سیارک - صفحه 4

دانستنی های از جهان

15 دی 1396

سیارک
بیوگرافی فابین بارتز

بیوگرافی فابین بارتز

فابین بارتز (به فرانسوی: Fabien Barthez)‏ متولد ۲۸ ژوئن ۱۹۷۱ بازیکن بازنشسته تیم ملی فوتبال فرانسه (برنده جام جهانی فوتبال ۱۹۹۸ و جام ملت‌های اروپا ۲۰۰۰) است که در پست دروازه‌بان بازی می‌کرد     بیوکده : فابین بارتز  (به فرانسوی:  Fabien Barthez )‏ متولد ۲۸ ژوئن ۱۹۷۱ بازیکن بازنشسته تیم ملی فوتبال فرانسه (برنده جام جهانی فوتبال ۱۹۹۸ و جام ملت‌های ...

14 دی 1396

سیارک
 شهرها همیشه نرخ مرگ و میر بالاتری نسبت به مناطق روستایی داشتن

تاریخچه برنامه ریزی برای سلامت عمومی

جنبش پارک ها در صدد فراهم ساختن " ریه هایی تازه" برای شهر متراکم بوده و این نگرانی اولمستد را با طراحان مناظر مختلف برای دستیابی به برنامه ای مشترک و جنبش سلامت عمومی پیوند داده بود.

12 دی 1396

9 دی 1396

سیارک
اسنپ بهتر است یا کارپینو، حتما این سوال برای شما پیش آمده است؟ بالاخره کدام را از گوشی حذف کنیم؟

کارپینو یا اسنپ

اسنپ بهتر است یا کارپینو، حتما این سوال برای شما پیش آمده است؟ بالاخره کدام را از گوشی حذف کنیم؟

7 دی 1396

2 دی 1396

سیارک
ذهن یک هنرمند باید تابان و درخشان باشد.

چه چیزی باعث برتری یک عکس پرتره می‌شود

هترین آثار به ما معنای زنده بودن را نشان می‌دهند و به ما آرامش و بینش می‌دهند و الهام و افهام عرضه می‌کنند. مخاطب در واکنش شیمیایی که در واقع همان بیان هنری است به عنوان یک کاتالیزور عمل می‌کند. واکنش شیمیایی که وقتی اتفاق بیافتد، پیگیرانه می‌سوزاند.

سیارک
آزمون T test شامل سرعت به همراه چهار تغییر جهتی است.

آزمون چالاکی T-Test چیست؟

آزمونی که بیشترین استفاده را در ارزیابی چالاکی دارد، آزمون T test است. این آزمون به خوبی، به عنوان آزمون استاندارد چالاکی پذیرفته شده است. اجرای این آزمون ساده بوده و به حداقل تجهیزات و آماده سازی نیازمند است.

1 دی 1396

سیارک
دشواری دسترسی به نیازهایی اولیه مانند آب و غذا تعداد بسیار زیادی از کودکان آواره روهینگیایی را معرض خطر ازدواج اجباری قرار داده‌است.  در ماه نوامبر سال جاری آلیسون جویس یکی از عکاسان آزانس ...

ازدواج اجباری کودکان آواره روهینگیایی

دشواری دسترسی به نیازهایی اولیه مانند آب و غذا تعداد بسیار زیادی از کودکان آواره روهینگیایی را معرض خطر ازدواج اجباری قرار داده‌است. در ماه نوامبر سال جاری آلیسون جویس یکی از عکاسان آزانس ...

29 آذر 1396

سیارک
مزایای شگفت انگیز کلم بروکلی را بشناسیم کلم بروکلی گیاهی سرشار مواد معدنی ویتامین فیبر درمانی مناسب برای سلامتی بدن معرفی خواص فراوان بروکلی کلم بروکلی گیاهی از خانواده سبزیجات آشنایی مرحله به مرحله تصویری با مهمترین فواید کلم بروکلی برروکلی ماده غذایی خوشمزه لذیذ قابل سرو در کنار سایر مواد غذایی

مزایای شگفت انگیز کلم بروکلی را بشناسیم

مزایای شگفت انگیز کلم بروکلی را بشناسیم کلم بروکلی گیاهی سرشار مواد معدنی ویتامین فیبر درمانی مناسب برای سلامتی بدن معرفی خواص فراوان بروکلی کلم بروکلی گیاهی از خانواده سبزیجات آشنایی مرحله به مرحله تصویری با مهمترین فواید کلم بروکلی برروکلی ماده غذایی خوشمزه لذیذ قابل سرو در کنار سایر مواد غذایی

27 آذر 1396

سیارک
 مساله آلودگی هوا در ایران مشکلات بسیاری را بوجود آورده است

آلودگی هوا در تهران و شهرهای بزرگ

سال هاست که مساله آلودگی هوا یکی از مهمترین مشکلات دنیا است. آسیب هایی که این فرزند ناخلف انقلاب صنعتی و مصرف‌گرایی بشر بر سلامت جسمی و حتی روانی افراد می گذارد انکار ناپذیر است.

26 آذر 1396

سیارک
هفت سالم بود که توانستم یازده بار زبان شاه مار کبرا را ببوسم و رکورد زدم.

"ملکه مار ایران" ثبت شده در کتاب گینس کیست؟

يازده بار بر زبان شاه مار کبرا بوسه زد و به «ملکه مار ایران» ملقب شد؛ هر چند پیش از این هم پدرش لقب «سلطان مار ایران» را یدک می‌کشید.البته ماجرا برمی‌گردد به پانزده سال پیش، زمانی که فائزه تنها هفت ‌سال داشت. پدرش بوسه دختر چینی بر سر ماری سمی را در روزنامه‌ای دید و برای ثبت نام فائزه در گینس ترغیب شد.

25 آذر 1396

23 آذر 1396

سیارک
این شغل یکی از سخت ترین و خطرناک ترین مشاغل دنیا محسوب می شود.

خطرناک ترین شغل در دنیا 4 مورد

کارگران این حرفه نیز افراد از خود گذشته ای هستند که برای نجات جان مردم، جان خود را در سخت ترین و خطرناک ترین موقعیت ها به خطر می اندازند.

19 آذر 1396

سیارک
عشق انسانی را می توان به دو دسته ی عمده تقسیم کرد: عشق طبیعی و متعالی

ملاصدرا و متافیزیک عشق

عشق در سرزمین ایران و ادبیات عرفانی اسلامی وصف نشدنی می باشد . بنابراین ناگزیریم آن را حالتی احساسی بین دوچیز، که دارای جاذبه ی ذو طرفه بوده و یا حالت احساسی بخصوص انسانی در جاذبه ای قوی و تمایل میان روح انسان ها به یکدیگر تعریف کنیم . همچنین در لغت نامه ها این واژه را ارادت یا محبت شدید معنی کرده اند .

18 آذر 1396

سیارک
 به خاطر داشته باشید که تقلب همیشه شامل نوعی خدعه است.

دزدی ، اختلاس ، تقلب چیست ؟

در گسترده ترین معنی، تقلب می تواند هر جرمی را شامل شود که در آن، روش اصلی برای بدست آوردن چیزی فریب باشد. این فریب از طریق نقشه های مختلف انجام می شود: روش های خاصی برای ارتکاب و پوشش این عمل متقلبانه مورد استفاده قرار می گیرد.

سیارک
برطرف کردن گرفتگی رگ‌ 10 مورد

برطرف کردن گرفتگی رگ‌ 10 مورد

در گذر زمان، به‌دلیل انتخاب غذاهای ناسالم و شیوه نادرست زندگی، ممکن است رگ‌ها و شریان‌های قلب مسدود شده و این مساله به بیماری‌های جدی قلبی و فشارخون بالا منجرخواهد شد.تعداد زیادی از افراد برای کنترل مشکلات قلبی خود از دارو استفاده می‌کنند، اما گاهی متحمل اثرات جانبی بسیار بد آن نیز خواهند شد.

17 آذر 1396

سیارک
هومر و لنگلی برادران عجیب‌غریبی بودند

هومر و لنگلی کالیر که بودند

در دهه‌ی چهل میلادی داستان زندگی دو برادر به نام‌های هومر و لنگلی کالیر توجه‌ی ساکنان شهر نیویورک را به خود جلب می‌کند. هومر و لنگلی برادران عجیب‌غریبی بودند که در محله‌ی هارلم منهتن شهر نیویورک زندگی می‌کردند و از سالیان سال قبل ارتباطشان را با همه‌ی دوستان و آشنایان‌شان قطع کرده‌ بودند و سر کار نمی‌رفتند

16 آذر 1396

سیارک
در فرهنگ های چند عادته ، زمان مهم است، اما روابط و افراد مهمتر هستند.

مفهوم "زمان" در فرهنگ های مختلف

مردم مایلند که در هر زمان یک کار را برنامه ریزی کنند. برای آن ها قرار ملاقاتی که قرار است ساعت هشت آغاز شود، قرار ملاقاتی است که در ساعت هشت و یا در دیرترین حالت، در ساعت هشت و پنج دقیقه شروع می شود.

15 آذر 1396

سیارک
انسان‌ از استفاده اشعه ایکس، رادیوایزوتوپ ها و مواد شکافت پذیر در پزشکی، صنعت، تحقیقات و تولید برق بسیار سود می‌برد.

هدف حفاظت از تشعشع «شغلی» یا «در محل»

درمعرض قرارگیری بخش عمده ای از جمعیت جهانی برای حتی مقدار کوچکی از تشعشع، ریسک ژنتیکی برای بشری را که می‌تواند بطور نامحدود به نسل‌های مترقی برود بیان می‌کند. در مقابل، ریسک‌های جسمی به اشخاص عملاً درمعرض قرار گرفته محدود می‌شود.

14 آذر 1396

سیارک
جایگزینی دندان از دست رفته از 700 سال پیش از میلاد ؛ در اتروریا و در امپراتوری روم در قرن اول قبل از میلاد، انجام می شده است

تاریخچه پروتز در دندانپزشکی

پروتزِدندانی ، یک مورد خاص در دندانپزشکی است که در آن، دندانهای از دست رفته به صورت مصنوعی، توسط المانهای متحرک یا ثابت که عمدتا از یک ماده متفاوت ساخته شده است، جایگزین میشوند. به طور جهانی پذیرفته شده است که از دست دادن غیر منتظره‌ی دندانها, بخصوص از دست دادن دندانهای قدامی، موجب بروز مشکلاتی برای افراد شده و اغلب موجب ایجاد اختلالات روانی و اجتماعی برای افراد میشود.

13 آذر 1396

سیارک
گاهی اوقات، از QoL به گونه ای قابل تبادل با سایر اصطلاحات مانند "تندرستی"، "شادی"، "رضایت از زندگی" استفاده کرده اند.

ارزیابی کیفیت زندگی(QoL)

برای نمونه، جغرافی دانان و مهندسین طراحی شهری، معمولاً به "کیفیت محیط زیست"، توجه ویژه ای دارند، بوم شناسان بر روی رابطه ی بین "اکوسیستم" و "تندرستی بشر" تأکید دارند، در حالیکه جامعه شناسان و اقتصاددانان، بیشتر مراقب استنباط ذهنی(شخصی) از "رضایت از زندگی" هستند.

سیارک
چیدن ظرف در ماشین ظرفشویی

باید و نباید های ماشین ظرفشویی

برای کار با ماشین ظرفشویی و بهره بردن از بهترین کارکرد آن باید نکات مهم و البته ساده ای را در نظر بگیرید، این که مثلا هنگام چیدن ظرف در ماشین ظرفشویی ، دندانه های چنگال بالا باشد یا پایین؟ بشقاب ها را رو به کدام طرف بچینید؟ جواب این سوال ها را می دانید؟

12 آذر 1396