دانستنی ها - صفحه 6

دانستنی ها، تاریخ

23 اسفند 1395

21 اسفند 1395

17 اسفند 1395

16 اسفند 1395

معنی
کلرلا ، جلبک سبز رنگ میکروسکوپی

جلبک کلرلا

آزمایشات نشان می دهد که کلرلا با سرعت و موفقیت سرب را از بدن حیوانات آزمایشگاهی خارج و کلرلا همچنین مواد سرطانزا را به نحوی موثر از بدن دفع می نماید.

15 اسفند 1395

11 اسفند 1395

معنی
کافه قهوه

با اصطلاحات عجیب کافه ای آشنا شوید

حتما برای شما هم پیش آمده است که وقتی به کافی شاپ می روید منوی خوردنی ها را که برای شما می آورند با دیدن اسم های عجیب و غریب خوردنی ها در انتخاب آن ها دچار مشکل شوید، ما در این مقاله سعی کرده ایم با چند اصلاح کافه ای شما را آشنا کنیم.

9 اسفند 1395

معنی
مصاحبه با دکتر هشترودی در سال 1342

نسل جوان چه می خواهد و به كجا ميرود

استعداد جوانان ما مانند استعداد ساير جوانان دنياست. اساسا اين سئوال در هر مکان و زمان همين جواب را دارد. استعداد امري نفساني است که با امکانات محيط و شرايط مکاني و زماني متوافق و همعنان است.

7 اسفند 1395

معنی
 به دست فروش هایی که قیمت پایین دارند ،‌اعتماد نکنید

6 نکته برای اینکه پول خود را برای کیف تقلبی دور نریزید

طراحان مشهور ،‌مسئول کیفیت بالای محصولات خود بوده و آماده اند که این مساله را با ارتباط گواهی نامه ها و لوح های فراوان که با کالایی که تولید می کنند ،‌اثبات کنند. زمانی که هزینه ی طراحی کیف بسیار بالا باشد ، متقلب های زیادی وجود دارند که تلاش می کنند با فریب افراد و فروش کپی برندهای افسانه ای سود کنند.

معنی
من ذره‌ام و تو آفتابي! تامل در اسرار ذرات در قالب غزل فارسي علم و ادب

استفاده علمي عطار از قالب غزل برای توصيف ذره

در چنين بحري که بحر اعظم است ، عالمي ذره است و ذره عالم است.تامل در ذرات و اسرار آن يکي از انديشه هاي محوري عطار را تشکيل ميدهد به طوري که وي چندين غزل را به توصيف ذره و ويژگيهاي آن اختصاص داده است.

5 اسفند 1395

معنی
مهم ترین نکته این است که تمامی روغن های حیاتی، نیازمند یک حامل روغنی هستند

قدرت درمانی روغن های حیاتی

اکثر مردم، قدرت روغن های حیاتی و کاربردهای آن ها را نادیده می گیرند. روغن های حیاتی نه تنها خاصیت درمانی بالایی دارند، بلکه کاربردهای زیبایی نیز دارند. من معمولاً آن ها را زمانیکه درمان مدیتیشن با عطر را به گروه ها آموزش می دهم، استفاده می کنم

معنی
به اعتقاد آيورودا ،سلامتي نتيجه تعادل بين ذهن ، بدن و روح می باشد.

آیورودا

آيورودا يك واژه سانسكريت به معني” علم زندگي” و شايد يكي از قديمي ترين سيستمهاي درماني در دنيا باشد كه از بيش از ۵۰۰۰ سال قبل بطور سـنتي از استاد به شاگرد منتقل گردیده و ریشه آن در متون مقدس آریائی ها ی باستان می باشد.

1 اسفند 1395

معنی
آلوئه ورا  از خانواده کاکتوس ها می باشد

20 استفاده جالب از آلوئه ورا

آلوئه ورا شامل بیش از 200 ماده فعال از جمله ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه، آنزیم ها و اسیدهای چرب است. به همین دلیل استفاده از آن طیف گسترده ای دارد.

30 بهمن 1395

معنی
آیا نحوه ی راه رفتن شما مناسب است

آیا نحوه ی راه رفتن شما مناسب است

انجمن بین المللی قلب، حداقل میزان پیاده روی را 150 دقیقه در هفته( معادل روزانه 30 دقیقه) توصیه کرده است. میزان کالری که می سوزانید، بستگی به وزن شما و سرعت پیاده روی تان دارد. نحوه ی راه رفتن شما هم باید درست باشد.

معنی
کارهایی که هم‌اکنون برای پیشگیری از آلزایمر می‌توانید انجام دهید.

6 روش برای کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر

درحالی‌که سن افزایش می‌یابد، مغز ما احتمالاً رفته رفته با دقت کمتری عمل می‌کند و موجب یادگیری سخت‌تر مطالب جدید و یا به خاطر سپردن وقایع کلیدی می‌شود. و در برخی از افراد، زوال شناختی قابل‌توجه است و در موارد بسیار نادر منجر به بیماری آلزایمر می‌شود.

معنی
مترادف انگلیسی و فارسی ادویه های هندی

مترادف انگلیسی و فارسی ادویه های هندی

ظاهرا به نظر می رسد که هندی ها ادویه های متنوع زیادی دارند در صورتی که بیشتر ادویه های آنها ترکیبی از چند ادویه می باشد که براحتی در ایران موجود است و حتی در آشپزخانه می توانیم آنها را آماده کنیم.

26 بهمن 1395

23 بهمن 1395

معنی
برای یک معامله قانونی و قابل اعتماد باید تمام آن‌ها را مرحله به مرحله انجام بدهید.

مراحل فروش خودرو دست دوم

خرید و فروش به این شیوه، وکالتی می باشد. بنابراین، اگر برای خرید از دلال‌ها نکات پی آمده را درنظر نداشته باشید، ممکن است کلاه بزرگی سرتان بگذارند.

21 بهمن 1395

19 بهمن 1395

معنی
اینجا راهنمایی های روزانه ای برای شماست تا بتوانید بهترین خواب عمرتان را تجربه کنید.

راهنمایی های روزانه برای خواب بهتر

وقتی مردم می گویند می خواهند سالم تر بشوند اغلب فقط روی دو چیز متمرکز میشوند : بهتر خوردن و بیشتر ورزش کردن . اما خوابیدن مناسب نیز بخش مهمی از هر برنامه ی روزمره ی سلامتی است.

15 بهمن 1395

معنی
ممکن است بعضی ها او را دیوانه بدانند، اما او نمی‌تواند جلوی خودش را بگیرد.

موج های تماشایی و هیجان انگیز دریاچه ی لیک اِری در طوفان های پاییزی منطقه ی گریت‌لیکز

باد های شدید پاییزی منطقه ی گریت لیکز، اصطلاحاً ساحره ی نوامبر، همانطور که از نامش پیداست، چیزی نیست که بتوان آن را دست کم گرفت.این اسم جالب، به باد های شدید خاصی اشاره دارد که در این موقع از سال به منطقه ی گریت لیکز می وزد.

12 بهمن 1395

معنی
به این کار فاکتورنویسی گفته میشد و ان تفریح و سرگرمی تحقیقی مورد علاقه ی من بود.

سلاحهای تخریب ریاضی

وقتی کوچک بودم ، از پنجره ی ماشین به ترافیک خیره میشدم و ارقام پلاکهای وسایل نقلیه را می خواندم. من هر کدام را به عناصر پایه ای ، یعنی اعداد اولیه ای که انها را می ساخت تقلیل میدادم.

11 بهمن 1395

معنی
رویای «مورچه مرد» برای کنترل سربازان شش پا

رویای مورچه مرد برای کنترل سربازان شش پا

به لحاظ تاریخی، حشرات برای این که در میدان ها ی نبرد کارآمد باشند، نیازی به نیروهای فوق العاده نداشته اند. انواع زنبورها و دیگر حشرات نیش زننده می توانند بدون نیاز به نیروهای خاصی، زیان و خسارت زیادی را وارد کنند.

9 بهمن 1395

8 بهمن 1395

معنی
دانشمندان دو سال گذشته را صرف معاینه بقایای این فرعون 19 ساله برای استخراج خون و دی ان اِی او کردند.

علت مرگ توت عنخ آمون شناسایی شد

کارشناسان حدس می زنند که توت عنخ آمون پادشاه جوان مصر درحالی که به علت یک بیماری نادر استخوان فلج و شدیدا ضعیف شده بود، نهایتا در اثر ابتلا به مالاریا از پا در آمده است .این یافته می تواند تئوری های توطئه دایر بر قتل او را برای همیشه باطل کند.

7 بهمن 1395

6 بهمن 1395

معنی
 رد پای یک و نیم میلیون ساله 'انسان'

رد پای یک و نیم میلیون ساله انسان

قدیمی ترین رد پایی که نشانه های آناتومی پای انسان مدرن در آن آشکار است در کنیا کشف شده است.این ردپای یک میلیون و 500 هزار ساله برخلاف ردپاهای قدیمی تر وجود قوسی برجسته و انگشتان کوتاه و هماهنگ را آشکار می کند.