصادی، نسبتاً بی‌خطر، قابل انتقال و قابل انطباق است. با این حال، یکی از ضعف‌های اصلی‌اش، کیفیت پایین تصاویر دراثر نویزهای نقطه‌ای است. وجود نویز نقطه‌ای ناپسند است، چراکه کیفیت تصویر را خراب می‌کند و بر عملیات تعبیر و تشخیص تکی، تأثیر می‌گذارد.

 تاریخ تحقیق در رابطه با مواد زره ای جدید برمبنای پلیمر ، به اختراع ماکرومولکول های ترکیبی برمیگردد .
سیارک

نانوتکنولوژی برای مواد بالستیک

محافظت یک مورد مهم از لحاظ اقتصادی و زبان اجتماعی است ، صنعت از نظر حسی گسترده شامل محافظت صنعتی ،محافظت آزمایشگاه ، محافظت خانه و صد البته محافظت نظامی ، همراه با طیف وسیعی از محصولات ، از دستکش های پلاستیکی ساده تا زره ی نظامی پیچیده ی قابل اعتماد میشود .

14 فروردین 1397

هیچ پاسخ ساده ای به سوال درمورد اینکه ایا هیچ یک از گونه های دیگر، عوامل منطقی هستند وجود ندارد.
سیارک

آیا حیوانات دارای تعقل و هدف هستند؟

با توجه به عدم شفافیت اصطلاح "عقلانیت"، به جای پرسیدن اینکه آیا حیوانات منطقی هستند، محققان به بررسی مکانیزم های درگیر در رفتارهای مختلف حیوانات میپردازند. جواب به این سوال که آیا حیوانات باور و عقیده دارند مشکل است به علت فقدان یک توافق نظری درمورد ماهیت باور .

تئوری، انواع مختلفی دارد و هرنوع آن، هدف متفاوتی را دنبال می کند.
سیارک

انواع تئوری

اغلب، نگرانی ها در مورد پلورالیسم (جمع گرایی) از این عقیده بی اساس ناشی می شوند، که یک یا چند تئوری نمی توانند با یکدیگر شرکت داده شوند، و این در حالیست که، در حقیقت، تئوری ها کارهای کاملا متفاوتی را انجام می دهند، هرچند به نظر دامنه موضوعی یکسانی را پوشش می دهند