1 خرداد 1397

 حدود سیصد و پنجاه باربر، بیست راهنمای اهل هیمالیا به دو گروه تقسیم شدند تا به نام کشور بریتانیا به قله اورست صعود کنند.
سیارک

مشهورترین سفرهای اکتشافی در تاریخ

دراین مقاله قصد داریم شمارا با شناخته‌شده‌ترین کسانی آشنا کنیم که قدم به مکان‌هایی ناشناخته گذاشته و مارا با نقاطی جدید در دنیا و خارج از آن آشنا کردند.

31 اردیبهشت 1397

طی روزهای اخیر ۱۱ نفر در کشور با علائم مصرف قارچ‌های سمی جان خود را از دست داده و به پزشکی قانونی معرفی شدند که آزمایش های لازم برای بررسی‌های تکمیلی از آنان به عمل آمد
سیارک

11 نفر بر اثر مصرف قارچ سمی کشته شدند

طی روزهای اخیر ۱۱ نفر در کشور با علائم مصرف قارچ‌های سمی جان خود را از دست داده و به پزشکی قانونی معرفی شدند که آزمایش های لازم برای بررسی‌های تکمیلی از آنان به عمل آمد

ضرب المثل های انگلیسی و ترجمه ی فارسی آن
سیارک

ضرب المثل های انگلیسی

ضرب المثل ها از دیر باز در تمام زبان ها یکی از مهمترین و اصلی ترین پایه های فرهنگی هر سرزمین بوده اند. این ضرب المثل ها هستند که درون خود پند ها و نکته هایی را خیلی ظریف و ماهرانه جای داده اند و پشت هر کدام از آن ها داستان هایی پر از نکته های آموزنده وجود دارد.

تیغه های شیشه ای لوورشده
سیارک

پنجره لوور

انتخاب یک سیستم پنجره که تصریح کننده ای با انتخاب تهویه کنترل شده، نور طبیعی و سازگاری با سازه ساختمان را فراهم خواهد ساخت بسیار پیچیده می باشد. اغلب تصریح کننده بمنظور رسیدن به یک تعادل رضایتبخش بین مؤلفه های ساختمانی به گرد آوری انواع مختلفی از محصولات پنجره ای نیاز دارد.

29 اردیبهشت 1397

مطالعه ی موردی قوم نگاری یک روش فراهم آوردن روشی تجربی برای ّحل مسائل یا درک فرهنگ سازمانی شرکت می باشد.
سیارک

روش تحقیق قوم نگاری چیست؟

تحقیق قوم نگاری یک روش کیفی است که از محققان می خواهد تا دنیای واقعی را از دیدگاه آگاهی دهندگان در تحقیقات تفسیر کنند. فرض اساسی در مطالعات قوم نگاری این است که مفاهیم، رفتارها و تئوری ها از خاص به عام به صورت استقرایی توسعه یابند .

28 اردیبهشت 1397

گردشگری آلی یا کشاورزی

گردشگری اشاره به افرادی دارد که سفر می کنند تا با فرهنگ های مختلف، مکان ها، غذا ها و نوشیدنی های متفاوت آشنا شوند، سرگرمی های مانند فعالیت هایی مانند حوادث تفریحی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی داشته باشند.

 آب مؤلفه ای حیاتی برای تداوم زندگی بشر است.
سیارک

رسوبگذاری در مخازن سدهای موجود در سراسر جهان

در تاریخ، تمدن ها در حاشیه رودخانه ها شکل می گرفتند تا بتوانند نیازهای اساسی خود در زندگی روزمره را برطرف سازند. با این حال، کمبود آب ناشی از افزایش جمعیت، تغییر اقلیم، خشکسالی و غیره، باعث شد تا نیاز به ذخیره آب شیرین احساس شود. در نتیجه، سدها به منظور ذخیره سازی آب ساخته شدند. همچنین از سدها به منظور جلوگیری از سیل نیز استفاده شده است.

21 اردیبهشت 1397

برخی از محققان معتقدند که پژوهش عمل نگر، نوعی روش پژوهش محسوب می شود، اما به نظر من بهتر است آن را یک متدولوژی بدانیم.
سیارک

تحقیقات عملی پژوهش فمینیستی

در پژوهش عمل نگر ، محقق در همکاری نزدیک با یک گروه از مردم به منظور بهبود وضعیت یک محیط خاص، کار می کند. محقق تحقیق خود را روی مردم انجام نمی دهد، بلکه در کنار آنهاست، و نقش یک تسهیل کننده را ایفاء می کند.

20 اردیبهشت 1397

گراندد تئوری (نظریه زمینه ای) روشی است که برای اولین بار در سال 1967 توسط دو محقق به نام گلیزر و اشتراوس مطرح شده است.
سیارک

گراندد تئوری چیست؟

در این روش تاکید بر روی نسلی از نظریه مبتنی بر داده است . به بیان دیگر، این روش برخاسته از داده ها است. این روش، متفاوت از سایر روش هائی است که در صدد تست یک فرضیه فرموله شده توسط محقق هستند.

19 اردیبهشت 1397

هنگامی که به روش تحقیق خود فکر می کنید، لازم است تفاوت بین تحقیقات کمی و کیفی را درک کنید.
سیارک

درک تفاوت بین تحقیقات کیفی و کمی

هرگز به دام این مساله نیافتید که بسیاری از محققان مبتدی (و با تجربه) فکر می کنند که تحقیق کمی بهتر از تحقیق کیفی است. هیچ کدام از این تحقیقات نسبت به دیگری برتری بسیاری ندارند، آنها تنها متفاوت از یکدیگر بوده و هر کدام دارای نقاط قوت و نقاط ضعف هستند.

18 اردیبهشت 1397

مصرف کالاهای لاکچری ذاتا یک عمل با خاصیت خودنمایی است ، و یک نام تجاری لاکچری می تواند به عنوان یک نشانگر اجتماعی عمل کند
سیارک

تعهد مشتری به برند های لاکچری

محققانی مانند ویگنرون و جانسون در سال 1999 تعریف خود را از لاکچری بودن ، بالاترین سطح از مارک های معتبر معرفی کردند که شامل ارزش های فیزیکی و روانی هستند. انگیزه اساسی برای دستیابی به برندهای لاکچری ، خرید برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران یا بدلیل جنبه های فردی ، مانند شخصیت افراد و همچنین فاکتور لذت است.

17 اردیبهشت 1397

16 اردیبهشت 1397

ما اغلب موفقیت سازمان ها را به افراد خاص پیوند می دهیم
سیارک

چه عواملی در مدیریت خوب نقش دارد؟

چه عواملی در مدیریت خوب نقش دارد؟این مساله پیچیده تر از آن است که فکرش را بکنید. نابودی کاریزماتیک شرکت استیو جابز اپل باعث شد که مسئله رهبری و مدیریت سازمانی در مرکز توجه بسیاری قرار گیرد.

15 اردیبهشت 1397

چطور ترجمه خود را آنلاین سفارش دهیم؟!چگونه یک سایت معتبر ترجمه پیدا کنم؟
راهنمای خرید

ترجمه آنلاین

چگونه مقاله را ترجمه کنم؟ بازار ترجمه آنلاین داغ و بی کیفیت یا در بین این همه سایت می توانیم به شرکتی اعتماد کنیم

با روش جدید کلاهبرداری با پیامک آشنا شوید تا در امان باشید، این شیوه جدیدا توسط کلاهبرداران انجام می شود.
سیارک

کلاهبرداری با پیامک

همه ما با پیامک واریز وجه آشنا هستیم، لبخندی که بعد از دریافت این پیامک بر لبان شما می نشیند ممکن است به سرعت محو شود.

12 اردیبهشت 1397

11 اردیبهشت 1397

مطالعه مقصدهای گردشگری بعنوان سیستمهای پیچیده

همه ی این تکنیک ها در این مشترک هستند که آنها خواص تغییر ناپذیر پویای معین سیستم را تحت مطالعاتی براساس بازنمایی های موقت فاصله گرفته ی مسیر توسعه قرار می دهند. با این حال، کاربرد آن ها نیازمند بکارگیری تکنیکهای پیچیده ای می باشد که در بسیاری از موارد به یک تجربه و دانش خوب و عمیق محققان تکیه می کند.

پوسچر رابطه مکانیکی بخش‌های بدن با یکدیگر است.
سیارک

پوسچر چیست

پوسچر را می‌توان به پوسچر ایستا (استراحت یا بدون حرکات پیش‌بینی شده مثل دراز کشیدن، نشستن و ایستادن) و پوسچر پویا (در حرکت یا پیش‌بینی حرکت). پوسچر با موقعیت و حرکات بدن تغییر می‌کند و به‌وسیله عوامل زیادی مثل سلامت عمومی، جنسیت، ساختار بدن، قدرت، عادات شخصی محیط تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

9 اردیبهشت 1397

فرانسیس فورد کاپولا در زمان ساخت و کارگردانی این فیلم با خطر اخراج شدن رو به رو بود
سیارک

حقایقی جالب درباره فیلم «پدرخوانده»

اکنون چهل و شش سال از زمانی که «پدرخوانده» در سینماهای امریکا و جهان به اکران درآمد می گذرد. بعد از گذر آن همه سال، هنوز می توان دوباره و دوباره این فیلم را دید و از دیدنش لذت برد. فرانسیس فورد کاپولا این فیلم را با اقتباس و بر اساس رمانی با همین نام از ماریو پوزو کارگردانی کرد.

8 اردیبهشت 1397

اگر سایت شما توسط گوگل لیست نشده است یعنی بازدیدکننده ای از طرف بزرگترین موتور جستجوی دنیا دریافت نخواهید کرد. این برای سایت و تجارت شما بد خواهد بود
سئو

معرفی سایت به گوگل

اگر سایت شما توسط گوگل لیست نشده است یعنی بازدیدکننده ای از طرف بزرگترین موتور جستجوی دنیا دریافت نخواهید کرد. این برای سایت و تجارت شما بد خواهد بود

با رعایت حداقل های SEO مطمئن شوید به حق خود از نتایج گوگل می رسید. عدم رعایت این موارد در SEO باعث شکست شما خواهد شد.
سئو

حداقل های SEO

با رعایت حداقل های SEO مطمئن شوید به حق خود از نتایج گوگل می رسید. عدم رعایت این موارد در SEO باعث شکست شما خواهد شد.

www یا World Wide Web چه ارتباطی با SEO دارد؟ آیا www جزوی از دامنه است؟
سئو

ارتباط www با SEO

www یا World Wide Web چه ارتباطی با SEO دارد؟ آیا www جزوی از دامنه است؟

7 اردیبهشت 1397

فرزندت را سرکار ببر ، کار سرمایه بسیار بزرگی است.
سیارک

به مناسبت روز «فرزندت را سرکار ببر»

برای بزرگداشت روز «فرزندت را سرکار ببر» نگاهی به آن دسته از فرزندانی می اندازیم که مسیر شغلی حرفه ای پدر یا مادر خودرا پیش گرفتند و برخی از آنها، پا به پای والدینشان وارد دفاتر کار، آزمایشگاه و حتی میدان جنگ شدند.

اصولاً گیاهان زراعی منشا کاروتنوئیدهایی هستند که در غذاهای انسان یافت می شوند.
سیارک

بیوسنتز و کاربرد تغذیه ای کاروتنوئید

کاروتنوئیدها به لحاظ تجاری به عنوان مواد رنگی در غذاها و در مکمل های تغذیه ای به کار می روند. از آنجا که حیوانات قادر به بازساخت کاروتنوئیدها نیستند، آنها به جیره به عنوان منبعی برای این ترکیبات متکی هستند.

6 اردیبهشت 1397

بیشتر تعامل میان کاربر و محصول در تعامل طراحی بعنوان فعل و انفعال میان یک کاربر و یک محصول یا سرویس، توصیف شده است
سیارک

اکولوژی محصول چیست

مقالة حاضر، اکولوژی محصول را به عنوان چهارچوب طراحی نظری بمنظور توصیف چگونگی برانگیختن رفتار اجتماعی، ارائة راهنما برای انتخاب روشهای تحقیقی کیفی مناسب و نیز گسترش فرهنگ طراحی در حیطة تعامل انسان و رایانه (HCI) بواسطة برنامه ریزی تحقیقی و فرصت طلبی انعطاف پذیر و طراحی محور، معرفی می کند.

«همه‌ی گربه‌ها موش می‌گیرند، اما آیا گربه‌های سیاه موش‌های بیش‌تر نسبت به سفیدها می‌گیرند؟»
سیارک

ابزارهای کسب دانش بخش دوم

حتی اگر افراد این اطلاعات را به طور مشابه به دست آورند، نشان داده شده که آن‌ها آن را با توجه به شرایط منحصر به فرد خود تفسیر می‌کنند و آن را به عنوان دانش یا نظر بر اساس آن شرایط در نظر می‌گیرند.

5 اردیبهشت 1397

از دوران کودکی به بعد پسرها سطح فعالیت بالاتری را نسبت به دخترها نشان می‌دهند.
سیارک

رفتار اجتماعی و ویژگی‌های شخصیتی بین پسران و دختران

کلیشه غالب در فرهنگ‌ غربی پسران را به عنوان شخصیت‌های فعال‌تر و تهاجمی‌تر به تصویر می‌کشد و دختران را به عنوان شخصیت‌های احساساتی‌تر و مهربان‌تر به تصویر می‌کشد. شواهد پژوهشی از برخی از این تصاویر، و نه همه آن‌ها، حمایت می‌کند.