دانستنی ها - صفحه 30

دانستنی ها، تاریخ

5 اردیبهشت 1397

سیارک
فواید سیستم‌های ذخیره‌سازی باتری (BSSs)

سیستم‌های ذخیره‌سازی باتری

تلاقی راه‌اندازهای صنعتی، از جمله افزایش گسترش تولید نیروی تجدیدپذیر، هزینه سرمایه بالای مدیریت تقاضاهای اوج شبکه، و سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در زیرساخت‌های شبکه برای قابلیت اطمینان، علاقه و اهمیت جدیدی در سیستم‌های ذخیره‌سازی انرژی الکتریکی ایجاد کرده است.

4 اردیبهشت 1397

سیارک
پیشرفت سرعت در دوران بلوغ افزایش می یابد.

تمرین سرعت بخش سوم

درچوگان یا فوتبال, کودکان می توانند برای دو(2) دوره بازی کنند. ما توصیه نمی کنیم که کودکان نابالغ هم اندازه ورزشکاران بالغ بازی کنند, زیرا کودکان در این سن وضعیت مناسب بازی 90 دقیقه ای فوتبال یا سه بازی 20 دقیقه ای چوگان را ندارند.

1 اردیبهشت 1397

رخداد
امروز یکم اردیبهشت تولد شیخ اجل سعدی شیرازی است. امروز در تقویم به یاد این شاعر بزرگ روز بزرگداشت سعدی است.

بزرگداشت سعدی

امروز یکم اردیبهشت تولد شیخ اجل سعدی شیرازی است. امروز در تقویم به یاد این شاعر بزرگ روز بزرگداشت سعدی است.

سیارک
"کمر درد"، ضعف عضلانی، سرگیجه و سردرد

معایب خوابیدن روی زمین

اگر بنا به دلایلی مجبور می شوید روی زمین بخوابید با گذاشتن یک یا دو بالشت زیر ساق پا باعث خون رسانی به مغز شوید و بالشت زیر سر بهتر است پنبه ای باشد و گردن بصورت کامل روی بالشت قرار بگیرد.

31 فروردین 1397

رخداد
سومین نمایشگاه ایران سبز از 30 فروردین با همکاری 143 شرکت داخلی و خارجی در محل نمایشگاه بین المللی تهران آغاز به کار کرده است و تا شنبه 1 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

نمایشگاه ایران سبز

سومین نمایشگاه ایران سبز از 30 فروردین با همکاری 143 شرکت داخلی و خارجی در محل نمایشگاه بین المللی تهران آغاز به کار کرده است و تا شنبه 1 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

سیارک
یکی از اهداف اصلی فعالیت های ورزشی قبل از دوران بلوغ, پیشرفت در سرعت مخصوص بازی است.

تمرین سرعت بخش دوم

هرچه کودکان به بلوغ رسیده و قوی ترمیشوند, شما می توانید ترکیب حرکات کج و معوج، توقف و حرکت والگوهای مارپیچ و دویدن با چرخش های سریع در تمرین را انجام دهید. توقف و حرکت, تمرین سرعتی است که باعث میشود ورزشکاران با همان سرعت ممکن 5 تا 15 متر یا یارد بدوند

برای داشتن سرعت و چالاکی، فرد نیاز به پیشبرد توانایی و قدرت دارد-ورزشکار نمی تواند سریع یا چالاک باشد, اگر قوی و قدرتمند نباشد.

تمرین سرعت

برای داشتن سرعت و چالاکی، فرد نیاز به پیشبرد توانایی و قدرت دارد-ورزشکار نمی تواند سریع یا چالاک باش...

30 فروردین 1397

 اپی توریسم، شکلی از گردشگری است که با فرهنگ و سنت های جوامع روستایی سر و کار دارد

اپی توریسم و جذب صنعت توریسم

فعالیتهای مربوط به اپی توریسم شامل بازدید از زنبورستانها، موزه ها در هوای آزاد و موزه های زنبور عسل است که در آن گردشگران فرصت مشاهده کار پرورش دهندهء زنبور عسل، روش ساخت عسل، خواص و ویژگی های آنها، کشف اطلاعات در مورد محصولات زنبور عسل، تماشای نحوه زندگی کلنی زنبور عسل ، شناخت همبستگی زیست محیطی بین یک مرد و زنبور عسل را دارند .

29 فروردین 1397

سیارک
 درک بهتر پدیده کنونی ارگانیک به شناخت منشأ کشاورزی ارگانیک و تکامل آن تا به امروز و وضعیّت بخش های کشاورزی کمک می کند.

نقش کشاورزی ارگانیک و اهمیت قارچ های میکرویزی در کشاورزی پایدار

در بیشترین مدت تاریخچه کشاورزی ارگانیک به گناه قاصری اعتراف شده اینکه اگر گروه های کشاورزی مرسوم به کشاورزی ارگانیک ابداً توجه نمی کردند آن را همچون یک شیوه قدیمی و غیرعلمی کشت برای باغبانان تلقی می کردند نه یک ابزار مهم تولید تجاری غذا.

28 فروردین 1397

تاریخچه پزشکی

پزشکی شاخه ای از علوم کاربردی است که به درمان با استفاده از تشخیص. معالجه و جلوگیری از بیماری میپردازد.و روشهای مختلف درمان برای حفظ و بازگشت سلامتی انسان از طریق جلوگیری و معالجه بیماری را شامل میشود.

سیارک
حوزه ی اصلی برای آموزش پیش از بلوغ، قادر ساختن تدریجیِ خُردسالان برای انجام فعّالیت فیزیکی با یک افزایش زمان، پیش از تجربه ی خستگی است.

مطلوب سازی استقامت ورزشکاران جوان

استقامت برای پیش از بلوغ، نباید به شیوه ای شدیداً کنترل شده مثل دورهای مسابقه ی دو با مسافت و سرعتی تعیین شده باشد. این می تواند برای کودکان یک آسیب بزرگ باشد. کودکان دارای میزان دقت محدودی هستند و نباید بزرگسالانی جوان درنظر گرفته شوند .

گابریل خوزه گارسیا مارکز در سال 1927 متولد شد و در تاریخ ۱۷ آوریل ۲۰۱۴ چشم از جهان فرو بست

گابریل گارسیا مارکز

گابریل خوزه گارسیا مارکز در سال 1927 متولد شد و در تاریخ ۱۷ آوریل ۲۰۱۴ چشم از جهان فرو بست

27 فروردین 1397

برندهای جهانی نمادهای جهانی هستند چرا که مصرف کنندگان آن ها را این گونه تلقی می کنند.

کیفیت یک برند جهانی

اگرچه، مردم در سراسر جهان احساسات و ارزش های مختلفی را، اعم از خیلی مثبت تا به شدت خصمانه، به برند ها نسبت می دهند. درک مصرف کنندگان از برندهای جهانی توسط رسانه های جمعی و گفتمان های مختلفی که در اینترنت گسترش می یابد، شکل می گیرد.

26 فروردین 1397

تا می توانید با بیانی ساده و همه فهم نتایج را ارائه دهید .

بهترین راه برای ارائه تحقیق یا مقاله

طراحی همیشه مربوط به ظاهر قضیه است ولی مطلب مهم این است که یقین حاصل کنیم که مطلب درست به نحو درست به مخاطب درست القاء می شود. همیشه مخاطب و اهدافتان را در ذهن داشته باشید.

بالاخره از دیجی کالا بخریم یا بامیلو؟ بررسی دو فروشگاه بزرگ آنلاین ایران

دیجی کالا یا بامیلو

بالاخره از دیجی کالا بخریم یا بامیلو؟ بررسی دو فروشگاه بزرگ آنلاین ایران

 تولید غذا یا فیبر نمونه های اصلی خدمات اکوسیستمی محسوب می شود.

اکوسیستم و خدمات آن

کارکردهای اکوسیستم فرآیندهایی است که در آن اکوسیستم به وقوع می پیوندد مانند تولید بیوماس (زیست توده)، تعرق یا تجزیه مواد مرده. خدمات اکوسیستمی به مزایا یا منافعی اطلاق می شود که جمعیت های انسانی به صورت مستقیم یا غیر مستقسم از کارکرد اکوسیستم ها بدست می آورند.

25 فروردین 1397

کلمه ی دیادورا از واژه ی یونانی dia dorea"" که به معنی "به اشتراک گذاشتن هدیه و افتخارات" است می آید. دیادورا برای بردن و نوآوری متولد شد.

برند دیادورا

با توجه به کلمه، به اشتراک گذاری تمام پیروزی ها، همراه با حس کار گروهی در تمام سطوح ورزش و با رگه هایی از رقابت با رعایت احترام به هم تیمی و رقیبان، از اصول اساسی دیادورا بوده است.

سیارک
 این اطّلاعات برای تبدیل داده‌ها به بازنمای گرافیکی از سطح زمین در قالب یک نقشه ضروری است.

نقشه‌برداری

‌نقشه‌ برداری فرآیندی است که ‌نقشه‌بردار ابعاد مشخّصی که معمولاً روی سطح زمین واقع می‌شوند را اندازه‌گیری می‌کند. تجهیزات ‌نقشه‌برداری از قبیل تراز‌ها و زاویه‌یاب‌ها برای اندازه‌گیری دقیق انحراف زاویه‌ای و فواصل افقی، عمودی و مایل استفاده می‌شوند.

هنر به بیانی درخور، یک عادت موثر است.

هنر

هنر به بیانی درخور، یک عادت موثر است.