سیارک - صفحه 3

دانستنی های از جهان

11 آذر 1396

سیارک
عصر الکترونیکی مصرف تلفن همراه

چگونه اپل به غول فناوری تبدیل شد بخش 4

پس از سال ها حدس و گمان و شایعه های متعدد درباره ی “نشست ها” ، اپل در تاریخ ۲۷ ژانویه سال ۲۰۱۰ صفحه نمایش بزرگی تبلت مانند که به عنوان آی پد شناخته می شد ، را رونمایی کرد .

10 آذر 1396

5 آذر 1396

سیارک
مردم در فرهنگ های گوناگون چگونه فکر می کنند و چگونه عمل می کنند

مردم در فرهنگ های گوناگون چگونه فکر و عمل می کنند؟

مردم در فرهنگ های گوناگون چگونه فکر می کنند و چگونه عمل می کنند، کمک می کنند. مطالعات هوفستد ثابت کرد که گروه بندی های فرهنگی ملی و منطقه ایی وجود دارد که بر رفتار جوامع و سازمان ها اثر می گذارد و در تمامی زمان ها وجود داشته اند.

سیارک
 باتوجه به مسائل طبیعی تاسف انگیز کپی رایت در بازار موسیقی تحلیلگران شک داشتند که این محصول موفق شود .

چگونه اپل به غول فناوری تبدیل شد بخش 3

این حرکت استراتژی می گوید که اپل می تواند سالانه بازاری ۱ میلیارد دلاری برای فروش قانونی موزیک ایجاد کند . همچنین اپل ممکن است که بتواند با همین روش در صنعت فیلم نیز پیش رود.

4 آذر 1396

سیارک
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: همچنین در بزرگراه‌ها سقف سرعت مجاز از 110 کیلومتر بر ساعت به 100 کیلومتر در ساعت و در راه‌های اصلی از 95 کیلومتر بر ساعت به 85 کیلومتر و در راه‌های فرعی به 70 کیلومتر بر ساعت می رسد.

کاهش 10 کیلومتری سقف سرعت مجاز در جاده‌ها

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: همچنین در بزرگراه‌ها سقف سرعت مجاز از 110 کیلومتر بر ساعت به 100 کیلومتر در ساعت و در راه‌های اصلی از 95 کیلومتر بر ساعت به 85 کیلومتر و در راه‌های فرعی به 70 کیلومتر بر ساعت می رسد.

1 آذر 1396

30 آبان 1396

29 آبان 1396

سیارک
هدف آموزش از نوع صحیح باید برداشتن نقاب جهالت از ذهن ما باشد و ما را وادار به درک آن چه ما واقعا هستیم کند.

اهداف آموزش

ما آموزشی را می خواهیم که کاراکتر توسط آن شکل می گیرد، قدرت ذهن افزایش می یابد، اندیشه گسترش می یابد، و با آن فرد می تواند بر روی پای خود بایستد. "آموزش باید کاراکتر را بنا کند و سرشت واقعی ما را متجلی کند.

28 آبان 1396

سیارک
سرطان علت اصلی مرگ و میر است

ترویج کاربرد بالینی بالقوه CDها در درمان سرطان

اخیرا، کربن داتها (CDها) که نوع جدیدی از عوامل تصویربرداری فلورسنت می باشند، بخاطر ویژگی های امیدوار کننده شان توجه زیادی را به خود جلب کرده اند از جمله انتشار وابسته به تحریک، حلالیت بالا در آب، پایداری نوری، عاملداری آسان سطحی، سازگاری خوب زیستی و سمیت کم می باشد.

27 آبان 1396

سیارک
دانش در درون خود فرد ذاتی است.

معنای آموزش

آموزش واقعی آن است که به فرد امکان ایستادن بر روی پای خود را بدهد. آموزش باید "زندگی سازی ، انسان سازی، شخصیت سازی، و جذب ایده ها" را فراهم کند. ایده آل این نوع آموزش، ساختن انسانی یکپارچه است.

25 آبان 1396

سیارک
اتحاد بین مایکروسافت و اینتل در تجارت به عوان وینتل شناخته شده است .

چگونه اپل به غول فناوری تبدیل شد بخش 2

با این حال در دوره ی ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۵ ، در مدیریت اپل تغییرات قابل توجهی رخ داد . صنعت به سرعت در حال تغییر بود . رایانه های شخصی با استفاده از سیستم عامل مایکروسافت ویندوز و نرم افزار های آفیس به علاوه ی ریز پردازنده های اینتل شروع به تسلط بر بازار کامپیوتر شخصی کرد .

24 آبان 1396

سیارک
 چرا باید بمیریم؟

کرامت انسانی و آینده بشر

آن ها ادعا می کنند دانش رو به فزونی ما در خصوص نحوه کار طبیعت، ما را در برهه ای حساس قرار می دهد. نانوتکنولوژی که ممکن است تنها برای درمان چشم آسیب دیده به کار رود، یا روبات هایی که برای جابجای یک اندام آسیب دیده به کار می روند، می توانند به همان آسانی برای ارتقای بینایی یا افزایش قدرت ما فراتر از یک انسانی عادی به کار روند

23 آبان 1396

22 آبان 1396

سیارک
باز از انيس‌الدوله احمق پاره‌ اي كاغدها آورده

انيس‌الدوله سوگلی ناصرالدین شاه چگونه زنی بود؟

زنان بي شماري در دربار ناصرالدين شاه قاجار مي‌زيستند كه هر كدام داستاني داشتند اما تنها يكي از اين زنان بي شمار موفق به كسب عنوان علياحضرت و مقام ملكه ايران شد. انيس‌الدوله تنها همسر غير عقدي ناصرالدين شاه بود

21 آبان 1396

سیارک
 MIS بارها با شکست مواجه مي‌شود. عوامل متداول دخيل در اين امر، در زير فهرست شده‌اند

سیستم اطلاعات مدیریت MIS بخش 2

MIS براي پردازش داده‌ها و نه براي پردازش اطلاعات در نظر گرفته شده است. MIS اطلاعاتي را که مورد نياز مديران است به دست نمي‌دهد بلکه به اطلاعاتي گرايش دارد که معمولاً براي انجام وظايف لازم هستند.

20 آبان 1396

سیارک
محلی خطرناک برای تجمع میکروب ها درخانه که هرگز به آن فکر نکرده‌اید

آلوده ترین بخش خانه و محل کار

محققان در پژوهش‌های خود دریافتند محیط‌های مرطوب که در معرض تابش نورخورشید نیستند به شدت در معرض رشد میکروب و انواع آلودگی‌ها قراردارند.

سیارک
هر چند ایران از محور اصلی جنگ ــ یعنی اروپا ــ فاصله داشت، اما با سه کشور مهم و درگیر در جنگ همسایه بود.

چرا بی‌طرفی ایران در جنگ جهانی اول نقض شد؟

بدین ترتیب ایرانی که در آغاز جنگ اعلام بی‌طرفی کرد، به‌تدریج میان سه کشور بزرگ و درگیر در جنگ قرار گرفت و این کشورها هیچ اهمیتی به بی‌طرفی آن ندادند. این کشورها حتی مانع حضور ایران در کنفرانس بعد از جنگ در پاریس ‌یعنی کنفرانس ورسای شدند

19 آبان 1396

18 آبان 1396

سیارک
آیا اساسا آنان عامدانه غذای چرب می خورده اند تا چاق شوند و زیبا به نظر آیند؟

علت چاقی زنان در دوران قاجار

پذیرش این مدعا برای معتقدان به ارزش گذاری جامعه قدیم ایران بر زیبایی پدیده چاقی؛ شاید سخت باشد اما دست کم، عکس های تاریخی و بررسی مستندات که اینگونه روایت می کنند.

سیارک
تولید نانوسلولز باکتریایی ( BNC) به طور فزاینده ای به علت خصوصیات سازگارش با محیط زیست مورد محبوبیت قرار گرفته است.

نانوسلولز باکتریایی و کاربردهای آن

بسیاری ازانواع BNC ها برای کاربرد های مختلفی مثل بازسازی بافت، سیستم تحویل دارو، پیوند عروق و داربست برای مهندسی بافت، در شرایط آزمایشگاهی و داخل بدن تکامل و توسعه یافته اند.

17 آبان 1396

سیارک
اپل به تاریخ ۱ آوریل سال ۱۹۷۶ در گاراژی در کالیفرنیا تاسیس شد .

چگونه اپل به غول فناوری تبدیل شد

استیو جابز اتوبوس فلوکس واگن خود را فروخت و استیو وزپناک نیز ماشین حساب قابل برنامه ریزی HP را فروخت تا سرمایه ی راه اندازی شرکت جدید را به ۱۳۰۰ دلار افزایش دهند .

12 آبان 1396

سیارک
 زنبق های معروف Victoria Regiaآن باعث رونق صنعت توریسم در این نقطه از برزیل شده است .

تالاب پانتانال

تالاب پانتانال در برزیل ، بزرگ ترین کشور آمریکای جنوبی با طبیعت متنوع، فرهنگ غنی و شهر های مهیج و پر از شورو شادی دنیا واقع شده است .