دانستنی ها - صفحه 32

دانستنی ها، تاریخ

29 خرداد 1397

سیارک
برای مدت زمانی بسیار طولانی در تاریخ فرهنگ غرب، گربه های سیاه به عنوان یک نشانه نحس و شوم شناخته می شده اند.

برخی از باورهای خرافی رایج در میان انسان ها

نکته عجیب و جالب توجه این است که در برخی فرهنگ ها و کشورها، نه تنها گربه سیاه را به عنوان یک نشانه نحس و شوم نمی دانند، بلکه بر این باوراند که برایشان خوش شانسی و اتفاق خوبی به ارمغان خواهد آورد.

28 خرداد 1397

سیارک
این منطقه به عنوان یکی از دور افتاده ترین نقاط بر روی کره زمین نیز شناخته می شود.

خطرناک ترین نقاط کره زمین بخش چهارم

طوفان های شن در فصل تابستان در زابل به اوج خود می رسند و این زمانی است که خاک و دیگر ریزگردهای موجود در هوا، شهر را بمباران می کند. علت اصلی این ماجرا خشکی بی اندازه ای است که در اطراف این شهر به وجود آمده است

27 خرداد 1397

سیارک
پیپرین می‌تواندبرای اهداف دیگری مانند پشتیبانی از مدیریت وزن و استرس نیز کمک کند.

پیپرین ترکیب آلی منحصر به فرد

پیپرین یک ماده شبه قلیا است که طعم و بوی فلفل سیاه (Piper nigrum) ناشی از آن است. اندکی در آب محلول بوده و شدیداً در الکل، کلروفورم و غیره محلول است. استفاده از پیپرین در برخی از انواع طب سنتی، تاریخچه‌ای طولانی دارد.

خطرناک ترین نقاط کره زمین بخش سوم

در قرن نوزدهم میلادی، این مکان به عنوان یک مستعمره شناخته می شد که از منابع موجود در آن بهره گرفته می شد، پس از آن بدل به یکی از نقاطی شد که توسط ارتش آمریکا برای آزمایش های موشکی خود مورد استفاده قرار گرفت

25 خرداد 1397

سیارک
در این مقاله قصد داریم اطلاعات دقیق تری در خصوص خطرناک ترین نقاط روی کره زمین در اختیار شما بگذاریم

خطرناک ترین نقاط کره زمین بخش اول

سالیان بسیاری از زندگی انسان بر روی کره زمین می گذرد، با این وجود، پس از گذر صده ها و هزاره ها، هنوز هم نقاطی بر روی کره زمین وجود دارند که زندگی در آن ها ممکن نیست و به گونه ای ممکن است به بهای جان افرادی تمام شود

سیارک
جزیره ای در باهاما وجود دارد که هیچ انسانی در آن زندگی نمی کند و به خاطر خوک های وحشی ای که برای نخستین بار در سال 2001 در این جزیره نمایان شدند، به آن لقب ساحل خوک ها نیز داده شده است(2600 کلمه)

خطرناک ترین نقاط کره زمین بخش دوم

هیچ انسانی تا کنون پا به این جزیره که در کرانه جنوبی اقیانوس آرام قرار گرفته است، نگذاشته است، به این خاطر که طبیعت جزیره به گونه ای است که برای سکونت انسان به هیچ وجه مناسب نیست و در کنار این مسئله، رفتن به این جزیره بسیار دشوار است

22 خرداد 1397

سیارک
یک قاضی باید خنثی باشد زیرا او در خصوص زندگی مردم تصمیم میگیرد

تاثیر جنسیت قضات فرانسه در تصمیمات آنها

در فرانسه که کشوری مبتنی بر قوانین مدنی می باشد، فرآیند زنانه شدن فضای دستگاه قضایی سریع و بسیار گسترده بوده است: از اوایل دهه اول قرن بیست و یکم میلادی، زنان بیش از نیمی از جمعیت قضات (58% در سال 2011) را تشکیل داده اند

سیارک
استفاده از اصطلاح " پیشخور" در کار دکتر دی ام مککی و در سال 1956 برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفت.

سیستم کنترل پیشخور

پیشخور اصطلاحی است که به توصیف عنصر یا مسیر موجود در سیستم کنترل میپردازد که از یک سیگنال کنترل ناشی از منبعی در محیط خارجی اش عبور می‌کند تا به باری در محیط خارجی (کنترل ) برسد؛ این سیگنال اغلب سیگنال فرمانی است که از یک اپراتور خارجی ناشی می شود.

21 خرداد 1397

سیارک
انواع قواعد و تنظیمات رفتاری می توانند تاثیرات کاملا متفاوتی بر روی پیامدها داشته باشند

مفهوم انگیزه

انگیزه، به بهترین نحو ممکن، توسط انواع قواعد و تنظیمات رفتاری که (از لحاظ مفهومی با یکدیگر متفاوت بوده و در عین حال مکمل یکدیگر هستند) به درجات مختلف در افراد وجود دارند، نمایان می شود.

20 خرداد 1397

سیارک
این نظریه که ساختار فضا زمان نسبیتی را با نقض نابرابری بل آشتی می دهد توسط رودریش توموکا منتشر شد.

نظریه GRW

این نظریه نوع دیگری از نظریه فروپاشی خودبخودی می باشد. نظریه فروپاشی خودبخودی توسط گیان کارلو گیراردی، آلبرتو رمینی و تولیو وبر ارائه شده است که به نظریه GRW معروف می باشد

19 خرداد 1397

سیارک
معرفی انواع باتری به زبان ساده

معرفی انواع باتری به زبان ساده

توسعه دهندگان به دنبال کاهش هزینه های تعمیر، نگهداری و بهره برداری، ارائه راندمان بالا، و حصول اطمینان از امکان کنترل بانک های بزرگی باتری هستند .

سیارک
چرا من تصمیم گرفته ام که این پروژه تحقیقاتی را انجام دهم؟

پنج سوال اساسی برای شروع پروژه تحقیقاتی

شما باید به این فکر کنید که چگونه انگیزه خود را در طول تحقیق حفظ کنید. پژوهش می تواند یک فرایند طولانی باشد و وقت زیادی از شما بگیرد. اگر شما می خواهید که پروژه تحقیقاتی تان را با موفقیت به انجام برسانید باید یاد بگیرید که چگونه علاقه خودتان به کار را حفظ کنید.

18 خرداد 1397

سیارک
در سال 1993 که خودروی اسپورتیج شرکت خودرو سازی کیا معرفی شد، کسی انتظار نداشت باز خورد خوبی از سمت خریداران خودرو دریافت شود.

پرفروش‌ترین خودروهای عرصه خودروسازی بخش چهارم

پس از مدتی اما، هیوندای محصول جدید خود کیا را معرفی کرد و در سال 2004 بود که آن را با طراحی جدیدش وارد بازار کرد. با وجود اینکه از لحاظ ساخت و طراحی، خودروهای دیگری نیز نظیر آن وجود داشتند، توانست به رقیبی مهم برای سایر خودرو های خوب SUV آن زمان بدل شود.

سیارک
 پرفروش ترین خودرو هایی که در این صنعت تا کنون تولید و روانه بازار شده اند، کدام اند

پرفروش‌ترین خودروهای عرصه خودروسازی بخش پنجم

بخش اعظم موفقیت این خودرو را باید مدیون قیمت مناسب آن بدانیم. البته این قیمت به نسبت پایین، سبب نشده تا از لحاظ فنی و یا حتی ظاهری ایرادی متوجه این خودرو باشد. در حقیقت نظر به امکانات بسیار خوبی که در اختیار خریدار قرار می گیرد، قیمت خودرو بسیار به صرفه است.

16 خرداد 1397

سیارک
پنجاه سال گذشته را می توان با افزایش جهانی شدن در سطح جهان و پیامدهای مثبت و منفی آن توصیف کرد.

جهانی شدن و ارزش جهانی

تاثیر جهانی شدن را به می توان به طور محسوس در زمینه اقتصاد احساس کرد که به طور فزاینده ای به قدرت های مافوق ملیت و گرایش ها وابسته است. در عمل، می توانیم دو نوع جهانی شدن را، یکی از بالا و دیگری از پایین مشخص کنیم.

15 خرداد 1397

سیارک
 عضلات ورزشکاری گرما تولید می کنند

چرا عرق می کنیم؟

عضلات ورزشکاری گرما تولید می کنند، اما درجه حرارت بدن را باید در محدوده ایمن حدود 37تا 38درجه نگه داشته شود. بدین منظور ما در روشی مشابه به موتور خودرو عمل می کنیم، ما از رادیاتور برای خنک کردن آب استفاده می کنیم.

14 خرداد 1397

11 خرداد 1397

سیارک
اصطلاح مرحله خانوادگی در بسیاری از جوامع به کار گرفته شده است

نظریه توسعه خانواده

رانتری نسبت حقوق بگیران به وابستگان بر روی چرخه ی عمر خانوادگان در بازه ای تاریخی که درآمد یک نان آور برای حفاظت از خانواده در مقابل فقر کافی نبود را بررسی کرد. رانتری متوجه شد که خانواده با تولد اولین بچه از خطر فقر پایین تر می رود و با کسب درآمد کودکانی که هنوز در خانه پدر هستند موقتا از فقر خارج می شوند.

سیارک
عقیده پیاژه در مورد تکامل هوش در طول زمان، وی را به نظریه‌پرداز توسعه شناختی تبدیل کرد.

هوش

هوش عبارت است توانایی یادگیری، درک یا پرداختن به و یا امتحان موقعیت جدید است. نظریه‌هایی که در مورد این‌که هوش چیست هستند، در طول 15 سال گذشته تغییرات قابل ملاحظه‌ای کرده‌اند.

5 خرداد 1397

سیارک
کسی نمی‌تواند منکر این موضوع شود که انسان‌های خطرناکی درمیان ما وجود دارند

خطرناک‌ترین مجرمان جهان سیزده مورد بخش اول

نویسنده این مقاله براین باور است که چیزی تحت عنوان انسانی که ذاتاً بد و خبیث باشد وجود ندارد. به باور او همه انسان‌ها از درون خوب هستند و خوبی را می‌ستایند، حتی اگر این موضوع را نشان ندهند. بسیاری از انسان‌ها به خاطر حادثه‌هایی ناگوار و دلخراش کنترل خود را از دست می‌دهند

سیارک
کسی نمی‌تواند منکر این موضوع شود که انسان‌های خطرناکی درمیان ما وجود دارند

خطرناک‌ترین مجرمان جهان سیزده مورد بخش دوم

القابی چون «مادرخوانده» و «مادر عزیز» ازجمله نام‌هایی هستند که دوستداران فلیکس برای مورد خطاب قراردادن او استفاده می‌کنند. افراد بسیاری عمیقا فلیکس را دوست دارند. این علاقه تاحدی است که برخی در وصف او موسیقی می‌سرایند و فیلم درباره‌اش می‌سازند.

سیارک
اینها ویژگی های رسمی و خاصِ معماری معاصر هستند

ادبیات معماری معاصر

"همزمانی" ، "رسوخ" ، "تداخل" ، "دوسویه" ، "فضا زمان" ، "شفافیت" : در ادبیات معماری معاصر، این کلمات و امثال آنها، اغلب به صورت مترادف استفاده می شوند. همه ی ما با جلوه ها و نشانه هایی که آنها ایجاد می کنند، آشنا هستیم یا خودمان فرض می کنیم که آشناییم.

3 خرداد 1397

سیارک
درواقع خوش‌بینی تا حدودی رابطه میان درد و رضایت از زندگی را نشان داد .

واکنش به درد

درد پدیده ای پیچیده است که متأثر از عواملی بیولوژی، روانشناسی و اجتماعی مختلفی است . عوامل روانی شاخص های قوی برای تجربه درد هستند و مدل های روانشناسی متمرکز بر الگوهای خاص اندیشه ها، افکار و رفتارها هستند که بر درک درد تأثیر می گذارند. شخصیت یکی از این عوامل است.

2 خرداد 1397

سیارک
وقتي مي گوئيم «ما معماريم»، می طلبد که هميشه آن را با بيان كيفي تري ابراز كنيم.

آشنایی با معماری مداوم

به باور ما به توضيحي نياز داريم تا بتوانيم خودمان را از لفظ كليشه اي «معمار فناوري اطلاعات (IT)»، كه عملا چيزي به ارزش هاي ما نمي افزايد، متمايز سازيم. به احتمال زياد، بيشتر خوانندگان با اين توضيح عمومي كه «من معمار هستم اما، كار من تحويل/نوشتن كد/سروكار داشتن با مشتري است» آشنا هستند .

سیارک
 نقش سیستم های براق در نماهای پویا و گیرا

مزایای استفاده از شیشه در نمای ساختمان

عملکرد کلی عناصر شیشه در یک ساختمان، هنگامی که به عنوان بخشی از یک سیستم نمای کامل طراحی شود می تواند بیشتر افزایش داده شود. در نهایت، سیستم نما زمانی که تبدیل به یک عنصر اصلی یک طراحی ساختمان یکپارچه می شود بزرگترین عملکرد را به صاحب ساختمان و ساکنان آن ارائه می دهد.

1 خرداد 1397