1 فروردین 1397

گونه های ما به طور اجتناب ناپذیری در حال تخریب زمین هستند
سیارک

ما در حال غرق شدن زیر وزن سنگین خود هستیم

تحلیلگران جمعیت به طور ناگهانی این سوال بدیهی را مطرح کردند که "ما در حال غرق شدن زیر وزن سنگین خود هستیم. بله، هنوز هم جمعیت در حال افزایش یافتن است، اما نه به آن شدت که زمانی از آن بیم و هراس داشتیم. ما حتی می توانیم روزی را در آینده ای نه چندان دور در ذهن خود مجسم کنیم که جمعیت رو به کاهش می نهد.

 در این مقاله، یک سیستم راهنمایی سفر اختصاصی را به نام WhereToGo ارائه می دهیم.
سیارک

توصیه های سفر اختصاصی برای افراد و گروه ها

با رشد سریع دستگاه های موبایل که دارای قابلیت GPS هستند، مقادیر بسیار زیادی از داده ای که کاربران در آن سهیم بوده و اطلاعات موقعیت در آن قرار دارد می تواند از اینترنت جمع آوری شود. با وجود چنین داده ای، توصیه هایی برای سفر می تواند یکی از کاربرد های مناسب باشد و محققان بسیاری را نیز به سوی خود جلب کرده است.

29 اسفند 1396

 توسعه ی رابطه ی یک برند با مشتریان بر اساس یک سری اطلاعات از نحوه ی برخورد مشتریان با آن برند است .
سیارک

مفهوم نام تجاری

نام تجاری هر کالا، تصویری است که از آن نام تجاری در ذهن مصرف کننده نقش می بندد و از طریق پاسخ عاطفی یا منطقی مصرف کنندگان می توان به آن پی برد. مطابق با گرونروس، نام تجاری چیزی نیست که ساخته شود و سپس مصرف کننده آن را دریافت کند. در عوض، مصرف کننده هر گام در فرآیند ایجاد نام تجاری، هر پیام برند را به طورجداگانه دریافت می کند

کاشت دریچه آئورتی از طریق پوست
سیارک

کاشت دریچه آئورتی از طریق پوست

از سال 1960 زمانی که دکتر آلبرت استار اولین جایگزینی طولانی مدت موفق دریچه میترال را با دریچه توپی محبوس انجام داد، جراحی قلب باز جهت تعمیر یا تعویض دریچه های قلب به یک درمان استاندارد تبدیل شد. با وجود پیشرفت هایی که در جایگزینی های دریچه قلب مصنوعی صورت گرفته است

 افراد بدخلق به کار گرفته نمی شوند
سیارک

هنجارهای قواعد عاطفی در فرهنگها

افراد وقتی در فعالیت سطحی درگیر می شوند که سعی در تغییر رفتار خود برای سازگار شدن با احساسات مورد نیاز داشته باشند اما احساسات درونیشان متفاوت است.به طور مثال،ما به اجبار لبخند می زنیم در مقابل یک مشتری که احساس می کنیم بی ادب است

28 اسفند 1396

شب پره هندی (Indean meal moth) یک آفت انباری است
سیارک

شب پره هندی، کوچولوی مخرب در آشپزخانه شما!

اولین بار یک حشره شناس از ایالات متحده به نام آسا فیتچ (Asa Fitch) این پروانه را در آردهای تولید شده از غلات و ذرت هندی دید و نام شب­ پره هندی آرد Indian meal moth را بر آن نهاد. البته باید بگوئیم متاسفانه این آفت اکنون در سراسر جهان و البته کشور ما ایران هم وجود دارد!

26 اسفند 1396

نظریه ی معناطیس حیوانی چیست و چگونه پدید آمده است؟
سیارک

مغناطیس حیوانی

برای درک نظریه مغناطیس حیوانی باید آن را در تاریخچه هپنوتیزم جست و جو کرد. پس برای درک این موضوع تاریخچه ای از هپنوتیزم را بیان می کنیم زیرا برای درک هر موضوع و مخصوصا رشته های علمی بهترین روش مطالعه سیر تکاملی آن است.

25 اسفند 1396

بررسی سیستم نوشتاری در زبان فارسی و تاریخچه آن
سیارک

سیستم نوشتاری در زبان فارسی

نوشتار در زبان چگونه به وجود آمده است؟ اولین نوشته ها مربوط به چه زمانی و با چه خطی است؟ به طور کلی تاریخچه خط چیست؟ همه ی این موارد و موارد مشابه را در این مقاله بررسی می کنیم.

 نحوه ی برقراری ارتباط  روی تمام جنبه های مختلف زندگی  ما تاثیر می گذارد.
سیارک

مهارت های ارتباطی

این مقاله به بیان این موضوع که چگونه می توان مهارت های ارتباطی خود را بهبود ببخشیم، می پردازد.

24 اسفند 1396

اولین رمان او با نام حماقت آلمایر در سال 1835 به چاپ رسید.
سیارک

جوزف کانراد

این مقاله به بررسی برخی از دلایلی علت توانایی استثنایی جوزف کانراد در نوشتن به زبان انگلیسی می پردازد، در حالی که او این زبان را در بزگسالی آموخت.

23 اسفند 1396

چگونه تجمع سرمایه توسط افراد فقیر به کاهش وجود الگوهای نابرابر ، کمک می کند
سیارک

چگونه تجمع سرمایه توسط افراد فقیر به کاهش وجود الگوهای نابرابر ، کمک می کند؟

در این خصوص است که دارایی ها را به عنوان شکل مهم سرمایه اجتماعی بررسی می کنند. بنابراین، دارایی فقط در میان بخش کوچکی از جمعیت ، متمرکز شده و تجمع سرمایه توسط افراد فقیر به کاهش وجود الگوهای نابرابر ، کمک می کند.

22 اسفند 1396

الگوریتم ژنتیک (GA) یک تکنیک بهینه‌سازی مبتنی بر جستجو است
سیارک

الگوریتم‌ ژنتیک چیست؟

الگوریتم ژنتیک (GA) یک تکنیک بهینه‌سازی مبتنی بر جستجو است که بر اساس اصول ژنتیک و انتخاب طبیعی کار می‌کند. از این تکنیک عمدتا برای یافتن پاسخ‌های بهینه و نزدیک بهینه برای مسائل دشواری که حل آنها به زمان زیادی نیاز دارد، استفاده می‌شود.

هریک از این شیوه های تعریف حمایت اجتماعی دارای محدودیت هایی هستند.
سیارک

ویژگی های حفاظت اجتماعی

اگرچه اصطلاح حمایت اجتماعی برای سال ها مورد استفاده قرار گرفته است اما اخیرا متداول گشته است. همانطور که قبلا ذکر گردید اصطلاح امنیت اجتماعی قبلا ارجحیت داشت و به طور گسترده در ادبیات و معاهدات بین المللی به کار می رفت. اگرچه این دو اصطلاح کماکان به جای یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرند اما

21 اسفند 1396

سرامیک ها دارای خصوصیات منحصر بفردی هستند.
سیارک

سرامیک

سرامیک ها دارای خصوصیات منحصر بفردی هستند. ضریب بسته بندی اتمی پایین آنها، نقطه ذوب بالای آنها باعث می شود که ضریب انبساط پایینی داشته باشند. آنهایی که خالص و کاملا بلورین می باشند، دارای رسانایی دمایی بالایی هستند

پوشش طلایی آینه می تواند 90درصد اشعه IR را منعکس سازد.
سیارک

شیشه

شیشه توسط مصریها کشف شده و توسط رومی ها تکمیل شده است،‌ شیشه یکی از قدیمی ترین مواد ساخت بشر است. به خاطر تاریخچه طولانی آن، جزو اموال ثروتمندان بوده است. مهره شیشه ای، تزئینات، ظروف و شیشه بعنوان ظرف و جلا. کاربرد شیشه در پنجره از قرن 15ام شروع شد اما تا قرن 17 ام توسعه نیافت.

این خاصیت الاستومرها اجازه می دهدتا برای پاک کن ها و واشرها استفاده شوند.
سیارک

الاستومر چیست

الاستومرها را اساسا "پاک کن" می نامند چون می توانند علائم مدادی را پاک کنند- اما این یکی از چندین خصوصیت قابل توجه و مفید الاستومرها می باشد. برخلاف طبقه دیگری از خاک، الاستومرها زمانیکه کشیده می شوند، شکل خود را حفظ می کنند و زمانیکه رها شدند به حالت اولیه خود بر می گردند.

19 اسفند 1396

در این مقاله در باره ی نجوه برقراری ارتباط در زنبور عسل توضیحاتی داده می شود.
سیارک

برقراری ارتباط در زنبور عسل

زنبور عسل چگونه ارتباط برقرار می کند. آیا آن ها با هم ارتباط برقرار می کنند؟ هدف از این نوشته بررسی پیشینه و راه های ارتباطی زنبور عسل است.

18 اسفند 1396

توضیحی مختصر درباره ی زندگی زنبور عسل و بیماری یبوست در زنبور.
سیارک

زنبور عسل و یبوست؟

زنبور عسل بسیار بیشتر از انسان بر روی زمین زندگی کرده است. شواهد نشان می دهد که زنبور ها صدها میلیون سال قبل از انسان بر روی زمین زندگی کرده اند. زنبور ها در ابتدا زندگی انفرادی داشته اند

16 اسفند 1396

شرکت توسعه دهنده ی توزیع های کالی لینوکس و بک ترک offensive security نام دارد.
سیارک

کالی لینوکس

در این مقاله سعی داریم، سیستم عامل کالی لینوکس را توضیح دهیم و برخی از ابزار های مورد استفاده در این سیستم عامل را به طور مختصر معرفی کنیم.

14 اسفند 1396

 این انتخاب کاملا دشوار است و ممکن است یک مساله اصلی در رشته مربوطه باشد.
سیارک

سطح تحلیل در روابط بین الملل

هم در علوم فیزیکی و هم در علوم اجتماعی، ناظر می‌تواند انتخاب کند که بر بخش‌هایی تمرکز کند یا بر کل تمرکز کند یا بر مولفه‌هایی از سیستم تمرکز کند و یا بر کل سیستم تمرکز کند.

11 اسفند 1396

اساس توسعه یک استراتژی نام تجاری جهانی است.
سیارک

ساختار یک نام تجاری بین المللی

به طور خاص، سازمان ها باید تصمیم بگیرد که چگونه نام های تجاری را مدیریت کنند تا به بازارهای مختلف جغرافیایی و خطوط گسترش یابند. آنها باید یک دلیل منطقی برای هماهنگی تصمیمات تجاری در سطوح مختلف سازمان و در سراسر نقاط مختلف جغرافیایی ایجاد کنند.

 بنابر این هر تصمیمی که در دادگاه داخلی گرفته می شود . باید با آن قوانین سازگار باشد .
سیارک

تاثیر فزاینده حقوق بشر بر حقوق خصوصی

به بیان ساده تر ، تاثیر قانون حقوق بشر آمده در قانون اساسی کشورها و اسناد مشابه به طور غیر مستقیم از محاکمی نشات می گیرد که تایید می کنند این ارزش ها و حقوق اساسی باید تاثیری شعاعی ( آن گونه که در اصطلاح آلمان آمده ) بر کل سیستم قضایی داشته باشد.

احترام به حقوق بشر یکی از شروط قانونی بودن اقدامات اتحادیه اروپا از جمله تصمیمات اتخاذ شده توسط محاکم می باشد .
سیارک

منشور حقوق اساسی اتحادیه اروپا

ماده 6 معاهده ی اتحادیه اروپا (TEU) بیان می دارد که منشور حقوق اساسی اتحادیه اروپا (CFREU)می تواند همان تاثیرحقوقی را داشته باشد که یک معاهده بین دولت های عضو می تواند داشته باشد .

9 اسفند 1396

اسکار وایلد در یکی از خطابه هایش نوشته بود که، هنر برای لذت آفریده می شود.
سیارک

جنبش زیبایی شناختی

اگر به نقاشی (مراسم ازدواج سنت جورج و شاهزاده خانم سابرا) که یک نقاشی با آب رنگ است و توسط دانته گابریل روسیتی به تصویر کشیده شده است، نگاه کنید، در می یابید که سرشار از رنگ های زنده، شاد و نشانه ها است.

8 اسفند 1396

اوسکار فینگال  اوفلاهرتی وایلد در 16 اکتبر 1854 در دوبلین، ایرلند، به دنیا آمد.
سیارک

نوشته ای بر اسکار وایلد

او در دانشگاه ترینیتی شهر دوبلین درس خواند و در سال 1875، در سن 20 سالگی بورسیه ی تحصیل در دانشگاه آکسفورد را به دست آورد. جایی که در آن یک دانشجوی ممتاز و یک شاعر با آینده ای درخشان بود.

7 اسفند 1396

غافلگیری به سبک میمون ها
سیارک

میمون سانان(بخش سوم)

در این مرکز از گوریل ها مراقبت می کنند وبعد از بزرگ شدن آن ها را به کنگو و گابون در مرکز افریقا باز می گردانند تا در کنار هم نوعان خود در حیات وحش طبیعی زندگی کنند.

29 بهمن 1396

 در سال 1861 "موچوت " موتور بخاری ایجاد کرد که به طور کامل از نور خورشید نیرو می گرفت.
سیارک

منابع انرژی تجدید پذیر

ایده استفاده از انرژی خورشیدی برای انجام عملیات مکانیکی بسیار قدیمی است، و «تکامل آن در طی قرن ها به دستگاه های عجیب و غریب مختلفی حیات داده است» ، آنگونه که "آگوستین موچوت" در اوایل سال 1878 درنمایشگاه جهانی در پاریس اعلام کرد.