3 مهر 1396

2 مهر 1396

اقیانوس‌ ها قرن‌ ها است که مورد تحقیق و مطالعه قرار می‌گیرند.
سیارک

اقیانوس‌ شناسی

اقیانوس‌ شناسی مطالعه اقیانوس‌ها است، اقیانوس‌ ها قرن‌ها است که مورد تحقیق و مطالعه قرار می‌گیرند. کنت ال.اف مارسیگلی یکی از اولین کتاب‌های خود را در همین موضوع نوشته است که در سال 1725 چاپ شده است.

 شبکه های بی سیم توری مزایایی بیش از دیگر شبکه های بی سیم ارائه می کنند
سیارک

مسیر یابی در شبکه های توری بی سیم

شبکه های توری بی سیم (WMNS) به عنوان یک تکنولوژی کلیدی برای شبکه های بی سیم نسل بعدی پدید آمده است. این مقاله بر روی انواع پروتکل های مسیریابی که در شبکه های توری بی سیم استفاده می شود و شناسایی عملکرد این پروتکل های مسیریابی، تمرکز دارد.

مطالعه بر زبان های کره ای و چینی نشان میدهد که در این زبان های آسیایی، افعال بعد از اسم ها پدیدار نمیشوند.
سیارک

مراحل فراگیری زبان در کودکان

مطالعات بر روی کودکان سراسر جهان در مرحله ی 1 ، که از جملات دوکلمه ای استفاده میکنند، نشان داده است که یک ویژگی جهانی این مرحله این است که فقط یک گروه کوچک از معانی و یا روابط ، در زبان کودکان استفاده میشود.

30 شهریور 1396

ماساژ درمانی یکی از گسترده ترین و موثرترین درمانهای جایگزین مورد استفاده می باشد.
سیارک

ماساژ درمانی

اگرچه بیشتر دوره های ماساژ درمانی به جهت درمان درد می باشد اما مطالعات اخیر نشان می دهد که این درمان برای موقعیت های دیگری همانند رشد نوزادان زودرس، ADHD، افسردگی و شرایط بهبود شرایط ایمنی بدن مخصوصاً جهت سرطان موثر می باشد

29 شهریور 1396

SEAS مخفف کلمات "روش تمرین علمی برای اسکولیوز"
سیارک

رویکرد علمی ورزش به اسکولیوز SEAS

SEAS روشی برای درمان اسکولیوز از طریق ورزش با اساس فیزیولوژی عصبی مدرن قوی است، که به منظور کاهش الزامات مورد نیاز برای بیماران و احتمالا هزینه های مرتبط با تعداد و شدت درمان و ارزیابی ها برای خانواده ها پیشنهاد می شود.

28 شهریور 1396

برخی دولت ها در سال های اخیر برنامه های نوآورانه حمایت اجتماعی را به منظور افزایش درآمد خانوارهای تهیدست معرفی کرده اند.
سیارک

حمایت اجتماعی و تاریخچه آن

حمایت اجتماعی علاوه بر ایفای یک نقش مهم در کاهش فقر همچنین به عنوان یک استراتژی توسعه اجتماعی در نظر گرفته می شود زیرا سیاست های اقتصادی و اجتماعی را به یکدیگر مرتبط می سازد و مشارکت و کارکردها را به عنوان یک سرمایه گذاری اجتماعی افزایش می دهد.

27 شهریور 1396

مملو از مواد معدنی مانند روی، ید و اسیدهای چرب ضروری
سیارک

خواص ریشه ماکا یا جینسینگ پرو

محققان غربی به تازگی این گیاه باستانی و بسیاری از فوایدی که ممکن است برای زنان داشته باشد، را کشف کرده اند. سلامت جنسی، بهبود باروری و مبارزه با اثرات یائسگی تنها چند فایده این گیاه شفادهنده هستند.

درست کردن لاک جدید
سیارک

درست کردن لاک جدید

شیشه های خالی شده ی لاک را دور نیندازید، بلکه پس از مدتی که چند شیشه جمع آوری شد ، چند قطره استون در هر یک بریزید

25 شهریور 1396

افغانستان سرزمینی پر از تنوع زیستی می باشد.
سیارک

پرتره‌هایی از زنان افغانستان

اقوام مختلف به طور مثال از لنگوته/عمامه، کلاه عرقچین، کلاه‌های مخروطی، پکول، یخک‌دوزی، خامک دوزی، گیراف و واسکت‌ها و آستین‌هایی آیینه‌دوزی شده استفاده می‌نمایند .

هکده تفریحی زراس، می تواند نمادی برای توسعه توریسم خوزستان باشد
سیارک

اینجا واقعا ایران است

شاید بسیاری از ما اطلاعات درستی از جاذبه های گردشگری خوزستان نداشته باشیم، اما گاهی با کمی جست و جو، هنوز هم می توان در این استان گرمسیر، تصویری از زیبایی و لطافت را پیدا نمود

24 شهریور 1396

این اولین باری نیست که خود ورزشگاه از مسابقه‌ای که در آن برگزار می‌شود، جذاب‌تر است.
سیارک

زیباترین مکان‌های ورزشی دنیا

مسابقات ورزشی در بعضی لحظات بسیار زیبا می‌شوند و گل جانی ایوانز در دقیقه ۲۸ بازی جلوی چشم صدها هوادار حاضر در ورزشگاه خانگی احتمالا یکی از همین لحظات است.

22 شهریور 1396

21 شهریور 1396

19 شهریور 1396

پسته آبی یا پسته مردابی در واقع بذر گل نیلوفر آبی است.
سیارک

پسته دریایی چیست

در کنار پسته آبی خوش‌طعم ریشه‌های این گیاه هم خواص زیادی دارد و سرشار از ویتامین‌های مختلف مثل ویتامین C، ویتامین B6 و مملو از فیبر غذایی، پتاسیم، تیامین، فسفر، مس و منگز با اسیدهای چرب اشباع بسیار کم است

18 شهریور 1396

برای گنجاندن زردچوبه در غذاها، راههای متنوع و جذاب زیادی وجود دارد
سیارک

تسکین التهاب با اسپرسوی زردچوبه

می توان زردچوبه را بعنوان یک دمنوش صبحگاهیِ بدون کافئین،بصورت اسپرسوی زردچوبه تهیه کرد .یکی از دستورهای دکتر سانجی گوپتا برای تهیه اسپرسوی زردچوبه که تسکین دهنده و دارای خواص ضد التهابی است به صورت زیر می باشد.

با وجود خواص قاصدک برای سلامتی، در بین عموم مردم قاصدک بیشتر یک گیاه تزئینی است
سیارک

خواص قاصدک برای بیماران دیابتی

خاصیت ضدعفونی کنندگی قاصدک مانع از رشد میکروبی در دستگاه ادراری می‌شود. در واقع، خاصیت ادرارآوری داروی گیاهی قاصدک به اندازه‌ای قوی است که در فرانسه این گیاه به “pissenlit” (ادرار کردن روی تخت) معروف است.

17 شهریور 1396

 به کدام پهلو باید خوابید؟
سیارک

چرا روی پهلوی راست نخوابیم

این که انسان به خواب کافی نیاز دارد تا سالم بماند بر کسی پوشیده نیست. آن چه که تا کنون کم‌تر از آن سخن رفته وضعیت بدن به هنگام خواب است. به کدام پهلو باید خوابید؟ آیا وضعیت بدن بر آرامش‌بخشی خواب تأثیر خواهد گذاشت؟

16 شهریور 1396

13 شهریور 1396

چرا خمیازه می‌کشیم
سیارک

علت مسری بودن خمیازه

پدیده "تقلید غیرارادی"- پدیده‌ای که باعث می‌شود بدون اراده رفتار یا کلام فردی دیگر تقلید شود- در برخی بیماری‌ها مثل سندرم تورت و صرع و اوتیسم دیده می‌شود.

12 شهریور 1396

11 شهریور 1396

9 شهریور 1396

باداب سورت چشمه پلکانی تراورتنی بی‌نظیر در ایران و کم‌نظیر در جهان است.
سیارک

باداب سورت

باداب سورت چشمه پلکانی تراورتنی بی‌نظیر در ایران و کم‌نظیر در جهان است.

21 تیر 1396

14 اردیبهشت 1395

1 فروردین 1394