سیارک - صفحه 6

دانستنی های از جهان

28 بهمن 1396

سیارک
نیشکرها نیاز به یک فصل طولانی بدون یخ بندان دارند

سوخت های جایگزین

در حالی که اتانول فقط از محصولات کشاورزی چون ذرت، نیشکر و با فرض موفقیت فن آوری، از زیست توده ی سلولزی می تواند ساخته شود، متانول می تواند از همه آنها به علاوه ی مجموعه ای از سایر منابع انرژی غنی از کربن، ساخته شود.

سیارک
درخت مارولا از خانواده انبه محسوب می شود

درخت مست کننده در آفریقا

اکثر افرادی که به آفریقا سفر می کنند در مورد درخت مارولا (Marula) که خاصیت مست کنندگی برای حیوانات دارد، شنیده اند و گاها در بروشورهای گردشگری در مورد آن خوانده اند.

26 بهمن 1396

24 بهمن 1396

23 بهمن 1396

22 بهمن 1396

سیارک
تحیل‌گر داده کیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ مهارت‌های مورد نیاز یک تحلیل‌گر داده چیست؟ تحلیل‌گر داده با استفاده از امکانات در دسترس چه کاری می‌تواند انجام دهد؟

تحلیل‌گر داده کیست؟

تحیل‌گر داده کیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ مهارت‌های مورد نیاز یک تحلیل‌گر داده چیست؟ تحلیل‌گر داده با استفاده از امکانات در دسترس چه کاری می‌تواند انجام دهد؟

19 بهمن 1396

سیارک
تقلب تا حدودی مانند دانه های برف است هیچ دو تقلبی مثل هم نیستند.

آیا این تقلب است؟

تقلب تا حدودی مانند دانه های برف است هیچ دو تقلبی مثل هم نیستند. هر یک باید به صورت یک مورد جدا رسیدگی شود. از نظر کرونولوژیکی، تقلب ها قابل کشف هستند چرا که معیارهای پیشگیرانه یا وجود نداشته اند یا موفق عمل نکرده اند، و توسط روشی کشف شده اند که بعد از آن نهاد باید به تقلب و آثار آن پاسخ دهد.

18 بهمن 1396

سیارک
ديپلماسي ديجيتالي : اثر اينترنت روي روابط بين المللي

اثر اينترنت بر روابط بين المللی

درست همان طور که کشتي هاي قايقراني اقيانوس پيما توانستند اروپا را از قرن 16 تا 18 ميلادي گسترش دهند، تلگراف امپراطوري قرن نوزدهم را پي ريزي کرد و هواپيما و راديو و تلويزيون روابط بين المللي را درقرن بيستم دگرگون کردند، اينترنت مجموعه ي جديدي از فرصت ها و خطرات براي جهان ايجاد مي کند. فرق اصلي اين است که تغييرات ناشي از اينترنت سريع تر اتفاق خواهند افتاد.

17 بهمن 1396

سیارک
 نانو امولسیون چیست؟

نانو امولسیون چیست

نانو امولسیونها محدوده وسیعی از کاربردهای نوید بخش را در زمینه های داروسازی و طب، شامل دارو رسانی، واکسنهای مخاطی، ضد عفونی کننده های موضعی و مواد حاحب برای سونوگرافی فراصوت و MRI پیدا کرده اند

13 بهمن 1396

سیارک
" ذهن انسان توانایی انجام هر کاری را دارد."

چند روز می توانید نخوابید؟

در دسامبر سال ۱۹۶۳، دو پسر نوجوان ایده‌ای را برای پروژه علمی مدرسه مطرح کردند: آن‌ها تصمیم گرفتند تا جایی که ممکن است بیدار بمانند. آزمایشی که راه را برای کشفیات تازه در مورد اتفاقاتی که موقع خستگی در ذهن انسان می‌افتد، باز کرد.

سیارک
بارش هشت متر برف در پنج روز

سهمگین ترین بوران دنیا در ایران سال ۱۳۵۰

مصیبت بارترین اتفاقی که سال ۱۳۵۰ رخ داد و همه را به نوعی شوکه کرد، بارش دانه های ریز برفی بود که روزها به دنبال هم باریدند و ارتفاعشان در بعضی نقاط کشور و خصوصا تهران حتی به هشت متر هم رسید.

سیارک
دره شلباتانا کجاست؟

دره شلباتانا

این فرسایش چندین تخت‌تپه‌ی کوچک پدید آورده و موادی به رنگ روشن‌تر را نمایان کرده که احتمالا ترکیبی متفاوت با سطح پیرامون دارند.

11 بهمن 1396

سیارک
محققان متوجه شده اند موش های صحرایی برهنه پیر نمی شوند

حیوانی که پیر نمی شود!

« موش صحرایی برهنه» به نظر می رسد حیوان بی دست و پا و آسیب پذیری باشد. با این وجود این خزنده در برابر سرطان مصون است، عمر طولانی دارد، دردی احساس نمی کند و حتی می تواند با تقلید از گیاهان مدتی طولانی بدون اکسیژن زنده بماند.

9 بهمن 1396

سیارک
هر دستگاه با شارژر خود عرضه می شود، آیا واقعا به همه این کابل های مختلف و سری های شارژ نیاز داریم؟ آیا می توان از یک شارژر برای چندین دستگاه استفاده کرد؟

از چه شارژری استفاده کنم؟

هر دستگاه با شارژر خود عرضه می شود، آیا واقعا به همه این کابل های مختلف و سری های شارژ نیاز داریم؟ آیا می توان از یک شارژر برای چندین دستگاه استفاده کرد؟

سیارک
 برای رانندگی در جاده برفی توصیه های زیر را جدی بگیرید:

رانندگی در برف 16 توصیه

چنانچه به هر دلیلی خودروی شما دچار سرخوردگی شد، اعتماد به نفس داشته باشید و به خودتان مسلط باشید زیرا در غیر این صورت نمی‌توانید تصمیم درستی بگیرید. در هنگام سرخوردن ماشین از ترمز کردن بپرهیزید، ضربه زدن به ترمز بر روی یخ، چرخ‌ها را قفل می‌کند و باعث سرخوردن بیشتر می‌شود.

سیارک
هر فرد قبل از این که به خواب رود می تواند به موضوعات مختلفی بیندیشد

روش علمی برای یادآوری خواب

افراد بسیاری هستند که بعد از بیدار شدن برای به یادآوری خواب مشکل دارند و از خودشان می پرسند، چه خوابی دیدم؟ این افراد هر چه تلاش می کنند تا صحنه های مبهمی از خواب خود به خاطر می آورند متاسفانه ، نمی توانند به یاد آورند

8 بهمن 1396

سیارک
دره‌ی سیلیکون کجاست؟

‫دره‌ی سیلیکون کجاست

دره‌ی سیلیکون یک منطقه‌ی جغرافیاییِ فقط چند صد مایلی است، اما دستاوردهایی را داشته است که چشمگیر می‌باشد. برای مثال، دارای بالاترین تراکم کارکنان تکنولوژی پیشرفته، بیشترین فعالیت تولید تکنولوژی پیشرفته، و بیشترین تعداد میلیونرها و میلیاردرها بر اساس سرانه‌ی هر منطقه‌ی کلان‌شهری عمده در ایالات متحده می‌باشد.

7 بهمن 1396

6 بهمن 1396

سیارک
اگر شما هم در خوردن قرص مشکل دارید، ما به شما کمک خواهیم کرد

خوردن قرص

طبق آمار 40% آمریکایی ها و بیشتر از یک سوم مردم جهان توانایی بلع قرص را ندارد. اگر شما هم این مشکل را دارید ما به شما کمک خواهیم کرد.

5 بهمن 1396

سیارک
افراد خلاق‌تر 'ارتباطات مغزی قوی‌تری دارند'

ارتباطات مغزی قوی‌تر در افراد خلاق‌

نتایج یک پژوهش تازه دانشگاه هاروارد نشان می‌دهد که در مغز افراد بسیار خلاق، در مقایسه با افراد دیگر، سه ناحیه ارتباط بیشتری با هم دارند. این سه ناحیه از مغز بیشتر با تولید و تحلیل ایده‌ها سر و کار دارند.

4 بهمن 1396

سیارک
فتوگرامتری چیست؟

فتوگرامتری

فتوگرامتری علم اندازه گیری از عکس ها، به ویژه برای بهبود موقعیت دقیق نقاط موجود در سطح است. علاوه بر این، ممکن است برای بازیابی مسیر حرکت از نقاط مرجع تعیین شده واقع بر روی هر شی در حال حرکت، در اجزای آن و در محیط مجاور مورد استفاده قرار گیرد.

1 بهمن 1396

سیارک
بیش از 70 درصد از سطح زمین را اقیانوس ها تشکیل داده اند.

حیات دریا

در این مقاله مطالبی در باره ی سلامت حیات دریاهای عمیق و اقیانوس های زمین و تهدیدات حال حاضر اقیانوس ها به تفصیل بیان می شود و پیشنهاداتی برای ممانعت از تخریب آنها ارائه می شود.

29 دی 1396

سیارک
مطالعه ی تاریخ یک مطالعه ی علمی است.

فلسفه ی کالینگوود چیست؟

تاریخدان به این موضوع که مردم غذا می خورند و می خوابند و عشق می ورزند،و بنابراین به دنبال ارضای علائق طبیعی خود هستند هیچ علاقه ای ندارد، بلکه به اداب و رسوم اجتماهی که از طریق چارچوبی در درون این شرایط بر اثر اخلاق و عرف ایجاد شده اند علاقه مند است.

28 دی 1396

سیارک
سودمندی تبدیل به معیاری میشود که هگل توسط آن انقلاب فرانسه را تحلیل میکند.

هگل و انقلاب فرانسه

علاقه ی هگل به تاریخ مشخص و مسلم است. این علاقه به تاریخ تحت تاثیر عواملی همچون آموزش کلاسیک او در دبیرستانی در آلمان و پس از آن تحصیل در مدرسه ی علوم دینی، توجه او به وقایع معاصر، انقلاب فرانسه، و پیشروی مسئله ی دانش در ایده آلیسم آلمانی میباشد.

27 دی 1396

سیارک
زوفا، خلط آور و ضدعفونی کننده است.

زوفا چیست؟

زوفا به صورت خودرو و بدون دخالت انسان می‌روید. ریشه زوفا ضخیم و منشعب و ساقه‌ های زوفا نسبتاً چوبی و برگ‌ های آن کوچک، متقابل، نوک تیز و بسیار معطر است.