5 تیر 1397

کشورهایی که از لحاظ اقتصادی در شرایط خوبی نیستند و بیشتر فقیر نشین هستند
سیارک

فقیرترین کشورهای دنیا بخش اول

اقتصاد جهانی در حال حاضر بدل به مسئله بسیار پیچیده ای شده است و کشور های مختلف جهان برای داشتن شرایط اقتصادی بهتر به شدت در حال رقابت با یکدیگر هستند. این کشور ها خواه نا خواه مجبور می شوند از هر وسیله ای که در اختیار دارند کمال استفاده را ببرند

3 تیر 1397

خواص خار شیر ، خار مریم یا سیلیمارین خوراکی برای سیروز کبدی
سیارک

خار مریم یا سیلیمارین چیست؟ بخش دوم

مطالعات متعدد در اروپاخواص داروی گیاهی تهیه شده از خار شیر ، خار مریم یا سیلیمارین خوراکی برای سیروز را نشان می دهد. در مطالعات انجام شده ظرف پنج سال، خار شیر عملکرد کبد را کمی بهبود بخشید

2 تیر 1397

طراحی ظاهری این مدل جدید خودرو جیپ کمی متفاوت تر از مدل های پیشین بود
سیارک

تاریخچه خودرو جیپ بخش سوم

پلتفورم اصلی مورد استفاده برای این مدل جدید خودرو جیپ همانی بود که در گرند چروکی 2005 نیز استفاده شده بود و سازندگان خودرو از کارکرد خوب آن اطمینان حاصل کرده بودند.

1 تیر 1397

به زودی تبدیل به یک خودرو کلاسیک با ظاهری زیبا شد.
سیارک

تاریخچه خودرو جیپ بخش دوم

ازلحاظ فنی این مدل خودرو جیپ بسیار شبیه به مدل سی جی-6 بود و از بسیاری از امکانات آن خودرو در این مدل بهره گرفته شد، با این تفاوت که مدل جدید خودرو اسپورت بود که بیشتر برای این منظور طراحی و ساخته شده بود که افراد علاقه مند به گردش و تفریح از آن لذت ببرند.

خارمریم یا سیلیمارین به عنوان یک درمان طبیعی برای مشکلات کبدی استفاده می شود.
سیارک

خار شیر یا سیلیمارین چیست؟

گیاه دارویی خار شیر،  خارمریم یا سیلیمارین یک گیاه گلدار مربوط به گل آفتابگردان و از خانواده ابروسیا است. بومی کشورهای مدیترانه است. برخی از افراد نیز آن را خار مریم و خار مقدس می نامند.

31 خرداد 1397

در این مقاله قصد داریم شما را با چند حقیقت عجیب و جالب توجه در خصوص فضا آشنا کنیم
سیارک

حقایقی باور نکردنی در رابطه با فضا

هنوز بخش بسیار زیادی از هستی، از دسترس انسان خارج بوده است، اما نکته ای که در این خصوص وجود دارد این است که هر روز نسبت به روز قبل، به یافتن تمامی سیاره ها و کهکشان ها و پی بردن به چند و چون آن ها نزدیک تر می شویم

30 خرداد 1397

در این مقاله قصد داریم شما را با مدل های قدیمی تری از خودرو جیپ آشنا کنیم
سیارک

تاریخچه خودرو جیپ بخش اول

مدل Wrangler خودرو جیپ که امروزه از شهرت بیشتری نسبت به سایر مدل ها برخوردار است و به گونه ای نشان و سمبل این برند محبوب شده است، در حقیقت طراحی دوباره ای از نخستین خودرو است که توسط این برند برای ارتش آمریکا طراحی و ساخته شد و در کوران جنگ جهانی دوم در اختیار آن ها قرار گرفت.

29 خرداد 1397

برای مدت زمانی بسیار طولانی در تاریخ فرهنگ غرب، گربه های سیاه به عنوان یک نشانه نحس و شوم شناخته می شده اند.
سیارک

برخی از باورهای خرافی رایج در میان انسان ها

نکته عجیب و جالب توجه این است که در برخی فرهنگ ها و کشورها، نه تنها گربه سیاه را به عنوان یک نشانه نحس و شوم نمی دانند، بلکه بر این باوراند که برایشان خوش شانسی و اتفاق خوبی به ارمغان خواهد آورد.

28 خرداد 1397

این منطقه به عنوان یکی از دور افتاده ترین نقاط بر روی کره زمین نیز شناخته می شود.
سیارک

خطرناک ترین نقاط کره زمین بخش چهارم

طوفان های شن در فصل تابستان در زابل به اوج خود می رسند و این زمانی است که خاک و دیگر ریزگردهای موجود در هوا، شهر را بمباران می کند. علت اصلی این ماجرا خشکی بی اندازه ای است که در اطراف این شهر به وجود آمده است

27 خرداد 1397

پیپرین می‌تواندبرای اهداف دیگری مانند پشتیبانی از مدیریت وزن و استرس نیز کمک کند.
سیارک

پیپرین ترکیب آلی منحصر به فرد

پیپرین یک ماده شبه قلیا است که طعم و بوی فلفل سیاه (Piper nigrum) ناشی از آن است. اندکی در آب محلول بوده و شدیداً در الکل، کلروفورم و غیره محلول است. استفاده از پیپرین در برخی از انواع طب سنتی، تاریخچه‌ای طولانی دارد.

خطرناک ترین نقاط کره زمین بخش سوم

در قرن نوزدهم میلادی، این مکان به عنوان یک مستعمره شناخته می شد که از منابع موجود در آن بهره گرفته می شد، پس از آن بدل به یکی از نقاطی شد که توسط ارتش آمریکا برای آزمایش های موشکی خود مورد استفاده قرار گرفت

25 خرداد 1397

در این مقاله قصد داریم اطلاعات دقیق تری در خصوص خطرناک ترین نقاط روی کره زمین در اختیار شما بگذاریم
سیارک

خطرناک ترین نقاط کره زمین بخش اول

سالیان بسیاری از زندگی انسان بر روی کره زمین می گذرد، با این وجود، پس از گذر صده ها و هزاره ها، هنوز هم نقاطی بر روی کره زمین وجود دارند که زندگی در آن ها ممکن نیست و به گونه ای ممکن است به بهای جان افرادی تمام شود

جزیره ای در باهاما وجود دارد که هیچ انسانی در آن زندگی نمی کند و به خاطر خوک های وحشی ای که برای نخستین بار در سال 2001 در این جزیره نمایان شدند، به آن لقب ساحل خوک ها نیز داده شده است(2600 کلمه)
سیارک

خطرناک ترین نقاط کره زمین بخش دوم

هیچ انسانی تا کنون پا به این جزیره که در کرانه جنوبی اقیانوس آرام قرار گرفته است، نگذاشته است، به این خاطر که طبیعت جزیره به گونه ای است که برای سکونت انسان به هیچ وجه مناسب نیست و در کنار این مسئله، رفتن به این جزیره بسیار دشوار است

22 خرداد 1397

یک قاضی باید خنثی باشد زیرا او در خصوص زندگی مردم تصمیم میگیرد
سیارک

تاثیر جنسیت قضات فرانسه در تصمیمات آنها

در فرانسه که کشوری مبتنی بر قوانین مدنی می باشد، فرآیند زنانه شدن فضای دستگاه قضایی سریع و بسیار گسترده بوده است: از اوایل دهه اول قرن بیست و یکم میلادی، زنان بیش از نیمی از جمعیت قضات (58% در سال 2011) را تشکیل داده اند

استفاده از اصطلاح " پیشخور" در کار دکتر دی ام مککی و در سال 1956 برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفت.
سیارک

سیستم کنترل پیشخور

پیشخور اصطلاحی است که به توصیف عنصر یا مسیر موجود در سیستم کنترل میپردازد که از یک سیگنال کنترل ناشی از منبعی در محیط خارجی اش عبور می‌کند تا به باری در محیط خارجی (کنترل ) برسد؛ این سیگنال اغلب سیگنال فرمانی است که از یک اپراتور خارجی ناشی می شود.

21 خرداد 1397

انواع قواعد و تنظیمات رفتاری می توانند تاثیرات کاملا متفاوتی بر روی پیامدها داشته باشند
سیارک

مفهوم انگیزه

انگیزه، به بهترین نحو ممکن، توسط انواع قواعد و تنظیمات رفتاری که (از لحاظ مفهومی با یکدیگر متفاوت بوده و در عین حال مکمل یکدیگر هستند) به درجات مختلف در افراد وجود دارند، نمایان می شود.

20 خرداد 1397

این نظریه که ساختار فضا زمان نسبیتی را با نقض نابرابری بل آشتی می دهد توسط رودریش توموکا منتشر شد.
سیارک

نظریه GRW

این نظریه نوع دیگری از نظریه فروپاشی خودبخودی می باشد. نظریه فروپاشی خودبخودی توسط گیان کارلو گیراردی، آلبرتو رمینی و تولیو وبر ارائه شده است که به نظریه GRW معروف می باشد

19 خرداد 1397

معرفی انواع باتری به زبان ساده
سیارک

معرفی انواع باتری به زبان ساده

توسعه دهندگان به دنبال کاهش هزینه های تعمیر، نگهداری و بهره برداری، ارائه راندمان بالا، و حصول اطمینان از امکان کنترل بانک های بزرگی باتری هستند .

چرا من تصمیم گرفته ام که این پروژه تحقیقاتی را انجام دهم؟
سیارک

پنج سوال اساسی برای شروع پروژه تحقیقاتی

شما باید به این فکر کنید که چگونه انگیزه خود را در طول تحقیق حفظ کنید. پژوهش می تواند یک فرایند طولانی باشد و وقت زیادی از شما بگیرد. اگر شما می خواهید که پروژه تحقیقاتی تان را با موفقیت به انجام برسانید باید یاد بگیرید که چگونه علاقه خودتان به کار را حفظ کنید.

18 خرداد 1397

در سال 1993 که خودروی اسپورتیج شرکت خودرو سازی کیا معرفی شد، کسی انتظار نداشت باز خورد خوبی از سمت خریداران خودرو دریافت شود.
سیارک

پرفروش‌ترین خودروهای عرصه خودروسازی بخش چهارم

پس از مدتی اما، هیوندای محصول جدید خود کیا را معرفی کرد و در سال 2004 بود که آن را با طراحی جدیدش وارد بازار کرد. با وجود اینکه از لحاظ ساخت و طراحی، خودروهای دیگری نیز نظیر آن وجود داشتند، توانست به رقیبی مهم برای سایر خودرو های خوب SUV آن زمان بدل شود.

 پرفروش ترین خودرو هایی که در این صنعت تا کنون تولید و روانه بازار شده اند، کدام اند
سیارک

پرفروش‌ترین خودروهای عرصه خودروسازی بخش پنجم

بخش اعظم موفقیت این خودرو را باید مدیون قیمت مناسب آن بدانیم. البته این قیمت به نسبت پایین، سبب نشده تا از لحاظ فنی و یا حتی ظاهری ایرادی متوجه این خودرو باشد. در حقیقت نظر به امکانات بسیار خوبی که در اختیار خریدار قرار می گیرد، قیمت خودرو بسیار به صرفه است.

16 خرداد 1397

پنجاه سال گذشته را می توان با افزایش جهانی شدن در سطح جهان و پیامدهای مثبت و منفی آن توصیف کرد.
سیارک

جهانی شدن و ارزش جهانی

تاثیر جهانی شدن را به می توان به طور محسوس در زمینه اقتصاد احساس کرد که به طور فزاینده ای به قدرت های مافوق ملیت و گرایش ها وابسته است. در عمل، می توانیم دو نوع جهانی شدن را، یکی از بالا و دیگری از پایین مشخص کنیم.

15 خرداد 1397

 عضلات ورزشکاری گرما تولید می کنند
سیارک

چرا عرق می کنیم؟

عضلات ورزشکاری گرما تولید می کنند، اما درجه حرارت بدن را باید در محدوده ایمن حدود 37تا 38درجه نگه داشته شود. بدین منظور ما در روشی مشابه به موتور خودرو عمل می کنیم، ما از رادیاتور برای خنک کردن آب استفاده می کنیم.

14 خرداد 1397

ضرب المثل های انگلیسی و ترجمه ی فارسی آن
سیارک

ضرب المثل های انگلیسی بخش سوم

در این مقاله سعی می کنیم شما را با برخی از ضرب المثل های انگلیسی آشنا کنیم و در کنار آن برخی از آن ها که دارای معادل ضرب المثل فارسی نیز هستند را برای شما توضیح می دهیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.قسمت سوم ضرب المثل در زبان انگلیسی را در این پست مطالعه بفرمایید.

11 خرداد 1397

اصطلاح مرحله خانوادگی در بسیاری از جوامع به کار گرفته شده است
سیارک

نظریه توسعه خانواده

رانتری نسبت حقوق بگیران به وابستگان بر روی چرخه ی عمر خانوادگان در بازه ای تاریخی که درآمد یک نان آور برای حفاظت از خانواده در مقابل فقر کافی نبود را بررسی کرد. رانتری متوجه شد که خانواده با تولد اولین بچه از خطر فقر پایین تر می رود و با کسب درآمد کودکانی که هنوز در خانه پدر هستند موقتا از فقر خارج می شوند.

عقیده پیاژه در مورد تکامل هوش در طول زمان، وی را به نظریه‌پرداز توسعه شناختی تبدیل کرد.
سیارک

هوش

هوش عبارت است توانایی یادگیری، درک یا پرداختن به و یا امتحان موقعیت جدید است. نظریه‌هایی که در مورد این‌که هوش چیست هستند، در طول 15 سال گذشته تغییرات قابل ملاحظه‌ای کرده‌اند.