27 تیر 1397

یکی از وظایف حسابرس اینست که مطمئن شود حساب های کارمند بلافاصله بعد از اینکه شخصی از سازمان جدا می شود بسته شده است.
سیارک

اعتبارسنجی کاربران و مزایای دسترسی

یک حسابرس IT (فناوری اطلاعات) نیاز دارد که از معتبر بودن کلیه کاربران سیستم های کامپیوتر اطمینان پیدا کند تا هر کاربر به مزایایی دسترسی یابد که متناسب با مسئولیت های شغلی اوست. نرم افزار سیستم ها معمولا مجهز به نرم افزار کنترل دسترسی است.

رفتار سازمانی، که معمولا او بی (OB) خوانده می شود ، رشته ای "میان رشته ای" است که به مطالعه نگرش ، رفتار و عملکرد انسان در سازمان ها اختصاص دارد.
سیارک

رفتار سازمانی چیست

رفتار سازمانی معنی کلی خود را از رشته های زیادی شامل روانشناسی، جامعه شناسی، انسان شناسی فرهنگی، مهندسی صنایع، اقتصاد، اخلاق، و مشاوره حرفه ای و همچنین رشته مدیریت اخذ می کند. این مفاهیم و اصول رفتار سازمانی برای مدیران مهم هستند

26 تیر 1397

همه تلاش ما بر این است که با این ترس غیرمنطقی برخورد کنیم
سیارک

فوبیا یا ترس غیر منطقی

ترس تا حدودی طبیعی است و همین احساس ترس بوده است که اجداد ما را از خطرات حفظ کرده است. اما ترس غیر منطقی یا فوبیا به ترسی فلج کننده می گویند که فرد در مقابل چیزی یا کسی چنان احساس ضعف می کند که نمی تواند تصمیم گیری های درستی انجام دهد.

25 تیر 1397

 منظور "حالت اسیدی بازی"در خون چیست؟ "فشارنسبی" چیست؟ چرا آنها اهمیت دارند؟ دانستن این مطالب به فهم و تجزیه مطالب کمک میکند.
سیارک

"حالت اسیدی بازی" خون چیست؟ "فشارنسبی" چیست؟ چرا آنها اهمیت دارند؟

تجزیه تحلیل گاز های خون شریانی به معنای اندازه گیری PH و فشارنسبی اکسیژن و دی اکسید کربن در خون شریانی می باشد. با توجه به این مقدارها ما می توانیم حالت توازن اسیدی بازی در خون و عملکرد ریه ها که همان تبادل گازمی باشد را ارزیابی کنیم.

23 تیر 1397

برخی از مردم حافظه ای قدرتمند تر از سایرین دارند
سیارک

حقایق جالب در باره کارکرد ذهن انسان بخش دوم

نکته ای که در خصوص این افراد که در اقلیت قرار گرفته اند این است که هم خود ایشان و هم کسانی که ارتباط فامیلی با آن ها دارند، در مقایسه با کسانی که راست دست هستند از حافظه قدرتمند تری برخوردارند

22 تیر 1397

نسبت پایه تستوسترون به کورتیزول یعنی (T :C) اغلب برای نشان دادن آسیبهای فیزیولوژیکی که بخاطر برنامه ورزشی به فرد تحمیل میشود بکار میرود
سیارک

تستوسترون عامل مهمی در بزرگ شدن عضله

تستوسترون هورمون مردانه بافت ساز است که عامل مهمی در بزرگ شدن عضله ، انرژی و قدرت فیزیکی محسوب میشود. غلظت کل تستوسترون پایه موجود در خون در وزنه برداران مرد از تقریبا 14.4 نانو مول بر لیتر تا 27.7 نانو مول بر لیتر متغیر است

برای انجام این تحقیقات دانشجویانی را در نظر گرفته و آن ها را به دو گروه تقسیم کردند
سیارک

حقایق جالب در باره کارکرد ذهن انسان بخش اول

اگر ذهنیتی از گذشته در خاطر ما نمی ماند، قادر به برقراری ارتباط با دیگران نمی شدیم، در کار خود پیشرفت نمی کردیم و حتی راجع به مسائل ساده ای چون غذای مورد علاقه خود ذهنیتی پیدا نمی کردیم.

21 تیر 1397

" چه اقدامی را باید انجام دهیم؟" "چگونه باید انجام دهیم؟" و " با چه کسانی باید انجام دهیم؟"
سیارک

ارتقای سلامت جمعیت

برای مثال بمنظور ارتقاء سلامت کودکان مدرسه ای، ما می توانیم به افراد جوان در توسعه یک تصویر مثبت از خود کمک کنیم، خانواده ها را در تحصیل فرزندان دخیل کنیم، اطمینان دهیم که مدرسه ها، بعنوان جوامع، مکان های سالمی هستند

20 تیر 1397

این سؤال پیش می آید که دقیقاً مزه این حشرات چگونه است
سیارک

عجیب ترین تفریحات در جهان بخش دوم

شکل به خصوصی که این گنبد به مرور زمان به خود گرفته است، باعث شده تا علاقه مندان به صخره نوردی و پیاده روی در طبیعت، از نقاط مختلف برای لذت بردن از منظره فوق العاده این منطقه کوهستانی به کالیفرنیا آمده و از این صخره های گرانیتی بالا بروند.

19 تیر 1397

در این مقاله قصد داریم شما را با عجیب ترین تفریحات  که در نقاط مختلف دنیا برای گردشگران و نیز مردم بومی در نظر گرفته شده است، آشنا کنیم.
سیارک

عجیب ترین تفریحات در جهان بخش اول

از شنا کردن در کنار وال ها تا قدم زدن در اهرام مصر، فعالیت هایی هستند که بسیار منحصر به فرد و به خصوص، برای افرادی که به دنبال تجربه ای جدید و به یاد ماندنی می گردند، گزینه مناسبی میباشند.

15 تیر 1397

و برادر آمریکایی تبار با نام های اُرویل و ویلبر رایت، نخستین هواپیمایی که تا کنون بشر به خود دیده است را اختراع کردند.
سیارک

مهمترین اختراع های تاریخ بشر بخش دوم

همین هواپیما بود که به عنوان پایه و اساس کار سایر مهندسان پرواز قرار گرفت و به مرور زمان هواپیماهایی تولید شد که در حال حاضر در آسمان های نقاط مختلف جهان به پرواز در می آیند.

14 تیر 1397

نخستین اتومبیلی که ساخته شده است متعلق به کارل بنز است
سیارک

مهمترین اختراع های تاریخ بشر بخش اول

اختراع موتور بخار توسط جیمز وات به عنوان یکی از مهمترین رخداد های انقلاب صنعتی ای شناخته می شود که از اروپا و آمریکا آغاز شد و سپس تمام دنیا را در بر گرفت وهمه چیز را وارد مرحله جدیدی کرد.

13 تیر 1397

برای قرن های متوالی، ماکائو از مستعمرات پرتغالی های به شمار می رفت.
سیارک

ثروتمندترین کشورهای جهان بخش سوم

درآمد سالانه مردم کشور آمریکا، باعث شده است تا این کشور یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا لقب بگیرد. آمریکا بیش از آن که به عنوان یک تولید کننده بزرگ مطرح باشد، همگان این کشور را به عنوان یکی از بزرگترین مصرف کننده های دنیا می شناسند

12 تیر 1397

در سال 1973 بود که ایرلند به طور رسمی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا پیوست
سیارک

ثروتمندترین کشورهای جهان بخش دوم

یکی از نکاتی که استرالیا را از سایر کشورهای توسعه یافته متمایز می کند، تأثیر کشاورزی در اقتصاد آن ها است، البته باید این نکته را به خاطر داشته باشیم که این فعالیت ها به هیچ عنوان همانند کشورهای فقیر نشین نیست

11 تیر 1397

در حقیقت تولید سالانه محصولات یک کشور، یکی از مهمترین عواملی است که به واسطه آن می توان به شرایط اقتصادی آن کشور پی بر
سیارک

ثروتمندترین کشورهای جهان بخش اول

در حال حاضر اوضاع اقتصادی جهان به گونه ای است که بسیاری از کشورها در حال فائق آمدن بر فقر و اوضاع بد اقتصادی خود بوده و با کمک ارتباطات و تکنولوژی، بسیاری از دولت ها توانسته اند تا حدودی اوضاع اقتصادی کشورهای خود را با کمک مردم بهبود بخشند

9 تیر 1397

" معماری چیست" ؟ و " معماری چه بوده است" ؟
سیارک

معماری چیست و چه بوده است؟

بر اساس سابقه تاریخی معماری، تاریخ معماری اجبارا باعث پیشرفت یا تقویت یک مفهوم تاریخی از معماری همراه با تعریف شرط های تاریخی از یک کمبود تاریخی معماری معاصر می شود . چه چیزی از دانش کنونی ما درباره معماری به ما اجازه می دهد تا معماری را تاریخی بدانیم ؟

8 تیر 1397

آب خاکستری تصفیه شده می تواند برای اهداف غیرآشامیدنی مثل فلاش تانک، شستن وسایل نقلیه، رختشویخانه، آبیاری، مصارف صنعتی و غیره استفاده شود.
سیارک

آب خاکستری چیست

ترکیب آب خاکستری بسته به عوامل زیادی مثل رفتار و فعالیت های ساکنان، درآمد، سن، محصولات استفاده شده، تأسیسات زیربنایی و دیگر عوامل، تغییر می کند. آب خاکستری بطور کلی کدورت بالا، فسفر، محتوای کمی از ذرات معلق جامد کل، روغن، چربی و میزان بالایی از مواد فعال سطحی را شامل می شود.

در آمد بسیار ناچیز کنونی مردم این کشور باعث شده است که نام آن را در میان فقیر ترین کشورهای دنیا ببینیم.
سیارک

فقیرترین کشورهای دنیا بخش سوم

بیش از نیمی از کل در آمد سالانه و بودجه این کشور از فعالیت های مربوط به کشاورزی تأمین می شود و این درصد بسیار بیشتر از میانگین در آمد جهانی از این گونه فعالیت ها است. درآمد میانگین مردم این کشور نیز از 1221 دلار در سال تجاوز نمی کند

خلاصه ای از توصیه هایی در مورد فصل تابستان که می تواند برای هر کسی مفید باشد.
سیارک

توصیه های تابستانه

تابستان از راه رسید و خیلی ها خواهان راه حل هایی برای فرار از گرما و زندگی آرام و راحت در این فصل هستند. این مقاله پیشنهاد هایی برای این افراد دارد.

7 تیر 1397

اتروفیکاسیون آب به غنی شدن آب های سطحی از عناصر غذائی گفته می شود
سیارک

اتروفیکاسیون آب

غنی شدن آب از مواد مغذی منجر به ازدیاد شدید و تجمع جلبک ها و گیاهان آبزی عالی تر به مقادیر بیش از حدی می گردد که سبب تغییرات نامطلوبی در کیفیت آب شده و می تواند به میزان قابل توجهی با مصرف منابع

ماداگاسکار، برای مدتی طولانی توسط فرانسوی ها استعمار شده بود
سیارک

فقیرترین کشورهای دنیا بخش دوم

بسیاری از این کشور ها، منابعی بسیار غنی از لحاظ معادن طبیعی و این گونه خصوصیات به شمار می روند و با این حال، اکثر مردم این گونه کشور ها با فقر دست و پنجه نرم می کنند.