27 آبان 1397

صد سال طول خواهد کشید تا جهان بتوانددانشمندی نظیر "انریکو فرمی " بدنیا آورد.
سیارک

انریکو فرمی که بود؟

انریکو فرمی با همکاری اوپن هایمر در شکافتن اتم نقش مهمی داشت . او اولین کسی است که باصطلاح واکنش زنجیری (Reaction en Chaine) را بوجود آورد و به پدر شکاف دهنده اتم مشهور گردید.

26 آبان 1397

16 آبان 1397

برای تبلیغ در سیارک لطفا بنر خود را برای ما بفرستید
سیارک

تبلیغات در سیارک

برای تبلیغ در سیارک لطفا بنر و لینک صفحه ورود خود را برای ما بفرستید. بعد از بررسی حتما با شما تماس خواهیم گرفت.

12 آبان 1397

سوخو 100 با 2 موتور جت یک هواپیمای روسی با قابلیت حمل حداکثر 108 مسافر است.
سیارک

سوخو 100

سوخو 100 با 2 موتور جت، یک هواپیمای روسی با قابلیت حمل حداکثر 108 مسافر است. اولین پرواز سوخو 100 در سال 2008 انجام شده و تاکنون 147 فروند از این هواپیما تولید شده است.

10 آبان 1397

9 آبان 1397

Fraud Risk Assessments یا ارزیابی ریسک کلاهبرداری، مسئولیت حساب رسان و اظهارنامه
سیارک

ارزیابی ریسک کلاهبرداری

مسئولیتهای حسابرسان در ارزیابی ریسک کلاهبرداری، تقلب در اظهارنامههای مالی، عوامل ریسک کلاهبرداری، ویژگیهای ارزیابی ریسک کلاهبرداری، و ملاحظات خصایص ریسک کلاهبرداری بر اساس SAS شمارهی 99 را بیان میکند.

6 آبان 1397

30 مهر 1397

البته تشخیص افراد دروغگو به نوبه خود خسته کننده است
سیارک

چگونه دروغ را تشخیص دهیم

خصوصیات انسان به گونه ای است که تشخیص دادن این مسئله که آیا واقعا فردی با شما صادق است و حقیقت را می گوید و تشخیص دروغ از راست بعضا بسیار دشوار می شود

28 مهر 1397

در این مقاله به تعدادی از مکمل ها و دارو ها که مصرف آماری بیشتری دارند پرداخته می شود با سیارک همراه باشید.
سیارک

بهترین زمان برای مصرف دارو

این سوال همیشه برای بیماران و مصرف کنندگان ﻭﻳﺘﺎﻣﻴﻨﻬﺎ و مکمل ها پیش می آید که بهترین زمان برای مصرف دارو یا مکمل چه ساعاتی از شبانه روز است؟

24 مهر 1397

درآمد گردشگری روستایی از زندگی اجتماعی و اقتصادی کشاورزان و همچنین توسعه کشاورزی و روستاها حمایت می کند.
سیارک

محصولات جایگزین گردشگری

گردشگری روستایی فقط گردشگری مبتنی بر مزرعه نیست. این گردشگری نه تنها شامل تعطیلات مبتنی بر مزرعه بلکه شامل تعطیلات ویژه علاقه به طبیعت و اکوتوریسم، همانند فعالیت های گردشگری بر اساس طبیعت است.

اکوتوریسم کارآفرینی روستایی ایجاد کرد
سیارک

اکوتوریسم چیست

باید در نظر گرفته شود که تاثیر اکوتوریسم بر مردم محلی را می توان در سطح مسائل اجتماعی، اقتصادی، روانی و سیاسی مشاهده کرد. مادامی که اکوتوریسم برای مناطق مفید است، علاقه به محیط زیست و اکوتوریسم همچنان رشد خواهد کرد.

23 مهر 1397

اکثر جراحان، لاپاراسکوپی را براي افراد با شرایط بیماری از پیش موجود توصیه نمی‌کنند.
سیارک

موارد منع لاپاراسکوپی

عمل جراحی لاپاروسکوپی روشی است که در آن برش‌های کوچکی در دیواره شکم داده می‌شود و ابزارهای مربوطه از طریق ورودی‌های خاص طراحی شده، واردبدن می‌شوند. روش با کمک یک دوربین مشاهده خواهد شد که همچنین از طریق یکی از این دهانه‌ها وارد خواهد شد.

اگر بدن یادگیرندگان سالم باشد، ذهنشان نیز بیشتر پذیرای یادگیری است.
سیارک

بهداشت برای آحاد مردم جهان و بیانیه آلما آتا

30 سال بعد از بیانیه‌ی آلما آتا در سال 1978، هنوز هدف مراقبت اصلی بهداشت برای رسیدن به «یک سطح قابل قبول از بهداشت برای آحاد مردم جهان تا سال 2000» در بسیاری از کشورهای در حال توسعه برآورده نشده و دور از دسترس مانده است.

19 مهر 1397

در سال 1950 بود که مدل های اولیه خودکار های بیک روانه بازار شدند
سیارک

پر استفاده ترین محصولات ساخت بشر و جایگزین های امروزی آن ها بخش دوم

شلواری که به منظور استفاده کارگران طراحی و عرضه شده بود و بیش از هر چیز دیگر استحکام پارچه مورد استفاده در آن مد نظر بود، در حال حاضر بدل به یکی از نماد های اصلی طراحی لباس شده و در طرح ها و رنگ های مختلفی برای دوخت لباس از آن بهره گرفته می شود.

17 مهر 1397

16 مهر 1397

8 مهر 1397

نیکی بارنس، خلافکار مشهور اهل نیویورک بود و او را با لقب «آقای تسخیر ناپذیر» می شناختند
سیارک

ثروتمندترین جنایتکاران تاریخ

اطلاعاتی موجود در خصوص توتو رینا حاکی از آن است که خود به تنهایی چهل نفر را در طول فعالیت های اش به قتل رساند و نیز دستور قتل بیش از هزار شخص دیگر را صادر کرد

7 مهر 1397

مجسمه های بسیاری در این پارک وسیع و بسیار بزرگ وجود دارند
سیارک

ترسناک ترین مکان ها بر روی کره زمین بخش دوم

ویو رونکونن یک هنرمند و مجسمه ساز فنلاندی بود. بنا به اطلاعات به دست رسیده در خصوص گذشته او، زمانی که ویو جوان تر بود در یک کارخانه کاغذ سازی فعالیت می کرد و در همان زمان بود که به مرور شروع به ساخت مجمسه کرد.

سازمان ها باید تصمیم بگیرند که چگونه نام های تجاری را مدیریت کنند تا به بازارهای مختلف جغرافیایی و خطوط گسترش یابند.
سیارک

ساختار یک نام تجاری بین المللی

استراتژی نام تجاری بین المللی یک سازمان معمولا از طریق یک فرایند تکاملی شکل می گیرد که که از تصمیم گیری ها برای ورود به بازارهای کشور جدید و یا گسترش ارائه محصول در یک کشور نتیجه می شود.

3 مهر 1397

ما همیشه تصویر خانه کودکیمان را در ذهن داریم که گویی به همان شکل در شهر باقی مانده است.
سیارک

معماری شهر

افرادی هستند که ممکن است مکانی را دوست نداشته باشند چون برای آن ها یادآور لحظات تلخ و بدیمن زندگی شان است؛ در عوض، برخی دیگر ویژگی خوشایند و فرخنده ای را به مکانی نسبت می دهند. همه این تجربیات، در مجموع شهر را به وجود می آورند.

روش های آموزشی باید دینامیک باشند و برای یک محیط دائماً در حال تحول و تغییر پیوسته اتخاذ گردند.
سیارک

کاربرد آموزشی گوشی همراه

در حال حاضر گوشی اینترنت همراه و گوشی های هوشمند پتانسیل قابل توجهی بعنوان ابزارهای یادگیری و توسعه برنامه های آموزشی مبتنی بر گوشی های هوشمند داشته و توجه رو به افزایشی را بخود جلب می کنند.

2 مهر 1397

صفت شفاف کلمه ای است که از ابتدا، پر از احتمالات معنایی و سوء تعبیر بود.
سیارک

مفهوم شفافیت در معماری

"همزمانی" ، "رسوخ" ، "تداخل" ، "دوسویه" ، "فضا زمان" ، "شفافیت" : در ادبیات معماری معاصر، این کلمات و امثال آنها، اغلب به صورت مترادف استفاده می شوند. همه ی ما با جلوه ها و نشانه هایی که آنها ایجاد می کنند، آشنا هستیم یا خودمان فرض می کنیم که آشناییم.

جالب است بدانید که در هر ثانیه هزاران هواپیما در آسمان پرواز می کنند
سیارک

ترس از پرواز دارید؟ پس بخوانید

در حقیقت برای بسیاری از افراد سؤالاتی از این دست پدید می آید که آیا آن اشخاصی که برای تضمین ایمنی مسافران (خلبانان و سایر متخصصان فنی راه اندازی هواپیما و مهندسان پرواز) استخدام شده اند، به خوبی آموزش دیده اند؟ و این که آیا مطالبی که به آن ها آموزش داده شده و مهارت هایی که فرا گرفته اند را به خاطر دارند؟

1 مهر 1397

به‌طور مشخص یک‌روند مقایسه‌ای زمانی در اینجا وجود دارد که زمانی فعال می‌شود که نژاد به‌عنوان عامل مهمی مطرح شود
سیارک

انعکاس فرهنگ در زمان

همان‌طور که معنا و مفهوم زمان حال با تفسیر یک فرد از گذشته شکل می‌گیرد، معنا و مفهوم زمان گذشته می‌تواند با محتوای تجربیات شکل بگیرد، خوانش های فرهنگی می‌توانند در بطن این تفسیرها قرار داشته باشند و می‌توانند انگیزش‌های روان‌شناختی معاصر را به خطر بیندازند.

 گذشته می‌تواند زمان حال را روشن کند و جستجو پیرامون دانش می‌تواند روندی باشد که در کل زندگی ادامه پیدا می‌کند.
سیارک

سانکوفا چیست

داستان سانکوفا آن ضرب‌المثل آفریقایی را مورداشاره قرار می‌دهد که در آن به اهمیت گذشته در زندگی معاصر توجه خاصی می‌شود که این ضرب‌المثل به این‌گونه بیان می‌شود " هیچ اشکالی ندارد که به گذشته بروید و کاری را انجام دهید که فراموش کرده‌اید .

28 شهریور 1397

متخصصین توسعه انسانی انتظارات نقش سن  را به عنوان وظایف توسعه ای برای هر سطح سنی تعمیم داده اند
سیارک

نظریه توسعه خانواده بخش دوم

خانواده های که کودکان آنها در بازه هایی منظم در درون بازه ی زمانی نه خیلی کوتاه و نه خیلی بلند متولد شده اند، هماهنگی بهتری در مقایسه با خانواده هایی که اعضای جدید در آنها به شکل موجی و از نظر زمانی فاصله دار وارد می شوند تجربه می کنند.

25 شهریور 1397

ورزش شکلی از استرس‌های فیزیولوژیکی است که به جهت القا پاسخ انطباقی شناخته شده است.
سیارک

آپوپتوز یا مرگ سلولی برنامه‌ریزی شده چیست

فرض شده است که هر دو آپوپتوز (مرگ سلولی برنامه‌ریزی شد)و اتوفاژی(خودخواری) فرآیندهایی هستند که برای انطباق و سازگاری با ورزش ضروری هستند. آپوپتوز و اتوفاژی در طی ورزش برای محدود کردن آسیب به بافت، بازگرداندن یکپارچگی بافت، خاتمه دادن به پاسخ‌های التهابی، یا برای القا سیگنال‌های مستقیمی برای انطباق، القا می‌شوند.