22 شهریور 1397

 تئوری سازمان پست‌مدرن یک الگوی جدید تولید می‌کند
سیارک

ابزارهای کسب دانش بخش سوم

نظریه‌پردازان ایده‌های خود را مبتنی بر مجموعه‌ای از الگوها تنظیم می‌کنند، که از آن‌ها به عنوان واقعیت رشته‌های خود یاد می‌کنند. بر اساس "دروکر" دو مجموعه از فرضیات نظریه‌ی مدیریت و سازمان دوره‌ی صنعتی از سال‌های 1930 را تعریف کرده‌اند.

20 شهریور 1397

فرانک اسموز، نام شخصی است که این رکورد را به نام خود به ثبت رسانده است
سیارک

رکورد گینس 2019

کتاب رکورد های جهانی 2019 گینس در پنجم سپتامبر 2018 روانه بازار شد و در دسترس علاقه مندان قرار گرفت. در این کتاب جدید، شاهد کارهای خارق العاده افرادی بوده ایم که توانسته اند به واسطه فعالیت ها شان، نام و نشانی برای خود به ارمغان بیاورند.

16 شهریور 1397

14 شهریور 1397

مردی که به رستگاری رسید
سیارک

خطرناک ترین سلفی گرفته شده 30 عکس

مطمئنا زمانی که در حیات وحش و جنگلی شبیه به آن چه در تصویر مشاهده می کنید، با خرسی مواجه شدید، آخرین چیزی که باید به آن فکر کنید گرفتن عکس سلفی است

10 شهریور 1397

در نهایت اگر یک نکته باشد که ما را به آینده این کره امیدوار کند، این حقیقت است که پس از گذر میلیارد ها سال هنوز از بین نرفته است
سیارک

امکان زندگی در کره مریخ

بنا به این تحقیقات، شواهد و مدارک جدیدی به وسیله فضا نوردان کشف شده است که حاکی از وجود ملکول هایی ارگانیک (بنیادی) با ساختاری پیچیده در سنگ ها و صخره های موجود در کره مریخ است.

9 شهریور 1397

4 شهریور 1397

3 شهریور 1397

2 شهریور 1397

25 مرداد 1397

پول وسیله مبادله مدرن و واحد استانداردی است که با آن قیمت ها و دیون
سیارک

چهار وظیفه اصلی پول

پول به طور اساسی چهار وظیفه اصلی از قبیل وسیله مبادله، ذخیره ارزش، واحد محاسبه و منبع پرداخت معوقه را به عهده دارد. بطور کلی، تقاضای پول تقاضای مانده واقعی است. نظریه های تقاضای پول در طول زمان گسترش یافته است و این بخش بالاجمال با توسعه از زمان سنت کلاسیک تا زمان حاضر سر و کار داشته است.

گیاهان و بخصوص گیاه برنج اگر برای مدت طولانی دچار غرقاب شده باشد
سیارک

فاجعه برای گیاه برنج

کلا گیاهان و بخصوص گیاه برنج اگر برای مدت طولانی دچار غرقاب شده باشد؛ جذب مواد مغذی  دچار مشکل شده و در موارد مازاد؛ این گیاه دچار خفگی شده و در نهایت دچار مرگ می شود. هدف از اندازه گیری این حالات غرقابی و غوطه وری در اصل این است که

خاک های مناسب در مزارع شالیکاری
سیارک

خاک های استفاده شده در مزارع شالیکاری

شالیکاری در مراحل کاشت ، داشت و برداشت در شمال ایران بیشتربا روش های سنتی صورت می گیرد . کشاورزان این مناطق برای برداشت بیشتر و با کیفیت بهتر برنج بهتر است با خاک های مناسب شالیکاری آشنا شوند.

20 مرداد 1397

18 مرداد 1397

خلق ارزش از طریق منابع دانش با اجرای اصول خاص و فرآیندهایی از جمله هماهنگی ضمنی از کاربردهای آنها با استراتژی سازمان به دست می آید.
سیارک

مدیریت منابع دانش

در زمینه رقابتی کنونی، سازمان ها فهمیده اند که دانش، استفاده موثر از آن و دستیابی سریع و استفاده از دانش جدید ، تنها منبع مزیت رقابتی پایدار است . به خصوص، آنها آگاه شده اند که مدیریت منابع دانش، فرصت های کسب و کار را حداکثر و خطر از دست رفتن فرصت ها را حداقل می سازد .

زندگی روزمره ما، به دنباله ای از بازی های مداوم و پیوسته، تبدیل می شود که نوعی مسابقه پرشتاب و رقابتی و دیوانه‌وار می باشد.
سیارک

چرا زندگی ما اینقدر پیچیده است

هیچ تعریف دقیقی از "پیچیدگی"، وجود ندارد. اما این خبر خیلی بدی نیست. تعریف واژه ای مانند "شادی"، چندان ساده نیست، اما همه ما، ویژگیهای آن را کاملا می شناسیم. به همین صورت، با توصیف ویژگیهایی که یک سیستم پیچیده، بایستی داشته باشد و با نگاه انداختن به رفتارهایی که بایستی از خود به نمایش بگذارد، می توانیم ویژگیهای آن را نیز شرح بدهیم.

17 مرداد 1397

ESS (یا سرویس های طبیعت) به عنوان یک مفهوم، تنها در دهه 1970 ابداع شد.
سیارک

ظهور و رشد سرویس های زیست بوم ESS

تلاش های اولیه برای عملیاتی کردن مفهوم ESS به وسیله عده زیادی از اقتصاددان های زیست محیطی با مساعدت بوم شناسان انجام گرفت و از طریق گونه ای از آزمایش های فکری یا شبیه سازی ها، بر تخمین این موضوع متمرکز شد

5 مرداد 1397

4 مرداد 1397

2 مرداد 1397

فروشنده های وقت نشناسی که با وانت ها و بلندگوهای گوش خراش از صبح تا شب مزاحم مردم هستند. اثاث کهنه، لوازم‌ خانه، یخچال، آلومینیوم و... خریداریم!
سیارک

وانت های مزاحم

فروشنده های وقت نشناسی که با وانت ها و بلندگوهای گوش خراش از صبح تا شب مزاحم مردم هستند. اثاث کهنه، لوازم‌ خانه، یخچال، آلومینیوم و... خریداریم!

نخستین ساختمان بلندی که در قرن های اخیر ساخته شده است، آسمان خراشی بود که در سال 1880 و در شیکاگوی آمریکا احداث شد
سیارک

حقایقی جالب در خصوص آسمان خراش های معروف جهان بخش اول

زمانی که وارد شهر نیویورک آمریکا می شوید، تا زمانی که به آسمان چشم ندوخته اید، در واقع هنوز جلوه اصلی این شهر را مشاهده نکرده اید؛ ساختمان امپایراستیت، ساختمان کرایسلر، ساختمان وول وُرث و بسیاری آسمان خراش های دیگر.

این کتاب الکترونیکی یک نگرش ساده و مرتبط را برای درک تجارت جهانی ارائه می کند.
سیارک

معرفی کتاب در زمینه تجارت بین الملل

ز آنجایی که شرکت ها به صورت وسیع به دنبال بازارهای جالب توجه و به دست آوردن منابع راهبردی و قابلیت ها هستند، آن ها به یک روش منعطف و قابل هدایت برایحصول اطمینان از این موضوع است که زمانی که آن ها جهانی شوند، تولید کننده ارزش نیز خواهند بود.

1 مرداد 1397

 هدف هیدروتریت، حذف عناصر نامطلوب از انواع کسرهای نفتی است
سیارک

هیدروتریت چیست؟

هیدروتریت یکی از عملیات های پالایشی کلیدی می باشد. تفاوت بین هیدروتریت و هیدروکراک این است که، اگرچه حذف سولفور، نیتروژن و فلزات و همچنین هیدروژناسیون درهر دو روی می دهد، اما وزن مولکولی مولکولهای هیدروکربن در هیدروتریت تغییر جزئی دارد

عدد اکتان، اندازه توانایی بنزین برای جلوگیری از knocking می باشد.
سیارک

عدد اکتان و ستان

عدد اکتان، خصوصیات احتراق سوخت های دیزل را منعکس می کند. در اینجا احتراق بایستی به سرعت بعد از تزریق به هوای فشرده گرم ادامه یابد. سوخت های دیزلی نسبت به مخلوطی از ستان (هگزادکان، احتراق سریع) و یک α- متیل نفتالین (احتراق آهسته) تست می شوند

30 تیر 1397

نمونه برداری یا بافت‌برداری سینه یک فرایند ساده نیست.
سیارک

نمونه برداری از سینه

رایج‌ترین نوع (حدود 80%) یک بافت‌برداری شکافی است که در آن با استفاده از عمل جراحی توده مربوطه برداشته می‌شود تا آزمایش‌های میکروسکوپی و هیستولوژیکی توسط یک متخصص پاتولوژی بر روی آن انجام شود. معمولا بیمار در یک بیمارستان بستری می‌شود و مجموعه کاملی از آزمایش‌های تشخیصی قبل از جراحی بر روی او انجام می‌شود.

29 تیر 1397

ترموست ها را نمی توان بازیابی کرد.
سیارک

ترموست چیست؟

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که هر کاری را خودشان انجام می دهند،‌ در جعبه ابزار خود آرالدیت (چسب چند منظوره) دارید دو لوله، یکی رزین چسبنده و دیگری سخت ساز چسبنده تر. آنهارا مخلوط کرده و گرم کنید، آنها واکنش خواهند داد تا پلیمر با دوام،‌ قوی و سختی دهد،‌ برروی هرچیزی که قرار داده اید آن را بچسبانید.

سرریز کلید پیانویی (PKW) یک نوع از سرریزهای کنگره‌ای است که دارای کارایی هیدرولیکی مؤثری به ویژه در ارتفاع‌های پایین است.
سیارک

سرریز کنگره‌ای سد

سرریز کلید پیانویی (PKW) امروزه در حوزه مهندسی هیدرولیک به خوبی شناخته شده است و شکل به خصوص آن‌ها برای هر شخصی آشنا به نظر می‌رسد. با این وجود ظرفیت تخلیه سرریز کلید پیانویی وابسته به پارامتر‌های بسیاری است و هنوز هم تخمین آن بسیار پیچیده است.

28 تیر 1397

آیا شجاعت کافی برای آشنا شدن با این مکان ها را دارید؟ با سیارک همراه باشید.
سیارک

مشهورترین خانه های تسخیر شده توسط ارواح در جهان

مکان هایی در نقاط مختلف دنیا وجود دارند که سال ها است همگان بر این باور اند که تسخیر شده هستند. داستان ها و بعضاً افسانه هایی در خصوص این مکان ها وجود دارد که باعث شهرت آن ها شده است و افراد زیادی بوده اند که خبر از شنیدن صدا ها و یا دیدن چیز های عجیب و غریب در این مکان های به خصوص داده اند.

شاید غلبه  بر معکوس کردن فکرتان مهمترین مانع باشد. اما چرا این مانعی بزرگ است؟
سیارک

فرایندیادگیری در کلاس معکوس

اگرچه مدل آموزشی کلاس معکوس(Flipped Learning) ایده ای آسان است ، ولی پیاده سازی آن برای می تواند برای آموزگاران پیچیده باشد. به نظر خوب میرسد که به دانش آموزان گفته شود که ویدیویی ببینند و بعد به کلاس بیایند تا عمیق تر یاد بگیرند، اما اگر دانش آموزان ویدیو را نبینند چه؟