رخداد

نمایشگاه ها، تاریخ انتشار فیلم ها و ...

17 اردیبهشت 1397

16 اردیبهشت 1397

1 اردیبهشت 1397

رخداد
امروز یکم اردیبهشت تولد شیخ اجل سعدی شیرازی است. امروز در تقویم به یاد این شاعر بزرگ روز بزرگداشت سعدی است.

بزرگداشت سعدی

امروز یکم اردیبهشت تولد شیخ اجل سعدی شیرازی است. امروز در تقویم به یاد این شاعر بزرگ روز بزرگداشت سعدی است.

31 فروردین 1397

رخداد
سومین نمایشگاه ایران سبز از 30 فروردین با همکاری 143 شرکت داخلی و خارجی در محل نمایشگاه بین المللی تهران آغاز به کار کرده است و تا شنبه 1 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

نمایشگاه ایران سبز

سومین نمایشگاه ایران سبز از 30 فروردین با همکاری 143 شرکت داخلی و خارجی در محل نمایشگاه بین المللی تهران آغاز به کار کرده است و تا شنبه 1 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

24 فروردین 1397

رخداد
موضوع جدی تر از چیزی است که فکر می کنند.

زمین تخت گرایان چه می گویند؟ چرا جاذبه دشمن درجه یک فرضیه تخت بودن زمین است

چند قرن پیش تقریبا تمام جمعیت دنیا اعتقاد داشتند که زمین مسطح است و در این مورد هم شک و شبهه‌ای وجود نداشت، در میان تئوریهای بسیاری که اقوام مختلف داشتند بعضی از آنها چنان عجیب و غریب بودند که باورشان جز برای مردمان همان قبایل سخت بود

14 بهمن 1396

رخداد
پاسخ این سؤال ساده و وحشتناک است: ما نمی دانیم!

سیستم های زیر زمینی شهر فیلادلفیا

با قدم زدن بر روی پیاده روهای شهر فیلادلفیا ما با خود فکر می کنیم که بر روی یک زمین بسیار مستحکم در حال پیاده روی هستیم اما در واقع در زیر پاهای ما فقط محیط پیچیده و تاریک لوله های انتقال آب، خطوط پیچیده فاضلاب بدبو، سیم های برق و کابل های تلویزیون قرار دارد.

13 بهمن 1396

رخداد
در طول ۲۰ میلیون سال گذشته قطب‌های مغناطیسی زمین در هر ۳۰۰ هزار تا ۴۰۰ هزار سال یک بار جابه‌جا شده‌اند.

قطب‌های مغناطیسی زمین در آستانه جابه‌جایی

در طول ۲۰ میلیون سال گذشته قطب‌های مغناطیسی زمین در هر ۳۰۰ هزار تا ۴۰۰ هزار سال یک بار جابه‌جا شده‌اند. گاهی نیز به محض جابه‌جایی قطب‌ها، دوباره قطب‌های مغناطیسی به وضعیت سابق باز می‌گردند.

11 بهمن 1396

رخداد
اوپال یک نوع الماس سفید شیری رنگ است که دارای رگه ها و نقطه های رنگی است.

زندگی در زیر زمین!

بسیاری از سرباز هایی که از جنگ جهانی اول بازگشته بودند به سرعت به این منطقه آمده و در زیر زمین برای خود سکنی گزیدند. مردم بومی این منطقه تازه به صورت قراردادی ، بین خود ، مردم تازه وارد را به زبان محلی "کوپا پیتی" یعنی مردان پناهنده ی سفید صدا می کردند.

8 بهمن 1396

رخداد
 زیر دریایی  یکی از جالب ترین و کاربردی ترین اختراعات بشر

جست و جو در عمق اقیانوس

تمام افرادی که ژول ورن را می شناسند و داستان های او را مطالعه کرده اند کاپیتان نمو و زیر دریایی جالبش یعنی ناتیلوس را می شناسند. دنیای علمی تخیلی ژول ورن سال ها از زمان خود جلو تر بود و خبر از آینده ای داد که در آن انسان به درون دریا و درون زمین سفر می کند.

20 دی 1396

رخداد
تنها همبرگر، چیز برگر، گوشت سرخ شده ی فرانسوی و نوشیدنی عرضه می شد.

انقلاب غذا های آماده / تاریخچه مک دونالد

آن ها از جایگرین کردن بشقاب ها و لیوان ها و ظروف نقره گمشده خسته شده بودند. آن ها قبل از این که کسب و کار و موفق خود را از دست بدهند، تصمیم گرفتند که یک روش جدید برای آماده کردن غذا و سرویس دهی به مشتری ها را امتحان کنند.

8 دی 1396

رخداد
این باور در بسیاری از مردم دنیا یا مردم ایران شکل گرفته است

آیا زلزله ها در شب اتفاق می افتند؟

از آنجاییکه بعضاً تعداد زیادی از زلزله ها بویژه زلزله های شدید در شب رخ می دهند، این باور در بسیاری از مردم دنیا یا مردم ایران شکل گرفته است که زلزله ها و بطور خاص زلزله های شدید در شب رخ می دهند.

23 آذر 1396

رخداد
نودمین مراسم جوایز اسکار، توسط آکادمی علوم و هنرهای سینما (اَمپاس) و به افتخار بهترین فیلم‌های سال ۲۰۱۷، در روز یکشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ در تئاتر دالبی، هالیوود، لس آنجلس برگزار می‌شود.

جوایز اسکار 2018

نودمین مراسم جوایز اسکار، توسط آکادمی علوم و هنرهای سینما (اَمپاس) و به افتخار بهترین فیلم‌های سال ۲۰۱۷، در روز یکشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ در تئاتر دالبی، هالیوود، لس آنجلس برگزار می‌شود.

14 آذر 1396

رخداد
توضیح روابط میان علم و جنایت

نقش علم در کشف جنایت

این مقاله به نقش تجزیه و تحلیل های علمی در مراکز تحقیقاتی می پردازد و نشان می دهد که این کار تا چه حد می تواند در حل مسایل جنایی به پلیس کمک کند.

13 آذر 1396

7 آذر 1396

رخداد
ادامه و بخش دوم مقاله راز و رمز کره زمین

راز و رمز کره زمین بخش دوم

زمین سومین سیاره منظومه شمسی نزدیک به خورشید و بزرگترین سیاره در میان سیارات داخلی است. ساختار داخلی زمین مثل سایر سیارات داخلی از یک هسته داخلی جامد به همراه هسته خارجی مذاب و لایه های مذاب و خمیری و سنگی و جامد تشکیل شده است.

22 آبان 1396

رخداد
راز و رمز کره زمین در این مقاله توضیح داده می شود

راز و رمز کره زمین بخش اول

زمین یکی از چندین سیاره منظومه شمسی است که در کهکشان راه شیری قرار دارد. در این منظومه زمین بعد از عطارد و زهره سومین سیاره و از نظر بزرگی در رده ی پنجم است که به دلیل فاصله ی مناسب از خورشید( 150 کیلومتر ) قابلیت حیات را دارا می باشد.

19 آبان 1396

2 آبان 1396

رخداد
دادگاه تشکیل شد؛ دادگاهی که کاملا تحت نفوذ و سیطره کارگزاران، گماشته‌ها و عوامل سیاسی بود.

محاکمه یک جسد

مجازات او این بود که باید سه انگشت جسد را از بدنش جدا کنند و جسد را قبل از این‌که به رودخانه تایبر بیاندازند، در خیابان‌های شهر رم بر روی زمین بکشانند.

1 آبان 1396

رخداد
این نامه را اسکار هالورسون، تاجر آمریکایی که از مسافران کشتی معروف تایتانیک بود، برای مادرش نوشته بود.

نامه بازمانده از تایتانیک

رکورد قبلی دیگر درمورد حراج نامه به جا مانده از کشتی تایتانیک به آوریل سال ۲۰۱۴ بر می‌گردد. آن نامه که ساعاتی قبل از برخورد تایتانیک با کوه یخ نوشته شده بود، ۱۱۹ هزار پوند فروخته شد.

23 مهر 1396

رخداد
نصف انسان نصف ربات

انسان های بیونیک

امروزه دانشمندان بر روی کاشت سنسور هایی در مغز برای مرتبط کردن دست به مغز تحقیق می کنند. دکتر تاد کیوکین ( دکتر معالج جس و کلودیا) در شیکاگو می گوید موضوع خوشحال کننده این است که ما در بدن جس و کلودیا هیچ سنسوری کار نگذاشتیم!

رخداد
اولین دوچرخه ها در اسکاتلند ساخته شدند و مردم به آن ها دوچرخه های پایی می گفتند.

تاریخچه دوچرخه

دوچرخه ی اولیه بسیار سنگین بود. چهار چوب اصلی آن از استیل جامد و چرخ های آن از چوبی ساخته شده بودند که با استیل پوشانده شده بود. با این وجود این وسیله بین مردان جوان و ثروتمند فرانسوی محبوبیت فراوانی داشت. آن ها دوچرخه های پایی خود را در پارک های پاریس به نمایش می گذاشتند.

11 شهریور 1396

6 شهریور 1396

رخداد
امروز تولد کارگردان و مدیرفیلم برداری است. جیمز وانگ هو در سال های ۱۹۱۷ تا ۱۹۷۵  فعالیت میکرد و برنده اسکار شد.

جیمز وانگ هو

امروز تولد کارگردان و مدیرفیلم برداری است. جیمز وانگ هو در سال های ۱۹۱۷ تا ۱۹۷۵ فعالیت میکرد و برنده اسکار شد.

4 شهریور 1396

31 مرداد 1396