دیجی کالا یا بامیلو

در

دیجی کالا و بامیلو دو فروشگاه بزرگ آنلاین ایران هستند که هرکدام مزایا و معایب خود را دارند. ما بررسی کوتاهی انجام داده ایم و نتیجه به این شکل است.

برای شروع سایت دیجی کالا را باز کردیم و اولین محصولی که با عنوان پیشنهاد لحظه ای نمایش داده شد را انتخاب کردیم، با فرض اینکه پیشنهاد باید قیمت مناسبی داشته باشد.

وارد صفحه "پک سری مسواک برقی 2 عددی مدل EB17s از شرکت Oral-B" شدیم.

 

قیمت بعد از تخفیف 47 هزار تومان بود. حالا همین محصول را در بامیلو جستجو کردیم و نتیجه جالب شد!

 

قیمت بامیلو 43 هزار تومان بود یعنی ارزان تر از پیشنهاد لحظه ای در دیجی کالا، دنبال محصول گرانتری گشتیم که در هر دو فروشگاه موجود باشد. 

یک مدل تلویزیون سامسونگ

 

قیمت در دیجی کالا 11 میلیون و 169 هزار تومان، حالا همان تلویزیون در بامیلو

 

 

12 میلیون و 900 هزار تومان، یعنی 1 میلیون 700 هزار تومان بیشتر!

تا اینجا چیزی مشخص نشد، بالاخره کدام ارزان تر است؟ چند مدل وسایل ورزشی را بررسی کردیم که متاسفانه در هر دو فروشگاه موجود نبود.

در زیر لیستی از محصولات با قیمت از هر دو سایت آورده شده است. (قیمت ها به تومان است)

محصول

دیجی کالا

بامیلو

Sony PlayStation 4 Slim Region 2 CUH-2116B 1TB 1,960,000 1,899,000
Braun ریش تراش مدل 9260s 1,200,000 1,399,000
Dior Dior J'adore 100ml EDP عطر زنانه 700,000 785,000
بهیاد مجموعه صوتی قصه ها و ترانه ها 10,000 120,000
Bosch خرد کن بوش مدل MMR 15A1  312,000  285,000
     

ما سعی کردیم محصولاتی انتخاب کنیم که متفاوت و عمومی باشند، تنوع محصولات در دیجی کالا به مراتب بیشتر است. برای مثال در دسته بندی دوربین عکاسی که تخصص دیجی کالاست، بامیلو هیچ حرفی برای گفتن ندارد. بخش جستجوی هر دو سایت ضعیف است و به سختی می توانستیم محصولات مشابه را پیدا کنیم.

سری هم به بخش پیشنهاد ویژه هر دو سایت دیجی کالا و بامیلو زدیم، این بخش هم چنگی به دل نمی زد. دیجی کالا برای من شامپو فرش و جارو برقی پیشنهاد داده بود و بامیلو غیر از سرویس قاشق و چنگال، کل سایت را در بخش پیشنهاد ویژه آورده بود!

از اینجا هم چیزی دستگیر ما نشد، نکته ای که جلب توجه می کرد بامیلو برای خرید های بالای 50 هزار تومان سرویس حمل و نقل رایگان داشت و دیجی کالا برای بالای 100 هزار تومان کالا را رایگان ارسال می کرد.

هر دو سایت اپلیکیشن موبایل ارائه می دهند و امکان پیگیری خرید نیز از طریق اپلیکیشن فراهم است.

یکی از موارد جالبی که در دیجی کالا دیدیم، امکان خرید خودرو بود و تنوع جالبی هم داشت، بامیلو هم بخشی به عنوان سوپرمارکت دارد از روغن سرخ کردنی تا محصولات ارگانیک را میفروشد. 

در نهایت تصمیم گرفتیم از هر دو فروشگاه خرید کنیم تا ببینیم وضعیت تحویل چگونه است.

ادامه مقاله به زودی نوشته خواهد شد...

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

شایعات تعطیلی بامیلو

در

از ظهر دیروز شایعات درباره تعطیلی فروشگاه اینترنتی بامیلو در فضای مجازی پخش شده است که امروز با پست های مکرر افراد مختلف از خداحافظی با بامیلو ادامه پیدا کرد.

وب سایت بامیلو، وبلاگ یا هیچ کدام از صفحات رسمی این شرکت تاکنون خبری مبنی بر تعطیلی این شرکت منتشر نکرده اند.

در ادامه شایعاتی درباره خرید بامیلو توسط هایپراستار مطرح شد. برخی افراد از اخراج و تعدیل نیرو در بامیلو خبر داده اند. هیچ کدام از این موارد تاکنون تایید نشده است.

بافرض واگذاری شرکت بامیلو به شرکت دیگری این اتفاق در دنیای تجارت امر عادی است و هر روز شرکت های زیادی به فروش می رسند. بامیلو نیز مستثنا نیست. سال گذشته شرکت پارس آنلاین غول اینترنت ایران با بیش از 18 سال سابقه توسط شرکت های وب خریداری شد. البته نتیجه این خرید دقیقا مشخص نشد و پارس آنلاین همچنان با همان برند مشغول به فعالیت است.

 

 

 

نظرات

در ادامه بخوانید...