26 اسفند 1397

این مدل ها یرای نشان دادن رابطه بین میزان بهره و تقاضای پول واقعی توسعه یافته
سیارک

چهار وظیفه اصلی پول بخش دوم

اهمیت تقاضای پول در تعیین اثر عرضه پول بر سطح قیمت تاکید دارد. این رویکرد به اصطلاح کمبریج یا نگرش مانده نقدی، در درجه اول مربوط به اقتصاددانان نئوکلاسیک و به طور خاص پیگو (1917) و مارشال (۱۹۲۳) در میان دیگر اقتصاددانان دانشگاه کمبریج می باشد.

18 اسفند 1397

مخمر یک موجود زنده و تک سلولی است که در گیاهان و حیوانات یافت می شود.
سیارک

مخمر چیست؟

در مقادیر کم، مخمر می تواند، با تجدید ذخایر گروه ویتامین B، سلامت را بهبود بخشد،  اما مقدار بیش از حد مخمر در تغذیه می تواند به فرد آسیب وارد کند.

15 اسفند 1397

11 اسفند 1397

چپ دستان با تحصیلات عالی، 10-15 درصد بیشتر از همکاران راست دست خود هستند.
سیارک

چرا دانشمندان چپ دست ها را استثنایی می دانند

چپ دست ها تنها 10 درصد کل جمعيت را تشکيل ميدهد،  چپ دست ها قطعا منحصربه فرد هستند. بسیاری از افراد معروف مانند لئوناردو داوینچی، بیل گیتس، ارسطو و ماریا اسکودوویسای کوری ( ماری کوری) چپ دست بوده و هستند.

9 اسفند 1397

با مشارکت در آموزش ورزش دانش اموزان می توانند به مقاصد زیر دست پیدا کنند
سیارک

آموزش ورزش چیست و چگونه عمل میکند؟

فرد ورزشکار مشتاق در ورزش به عنوان سبک زندگی فعال شرکت میکند و به صورتی عمل میکند که در جهت حفظ، حفاظت و ارتقا فرهنگ ورزش شرکت میکند تا ورزش را در دسترس بیشتر افراد قرار دهد. 

21 بهمن 1397

زمانی قدرت در تسلیحات نظامی بود، زمانی سرمایه داران حرف اول را می زدند
سیارک

خطر گوگل

زمانی قدرت در تسلیحات نظامی بود، زمانی سرمایه داران حرف اول را می زدند ولی امروز قدرت در تکنولوژی است، برای چندین سال اپل در سخت افزار و مایکروسافت در نرم افزار رقیبی نداشتند و به آهستگی دنیای مجازی را در کنار واقعیت پیش می بردند.

16 بهمن 1397

همیشه قبض جریمه را تا حداقل یک سال نگه دارید، ممکن است بعدا لازم شود.
سیارک

اعتراض به جریمه رانندگی

همیشه قبض جریمه را تا حداقل یک سال نگه دارید، ممکن است بعدا لازم شود. برای اعتراض به جریمه رانندگی باید شرایط زیر را داشته باشید.

15 بهمن 1397

تبدیل سریع تاریخ شمسی و میلادی به یکدیگر
سیارک

تبدیل تاریخ شمسی به میلادی و بلعکس

با استفاده از ابزار های زیر به آسانی تاریخ های شمسی و میلادی را به یکدیگر تبدیل کنید، فقط کافی است تاریخ مورد نظر خود را انتخاب کنید تا معادل شمسی یا میلادی آن را مشاهده کنید.

14 بهمن 1397

نصرت گوکچه قصاب و سرآشپز ترک است که بدلیل سبک خاص پختن استیک معروف است.
سیارک

نصرت گوکچه کیست؟

نصرت گوکچه قصاب و سرآشپز ترک است که بدلیل سبک خاص پختن استیک معروف است. او صاحب برند Nusr-Et و رستوران های زنجیره ای به همین نام در سراسر دنیا است.

13 بهمن 1397

تاکسی علاوه بر خدمات شهری در برخی موارد نیز مشکلاتی برای شهروندان ایجاد می کنند.
سیارک

شکایت از تاکسی

تاکسی ها علاوه بر خدمات شهری در برخی موارد نیز مشکلاتی برای شهروندان ایجاد می کنند. سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران مسولیت رسیدگی به مشکلات تاکسی ها در شهر تهران است.

8 بهمن 1397

مرگ موش یا اکسید آرسنیک که در قدیم و بین مردم به نام سمّ الفار شناخته می شود
سیارک

مرگ موش چیست

اکسید آرسنیک یا مرگ موش حتی به کسانی که شیمی را مطالعه نکرده اند، به عنوان مترادف برای سمی قوی شناخته شده است. کسانی که شیمی را مطالعه کرده و با جدول تناوبی آشنا هستند، می دانندکه "آرسنیک" نام عنصر شیمیایی است.

4 بهمن 1397

28 دی 1397

این ایده که تئوری ها باید قابل تعمیم باشند به نظر استوار می آید.
سیارک

انواع تئوری بخش دوم

این مقاله بخش دوم ادامه آموزش انواع تئوری می باشد : با این وجود، درک آکادمیک از تئوری باید فراتر از این دیدگاه همگانی برود تا بتواند توصیف سیتماتیک تری از آن چه را که تئوری پردازی در بر می گیرد، به دست دهد.

20 دی 1397

اگر تیغ ماهی در گلو گیر کرد چکار انجام ندهیم؟
سیارک

چگونه تیغ ماهی را از گلو خارج کنیم؟

ماهی غذای خوشمزه و سالمی است، اما تیغ های کوچک آن ممکن است باعث مشکلات فراوانی شود. بسیاری از مردم این احساس ناخوشایند را هنگامی که تیغ ماهی در گلو گیر کرده می دانند.  ما به شما می گویم که چگونه آن را بیرون بکشید.

در مورد منشاء این مجسمه های مگالیتی عجیب بحث های جدی زیادی می شود.
سیارک

مگالیت های اسرار آمیز: خرابه های باقی مانده از تمدن های ماقبل تاریخ یا تمسخر طبیعت؟

آیا می دانید در مکان های مختلف سیبری، این مجسمه های سنگی غول پیکر و عجیب و غریب را می توانید مشاهده کنید که معمولا مگالیت نامیده می شوند. مگالیت ها شبیه خرابه های برخی از ساختمان های باستانی هستند

16 دی 1397

تصمیم به مهاجرت دارید، میخواهید شانس دوباره ای را امتحان کنید.
سیارک

بهترین کشور برای مهاجرت - 7 کشور

تصمیم به مهاجرت دارید، میخواهید شانس دوباره ای را امتحان کنید، با انتخاب درست شانس موفقیت خود را بیشتر کنید، امنیت، رفاه و کیفیت زندگی ملاک انتخاب این کشور ها بوده است.

15 دی 1397

زیباترین زنان دنیا در کدام کشور ها هستند، زیبایی واقعی در سیرت انسان قرار دارد.
سیارک

10 کشور با زیباترین زنان

زیبایی واقعی در سیرت انسان هاست نه صورت آن ها، زیبایی ظاهری دائمی نیست و نباید ملاک انتخاب برای یک زندگی قرار بگیرد. ما در زیر کشورهایی با زیباترین زنان را انتخاب کردیم. البته زیبایی ظاهری

14 دی 1397

یکی از مهمترین آثار معماری قرن بیستم و از عجایب معماری محسوب می شود.
سیارک

عجایب معماری مدرن 5 مورد

همه ما در مورد عجایب معماری دنیای باستان از قبیل اهرام ثلاثه مصر، تاج محل یا برج پیزا شنیده ایم. با این حال، تعداد کمی از ما با ساختمان هایی که در طول صد سال گذشته طراحی شده اند، آشنا هستیم. در زیر لیستی از 5 عجایب برجسته معماری مدرن جهان آورده شده است.